[Gra] Ilość łask

  • Rozpoczynający wątek Ic3n
  • Data rozpoczęcia

Co sądzicie o pomyśle

  • Za

    Głosy: 15 48,4%
  • Przeciw

    Głosy: 15 48,4%
  • Obojętne

    Głosy: 1 3,2%

  • W sumie głosujących
    31
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Troszkę irytujące jest, że pomimo zwiększania poziomu świątyni maksymalna dostępna ilość łask jest cały czas taka sama (500). Jakoś tak bardziej logicznie wychodzi, że im więcej świątyń tym więcej powinno dać się czarować.

Proponuję następujący wzór:

Maksymalna ilość łask danego boga = 500 + suma poziomów wszystkich świątyń poświęconych danemu bóstwu.

lub jeśli wprowadzenie osobnych wartości dla każdego bóstwa jest nie do przyjęcia to:

Maksymalna ilość łask dla każdego boga = 500 + (suma poziomów wszystkich świątyń / ilość bóstw na serwerze)

oczywiście ktoś może mieć lepszy pomysł na obliczanie i zamiast liniowych można zastosować inne równania.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Odp: [Gra] Ilość łask

idąc tym tokiem myślenia, ktoś miałby możliwość rzucania sporej ilości np. burzenia muru, czy błyskawic i powodowałoby to jeszcze większą przepaść między starszymi graczami a nowszymi na danym świecie.
 

DeletedUser

Guest
Odp: [Gra] Ilość łask

bzdura
Po to jest limit czasowy żeby nie można było rzucać burzenia muru czy błyskawicy co 5 min. Takie argumenty to do Norberta ;-) Propozycja całkiem logiczna i sensowna. Magazyn łask zależny od lvl świątyń i ich ilości. Nie bardzo tylko rozumuję "te" wzory. Start powinien nastąpić od 200 łask, a finish powiedzmy na 500-600 łask. Wybór miedzy militarnym miastem (mała świątynia, ale więcej wojska) a miastem rozwiniętym kulturowo. Dobrać balans i propozycja bardzo ciekawa
Dążąca do podziału miast na pewne specyfikacje... Ale to inny temat...
 

DeletedUser

Guest
Odp: [Gra] Ilość łask

limit czasowy dotyczy miasta. Jeżeli obok siebie jest 2 graczy: jeden ma kilkadziesiąt miast a drugi 3, to ten pierwszy mógłby rzucić 3 burzenia na tego gracza.
 

DeletedUser5

Guest
Odp: [Gra] Ilość łask

Zgadzam się z propozycją zwiększenia nieco pojemności świątyni, ale twoje wzory jednak dałyby za dużą przewagę.
 

DeletedUser

Guest
Odp: [Gra] Ilość łask

Jestem na TAK bo to dobry pomysł.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Odp: [Gra] Ilość łask

A mi się podoba pomysł powiększenia magazynu many :)

PS: Inna ciekawa propozycja Tutaj
 

DeletedUser

Guest
Odp: [Gra] Ilość łask

Ja jestem za tylko przy opracowaniu dobrego algorytmu, bo rzeczywiście 500 łask to już jest ok ilość. Wiesz ogólnie największy problem z czarami to jest (z tego co pamietam) że można je rzucić dosłownie na każdego, a więc możesz rzucić na 100 x słabszego gracza, jak byś miał dużo dużo więcej łask to byś mógł gnębić wrogów tym i sprawiać ze nagle miasto 9k pkt. ma 500pkt i tu leży odpowiedź dlaczego tak sceptycznie patrzą na to ludzie z teamu.
 

DeletedUser

Guest
Odp: [Gra] Ilość łask

...i sprawiać ze nagle miasto 9k pkt. ma 500pkt i tu leży odpowiedź dlaczego tak sceptycznie patrzą na to ludzie z teamu.

No właśnie przeciw czemuś takiemu działają limity. I nie da się zbić miasta z 9k do 500.

Moja propozycja jest taka, żeby gracz był w stanie rzucić jedno trzęsienie ziemi więcej na średnio każde 20 miast przy algorytmie ogólnym albo 5 - 10 przy specjalizacji.
 

DeletedUser

Guest
Odp: [Gra] Ilość łask

Co do zwiększania magazyn "łask" to mi się wydaje bezsensowne, bo okey może było by to dobre, ale z drugiej strony po co? Jeśli np. mamy dużą ilość miast, to czary możemy przecież na bieżąco wykorzystywać? A czary działające na atak, to po prostu zostawić potrzebną ilość na dane zaklęcie i po kłopocie :) a tamte jak pisałem wykorzystywać na bieżąco ;)
 

DeletedUser

Guest
Odp: [Gra] Ilość łask

Ja jestem na Tak niech sie cos dzieje w tej grze! Ilosc manny powinna być zwiększona albo czary tańsze, tak żeby można było po 2 czary rzucić takie jak murek Posejdona i wskrzeszenie Hadesa.
 

DeletedUser

Guest
Odp: [Gra] Ilość łask

Przypuśćmy, że gracz X może rzucić na gracza Y 2x Trzęsienie Ziemi i trafi tak ze zniży o 6lv poziom muru, to to chyba znacząco osłabia tego gracza, a de facto i tak to może zrobić po określonym czasie więc na jedno wychodzi.Bo uda mu się zrobić bez względu na powiększenie magazynu "łask" czy innych rzeczy z tym związanych.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Odp: [Gra] Ilość łask

Ups nie wszystkie Twoje zarzuty, mają podstawę. Czary mają ograniczenia czasowe (2h), więc nie można trafić go dwa razy. Owszem można zburzyć mur do 6 poziomu, ale czar burzy mur o 1-3 poziomy. Więc gracz Y musiałby mieć poziom maks. 12 a wd. mnie mur to podstawa ;)
Co ma do rzeczy Twój kolorowy nick? A co ma do rzeczy blond kolor włosów u kobiet? Niby nic... Ale jednak... ;-)
Pamiętaj, że cały team składa się z graczy, a ich wiedza jest testowana. Nie tylko zwiazana z Grepo. ;)
 

DeletedUser

Guest
Odp: [Gra] Ilość łask

nie chodzi mi o jednego gracza, bo może interesuje mnie sojusz, a nie tylko jeden gracz z sojuszu?? wiec chciałbym wiecej czarów rzucać na graczy! A,B,C... ogólnie a nie tylko Y
 

DeletedUser

Guest
Odp: [Gra] Ilość łask

Jagerowi chodzi o to, aby rzucać jeden czar na kilku graczy. Np. Trzesienie da się 1 raz dopóki łaski nie się zregenerują.
 

DeletedUser10899

Guest
Odp: [Gra] Ilość łask

Ułatwi to znacznie grę i jedna osoba będzie miała zbyt dużo łask. Może doprowadzić to do pewnego rodzaju nadużyć.
Propozycja odrzucona.
 
Status
Zamknięty.
Do góry