[Gra] Lepszy balans rozbudowy miasta.

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser8642
  • Data rozpoczęcia

Czy Popierasz?


  • W sumie głosujących
    48
Status
Zamknięty.

DeletedUser8642

Guest
Ellos.


Nie bedę się rozpisywał, chciałbym aby zwiększono wydajność gospodarstwa o 12% i jednocześnie podniesiono koszty każdego z budynków od początku rozbudowy (w ludziach) o 1. (bez magazynu i specy)
Pozwoli to lepiej zbalansować miasto pod względem wydajności i uczyni nie rozbudowywanie calego polis na maxa troche bardziej opłacalne niż jest to obecnie.

Nie jest to trudne do wprowadzenia, w punktacji nic się nie zmienia a pozwoli myslącym graczą uczynić ich grę bardziej opłacalną (czyli takią jaką powinna być gra bez bezmyslej rozbudowy) i utnie krytykę tych dla ktorych nie rozbudowa miasta na maxa jest "śmieszna"
:D



Wyjasnienie:
Ci ktorzy i tak będa rozudowywać swoje miasta na maxa nic nie stracą gdyż 10% wydajniejsze gospodarstwo zrekompensuje droższe o 1 w ludziach budynki.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Odp: [Gra] Lepszy balans rozbudowy miasta.

Zwiększona wydajność gospodarstwa o 10% to 300 ludzi więcej.
poziomów budynków jest 395 (398 ze specjalnymi i agorą)
czyli wzrost wydajności musiałby wynieść 13-14%.

Jestem zwolennikiem nie rozbudowywania miasta na maksa, dlatego na tak,
większy jednorazowy atak lub obrona zwykle jest ważniejszy od możliwości szybkiego budowania czy wystawiania festynów.

Gospodarstwo na maksa, budynki na optimum. to jakaś strategia.

Tylko czy warto promować taki styl gry. Bo samo w sobie ma sens.
 

DeletedUser

Guest
Odp: [Gra] Lepszy balans rozbudowy miasta.

Świetny pomysł. Wreszcie ktoś postawił na myślenie a nie na bezmyślne rozbudowywanie polis.

Odpowiedź: Tak!
 

DeletedUser8642

Guest
Odp: [Gra] Lepszy balans rozbudowy miasta.

Zaproponowałem 10% bo łatwiej było by to przeliczyć ale jeśli nie będzie to problemem to niech zostanie to wdrożone jak najdokladniej tak aby kazda proba sprzeciwu nie miala sensu.

Pomysł ma poparcie więc licze na rychłe przekazanie sprawy do IG. (żyjcie admini)
 

DeletedUser

Guest
Odp: [Gra] Lepszy balans rozbudowy miasta.

jestem na tak, rozbudowa na 13716pkt to idiotyzm, może się ludzie opamiętają i po przejęciu nie będzie trzeba przez tydzień rozbierać miasta;).
 

DeletedUser

Guest
Odp: [Gra] Lepszy balans rozbudowy miasta.

A czy budynki które nie wymagają ludzi do rozbudowy (Magazyn) też miałyby podniesione wymagania?

I czy budynki specjalne też miałyby podniesione tylko o 1?
W końcu teraz mają taką "okrągłą" liczbe w wymaganiach, że głupio by było to zmieniać :)
 

DeletedUser

Guest
Odp: [Gra] Lepszy balans rozbudowy miasta.

To kwestia formalna, którą łatwo rozwiązać. Liczy się dobry pomysł.

Wydaje się że najlepiej Magazyn i Budynki specjalne zostawić po staremu.
 

DeletedUser8642

Guest
Odp: [Gra] Lepszy balans rozbudowy miasta.

Skoro magazyn nie wymaga ludzi to tak zostanie, a spece za 61 to było by smieszne. Może nie sprecyzowałem ale to oczywiste iż w tym przypadku nic sie nie zmieni.

Dla większej dokladnosci i dobrzego przeliczenia zostalibyśmy przy podniesieniu wydajności na max poziomów gospodarstwa o 12%.
Dobrze, że propozycja ma poparcie ale nie dobrze iż w tym temacie nic się jeszcze nie dzieje.. propozycja już powinna być przekazana IG.


Nie rozumiem tych glosów na Nie, przecież Ci którzy rozbudowują swoje polis na maxa nic z ludzi nie straca- zyskają tylko Ci, ktorzy mysla podczas rozbudowy poliis i planują swoje miasta-widocznie nie kazdemu pasuje myslenie i tu dzięki tej propozycji widać komu zalezy na tym aby grę utrzymać w burdlu i bez zmian.
:cool:
 

DeletedUser

Guest
Odp: [Gra] Lepszy balans rozbudowy miasta.

Tu jestem na tak, albo większe zdolności gospodarczo-ekonomiczne, albo większa zdolność bojowa w postaci wolnych mieszkańców. Kto chce to stawia wysokie lvl kopalni, senatu, targowiska czy świątyni i czerpie korzyści w postaci większego przyrostu łask, surowców czy zdolności handlowej. A kto chce to ma 3 budynki na krzyż, ale z możliwością większej armii. Albo cywilizacja, albo barbarzyńcy he he :D
 

DeletedUser

Guest
Odp: [Gra] Lepszy balans rozbudowy miasta.

Ja powiem tak,jak ktoś lubi budynki budować na maxa to będzie budował i nic mu nie zaszkodzi,a ci co będą w jednostki budować zamiast popa to też nic mu nie zaszkodzi,ale mu się polepszy że więcej wojska będzie mógł mieć w mieście.

Może trochę łatwiej to zrobić ,po prostu w "Łaźniach" zwiększyć przyrost ludzi z 10% do 15% albo 20%

PS
Co by nie było jestem na tak,zawsze więcej jednostek w mieście:)
 

DeletedUser7343

Guest
Odp: [Gra] Lepszy balans rozbudowy miasta.

Szczerze to idea jest fajna ale jak ktoś nie robi miast na maxa to po prostu nie będzie ich robił a to doda ludzi do zagrody
Kimś takim jestem np ja i sądzę że jest jeszcze wielu innych

na nie
 

DeletedUser8642

Guest
Odp: [Gra] Lepszy balans rozbudowy miasta.

Nie rozwiązesz tego za pomocą laźni gdzyź jeśli dodasz jej % to kazdy uzyska bonus, rowniez taki co buduje miasta na Maxa, a tu chodzi o zmienienie balansu i te rozwiązanie jest unikalne i tylko tak jak zostało tu opisane mozna to bezproblemowo poprawić.

I jeszzcze w nawiązaniu do wypowiedzi Dropsy to jeśli dobrze Cię zrozumiałem to jesteś na Nie bo zbyt wielu ludzi by z tego korzystalo i mieli by zbyt dużo wojska w swioich polis?
Hehe..wybacz moje rozśmieszenie się spowodowane Twoim tokiem myślenia ale wychodzi na to iż trochę się speniałeś silniejszej armi wroga, nie uwzględniając wlasnej- tak jakbyś miał dużo wrogów albo grał w łabo zorganizowanym sojuszu no ale rozumiem twoją opozycje i dziękuje za wypowiedź.
 

DeletedUser7343

Guest
Odp: [Gra] Lepszy balans rozbudowy miasta.

I jeszzcze w nawiązaniu do wypowiedzi Dropsy to jeśli dobrze Cię zrozumiałem to jesteś na Nie bo zbyt wielu ludzi by z tego korzystalo i mieli by zbyt dużo wojska w swioich polis?
Hehe..wybacz moje rozśmieszenie się spowodowane Twoim tokiem myślenia ale wychodzi na to iż trochę się speniałeś silniejszej armi wroga, nie uwzględniając wlasnej- tak jakbyś miał dużo wrogów albo grał w łabo zorganizowanym sojuszu no ale rozumiem twoją opozycje i dziękuje za wypowiedź.

widać kiepska interpretacja

przykład - mam miasto gdzie sobie wyburzyłem kilka budynków i mam tam 300 ogni - czyli 3000 mieszkańców na wojsko
jak dasz mi ten % ludzi,to sobie go załaduję w kolejne ognie i wcale nie wybuduję sobie miasta,a chyba nie o to chodzi w tej propozycji?

Jeżeli ktoś nie maxuje miasta,to dlatego że niepotrzebne mu koszary w mieście z flotą,niepotrzebny jest senat który praktycznie nic nie daje itd.W takim razie jak ktoś czegoś nie miał tak mieć nie będzie,bo skoro dostanie nowych ludzi to zamiast marnować ich na zupełnie zbędne budynki może zwiększyć armię.A w grze chodzi chyba o siłę a nie o jakieś punkty do rankingu.A jak każdemu dasz ludzi,to co za różnica czy bije się 10 jednostek z 10 jednostkami czy 10000 jednostek z 10000?

Powtórzę - sama idea jest ok,ale jak będzie tak jak zaproponowałeś/aś to ludzie którzy wyburzają budynki(ludzie myślący,walczący) będą mieli dodatkowe wojsko,czyli skutek inny niż zamierzony.
 

DeletedUser8642

Guest
Odp: [Gra] Lepszy balans rozbudowy miasta.

Jesli uwazasz, że mam problemy z interpretacją to jednak Ty najpierw powinieneś przemysleć swoja interpretacje tej propozycji :)
 

DeletedUser

Guest
Odp: [Gra] Lepszy balans rozbudowy miasta.

Widze ze Mastersex powrocil i jak zwykle wie wszystko lepiej.
 

DeletedUser8642

Guest
Odp: [Gra] Lepszy balans rozbudowy miasta.

Widze ze Mastersex powrocil i jak zwykle wie wszystko lepiej.

no faktycznie bardzo interesujący wpis..wpieprzasz się z nudów z czy piszesz aby pochwalić się,że jak zwykle nie masz nic do powiedzenia?

Jeśli proponuje dodatkowy % z gospodarstwa w zamian za większy koszt budynku to własnie chce aby nie rozbudowa na maxa była bardziej oplacalna niż jest aby zachęcić do myślenia wlasnie.
 

DeletedUser

Guest
Odp: [Gra] Lepszy balans rozbudowy miasta.

A tak jak teraz jest zle? Przeciez bez tej nowinki rozbudowa na maxa i tak nie jest oplacalna, ci co mysla wolą wiecej woja niz targ czy senat.
 

DeletedUser

Guest
Odp: [Gra] Lepszy balans rozbudowy miasta.

Propozycja dobra. Problem w tym, że jak ktoś atakuje miasto, w którym jest full wojska i budynki są maksymalnie rozbudowane, to może przed atakiem rzucić parę błyskawic albo wziąć rozbiórkę i się obronić, a potem na nowo odbudować i tak w kółko. Po pewnym czasie taka obrona zaczyna być bardzo wkurzająca, bo czaiłeś się na miasto na maksa rozbudowane, a jeżeli się swoimi wojskami przebije przez jego, to zyskuje się słabe miasto.
 
Odp: [Gra] Lepszy balans rozbudowy miasta.

Ja jestem na nie.
Ten pomysł i tak by pewnie nie przeszedł...
 
Status
Zamknięty.
Do góry