[GRA] Nowa taktyka z wykorzystaniem Brandera.

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser8642
  • Data rozpoczęcia

Czy popierasz propozycję


  • W sumie głosujących
    28
Status
Zamknięty.

DeletedUser8642

Guest
Ellos.



Mam do zaproponowania Taktykę, która wpłyneła by na rozgrywki morskie bez wprowadzania dodatkowej jednostki, taktyka która z założenia ma być cichym zabójcą birem i da Tiremom uprawnienia do jesdnostek na rangę ich opisu.


Brandery po odkryciu w akademi na 31 poziomie <<(tak jak to jest na becie wersji świata bohaterów) dostępne było by badanie "Atak Branderem". Po odkryciu badania dostajemy mozliwość wysłania Brandera do ataku, który jest w stanie podpłynąć do defensywnych Birem i podpala je, a w konsekwencji nistrzy czyli pada 1 birema za 1 brander.
Atak ten nie działa na Tiremy, które swoją siłą ofensywno-defensywną" w spotkaniu z Branderem w obronie unicestwiają go.
W przypadku gdy atak trafi na obrone zlozoną z birem tirem i branderów najpierw giną Biremy w zamianie z naszymi Branderami, natepnie (jesli biremy padna) po obu stronach rozgrywa się walka na Brandery a reszta naszych statków "Brander" w przypadku zwyciestwa wraca do polis- tiremy zostają nietkniete.
Tiremy w bezpośrenik Kontakcie z takim atakiem pozostawały by również nietknięte, a brandery wracały w całości




"Ofensywna przebudowa Brandera"
-Twoje statki Brander wyposazane są w dodatkowy żagiel, budowa Brandera w porcie wydłuża sie o 20% a jego szybkość wzrasta o 1, ulepszenie pozwala wysłać Brandera do Ataku gdzie nistrzy Biremy i Brandery.


-Koszty badania są do ustalenia jeśli propozycja będzie miała poparcie ale wstęnie sugeruje aby to było:
>3pkt badawcze.
>48h w przypadku swiata z predkoscią x1
>surowce, kazdy po 5k.




Uwaga!

Odnoszę tą popozycje do glosów o usprawnienie Tirem oraz dla nowych koncepcji uprawniania obrony w defensywie czyli rozwoju gry w obu kierunkach. Balans sefensywny przesadnie by nie ucierpiał ale pojawić by się mogla nowa morska jednostka mistyczna która jak i Hydry byla by pred tym atakiem ochrnoniona jak w przypadku ataku Hydrami na Brandery.
:cool:

Licze na udział w dyskuji i głosowaniu.
Mx


Ps.
Nie jestem przekonany co do czasowego ograniczania Brandera, ewentualnie aby uniknąc patologi mogło by być ograniczenie na wzór Kolona czyli 48h. Dla całej reszty obawiajacej się o to iż gra będzie dla nich nazbyt ofensywna czy coś (patrząc na głosy na nie nie widze racjonalnych argumentów dla tego domyślam się iż o to chodzi) przygotowałem propozycje usprawniającą jednostke ladowa łucznika co dodatkowo wzbogaci grę. Do zapoznania po tym linkiem. http://forum.pl.grepolis.com/showthread.php?t=9914
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser11852

Guest
Odp: [GRA] Nowa taktyka z wykorzystaniem Brandera.

całkiem dobra sprawa stałby się bardzie przydatny tylko trzeba by zmienić czas budowy brandera bo biremy jednak by bardziej ucierpiały na tej zmianie
 

DeletedUser8642

Guest
Odp: [GRA] Nowa taktyka z wykorzystaniem Brandera.

Zmiana czasu produkcji nie wchodzi raczej w gre, Brander jest typową jednostka obronną i ta propozycja tego nie zmieni, a to że biremy dostana po d*pie to załozenie tej koncepcji- TAK jak napisałem w opisie chodzi o to aby Tiremy stały się jednostami które doceni się bardziej w przypadku gdy przeciwnik zacznie korzystać z Ataku który tu zaproponowałem.

Koncepcja nie umniejsza znaczenu statków ogniowych gdyz nadal będa niezbędne do nistrzenia Tirem czy Hydr, pozatym uzycie Brandera w Ataku w wczesnym etapie gry jest niemozliwe go ze wzgledu na predkość poruszania jak i konieczność odkrycia badania na 31 poziomie Akademi.
To że brander produkuje się szybciej niż birema jest tu wskazane gdyż w przeciwnym razie nie było by opłacalności uzycia ich w Ataku(tak jak bywa to w obronie).
:cool:
 

DeletedUser11852

Guest
Odp: [GRA] Nowa taktyka z wykorzystaniem Brandera.

dobra skoro nie ma zmiany czasu to uśmiercisz potrzebę budowana birem skoro brander buduje się prawie dwa razy krócej w takim razie bez sensu pomysł. Bo wyjdzie ze zacznie się korzystać z tirem a biremy będą nie opłacalne
 

DeletedUser8642

Guest
Odp: [GRA] Nowa taktyka z wykorzystaniem Brandera.

Nie zmniejszymy czasu produkcji z czasu głównego ale można ewentualnie podebatować nad "skutkiem ubocznym" badania.
Jednak tak jak Ty uważasz iż powinien wzroznac czas produkcji tak Ja jednak nie uważam gdyż to jedyna przewaga jaka daje nam brander w ataku (ogniki z taranem i rzuconym wiatrem) rozwalą więcej birem przy starciu np. 100 na 100, pozatym Brandery są WOLNE i bardzo łatwo zrobić unik- zatem zastanów się czy aby napewno wszystko wziełeś pod uwagę i również w tym miejscu chciałbym poczekać na opinnie innych doswiadczonych graczy bo faktem jest to iz Ciebie nie znam, a zwykle mam pecha do kompetentnych rozmówców. Dwa razy przemyśl moja propozycje bo chyba nie rozumież iż ta szybkość produkcji o ktorą tu się spieramy jest głównym wyznacznkiem opłacalności tej taktyki.


Uwaga!
- jest mozliwość aby ten czas produkcji po odkryciu badania zwiększył się o 10-20%, tak jak w przypadku badania przebicie(ze silą statków) ale chciałbym poznać więcej opini na ten temat gdyż dla mnie dobrze jest jak jest.:cool:
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser11852

Guest
Odp: [GRA] Nowa taktyka z wykorzystaniem Brandera.

haa standardowe zachowanie przy malej krytyce. nie jestem wyrocznią to po 1 po 2 mam prawo do swojej opinii po 3 nie zaczepiaj mnie swoimi średnio agresywnymi tekstami bo jak już mówiłeś nie znasz mnie. i nie myśl że jak jeden Twój pomysł podpasował ludziom to każdy kolejny taki będzie wiec jak już zgłaszasz poważniejszy pomysł to się zastanów nad każdym jego aspektem a nie dyskutuj o mojej kompetencji. Na przyszłość polecam trochę dystansu do siebie na przyszłość bo widzę że chyba norma jest że większość ludzi na forum potrafi tylko atakować niż próbować wyjaśnić coś lub podyskutować ;)
 

DeletedUser8642

Guest
Odp: [GRA] Nowa taktyka z wykorzystaniem Brandera.

Taki mam styl i nie dałem Ci raczej powodu do tego abys się obrazał.. Ja poprostu mam inne zdanie niz Ty bo jesli juz taktyka ma się sprawdzić to nie moze być zbyt slaba..

Zaproponowalem kompromis, ale czy o 10-20% zmniejszymy szybkośc budowy (jako efekt badania, czyli przed badaniem brandr ma budowę taka jaka ma) to ani nie ocenie ja ani Ty dlatego licze na kolejne opinie które pomoga nam to wyjasnić.
Napisz jaką wartość procentową Ty proponujesz :)
:cool:
 

DeletedUser11852

Guest
Odp: [GRA] Nowa taktyka z wykorzystaniem Brandera.

w sumie 20% by wystarczyło tylko takie zmiany na ogól są ciężkie do przeprowadzenia bo wymagają zmian a jak widać po dotychczasowych innowacjach np versji administracja ciężko radzi sobie z błędami ;p ale masz racje my we 2 i tak za wiele nie zdziałamy również zapraszam do dyskusji ;)
 

DeletedUser

Guest
Odp: [GRA] Nowa taktyka z wykorzystaniem Brandera.

ja uważam pomysł za całkiem fajny, bo w końcu gra na morzu przestanie się w zasadzie opierać na biremach i statkach ogniowych a co do wydłużenia czasu produkcji to jestem za bo brandery budują się bardzo krótko
 

DeletedUser8642

Guest
Odp: [GRA] Nowa taktyka z wykorzystaniem Brandera.

Zatem niech i tak będzie, zwiekszymy czas budowy o 20% jako efekt badania, proponuje jeszcze aby wzamian za wydlużony czas produkcji zwiększyć prędkość brandera o 1 czyli:

"Ofensywna przebudowa Brandera"
-Twoje statki Brander wyposazane są w dodatkowy żagiel, budowa Brandera w porcie wydłuża sie o 20% a jego szybkość wzrasta o 1, ulepszenie pozwala wysłać Brandera do Ataku gdzie nistrzy Biremy i Brandery.



:cool:
 

DeletedUser

Guest
Odp: [GRA] Nowa taktyka z wykorzystaniem Brandera.

W takim przypadku nie oplacaloby sie robic ogni jezeli brandera jest tansza i szybsza w produkcji. Glos na nie.
 

DeletedUser8642

Guest
Odp: [GRA] Nowa taktyka z wykorzystaniem Brandera.

Ale w takim przypadku nie rozwalisz Tiremy.. naucz się czytać ze zrozumieniem bo wnioskuje po wypowiedzi iz masz z tym problem.:)
 

DeletedUser

Guest
Odp: [GRA] Nowa taktyka z wykorzystaniem Brandera.

Zanim coś napiszę, zapytam: Przepraszam, czy tu biją za dyskusję? ;-)
i również w tym miejscu chciałbym poczekać na opinnie innych graczy
Jak na mój gust brander stanie się cichym zabójcą, takim nocnym ninją ;-) Szczególni groźnym w skupiskach miast. Nikt ich nie będzie chował jak ogni, bo i po co? Zawsze coś rozwali w obronie. Puszczony np o 2-3 w nocy (czy pod nieobecność gracza) też zawsze coś rozwali w ataku. Jak trafi na triremy to najwyżej zawróci. Tani, szybki w budowie, zajebiście skuteczny w ataku i obronie.
Nie wydaje mi się też że przekona to kogoś do trirem bo ni to do ataku, ni to szybkie, nie to do obrony. Nic nie zastąpi "mocy bojowej" ognia i szybkości biremy. Swoją flotą przed "nocnymi ninjami" po prostu ludzie będą uciekać na czas nieobecności tak jak to robią teraz. Tyle że jeszcze biremami trza będzie ewakuację robić bo brander 2x szybciej wybudujesz, tańszy i atak nimi będzie opłacalny nawet przeciwko biremom.
Zmiany triremie i branderowi by się przydały, ale czy akurat na takie to mam wątpliwości
pozdro
 

DeletedUser8642

Guest
Odp: [GRA] Nowa taktyka z wykorzystaniem Brandera.

Zawsze biją tam gdzie gadka nie opiera się na rzetelnym rozumowaniu, a w Twoim przypadku Jero to raczej nie ma takiej opcji bo piszesz rozsadnie.

Taktyka ktorą tu przedstawiam ma własnie zastosowanie na wzór tego co tu opisałeś, przyznam iż wstępna nazwa propozycji była wlasnie "Brander-cichy zabójca" :) Jednak dla mnie najwazniejsza jest bitwa lądowa i flota jest tu miłym dodatkiem, ktory niestety według mnie jest popsuty i trzeba jakoś to naprawić.. gdybym tak nie uwazał to wykonywałbym teraz klik na beta herosów, a nie smazył tego posta.
Chce dojść do porozumienia z opiniami dlatego w odniesieniu do Twojej wypowiedzi gdzie wytykasz koncepcji to, ze taki Brander byłby zbyt silny chciałbym zapytać, Co innego mógłbyś zaproponować zamiast mojego pomysłu?
Gdyby przyjąć,że kazdy zaczałby stosować tą taktykę nagminnie to łączenie obrony Tirema,Brander,Birema bylo by na porządku dziennym czyli gra zyskała by na różnorodności, wiecej tirem to wieksze ich wykorzystywanie w ataku, a czym najlepiej sie przed nimi bronić- oczywiście biremami ale z tych birem nie zbudujesz już potęznego bunkru bo ciemną nocą gdy wszyscy spią nadciagnąć moze Brander..
Dobrez Cię zrozumiałem bo nie chcesz wmówic tu nikomu iż nie będzie opłacac się budować ogni ale chcesz zasugerowac iż biremy staną się latwym celem, to Ja się pytam Ciebie jak doświadczony gracz do doswiadczonego gracza czy w przypadku wejscia tej taktyki będziesz musiał ich mieć tyle co teraz skoro więcej będziemy budować Tirem?

Byc moze pomysl nie jest genialny ale gdyby był zły to bym nie proponowal, to co może dziac się na morzu po wprowadzeniu takiego badania to tylko więcej adrenalinki i więcej kąbinowania.
Czekam na dalsz ciag twojej opini, może sprobujesz mnie jednak przekonać iż ta propozycja ma same minusy albo chociaż naświatlisz mi bardziej dlaczego mógłbys zagłosować na NIE.
Pozatym zauwaz iz brandr po badaniu będzie budowal się o 20% niz obecnie czyli tylko troche krocej niż Birema, a nie dwukrotnie szybciej.
Czy twoim zdaniem Ta wartość powinna wynościć 30%?- zastanów się dobrze i daj znac to Ja tez się dobrze zastanowie..
:cool:
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Odp: [GRA] Nowa taktyka z wykorzystaniem Brandera.

uświadom sobie ze birem nikt nie bedzie juz produkowal bo sie nie oplaca. Zamiast taktyki ognie/biremy za twoim pomyslem zamieni sie w brandery/triremy czyli tylko chwilowe urozmaicenie.

Brander bedzie najczesciej produkowanym statkiem bo nie dosc ze bedzie dobrze bronil to i bedzie dobrze atakowal. 300 tanszych i szybszych branderow bedzie palilo 300 birem w ataku a i w obronie 300 branderow wybroni sie przed ogniami wiec brander to jednostka superuniwersalna. Triremy beda bronic przed wpłynięciem kolona.
 

DeletedUser8642

Guest
Odp: [GRA] Nowa taktyka z wykorzystaniem Brandera.

Dobra, wypowiedziałeś się, zaglosowaleś zatem już Ci podziękuje za aktywność w tym temacie.
Stwierdzasz oczywiste fakty wynikające z opisu propozycji, to jest Koncepcja ktora uczyni grę morską bradziej ofensywną niż obecnie co paradoksalnie może pozwolić rozgrywać częściej bitwy lądowe i o to mi pośrednio chodzi. Rozumiesz to? (juz nie odpisuj tylko kiwni głową i odejdź):cool:

To co napisaleś tyczy się twojego rozeznania w grze, a nie faktów- biremy nadal będzie opłacało się produkować (szczególnie w poczatkowej rozbudowie floty) ale będzie trzeba to robić z głową a nie d*pą.



>>
Przypominam iż nadal debatujemy Efekt wydłużenia produkcji Brandera po badaniu.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Odp: [GRA] Nowa taktyka z wykorzystaniem Brandera.

Brander i Trirema - najgorsze jednostki w grze

Brander jeszcze nie był taki ostatni dopóki nie weszła wersja 2.0 i możliwość skracania czasu produkcji za złoto. W wersji 1.0 liczba surowców z wiosek rolniczych (największego źródła dochodów) była ograniczona i niezależna od czasu spędzanego w grze. Dawało to w miarę równe szanse "ekonomiczne" graczom. Brander nie zatrzymuje kolona i transportu z wojskiem - absolutnie nie nadaje się obrony takich ataków, nawet w połączeniu z biremami. Za to był dość fajnym narzędziem w wojnie "ekonomicznej" - przekleństwem dla floty ogni. Tracąc 100 branderów, rozwalało się 100 ogni wroga. Straty na niekorzyść ogni były znacznie większe, nie tyle co surowcami 1,7:1, a czasem produkcji 3,5:1!!! W wersji jaka mamy teraz da się oszukać najważniejszy aspekt tej gry - czas produkcji. Dodatkowo bilans strat surowców obrońcy i agresora, nie jest już tak ważny jak kiedyś. Próba walki ekonomicznej nie ma większego sensu bo dobry klikacz (mimo większych strat) i tak będzie zawsze na wierzchu. W dodatku trzeba jeszcze poświęcić punkty badań w akademii. Zastosowanie Brandera zagrożone jest wyginięciem ;-)

Trirema to już całkiem porażka - niezależnie od wersji gry, posiadanych surowców czy złota. Zacząć można od tego że trzeba zmarnować (właśnie tak! zmarnować, a nie zużyć) 8 bezcennych punktów badań w akademii. Przechodząc do czasu produkcji nic tutaj w oczy nie kole, ale koszt wytworzenia tego wehikułu i liczba mieszkańców przy obecnych jej parametrach to kpina jakaś :D Jako jednostka uniwersalna musi mieć jakieś wady, no dobra, ale gdzie są zalety??? Kurde, jakby może była tak szybka jak pegaz i po wejściu na kompa okazuje się że nie zdążymy ogniami/biremami dotrzeć na czas to wtedy w desperacji można byłoby jej użyć. Właśnie dlatego w desperacji bo ani to dobre do ataku, ani do obrony. Triremę można jakoś tam porównać +/- do zestawu ogień+birema Wszystko oki, tylko dlaczego ktoś ma wysłać do ataku ognie+biremy i bronić się takim samym zestawem biremy+ognie jak można to zrobić skuteczniej samymi biremami? Efekt jest taki że używając trirem bardziej pomagamy przeciwnikowi niż sobie. Jakby tego było mało, prędkość naszego zestawu ogień+birema to prędkość ognia = 13, a prędkość triremy jeszcze ktoś zmniejszył do = 9. Pewnie uznali że "za potężna" będzie i zmniejszyli he he :D
Temat powstał aby zmienić obie jednostki na lepsze, na przydatne w walce. Jaki będzie końcowy efekt projektu? A kto to na razie wie... ;-) Ankieta jest pod konkretny pomysł, ale wszelkie inne wizje mile widziane. Wyrzućmy ten obecny chłam raz na zawsze (już wiele ankiet było i nic) i poprawmy to w końcu na amen
Zapraszamy do dyskusji
 

DeletedUser

Guest
Odp: [GRA] Nowa taktyka z wykorzystaniem Brandera.

oj w tym temacie to chyba będzie ostro he he :D Mastersex uważaj żeby Cię wilkołaki nie pogryzły he he
 

DeletedUser8642

Guest
Odp: [GRA] Nowa taktyka z wykorzystaniem Brandera.

Ładnie to opisaleś, a jednak mozna z rozumem podejść do tematu.. ktoś pisze tos nie oplaca i tamto też nie, a nie widzi tego co popsute jest teraz. Ty naswitlileś temat kolegą z klanu "niemamspacji" ale tez nie podałeś konkretnego rozwiazania. Temat i ankieta jest obecnie pod to co jest w opisie ale oczywiście jak ktoś wpadnie na coś lepszego to też poprę.. Tu obecnie odjćmy do porozumienia w Efekcie wydlużenia czasu produkcji po badaniu bo to jest kluczowaa kwestia, a się do niej nie odniosłeś. Masz ochotę to oblicz jak to ma się do 20%, 30% i $40%
 

DeletedUser

Guest
Odp: [GRA] Nowa taktyka z wykorzystaniem Brandera.

uświadom sobie ze birem nikt nie bedzie juz produkowal bo sie nie oplaca. Zamiast taktyki ognie/biremy za twoim pomyslem zamieni sie w brandery/triremy czyli tylko chwilowe urozmaicenie.
Raczej nie byłoby tak jak piszesz, ogni nic nie zastąpi, a już na pewno nie wolne brandery. Chcesz zaskoczyć atakiem to dajesz ognie + szybki transport i to będzie zawsze.
Masowa produkcja trirem to też wątpliwa, jaki jest efekt po ataku ogniami w taką flotę to chyba wiadomo
Teraz mamy zabawę na morzu w kółko krzyżyk. Masa ogni, masa birem, znowu ognie, później znowu biremy. Używamy 2 jednostek na 4 możliwe. Urozmaicenie rodzajów ataku morskich da to samo co w przypadku lądu czyli już zabawę w "papier, kamień, nożyce" np. hoplita w obronie słaby na proce, średni na broń ciętą, dobry na obuchową. 3 rodzaje ataków i 3 rodzaje obrony. Na morzu jest tylko 1 rodzaj ataku i 2 rodzaje obrony (zwykła obrona i obrona specjalna branderem 1:1 nie ważne co atakuje). Nie ma potrzeby dodawania aż takiego urozmaicenia jak w przypadku lądu, ale delikatny lifting brandera i triremy to chyba mus.
Osobiście nie widziałem obrony złożonej z kilku-kilkunastu tysięcy birem, ale chyba takie są. Choćby miasta z cudami. Jak wygląda atak 150 ogni przeciwko 10k birem to można sprawdzić w symulatorze. 1500 strat ludzików w ogniach kontra 680 strat w biremach. Nawet z premium i czarami wygląda to niewiele lepiej. Atak branderem byłby jakąś receptą na bunkry morskie. Niesamowity tłok birem w porcie obrońcy to dobra okazja dla palącego się brandera. Jakie dać proporcje? Nad tym trza pomyśleć. Brander omija morale, szczęście i bonus nocny. Ba, nawet w nocy mógłby mieć premię +10% do zniszczeń bo nocą w kupie birem podpali coś jeszcze. Za to ataki czytelne są kilka godzin wcześniej i można triremy wstawić które z łatwoscią zniszczą brandery. No a oczywiscie za podpuchą w postaci branderów idzie masa ogni które z łatwoscią rozwalają triremy. I tak jak z lądem, to agresor wybierze jakim głównie rodzajem wojsk zaatakować. A to pod jaką jednostkę obrońca ustawi obronę, odbije się sukcesem, porażką czy stratami 1:1
Brander nie musi też kosztować mało czy mieć taką liczbę ludków jak ma teraz. Jak rozwala jedną biremę to może mieć 10 ludków zamiast 8 żeby nie było przegięcia. Po to jest ten temat żeby trochę pokombinować co i jak
A może po prostu receptą będzie zmiana prędkości i parametrów triremy i brandera. Tylko jak wtedy rozwalić te bunkry morskie?
 
Status
Zamknięty.
Do góry