[GRA] Nowa taktyka z wykorzystaniem Brandera.

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser8642
  • Data rozpoczęcia

Czy popierasz propozycję


  • W sumie głosujących
    28
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Odp: [GRA] Nowa taktyka z wykorzystaniem Brandera.

Ammon Jero

jeżeli brandery paliłyby biremy to nie byłoby juz bunkrów z birem tylko bunkry z tanszych brander i byłaby nawalanka kto wiecej wysle.
 

DeletedUser

Guest
Odp: [GRA] Nowa taktyka z wykorzystaniem Brandera.

Za łatwo byłoby można podbijać miasta oraz przebijać się przez bunkry, a zauważ, że ognień ma większą siłę ataku, i załóżmy że 200 ogni potrafi zniszczyć około 230/240 birem... do tego zgrana akcja sojuszu, czary, i bunkier leży...
 

DeletedUser8642

Guest
Odp: [GRA] Nowa taktyka z wykorzystaniem Brandera.

HEHE... przecież to jest taktyka ofensywna a nie defensywna, jesli wprowadza się rozwiazanie ofensywne to logicznym skutkiem jest oslabienie obrony, w tym przypadku morskiej. Natomiast nie ma to wplywu na bitwy lądowe- poprostu dzięki tej taktyce może być ich więcej co dla mnie jest PLUSEM.

niemamspacji, Ty gdybyś od początku wiedział dlaczego jestes na nie i o czym w ogóle piszesz to byś napisał coś w stylu- "jestem na nie bo zalezy mi na bunkrach morskich zbudowanych z birem" ale ty poprostu jestes na nie bo nie rozumiesz co te badanie daje i jak się czegos nie rozumie to się tego boi, zatem wijesz się jak wąż pisząc bzdury i nie wiem już po co to robisz..patologia. Ktoś mówi do ciebie to postaraj się słuchać zrozumieć, bo w obecnej sytuacji zachowujesz brak szacunku do nadawcy zatem nie oczekuj go z Mojej strony, nie wiem ile masz lat-byc może wiek Cię usprawiedliwia. (jak masz 13 lat to moze faktycznie za ostro Cie traktuje,wymagając ROZUMOWANIA)
 

DeletedUser

Guest
Odp: [GRA] Nowa taktyka z wykorzystaniem Brandera.

HEHE... przecież to jest taktyka ofensywna a nie defensywna, jesli wprowadza się rozwiazanie ofensywne to logicznym skutkiem jest oslabienie obrony, w tym przypadku morskiej. Natomiast nie ma to wplywu na bitwy lądowe- poprostu dzięki tej taktyce może być ich więcej co dla mnie jest PLUSEM.

niemamspacji, Ty gdybyś od początku wiedział dlaczego jestes na nie i o czym w ogóle piszesz to byś napisał coś w stylu- "jestem na nie bo zalezy mi na bunkrach morskich zbudowanych z birem" ale ty poprostu jestes na nie bo nie rozumiesz co te badanie daje i jak się czegos nie rozumie to się tego boi, zatem wijesz się jak wąż pisząc bzdury i nie wiem już po co to robisz..patologia. Ktoś mówi do ciebie to postaraj się słuchać zrozumieć, bo w obecnej sytuacji zachowujesz brak szacunku do nadawcy zatem nie oczekuj go z Mojej strony, nie wiem ile masz lat-byc może wiek Cię usprawiedliwia. (jak masz 13 lat to moze faktycznie za ostro Cie traktuje,wymagając ROZUMOWANIA)
Powtarzam kwestię ogni, po co jeszcze dobijać biremy? Chyba, że zwiększy się ich obronę...
 

DeletedUser

Guest
Odp: [GRA] Nowa taktyka z wykorzystaniem Brandera.

jeżeli brandery paliłyby biremy to nie byłoby juz bunkrów z birem tylko bunkry z tanszych brander i byłaby nawalanka kto wiecej wysle.
Nigdy nie będzie bunkrów morskich z branderów bo ile byś ich nie wstawił to kolon i łodzie z desantem przechodzą bez szwanku
Jest masa płaczu i żali że defensywa w tej grze jest uprzywilejowana. Na pewno do jakiegoś poziomu musi być łatwiej się bronić. Każdy wie co to mur i do czego służy. Tu wszystko jest ok, ale zawalenie miasta tysiącami birem i próba przebicia się przez obronę to są jakieś jaja. Gra jest tak skonstruowana że im więcej stoi birem tym ich mniej zginie w przeliczeniu na sztuki strat np.
atak 150 ogni
obrona 250 birem
straty:
1500 ludzików w ogniach
1416 ludzików w biremach
tutaj jest ok
ale
atak 150 ogni
obrona 9000 birem
straty:
1500 ludzików w ogniach
688 ludzików w biremach
w dodatku żaden ląd nie ma praktycznie szans stanąć nogą na wyspie
tutaj jest przegięcie bo biremy bronią się jedną grupą, a ogni nie można połączyć np w 5000 szt i muszą atakować "pojedynczo" znacznie osłabiając swoją zdolność bojową.
Dodatkowo sytuacja gdzie w sojuszu nie ma praktycznie murów i wojsk lądowych obronnych, za to taktyka tysięcy birem i topienia wszystkiego, też jest przegięciem. Moze jakby kolon miał 10-15% szans na przejscie mimo birem to by ludzie dbali o mury i wojska obronne. Bunkry lądowe też by należało ukrócić np. pojemność wsparcia lądowego zależna od możliwości jego wyżywienia czyli lvl gospodarstwa. Przykładowo masz 40lvl gospodarstwa to maksymalna pojemność 10k wsparcia.
Wracając do walk morskich, takie brandery wysłane przodem niszczyłyby biremy w stosunku 1:1 czy 1,2:1 no ale nie tak jak jest teraz
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Odp: [GRA] Nowa taktyka z wykorzystaniem Brandera.

Nigdy nie będzie bunkrów morskich z branderów bo ile byś ich nie wstawił to kolon i łodzie z desantem przechodzą bez szwanku
Jest masa płaczu i żali że defensywa w tej grze jest uprzywilejowana. Na pewno do jakiegoś poziomu musi być łatwiej się bronić. Każdy wie co to mur i do czego służy. Tu wszystko jest ok, ale zawalenie miasta tysiącami birem i próba przebicia się przez obronę to są jakieś jaja. Gra jest tak skonstruowana że im więcej stoi birem tym ich mniej zginie w przeliczeniu na sztuki strat np.
atak 150 ogni
obrona 250 birem
straty:
1500 ludzików w ogniach
1416 ludzików w biremach
tutaj jest ok
ale
atak 150 ogni
obrona 9000 birem
straty:
1500 ludzików w ogniach
688 ludzików w biremach
w dodatku żaden ląd nie ma praktycznie szans stanąć nogą na wyspie
tutaj jest przegięcie bo biremy bronią się jedną grupą, a ogni nie można połączyć np w 5000 szt i muszą atakować "pojedynczo" znacznie osłabiając swoją zdolność bojową.
Dodatkowo sytuacja gdzie w sojuszu nie ma praktycznie murów i wojsk lądowych obronnych, za to taktyka tysięcy birem i topienia wszystkiego, też jest przegięciem. Bunkry lądowe też by należało ukrócić np. pojemność wsparcia lądowego zależna od możliwości jego wyżywienia czyli lvl gospodarstwa. Przykładowo masz 40lvl gospodarstwa to maksymalna pojemność 10k wsparcia.
Wracając do walk morskich, takie brandery wysłane przodem niszczyłyby biremy w stosunku 1:1 czy 1,2:1 no ale nie tak jak jest teraz

Ale pojemność wsparcia zależy praktycznie od graczy, których wysyłają to wsparcie, moim zdaniem ograniczenie pojemności wsparcia jest nie do przyjęcia, a co do ogni i ich starcia z biremami, ale nie można też za łatwo przejąc miasta, bo co to by była za gra? trzeba się troszkę wysilić, a brandery to ostateczność... I wejdźmy bardzie w grę realną, a nie wymysły zabunkrowanego miasta, 9000 birem to lekka przesada, nie wiem ile osób musiałoby dawać wsparcie, a nie zapomnijmy, że do ataku są jeszcze czary, morale (na niektórych światach), oraz szczęście, a jak już brandery mogłyby posłużyć do ataku, to znacznie ucierpiałyby na tym biremy, gdyż brander jest bardzo tani; a jego populacja nie jest ogromna, w dodatku jego prędkość jest masakryczna, nieco lepsza od kolona, wprowadzenie tej zmiany wymagałoby zaktualizowania gry do nowej wersji...
 

DeletedUser

Guest
Odp: [GRA] Nowa taktyka z wykorzystaniem Brandera.

przemyśl sam pomysł, statystyki brandera są ruchome, równie dobrze można mu zwiększyć koszty czy czas budowy
W poprzednim poście chodziło mi o to aby obrona miasta w większym stopniu zależała od murów i lądu niż floty która topi tysiące wojsk lądowych użytych w ataku
 

DeletedUser

Guest
Odp: [GRA] Nowa taktyka z wykorzystaniem Brandera.

Chłopcze to ty wstawiłeś pomysł do dyskusji wiec to ty słuchaj innych. Świat nie kręci się wokół twojej osoby i niektórzy mogą mieć inne zdanie i uszanuj to. Nie podoba mi się twój pomysł bo zamiast birem/ogni będzie wojna brander-brander. Aby 4 typy statkow mogłyby być produkowane musiałoby byc wyróznienie typow ataku/obrony, np:eek:gnie maja 150 ataku ognia i 40 ataku tarana a brander na odwrót, a obrona to birema o defie 100 od ognia i 150 od tarana a trirema na odwrot czy cos w tym stylu. To by było urozmaicenie tak jak w ofie lądowym.

Widocznie musisz mieć jakieś przykre doświadczenia jeżeli tak bardzo nie podobają ci się zapory z birem ale jest na to prosta rada-rób więcej ogni a mniej ofa lądowego. Raz ty robisz bunkry z birem raz inni taka jest ta gra. Nie wije sie jak wąż tylko bronie swoich racji tak jak ty więc nie obrażaj.

A moim wiekiem sie nie martw juz moge kupcować piwo w sklepie.
 

DeletedUser

Guest
Odp: [GRA] Nowa taktyka z wykorzystaniem Brandera.

Aha, jeżeli to jest sens twojej wypowiedzi, to się z nią zgadzam, do Grepolis można wprowadzić jeszcze wiele usprawnień, ale zajęło by to ogrom czasu, i zapewne pojawiałyby się coraz to nowsze błędy, ale co do twojej propozycji, to bez urazy, ale i tak jestem na Nie, przecież macie jeszcze triremy ;)
 

DeletedUser

Guest
Odp: [GRA] Nowa taktyka z wykorzystaniem Brandera.

To wyżej chyba mnie się nie tyczy więc nie komentuje, ale:
Nie podoba mi się twój pomysł bo zamiast birem/ogni będzie wojna brander-brander. Aby 4 typy statkow mogłyby być produkowane musiałoby byc wyróznienie typow ataku/obrony, npgnie maja 150 ataku ognia i 40 ataku tarana a brander na odwrót, a obrona to birema o defie 100 od ognia i 150 od tarana a trirema na odwrot czy cos w tym stylu. To by było urozmaicenie tak jak w ofie lądowym.
Nigdy nie będzie wojny brander-brander czy brander-trirema
Ogni nie zastąpi żadna inna jednostka bo oprócz wartości ataku, ma też sporą szybkość. W ataku potrzebna jest szybkość i mobilność. Chcąc pomóc koledze oddalonemu o 5h w ataku przed kolonem czy wszczęciem buntu, nie puścisz wolnych branderów. Zwłaszcza jak chodzi o szybki atak i zaskoczenie przeciwnika.
W obronie tym bardziej nie zastąpisz biremy bo tutaj prędkość wsparcia ma ogromne znaczenie
Wyszczególnienie ataków morskich na np. wartość taranującą i wartość ogniową tak jak w lądzie atak bronią sieczną i obuchową był już wyżej poruszany. Szczerze to też byłbym za tym, ale to dopiero w wersji 3.0
Teraz chodzi o poprawienie przydatności brandera i triremy. Każda zmiana która spowoduje większe ich używanie, będzie na plus. Jestem niemal pewny że ani brander, ani trirema po tym ulepszeniu, nie przejmie dominacji na morzu. Za to spowoduje przymusową różnorodność w doborze floty.
Oczywiście masz prawo myśleć inaczej
 

DeletedUser

Guest
Odp: [GRA] Nowa taktyka z wykorzystaniem Brandera.

To wyżej chyba mnie się nie tyczy więc nie komentuje, ale:

Nigdy nie będzie wojny brander-brander czy brander-trirema
Ogni nie zastąpi żadna inna jednostka bo oprócz wartości ataku, ma też sporą szybkość. W ataku potrzebna jest szybkość i mobilność. Chcąc pomóc koledze oddalonemu o 5h w ataku przed kolonem czy wszczęciem buntu, nie puścisz wolnych branderów. Zwłaszcza jak chodzi o szybki atak i zaskoczenie przeciwnika.
W obronie tym bardziej nie zastąpisz biremy bo tutaj prędkość wsparcia ma ogromne znaczenie
Wyszczególnienie ataków morskich na np. wartość taranującą i wartość ogniową tak jak w lądzie atak bronią sieczną i obuchową był już wyżej poruszany. Szczerze to też byłbym za tym, ale to dopiero w wersji 3.0
Teraz chodzi o poprawienie przydatności brandera i triremy. Każda zmiana która spowoduje większe ich używanie, będzie na plus. Jestem niemal pewny że ani brander, ani trirema po tym ulepszeniu, nie przejmie dominacji na morzu. Za to spowoduje przymusową różnorodność w doborze floty.
Oczywiście masz prawo myśleć inaczej
Tylko czy opłaca się budować triremy? Są drogie i potrzebuję paru mieszkańców... Nie opłacałoby się....
 

DeletedUser

Guest
Odp: [GRA] Nowa taktyka z wykorzystaniem Brandera.

Dlatego trirema miałaby coś co skuteczniej zniszczy brandery niż straty łeb w łeb + lekkie poprawki statystyk jakby jeszcze była za słaba.
Ludzie czytają i od razu skreślają pomysł, przecież to wszystko można zbalansować ;-)
 

DeletedUser

Guest
Odp: [GRA] Nowa taktyka z wykorzystaniem Brandera.

Dlatego trirema miałaby coś co skuteczniej zniszczy brandery niż straty łeb w łeb + lekkie poprawki statystyk jakby jeszcze była za słaba.
Ludzie czytają i od razu skreślają pomysł, przecież to wszystko można zbalansować ;-)

Ale żeby skreślić trzeba mieć powód, a że przeczytali propozycję, to oddali na nią głos, i piszą swoje zdania... Widocznie każdy rozumie to inaczej...:rolleyes:
 

DeletedUser8642

Guest
Odp: [GRA] Nowa taktyka z wykorzystaniem Brandera.

Znaczy się jeden słaby głos kryyki jest argumentacją pozostalych?
To iż kazdy może w tej taktyce dostrzec pewne inne zmiany swiadczy o tym iż ta koncepcja jest dobra bo właśnie różnorodność interpretacji cechuje dobrą taktykę.
 

DeletedUser

Guest
Odp: [GRA] Nowa taktyka z wykorzystaniem Brandera.

Z tego co wiem brandery były wykorzystywane ale nie na jakiś bardzo długi dystans. Jeśli obsługa brandera nie składa się z samobójców to po podpaleniu puszcza się brander sam. Może by po prostu pozwolić atakować branderowi w zasięgu godziny drogi. Nie chcę się podpinać ani też mnożyć tematów, jeśli znajdzie się ktoś komu podoba się moja uwaga to założę nowy temat.
 

DeletedUser8642

Guest
Odp: [GRA] Nowa taktyka z wykorzystaniem Brandera.

Nie jestem przekonany co do czasowego ograniczania Brandera, ewentualnie aby uniknąc patologi mogło by być ograniczenie na wzór Kolona czyli 48h. Dla całej reszty obawiajacej się o to iż gra będzie dla nich nazbyt ofensywna czy coś (patrząc na głosy na nie nie widze racjonalnych argumentów dla tego domyślam się iż o to chodzi) przygotowałem propozycje usprawniającą jednostke ladowa łucznika co dodatkowo wzbogaci grę. Do zapoznania po tym linkiem. http://forum.pl.grepolis.com/showthread.php?t=9914
 

DeletedUser

Guest
Odp: [GRA] Nowa taktyka z wykorzystaniem Brandera.

@niemamspacji.
Wojna brander-brander? Buhahahaha.
Stwórz brandery - przypłynę tiremami.
Na tiremy stworzysz biremy - ja wpłynę branderami.
Na brandery stworzysz tiremy* - ja wpłynę ogniami.
Na ognie stworzysz brandery - ja ruszę tiremami.
Zabawa trwa...


*zanim odpiszesz, że gdy stworzysz tiremy branderom się nic nie stanie, daj mi zaproponować usprawnienie do pomysłu autora.

Otóż, niech te brandery mają ograniczenia zaczerpnięte z transportowców. W końcu atak samymi branderami byłby lekko przesadny.
Chodzi o to, by tiremy (jako "galeony" antyku) mogły całkowicie anihilować brandery, które przypłyną same. W ten sposób rozgrywka morska stanie się jeszcze bardziej ciekawa. Mym skromnym zdaniem (jeśli już ten pomysł był poruszany - sorki za powtórkę. Co większych wall of text nie czytałem). Ponadto tiremy powinny mieć bonus w ataku na brandery. Coś w stylu "jedna tirema niszczy 3 brandery", czy cuś, nie mam jakiegoś szczegółowego pomysłu.



Tak, walki na morzu mi się podobają :p
 

DeletedUser

Guest
Odp: [GRA] Nowa taktyka z wykorzystaniem Brandera.

...ale ty poprostu jestes na nie bo nie rozumiesz co te badanie daje...

nie daje nic dobrego. nie ma co ulepszać czegoś na siłę bo to nie o to chodzi:p


ps: a bynajmniej nie w takiej formie. wiadomo że przydało by się zrobić coś z morskimi bitwami ale nie róbmy tego na siłę
 

DeletedUser10899

Guest
Odp: [GRA] Nowa taktyka z wykorzystaniem Brandera.

Większość na nie, propozycja zbyt zawiła i niespójna, odrzucamy.
 
Status
Zamknięty.
Do góry