[Gra]Nowatorskie szpiegostwo

  • Rozpoczynający wątek Mikekun
  • Data rozpoczęcia

Czy popierasz tą inicjatywę

  • Tak, jest ważna dla graczy.

    Głosy: 22 62,9%
  • Nie, bardziej skomponowałaby się ze śmieciami.

    Głosy: 8 22,9%
  • Obojętne

    Głosy: 5 14,3%

  • W sumie głosujących
    35
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Zgadzam się z przedmówcą <grothus> co do tych dodatkowych danych...liczba łask, nawet podanie ich od wszystkich bogów, nie przyda się w wymienionych sytuacjach...
Co do dodatkowych lvl jaskini - uważam za zbyteczne (szkoda kolejnych ludzi), jednak skoro musi być jakiś ogranicznik, polecałbym dodać tę funkcję do Wyroczni (tak samo, jak tratwy do latarni), co uatrakcyjniłoby tę budowlę...wiem, ktoś zaraz się oburzy, ale z tego, co widzę, nikt nie zwrócił uwagi na taką możliwość...
Pzdr!

wybacz donny4 ale natomiast w tym poście ja się nie zgadzam z tobą. Powodem tej decyzji jest to, iż programiści od razu by musieli jakoś zrównoważyć pozostałe budynki specjalne. Bowiem wyrocznia byłaby po zmianie zbyt ważnym bs'em oraz dyskryminowałaby inne budynki.
 

DeletedUser

Guest
a tutaj to ja się z kolei nie zgodze z Tobą, bo podpięcie pod wyrocznię "Zaawansowanego szpiegostwa" sprawi że wyrocznia zacznie być bardziej atrakcyjnym budynkiem i to wyrówna jej atrakcyjność względem takich budynków jak latarnia, wieża obronna, boski posąg czy łaźnie. Przyznaj się sam w ilu miastach swoich masz wybudowaną wyrocznię a w ilu wieżę, latarnię, łaźnię, czy boski posąg? Wyrocznia byłaby budowana w raptem kilku miastach aby wogóle mieć dostęp do tej opcji szpiegowania a w reszcie nadal byłyby posągi lub wieże obronne.
 

DeletedUser

Guest
Dokładnie, pozostałe budowle wcale nie stracą na atrakcyjności, więc proszę nie bać się o to...
Tak właśnie jest, że w tej szarej strefie pozostają: Teatr, Wyrocznia i Placówka handlowa, natomiast Biblioteka i Latarnia, z tego, co zauważyłem, są gdzieś tam budowane, ale w małych ilościach...
Te budowle wgl przydałoby się jakoś ulepszyć...
Co do samej propozycji szpiegostwa, już się wypowiedziałem...
 

DeletedUser

Guest
Dokładnie, pozostałe budowle wcale nie stracą na atrakcyjności, więc proszę nie bać się o to...
Tak właśnie jest, że w tej szarej strefie pozostają: Teatr, Wyrocznia i Placówka handlowa, natomiast Biblioteka i Latarnia, z tego, co zauważyłem, są gdzieś tam budowane, ale w małych ilościach...
Te budowle wgl przydałoby się jakoś ulepszyć...
Co do samej propozycji szpiegostwa, już się wypowiedziałem...

Biblioteka jest masowo budowana. Bowiem daje dodatkowe 12 pkt nauki. Co do teatru, wyroczni i placówki to się zgodzę że nie są to dla mnie atrakcyjnie budowle, ale i one też nie tracą na swojej ważności. Mimo to jeśli dołączymy możliwość zaawansowanego szpiegostwa do wyroczni to spowoduje u nowych graczy nie lada dylemat przy wyborze, ponieważ jak rozwiną osadę na maxa to będą musieli zdecydować jakie typu miasto wolą. Typowego defa czy offa.


Natomiast ja chciałbym aby właśnie ta opcja była dostępna dla wszystkich osób a nie tylko dla wybranych. Czyli tych np co będą mieli wyrocznie wybudowane. Spowodowuje to iż tylko osoby z kilkoma miastami będą miały szansę się rozwijać a nowi niestety już nie mają pod tym względem tak lekko :(
 

DeletedUser7672

Guest
To też zależy w jakim kierunku rozwijasz miasto, chociaż czasami spotykałem się z gościami co klepali biblioteki..
 

DeletedUser

Guest
Z tym się nie zgodzę badania są bardzo ważne w bitwie , chociażby taran .

A co do szpiegostwa to dobrze ( przynajmniej moim zdaniem ) było by jeśli po wygranym ataku wiedzielibyśmy jakie budynki ma atakowane miasto . Przecież atak musiał wejść do środka i zbadać jakie mają budynki .

Chyba źle zrozumiałeś temat. Jeśli wygrasz atak to widzisz tylko pokonane jednostki przeciwnika i jeśli miał straż obywatelską to ją też pokazuje. Widzisz również poniesione straty u siebie jaki surowce które ukradłeś. W ataku takie informacje to wystarczająca wiedza. W dodatku jeśli chciałbyś takiej zmiany to system szpiegowski w tej grze byłby już raczej zbędą rzeczą. A na to zarówno administratorzy, producenci jaki programiści się już z tobą nie zgodzą.

PS : Prosił bym aby osoby które są na "Nie" z inicjatywą albo "Obojętne", podali powód decyzji a nie tylko postępowali tak. A tam sobie kliknę na "nie" albo "obojętne" . Ważna też i jest wasza opinia ponieważ bez tego ta inicjatywa nie przejdzie :)
 

DeletedUser

Guest
Odp: [Gra]Nowatorskie szpiegostwo

Propozycja realna jedynie jako dodatkowe badanie w akademii, jednak jej wprowadzenie jest niemożliwe w trakcie gry.
 
Status
Zamknięty.
Do góry