[Gra]Nowatorskie szpiegostwo

  • Rozpoczynający wątek Mikekun
  • Data rozpoczęcia

Czy popierasz tą inicjatywę

  • Tak, jest ważna dla graczy.

    Głosy: 22 62,9%
  • Nie, bardziej skomponowałaby się ze śmieciami.

    Głosy: 8 22,9%
  • Obojętne

    Głosy: 5 14,3%

  • W sumie głosujących
    35
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Witajcie drodzy administratorzy jaki administratorki

W waszej grze, szpiegostwo działa doskonale. Za niewiele kasy można zdobyć multum informacji o przeciwniku jeśli ten nie inwestuje w system sitaki szpiegowskiej. Jednakże jednocześnie w tej siatce czegoś brakuje, ponieważ jak dostajemy raport, to widzimi : Jednostki, Poziomy Budynków, Ilość surowców jaki wykorzystane srebrne monety na taką akcję.

Moja propozycja brzmi tak, aby oprócz wyżej wymienionych elementów szpiegostwa. Wprowadzić jeszcze dwa, które ujawniałby informacje dotyczące o Badaniach Gracza jaki poziomie łask oraz ewentualnie wybranego przez niego Boga.

Dopiero wtedy raport szpiegowski będzie ukończony poprawnie. Bowiem niestety w waszych grach najważniejsze jest nie tylko szybkość poznawanych badań jaki też mądre dysponowanie surowcami oraz łaskami. Ubolewam codziennie, jeśli szpieguję daną osobę to nie widzę, co ona ma konkretnie obadane. I zgaduję czy po ataku ona czy on, mnie nie podbije potem.

Dlatego proszę wasz, rozważcie możliwość urozmaicenia szpiegostwa. Elementy poznanych technologi wyświetlałby się w takim sam sposób jak poziomy budynków. Natomiast obrazek Boski nad ilościami posiadanych już łask. ( Zresztą poznanie wrogiego bóstwa mogłoby być ofertą dostępną w premium, a dla zwykłych śmiertelników tylko ilość łask ).

Z wyrazami szacunku - gracz Mikekun

PS: Mam nadzieję że tematu nie kopiuję !!!!!!!
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
z dodawaniem czegokolwiek tutaj przy premium bym nie przesadzał. i tak premium ma dużo fajnych bajerów:)

pomysł niegłupi, jednak myślę, że tego typu informacja powinna kosztować. tak więc proponuję wybrać którąś z opcji:
1. informacje dostajemy gdy wydamy więcej niż np 10k srebra (ten limit może być większy)
2. informacje dostajemy gdy wydane przez nas srebro ma wartość np. 5x większą niż srebro które leży u przeciwnika w jaskini
3. wysyłamy szpiega wraz 'z dodatkiem' - dodatkowa opcja przy szpiegowaniu, np. za każdą z informacji: badania, łaski, bóg trzeba będzie zapłacić odpowiednią cenę w srebrze. z tym, że jeżeli wysyłamy szpiega np za 5000 srebra i zaznaczamy dodatki za np. 3000 srebra, to gdy przeciwnik ma więcej niż 5000 srebra akcja szpiegowska się nie udaje.
 

DeletedUser

Guest
W pomyśle podoba mi się informacja o tym, jakiego boga czci wróg - na pewno pomogłoby to przy oblężeniach bo niestety jeżeli wróg nie robił wcale jednostek mitycznych w danym mieście to po zasadzeniu kolona nie wiemy, co czcił i nie możemy podesłać sobie np. hydr na wsparcie portu czy pegazów, bo nie wiemy czy nie "pocałują klamki" i nie wrócą, bo miast czci innego boga. Pozostałe propozycje są raczej nieprzydatne, bo badania mają niewielki wpływ na pole bitwy. PS: Dodaj trzecią opcję do ankiety "obojętnie" bo modzi zaraz zamkną temat
 

DeletedUser

Guest
Ja bym przychylił się do opcji Koguta, a mianowicie:
tak więc proponuję wybrać którąś z opcji:
1. informacje dostajemy gdy wydamy więcej niż np 10k srebra (ten limit może być większy)

Zaraz ktoś mnie wyzwie od imbecyli, ale taki fajny fant powinien więcej wymagać...jak dla mnie: 100'000 :)
2. informacje dostajemy gdy wydane przez nas srebro ma wartość np. 5x większą niż srebro które leży u przeciwnika w jaskini

no w tym przypadku dałbym 10x ^^

sam pomysł jest fajny (tylko proszę o poprawę ankiety, mimo wszystko), sam nieraz drapię się po głowie po zdobyciu wiochy "co z nią mogę zrobić?", bo przejmując, często kupujemy kota w worku (choć czasem wiadomo, po tym, jakie jednostki ma wróg)...ja np.ostatnio miałem dylemat...matematyka zbadana, a brak taranu, osw nie ma, a falanga jest...i co? Trzeba tracić te pk, bo inaczej...eh...
I z tego też powodu jestem na tak!
 

DeletedUser

Guest
Pozostałe propozycje są raczej nieprzydatne, bo badania mają niewielki wpływ na pole bitwy.

Z tym się nie zgodzę badania są bardzo ważne w bitwie , chociażby taran .

A co do szpiegostwa to dobrze ( przynajmniej moim zdaniem ) było by jeśli po wygranym ataku wiedzielibyśmy jakie budynki ma atakowane miasto . Przecież atak musiał wejść do środka i zbadać jakie mają budynki .
 

DeletedUser

Guest
Wasze pomysły również są interesujące. Jednakże pozwólcie że wytknę wam coś.

W grze grepolis siatka szpiegowska, zależna jest od poziomu rozwoju jaskini jaki ilość w niej srebrnych monet. Im więcej gracz ma monet wpłaconych do jaskini tym trudniejsze jest prze szpiegowanie go. Wydaje mi się więc że odpowiedź z takimi tekstami jak np : Jak będzie wysyłać złodziei z większą dożą monet to zdobędziemy więcej informacji. Nie do końca akurat tutaj jest trafna. I tak gracze jej nie poprą jeśli ich wróg kosztuje 3 razy tyle aniżeli koszty złodzieja.

Nawet jeśli bym zaakceptował to zamianę, to ona i tak sama w sobie jest śmieszna. Załóżmy taką sytuację. Np :

Mamy kolesia, o którym wiemy iż posiada w jaskini monety w sile 50 tys. Wiemy też żeby uzyskać jak najwięcej informacji o nim musimy wpłacić dodatkowo powiedzmy z 2,3,4, albo 5 tys monet. Na pewno zwykli gracze nie zgodzą się na takie dodatkowe koszty. Wolą prędzej wydać w całości 50 tys srebrnych monet na rozbicie siatki aniżeli na pozyskanie dodatkowo cennych informacji.
 

DeletedUser7039

Guest
Bóstwo jakie ma przeciwnik można także poznać po wyglądzie Posągu (jeśli w mieście jest)...

Co do 2 opcji Kurczaka,jest to kompletnie bez sensu,bo ja w jednej jaskini mam 2kk srebra i żeby ktoś dostał te dodatkowe info musiałby zapłacić 10kk za szpiega :eek:

Co do samej propozycji to Mi to jest obojętne,ale takiej odpowiedzi nie ma,więc nie głosuję...
 

DeletedUser

Guest
Zaraz ktoś mnie wyzwie od imbecyli, ale taki fajny fant powinien więcej wymagać...jak dla mnie: 100'000 :)

wiesz... mi chodziło o przykład działania. dla mnie może to być nawet 25k jeśli nie spodoba się 10k.

no w tym przypadku dałbym 10x ^^
nie no... 10x to zdecydowanie przesada ;)

Bóstwo jakie ma przeciwnik można także poznać po wyglądzie Posągu (jeśli w mieście jest)...
można też po jednostkach mitycznych. gorzej jeżeli nie ma nic czym można to sprawdzić

Co do 2 opcji Kurczaka,jest to kompletnie bez sensu,bo ja w jednej jaskini mam 2kk srebra i żeby ktoś dostał te dodatkowe info musiałby zapłacić 10kk za szpiega :eek:
jak to się mówi... life is brutal... ;) a tak poważnie to chodziło mi o zasadę działania (jak wyżej). może to być 2-3x więcej skoro nie pasuje 5 ;)
 

DeletedUser7800

Guest
Może koszty zależały by od ilości miast gracza? jeśli miał by 1 miasto by dostać nowe info musiał by wydać minimalnie 5 k, jak 2 to 10 k, 3 to 15 itd.

Jak najbardziej na Tak.
 

DeletedUser

Guest
A jak ktoś ma 50 + miast ? Najlepiej wprowadzić podczas wysyłania szpiega 3 okienka w których można zaznaczyć dodatkowe informacje jakie ma nam podać szpieg , pojedyńcza dodatkowa informacja powinna kosztować 50k srebra (to by było 150k srebra za wszystkie dodatkowe informacje czyli : bóg jakiego czci dane miasto , ilość łask jakie posiada szpiegowany i jakie badania ma zbanade w Akademi) + koszty za które wysyłamy szpiega.
 

DeletedUser

Guest
A jak ktoś ma 50 + miast ? Najlepiej wprowadzić podczas wysyłania szpiega 3 okienka w których można zaznaczyć dodatkowe informacje jakie ma nam podać szpieg , pojedyńcza dodatkowa informacja powinna kosztować 50k srebra (to by było 150k srebra za wszystkie dodatkowe informacje czyli : bóg jakiego czci dane miasto , ilość łask jakie posiada szpiegowany i jakie badania ma zbanade w Akademi) + koszty za które wysyłamy szpiega.

Dahu , a jeśli ktoś ma 1 miasto?Zebranie 150 k srebra takiej osobie zajęłoby , hohoho i jeszcze więcej....

Oczywiście osoby , które mają po 100 miast by z tego korzystali , a ci słabsi????O nich też trzeba pomyśleć ;)
 

DeletedUser

Guest
A jak ktoś ma 50 + miast ? Najlepiej wprowadzić podczas wysyłania szpiega 3 okienka w których można zaznaczyć dodatkowe informacje jakie ma nam podać szpieg , pojedyńcza dodatkowa informacja powinna kosztować 50k srebra (to by było 150k srebra za wszystkie dodatkowe informacje czyli : bóg jakiego czci dane miasto , ilość łask jakie posiada szpiegowany i jakie badania ma zbanade w Akademi) + koszty za które wysyłamy szpiega.

Dahu, akurat twoja propozycja jest najgorsza finansowo dla wszystkich osób. Owszem bywają gracze co trzymają w jaskiniach i po 100kk srebrnych monet na miasto, ale i też bywają tacy co nie przykładają do tego najmniejszej wagi. Według mnie moją propozycję trzeba by było tak zrównoważyć aby była ona korzystna dla wszystkich osób, a nie tylko dla tych którzy są koksami na danych światach.

Osobiście jestem przeciwny aby oprócz zwykłych kosztów wysłania złodzieja dopłacać do niego, tak aby pozyskał konkretnie informacje. Ponieważ jest to bardzo duże obciążenie zmiany kodu gry dla develpoerów. Musieli by całkowicie przebudować znaczenie złodziei takiej grze jakiej jest grepolis. Dlatego proponowałem aby zamiast wymyślać coś nowego, dodać te kilka opcji w raporcie szpiegowskim.

PS : Mimo prowadzenia akcji szpiegowskich, nie zauważyłem aby była możliwość zobaczenia jakie dane bóstwo jest w tej osadzie. Nawet po poziomie rozwoju świątyni. Można poznać jedynie po specjalnych jednostkach jeśli dana osoba zdecyduje się je wyprodukować. Jeśli nie i tak nic o tym nie wiemy ;(
 

DeletedUser

Guest
Osobiście jestem przeciwny aby oprócz zwykłych kosztów wysłania złodzieja dopłacać do niego, tak aby pozyskał konkretnie informacje. Ponieważ jest to bardzo duże obciążenie zmiany kodu gry dla develpoerów. Musieli by całkowicie przebudować znaczenie złodziei takiej grze jakiej jest grepolis.

Niekoniecznie , wystarczyło by wprowadzić jakiś wzór który ustalał by koszt pojedynczej dodatkowej informacji np:

X - ilość miast
1000 - ilość srebrnych monet

wzór:
X*1000 = koszt 1 dodatkowej informacji ( podział taki jak pisałem wcześniej )

Proste mnożyło by się bez żadnych ułamków więc im mniej skomplikowane tym mniej roboty było by przy wprowadzeniu tego w życie.
 

DeletedUser8642

Guest
Szczerze to propozycja jest ciekawa ale nie udziwniałbym tu nic żadnymi wzorami, autor ma pojecie o grze i slusznie zauwazył ,że brauje "dodatkowej umiejetności szpiega" czyli warto było by to podpiąć pod badanie ktore daje bonus do szpiega.

I według mnie warto by było podnieść max poziomów jaskini do 15 poziomu (przy utrzymaniu możliwości chowania w jaskini srebra bez ograniczenia już od 10 poziomu) i tylko w mieście z 15 poziomem jaskini po "ulepszeniu szpiega" pojawila by się ikonka "nawatorskie szpiegostwo" akcja była by poprostu x2 droższa niż standardowa a to ile kto trzyma srebra w jaskini czy ile ma miast zostawcie każdy dla siebie bo tu chodzi o kazdego ,a każdy gra inaczej i ma inna sytuacje.

dużo jadu i hejtingu jest na tym Forum dlatego tylko ostrzegam ,że to moje zdanie i tak bym to rozwiazał bo zgadzam się ,że warto ulepszyć tak jak i oddziały O.O (tratwy) które też zyskały by dodatkową opcje w badaniu :)

ps. takie rozwiązania dają też inne mozliwości i dalszy rozwój szpiegów pod wzgledami taktycznymi ale to już inny pomysl ,a pozatym dzięki podniesieniu wymaganych pkt badawczych będzie tez można dać ich więcej do Bibloteki co uatrakcyjni jej posiadanie.. <<
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser7800

Guest
Nie wejdzie pomysły z dodaniem poziomów do budynków niewchodzą.
 

DeletedUser

Guest
Zgadzam się z pomysłem dodatkowych informacji w raporcie szpiegowskim. Nie zgadzam się z tym by to była kolejna opcja premium bo to już by było ostre przegięcie. Moim skromnym zdaniem informacja o tym kto ma ile łask jest mniej istotna niż odkryte badania i czczone bóstwo. Ilość łask powie nam tylko o tym czego możemy się ewentualnie spodziewać, ale w przypadku gdy cel ataku ma wiekszą ilość miast nie powie nam prawie niczego. Bo co z tego, że w szpiegowanym mieście, ktoś ma 500 łask Ateny, skoro w pozostałych miastach ma na full Zeusa i Herę co bardziej utrudni życie podczas ewentualnego ataku? Że już nei wspomnę o tym gdy atakujemy kogoś należącego do sojuszu, w którym ludzie sobie pomagają :), wtedy ilość łask nawet we wszystkich miastach naszego celu przestaje mieć znaczenie. Ważniejsza jest informacja o tym jakie w danym mieście jest bóstwo, bo to nam przynajmniej powie w razie czego jakimi jednostkami mitycznymi możemy wspierać ewentualną okupację oraz informacja o odkrytych badaniach bo to z kolei pozwoli nam określić na co te miasto możemy w przyszłości przeznaczyć i jakie wydatki nas czekają po podboju tego miasta. Podoba mi się pomysł z dodatkowymi poziomami jaskini, ale gdyby to się okazało nei możliwe z punktu widzenia programistycznego to może zamienić w akademii badanie "Dyplomacja" lub "Żądanie wojsk" w światach 1.0 lub na światach 2.0 badanie "Przyspieszone szpiegowanie" (nie pamiętam jak się to tam nazywa ale chodzi o te badanie co zastapiło na nowych światach badanie "Żądanie wojsk" ) na "Zaawansowane szpiegowanie". Trochę się rozpisałem, ale temat jest interesujący i dość ważny dla rozgrywki. Pozdrawiam
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Zgadzam się z przedmówcą <grothus> co do tych dodatkowych danych...liczba łask, nawet podanie ich od wszystkich bogów, nie przyda się w wymienionych sytuacjach...
Co do dodatkowych lvl jaskini - uważam za zbyteczne (szkoda kolejnych ludzi), jednak skoro musi być jakiś ogranicznik, polecałbym dodać tę funkcję do Wyroczni (tak samo, jak tratwy do latarni), co uatrakcyjniłoby tę budowlę...wiem, ktoś zaraz się oburzy, ale z tego, co widzę, nikt nie zwrócił uwagi na taką możliwość...
Pzdr!
 

DeletedUser8642

Guest
donny4 jak sam piszesz to nie jesteś Lamerem ,wiec powinieneś wiedzieć ,że nie w wszystkich miastach powinno budować się wszystko na max zatem nik Ci nie każe tracić ludzi w każdym miescie, rozumiesz to czy bedziemy się bezsensowne sprzeczać?
Koncepcja dodawania tratw do latarni czy omawianej koncepcji do wyroczni nie jest dobra, a jeyne co pasuje do wyroczni to wykrywanie idącego na dane miasto szpiega czyli propozycja proponowana przez kogoś juz kiedyś..

Nie chodzi tu o kazdy budynek a o jaskinie która ma tylko 10 poziomów i Ja tu nie skladam poropzycji ,a jednynie zauważam fakt ,że zwiększenie jej poziomów na 15 dało by nowe mozliwości w kreowaniu dodatkowych "umiejetności" szpiegowskich i własnie konieczne jest aby to kosztował ludzi bo chodzi o to aby nie w kazdym miescie ten poziom był na 15 poziomie-to tylko sprostowanie i nie prubuje tu nalegać na to rozwiązanie bo ten temat to nie moj problem - tylko uswiadamiam ,że jest taka opcja..i tłumaczę ,że na poziomie nie lamerskim nie rozwija się wyszstkich miast na maxa (chyba ,że ktos nie ma pomysłu albo chce tylko awansować w rankingu pkt budowy jako budowlaniec )
:cool:
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Ah...
Zobacz mój rank na grepostats i zauważ, że nie buduję miast na maxa, a nawet lepiej: burzę, co niepotrzebne...
Ta Twoja koncepcja nie zostanie przyjęta, ktoś mówił, o co chodzi. Nie jest to zły pomysł, ale wykonanie uniemożliwione...
...koncepcja z tym widzeniem nadchodzącego szpiega nie była zła...sam ją popieram...

A tak na temat: ja zapodałem tylko taką możliwość, Twoje zdanie poznałem, czekam na zdanie innych...
A wyrocznia w starożytności była miejscem szczególnym. W tym przypadku mogłaby się nadawać też jako wzmocnienie naszego szpiega, czemu by nie? To nawet bardziej by pasowało do samego pojęcia tego budynku, bo wieszczenie można porównać ze szpiegostwem (które wtedy dotyczyło losu) ;)
poznać tajniki przyszłości, a tajemnice wroga - porównywalne...
 
Status
Zamknięty.
Do góry