[Gra] Okupacja i Bunt do odkrycia, do wyboru.

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser8642
  • Data rozpoczęcia

Czy popierasz propozycje?


  • W sumie głosujących
    12
Status
Zamknięty.

DeletedUser8642

Guest
Ellos..


Nie wiem czy temat był kiedyś dobrze i merytorycznie obgadany zatem przestawiam tu kolejne z możliwych rozwiązań, które wzbogaciło by grę pod względem taktycznym.

Proponuje aby Okupacja (stary system podboju) i Bunt (nowy system podboju) zostały udostępnione do okrycia bez dzielenia na Serwy, czyli na 28 poziomie akademi mamy mozliwość odkrycia dowolnej jednej albo obydwu opcji.
Badanie nie wymagają ptk. badawczych, a kolon jest tu uniwesalny zatem wystarczy tylko dodać ikonkę z okupacją tak aby jak w przypadku wysyłania buntu czy przebicia- zaznaczyć jaki to ma być atak.
Dobrze by bylo aby takie rozwiązanie zostało wprowadzone na nowym serwie,a później mozna by przeprowadzić ankietę czy takie ulepszenie ma wejść po którejś aktualizacji.


Licze iż wszystko jasno opisalem i każdy z łatwiością sam dostrzeże plusy i nowości wynikające z takiego rozwiązania, które wedlug mnie było by bardzo ciekawe.

Pozdrawiam
Mx.
 

DeletedUser7672

Guest
Odp: [Gra] Okupacja i Bunt do odkrycia, do wyboru.

Czołem! Tekst jest zrozumiały i przesłanie rozumiem. Mam kilka pytań:

1. Czy badanie "podbój" od razu umożliwiałoby albo atak z buntem, lub z okupacją? Jeśli nie, jak by wyglądały badania w tym zakresie? Patrząc teraz na akademię, na badanie "podbój", mogę zasugerować że to by było badanie na okupację, a pod tym na bunt.

2. Jaki byłby koszt badań? Zabierałoby to pkt badań? Ile surowców, czasu i tym podobne będzie to wymagać? Czy może wprowadzić ograniczenie co do tego typu badań, tzn. jeden rodzaj podboju na miasto?

3. Wysyłając atak (mając zbadane obydwa typy podbojów), należy zaznaczyć ODPOWIEDNI rodzaj? Chodzi o to żeby nie było błędów, kiedy miasto jest w buncie, wysyłasz kolona a tu klapa - okupacja się zaczyna i bunt idzie gdzieś tam sobie.. bo wybrałeś złą ikonę ataku.

Patrząc z góry, mogę stwierdzić, że świat będzie niezrównoważony, a także będzie problem z obroną miast, chodzi o taktykę. Nie wiadomo, czy klient atakuje z buntem, czy chce okupować miasto. Uznam, że to będzie dreszczyk emocji, to się przyda. Zmusi to także do konstruowania wojsk/floty o zastosowaniu atak/obrona a także uniwersalności.
Być może zachęci to do zakładania miast.

Pewnie wiele rzeczy przeoczyłem, z głosem się wstrzymam, bo propozycja mnie zaciekawiła i przyznam że sam też myślałem o takim rozwiązaniu. Serwer próbny, w którym są obydwa systemy podbojów będą do wyboru, może być ciekawym rozwiązaniem, ale znając życie, wiele roboty może wymagać, aby to wprowadzić.


Pozdrawiam!
 

DeletedUser8642

Guest
Odp: [Gra] Okupacja i Bunt do odkrycia, do wyboru.

Nie będe punktował odpowiedźi bo w opisie możesz wyczytać iż chodzi mi tu o mozliwość wyboru czyli umieszczenie "buntu" i "okupacji" do badań na zasadach takich jakie są teraz czyli te same surki, ten sam poziom akademi..
Przy wyslaniu ataku jesli odkryjemy "bunt" to pojawi się ikonka buntu, jesli odkryjemy okupacje to pojawi się ikonka okupacji, a jesli oba "systemy" to też do wyboru bedą przypisane im ikonki.

Ja proponuje tu aby mozna było odkryć Okupacje i Bunt tak aby można było sobie wybrać oodpowiedni dla danej chwili, albo spokojnie z czasem odkryć oba systemy w miescie.
Nie ma tu innych problemów z wdrożeniem takiego systemu bo kody są dostępne, ikonki również, wystarczy zatem tylko dodać jesną opcje do drugiej i gotowe zatem jak dla mnie to nie powinno być z tym problemu od strony technicznej.

Gra napewno zyskala by coś innego, dostała by pewnej swiezości i nowe taktyki wykorzystywania podbojów według opłacalności, kazdy kto jest przeciwny rozwojowi taktyk poprostu obawia się o to iż nie będie umiał grać tak jak teraz ale zapominacie iż przez to gra umiera- gdyby taktyki w grze były zróżnocowane to nie proponowałbym możliwych nowych rozwiązań..
Świat z połączonymi systemami musiałby być przetestowany na podobnych zasadach jak teraz swiat bohaterow i do tego zmieza moja propozycja, nie chce aby wprowadzono takie rozwiązanie z nienacka, dobrze by było aby kazdy mógł się zapoznać z takim rozwiązaniem i sprawdzić jak gra się w strategię ktora ma kilka mozliwości, wiem iz tugłownie dziewczyny będa strajkować bo większość z nich traktuje ta gre jako komunikator i wchodza tu by pipisac o D-maryny jednak wydaje się iż gry strategiczne są domeną facetów i nie powinniscie ograniczać rozwoju gry tylko dlatego iż boicie się zmienić przezwyczajenia i to się tyczy kazdego z moich pomysłów tych zaprzezentowanych i tych z którymi czekam-są po to by gre urozmaicić i dodać grze "rozumu".
Problelem nie sa moje propozycje tylko brak dobrej organizacji w grze ale to już inny temat.
:cool:
 

DeletedUser10899

Guest
Odp: [Gra] Okupacja i Bunt do odkrycia, do wyboru.

Zbyt duża ingerencja w system Gry. Odrzucone.

Temat Zamykam.
 
Status
Zamknięty.
Do góry