[Gra] Opuszczone miasta

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser12185
  • Data rozpoczęcia

Czy popierasz likwidacje budynkow w opuszczonych miastach

  • Tak

    Głosy: 6 20,0%
  • Nie

    Głosy: 24 80,0%
  • Obojetne

    Głosy: 0 0,0%

  • W sumie głosujących
    30
Status
Zamknięty.

DeletedUser12185

Guest
Chodzi o to aby "siwe" miasta byly pozbawione wszelkich budynkow. Podbijamy gracza, tracimy czas na produkcje, nie zawsze tez uda sie za pierwszym razem ostatecznie jednak zostaje podbity a on w tym czasie bez problemu podbija "siwe" bywa, ze lepsze niz to co stracil. Znow trzeba odbijac, on zyskuje dodatkowe pkt i zamiast stracic to podbija dwa "siwe". Czy nie mozna zrobic tak by "siwe" byly pozbawione budynkow? Wtedy podbijanie ma sens.
 

DeletedUser

Guest
Aniołek Śmierci !!!

Czytam i troche nie zrozumiałam,ale i tak jestem na Nie. :D:D
 

DeletedUser12226

Guest
Odp: [Gra] Opuszczone miasta

Ja jestem przeciwny temu pomysłowi. To nie jest shooter tylko rts. Czasami warto się zastanowić czy walić w przeciwnika czy pozbawić go zaplecza i wtedy go wykończyć. Jak już chcesz utrudniać (?) to w akademii mogły by być skasowane wszystkie badania. Zapewne było by to utrudnienie dla osób mających mało miast a duże ułatwienie dla tych ze sporą ich ilością.
Jeżeli twój pomysł przejdzie w jakiejś formie to nie zdziw się że pojawi się przycisk premium który za stosowną opłatą niczego nie zlikwiduje.
 

DeletedUser

Guest
Odp: [Gra] Opuszczone miasta

Z punktu widzenia jaki przedstawiłeś to dobry pomysł,
ale jeśli magazyn i surowce miały by spadać w szarych wioskach do 0/1 poziomu to niestety nie popieram aczkolwiek pozdrawiam.
 

DeletedUser12185

Guest
Odp: [Gra] Opuszczone miasta

Moze tak to ujme. Troche graczy zrezygnowalo z gry. Nie zawsze byla mozliwosc przejecia miast tych graczy ktore po pewnym czasie stawaly sie opuszczone. Wielokrotnie byly/sa to ladne miasta i powyzej 10k pkt. w niektorych nie bylo nawet wojska, wiec ich podbicie nie sprawialo praktycznie zadnego problemu. Tymczasem podbicie miasta aktywnego gracza moze zakonczyc sie sukcesem jak i porazka i o to wlasnie przeciez w tej grze chodzi. Moze faktycznie niech opuszczone miasta nie beda pozbawione budynkow ale niech nie bedzie ich wiecej jak w przypadku kolonizacji.
Chodzi o to zeby zabawa byla miedzy aktywnymi graczami a nie polegala na podbijaniu opuszczonych miast.
 
Odp: [Gra] Opuszczone miasta

Ja jestem przeciwny temu pomysłowi. To nie jest shooter tylko rts. Czasami warto się zastanowić czy walić w przeciwnika czy pozbawić go zaplecza i wtedy go wykończyć. Jak już chcesz utrudniać (?) to w akademii mogły by być skasowane wszystkie badania. Zapewne było by to utrudnienie dla osób mających mało miast a duże ułatwienie dla tych ze sporą ich ilością.
Jeżeli twój pomysł przejdzie w jakiejś formie to nie zdziw się że pojawi się przycisk premium który za stosowną opłatą niczego nie zlikwiduje.

Popieram, o szare miasta wbrew pozorom też często toczą się walki... i straty wojsk idą w tysiące. Odpowiednie ich wykorzystanie też jest częścią strategii.
A co do badań w akademii, to z tego co zauważyłam, jak miasto jest szare to po pewnym czasie same się stopniowo kasują :p
 

DeletedUser

Guest
Odp: [Gra] Opuszczone miasta

Może i boje są o opuszczone wioski. Ale rzadko. A najczęściej bywa tak, że zabiera się wrogowi kilka miast a ten bierze sobie trochę dalej kolejne wioski opuszczone i weź tu znów odbieraj wioski. Troszkę to głupie - bo nie będąc wojownikiem i tak możesz utrzymać się w grze, a przecież ta zabawa to nie farmerama, że krowy trzeba wydoić, owce nakarmić.
Przez te opuszczone wioski czasami gra traci sens. Kilku graczy rezygnuje z gry i mamy setki wiosek. Wybaczcie ale przejmowanie po swoich nie leży w guście wielu graczy. Kilka wiosek można przejąć ze względów strategicznych albo ze względu na przyjaźń do gracza który odchodzi. Ale rozbierać te wioski a dopiero potem dobierać się do wroga - w połowie mogłoby się to znudzić.

Może strata wszystkich budynków w opuszczonej wiosce to przesada. Ale szybszy rozpad tych wiosek (co najmniej 2-3 krotny od teraźniejszego) lub całkowita likwidacja tych wiosek razem z wygaśnięciem konta. Pierwsza opcja ma tą zaletę, że delikwent który straci wioskę i podbije opuszczoną ma dużo do odbudowywania - dzięki temu nikt nie łaszczyłby się na opuszczone wioski, a gra polegałaby na aktywnych podbojach.
 

DeletedUser12226

Guest
Odp: [Gra] Opuszczone miasta

Wielokrotnie byly/sa to ladne miasta i powyzej 10k pkt.
niektórzy to mają szczęście
Nie zawsze byla mozliwosc przejecia miast tych graczy
niektórzy to mają pecha
Tymczasem podbicie miasta aktywnego gracza moze zakonczyc sie sukcesem jak i porazka i o to wlasnie przeciez w tej grze chodzi. Chodzi o to zeby zabawa byla miedzy aktywnymi graczami a nie polegala na podbijaniu opuszczonych miast.
jak powiedział kiedyś rzymski legionista wracający z bur.. znaczy się z agencji towarzyskiej do koszar,
"wszystkie drogi prowadzą do rzymu, od ciebie zależy którą pójdziesz"
swego czasu grałem na dzecie i tam w sojuszu były osoby co przejmowały miasta aktywnym bo to sprawiało im frajdę i były osoby które można by określić mianem bobów budowniczych, tak, tak i tu się nie mylisz bo to sprawiało im frajdę,
jak w sojuszu ma się mądrego stratega to potrafi wykorzystać obydwa typy graczy z pożytkiem dla sojuszu

Popieram, o szare miasta wbrew pozorom też często toczą się walki... i straty wojsk idą w tysiące.
wiem coś o tym i czasami lepsza jest frajda z takimi miastami niż z przejmowaniem aktywnych graczy
Odpowiednie ich wykorzystanie też jest częścią strategii.
witam serdecznie fankę strategii
A co do badań w akademii, to z tego co zauważyłam, jak miasto jest szare to po pewnym czasie same się stopniowo kasują :p
owszem Slietie, tylko czas oczekiwania do wyzerowania jest długi, a czasem jak jest nagła potrzeba przejęcia "szaraka" a w nim badania porobione bez łady i składu to takie miasto jest bezużyteczne chyba że ma się szczęście i ma się wolnych 8 pkt badawczych na jedyną słuszną w takim wypadku jednostkę do zbadania lub jest ona zbadana

Może i boje są o opuszczone wioski. Ale rzadko.
ale za to jakie i czasami to jest kwintesencją tej gry
A najczęściej bywa tak, że zabiera się wrogowi kilka miast a ten bierze sobie trochę dalej kolejne wioski opuszczone i weź tu znów odbieraj wioski.
z tego co piszesz w dalszej części postu to masz wielką radochę w przejmowaniu mu tych miast
nie będąc wojownikiem i tak możesz utrzymać się w grze,
moja rada nie atakuj tego co ma 5 wiosek tylko tego co ma 150
a przecież ta zabawa to nie farmerama, że krowy trzeba wydoić, owce nakarmić.
a dlaczego? np ja się przy tym dobrze bawię, a i owce są zadowolone co prawda nie tak jak krowy, ale nie urodził się taki co by wszystkich zadowolił
Kilku graczy rezygnuje z gry i mamy setki wiosek. Wybaczcie ale przejmowanie po swoich nie leży w guście wielu graczy. Kilka wiosek można przejąć ze względów strategicznych albo ze względu na przyjaźń do gracza który odchodzi. Ale rozbierać te wioski a dopiero potem dobierać się do wroga - w połowie mogłoby się to znudzić.
i niech sobie będą, nie chcesz szaraków przejmuj inne, z szaraków zrób sobie farmę, kto ci każe wszystkie przejmować? mnie osobiście szkoda wolnych slotów na szaraki no chyba że leżą na moich wyspach i to na tych dobrych wyspach
Ale szybszy rozpad tych wiosek (co najmniej 2-3 krotny od teraźniejszego) lub całkowita likwidacja tych wiosek razem z wygaśnięciem konta. Pierwsza opcja ma tą zaletę, że delikwent który straci wioskę i podbije opuszczoną ma dużo do odbudowywania - dzięki temu nikt nie łaszczyłby się na opuszczone wioski, a gra polegałaby na aktywnych podbojach.
chciało by się napisać jak pawlak na drzwiach swojej stodoły 3xnie a będzie 2xnie
dlaczego 1 patrz post Slietie dlaczego 2 patrz co napisałem
 

DeletedUser

Guest
Odp: [Gra] Opuszczone miasta

Chodzi o to aby "siwe" miasta byly pozbawione wszelkich budynkow. Podbijamy gracza, tracimy czas na produkcje, nie zawsze tez uda sie za pierwszym razem ostatecznie jednak zostaje podbity a on w tym czasie bez problemu podbija "siwe" bywa, ze lepsze niz to co stracil. Znow trzeba odbijac, on zyskuje dodatkowe pkt i zamiast stracic to podbija dwa "siwe". Czy nie mozna zrobic tak by "siwe" byly pozbawione budynkow? Wtedy podbijanie ma sens.

reasumując;
Proponujesz aby puste miasta od razu znikały,bo jak mają być bez budynków to tak jak by ich nie było...
Ten pomysł jest beznadziejny.

I dwa. Jeśli komuś zabrałeś jedno miasto to nawet jak se podbije dwa pustaki nowe to i tak zabierzesz mu następne.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser10899

Guest
Propozycja odrzucona

Opuszczone miasta są po to by je podbijać, wiec jeśli ktoś ma ochotę to je bierze, taki jest sens ich istnienia.

Temat Zamykam.
 
Status
Zamknięty.
Do góry