[gra]Przebazowanie jednostek

  • Rozpoczynający wątek Patroclus
  • Data rozpoczęcia

Nada się?

  • Nada się.

    Głosy: 15 57,7%
  • Nie nada się.

    Głosy: 10 38,5%
  • Whateva.

    Głosy: 1 3,8%

  • W sumie głosujących
    26
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
hej,
nie będę się rozwodził nad tym co skłoniło mnie do złożenia tej propozycji, przejdę od razu do sedna.
Mianowicie, proponuję aby możliwe było przebazowanie jednostek z jednego miasta do drugiego. Oczywiście w granicach rozsądku - czyli tylko tyle jednostek na ile pozwala gospodarstwo wiejskie. Jeśli mamy na przykład 200 wolnych mieszkańców to można by było przebazować z innych miast na przykład 200 szermierzy czy też prawie 70 kawalerzystów.
Wiadomo, jest teraz możliwość wysłania wsparcia, ale w momencie, kiedy zakładam nowe miasto i nie mogę nic zrobić bo na przykład nie mam koszar i muszę czekać aż naprodukuję wystarczającą ilość surowców -jest to uciążliwe i z góry stawia mnie w gorszej sytuacji, inni gracze mogą mnie farmić podczas gdy sam nie mogę na nich wyprowadzić ataku.
A więc do urn - wybierzcie zgodnie z głosem swego serca :D
 

DeletedUser3106

Guest
Jestem na tak niby czemu nie mozna by bylo wesprzec swojego 2 miasta jezeli jest na tyle miejsca w gosporastwie ? ;> aczkolwiek wtedy w tym 2 miescie nie trzeba bylo by nic robic tylko gospodarstwo i budynki obronne a w 1 robic jednostki i wysylac do innych swoich miast trzeba nad tym cos popracowac heh
 

DeletedUser

Guest
nie przyda się bo to za łatwo będzię i to się ma na prawdzie robić a nie że oni myk i już są w drugim mieście bo oni czarować nie umią
 

DeletedUser

Guest
EliteCrusher, niby tak, ale jeśli ktoś by postawił na taką taktykę to w momencie gdy natrafi na kamień(tak jak dziś mi się trafiło) czyli straci całe swoje wojsko to staje się bezbronny we wszystkich miastach. Poza tym przemieszczanie wojsk z wyspy na wyspę też zabiera sporo czasu, można stracić transportowce i zostać uziemionym. Nie jest to idealna taktyka i ma swoje wady.
mayys10, kolejny miszcz, co za łatwo? W każdym temacie padają te same argumenty - jak ktoś nie wie co powiedzieć to mówi, że to jest grepolis a nie gra x albo, że gra była by nierealna albo za łatwa.
Jak za łatwa? Uzasadnij, EliteCrusher podał dobry powód choć niekoniecznie się z nim zgadzam, a Ty walisz z 'za łatwo'. Wcale nie za łatwo i "opiera się na prawdzie" bo wojska z zasady musiały być mobilne, żeby bronić polis tam gdzie było trzeba. Nie działało to tak, że człowiek się rodził, postawili go na murze i stał tam do usranej śmierci tylko operowano wojskami tak aby znajdowały się tam gdzie było to konieczne. No i pomysł z gospodarstwem - chyba logiczne jest, że ludzi trzeba gdzieś zakwaterować? Dla mnie jest to realniejsze niż opcja wsparcia gdzie bez ponoszenia żadnych kosztów gracz może gościć u siebie non stop 2000 jednostek sojuszników - czy oni nie potrzebują strawy, miejsca do odpoczynku?
 

DeletedUser

Guest
Ja podam taki sam argument jak poprzednicy , było by to za duże ułatwienie.
Dla przykładu:
Mam pięć wiosek, w każdej robię wojsko (ofensywe) w jednej koniki, w drugiej piechote itp... później przebazował bym z wszystkich wiosek do jednej - wówczas miałbym pięknego offa 5x szybciej. Według Ciebie to nie jest za duże ułatwienie?
Podałem przykład 5 wiosek, a co gdy bym miał 50? codziennie bym mógł pełną armię rozbijać o kogoś...
Wesprzeć swoją drugą wioskę możesz - defensywą, żaden problem...

Jeszcze jedno, jak wiadomo akademia jest tak zorganizowana, że wszystkich badań w jednej wiosce nie zrobisz, straciło by to sens gdyby powstało 'przebazowanie' ponieważ mógłbym w jednej ( zakładając głównej) nie badać rydwanów i hoplitów ( bo po co ) skoro mogę ich tworzyć w innym mieście i przypisywać (czyt. przebazowywać) do głównego.

Gdybym się nad tym dłużej zastanowił to podał bym więcej minusów, ale tyle powinno wystarczyć.
 

DeletedUser

Guest
zgadzam się z RychuLCK. budowa pełnego ofa przy koszarach na max trwa ok 2 tygodni (z boskimi i akademickimi przyspieszaczami - trochę krócej)
mając więc 14 miast mógłbym mieć pełnego offa po 1 dniu to zbyt duże ułatwienie, mając ok 30 miast - 2 armie off na dobę, itd.

co do drugiej części wypowiedzi Rycha, autor pomysłu pewnie doda, że poza ograniczeniem ilości miejsca w zagrodzie byłoby ograniczenie w tym jakie jednostki są zbadane.

ale minus związany z tym tworzeniem armii w jeden dzień jest wystarczający bym był przeciw.
 

DeletedUser

Guest
ja też sprzeciw kto napisał że się nada ma mi tu napisać
 

DeletedUser

Guest
Ja jestem na tak.
nie zapominajcie o tym że z deffem można by zrobić podobnie dlatego wspominanie o off lub deff jest nie rownoważne, dodał bym tylko iź przeprowadzka musiała by mieć takie same ograniczenia co wsparcie od jednostek mitycznych np hoplici mogą iść do miasta w którym jest opracowany hoplita itp itd. w przeciwnym wypadku badania straciły by sens
 

DeletedUser

Guest
Kurczak Dozymetryczny, czytasz w moich myślach :p Nie będę się powtarzał, powiem tylko, że to co zaproponował Pl-Gimli wydaje się rozsądnym rozwiązaniem.
Imho to dobrze, że możliwe byłoby stosunkowo szybkie odbudowanie armii, gra stała by się może trochę bardziej dynamiczna niż tak jak jest teraz.
 

DeletedUser10899

Guest
Propozycja została odrzucona.

Ingeruje to zbytnio w mechanikę Gry.

Temat Zamykam.
 
Status
Zamknięty.
Do góry