[GRA] Ulepszenie Triremy;.

  • Rozpoczynający wątek Ammon Jero
  • Data rozpoczęcia

Co myślę o tej propozycji?

  • TAK zdecydowanie, w końcu będzie urozmaicenie na morzu

    Głosy: 14 60,9%
  • TAK po poprawkach, napiszę jakich

    Głosy: 1 4,3%
  • OBOJĘTNE

    Głosy: 5 21,7%
  • NIE ale zanim zagłosuję, napiszę dlaczego i dam 24h na to aby mnie ktoś przekonał

    Głosy: 0 0,0%
  • NIE dla zasady, nie zamierzam niczego wyjaśniać

    Głosy: 3 13,0%

  • W sumie głosujących
    23
  • Głosowanie zakończone .
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Odp: [GRA] Ulepszenie Triremy

No i dochodzisz do sedna sprawy i wyborem między ogniami i biremami którymi zaskoczysz przeciwnika w ataku, zdążysz odbić miasto (stary system), zdążysz wesprzeć okupację czy obronę w systemie buntu - a wyborem większej przydatności na mniejszym okręgu działań. Tak jak w prawdziwej wojnie, albo wolna altyleria, albo szybka piechota. Odpowiednio użyte obie jednostki są bezcenne ;-)
 

DeletedUser8642

Guest
Odp: [GRA] Ulepszenie Triremy

Ja bym nie mial tyle Cierpliwości ale Udało Ci Się Jero wlać mu troche rozumu do głowy.. może nasz nowy kolega zrozumie dlaczego jego pomysł o szybkich branderów jest "Głupiutki" i przestanie się mscić w dlaszych ocenach propozycji:cool:

Gdyby Weszło takie dość silne ulepszenie Tiremy to skasuje mój temat o nawej taktyce Branderem, narazie tak jak Ty w mojej propozycji tak ja w Twojej wstrzymam się z głosem ale jak pisałem popieram Twoje działania.
 

DeletedUser

Guest
Odp: [GRA] Ulepszenie Triremy

Na pewno do najcierpliwszych nie należę :D ale poprawienie największego bubla w grze jest ważniejsze ;-)
To że ludzie chcą poprawić triremę, widać po poprzednich sondach. Pytanie tylko czy chcą takich zmian i czy obecnego autora propozycji. Nie jest tajemnicą że powodzenie pomysłu zależy też od reputacji gracza. Tutaj chyba obaj mamy zszarganą :D
 

DeletedUser7672

Guest
Odp: [GRA] Ulepszenie Triremy

Mi się podoba propozycja. Ale czy liczba wymaganych obywateli miałaby się zmienić? Jak w mojej propozycji na 15, czy standardowe 16?
 

DeletedUser

Guest
Odp: [GRA] Ulepszenie Triremy

Dziękuję za wszystkie głosy za jak i przeciw. Nie widzę sensu brnięcia dalej z propozycją przy 15 zainteresowanych osobach. Odpowiem jak większość osób po przeczytaniu - "a czy mi źle tak jak jest teraz?" ;-) Największa zagadka to jest taka: czemu INNO samo z siebie nie chce poprawić triremy? :D Oni chyba leją na wszystko dopóki gracze nie zaczną się domagać zmian...
Muszę jeszcze przyznać że się myliłem... Są tacy co używają trirem, właśnie widziałem raport gdzie gość miał koło 20 szt. To chyba nie jest taka zła jednostka jak ją opisałem... ;-)
Pozdrawiam
 

DeletedUser8642

Guest
Odp: [GRA] Ulepszenie Triremy

Tirema w starym systemie podboju jest może bardziej popularna niz przy nowym gdzie jest bunt i nie potrzebne jest natychmiastowe wsparcie.
W desperacji wykorzystuje się je własnie dla obrony i ataku ale to nie jest żadne urozmaicenie, one powinny zachęcać do ich budowy, Jeśli Jero wstawisz temat do lamusa to nadal będziemy grali w grę, gdzie def i off morski jest istotniejszy niż wojsko no ale może faktycznie tak chce większość i dlatego IG nie widzi problemu z tym iż 2 na 4 (5 z hydrami) jednostek dostępnych w grze są źle zbalansowane.

A tak z innej beczki to moze ktoś wie dlaczego w tej grze nie zaleca się wychodzić łcznikami do ataku? (ze względu na ich parametry) Przecież łucznicy podczas bitew byli dość istotnym elementem armi.. ktoś zaprzeczy? :cool:
Oby wkońcu ludzie sie zmobilizowali i za sprawa naszych adminów coś niecoś poprawiono gdyż wedlug mnie nawet wersja bohaterów nie bedzie miała dłuższej świeżości, te kilka badań i nowe badania to nie poprawa tego co dla tej gry mozna zrobić.
Poprawa Tiremy albo dodanie taktyki Branderem to piorytet!
 

DeletedUser

Guest
Odp: [GRA] Ulepszenie Triremy

Nie wszyscy widzą dobre strony urozmaicenia...
Ciekawe co by gracze powiedzieli gdyby teraz pozabierać jednostki lądowe i zostawić tylko procarza i szermierza. Tak jak flota ognie-biremy. Nikt by sobie nie wyobrażał walk lądowych... A jednak floty nie chcą na lepsze zmieniać ;-) Ciężko o ulepszenia w tej grze...
 

DeletedUser

Guest
Odp: [GRA] Ulepszenie Triremy

Ze względu na to, że aktualnie Trirema jest zbędną jednostką, jestem za wszelkimi zmianami jakie mogłyby jej nadać sensu i balansu w stosunku do ogni i birem.
 

DeletedUser10899

Guest
Odp: [GRA] Ulepszenie Triremy

W tym etapie raczej nie wchodzi w grę balansowanie jednostek.
Propozycja odrzucona.
 
Status
Zamknięty.
Do góry