[Gra] Wiadomość grupowa - podział na morza

  • Rozpoczynający wątek Rezer
  • Data rozpoczęcia

Jestem na


  • W sumie głosujących
    23
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Cześć.

A więc, mam propozycję aby przy wysyłaniu wiadomości grupowej (do członków sojuszu) możliwa była opcja typu 'Wyślij tylko do morza xx' lub 'Wpisz w puste pole morze do którego ma zostać wysłana wiadomość" - to są propozycje ! :D

Dlaczego? Cóż, nie którzy potrzebują wsparcie i zamiast pisać na forum, wysyłają wiadomości grupowe. Większość graczy którzy są daleko od danego morza, się wkurza ponieważ zdarza się często że ta osoba piszę kilkakrotnie taką wiadomość. Pomoże to również zarządowi sojuszu, kiedy ma ono ważną sprawę do danego morza. Cóż, przykładów do tego ostatniego nie mam, ale na pewno coś jest :D.

Mała rzecz - dużo daje.

Przemyśl zanim zagłosujesz - przypomnij sobie czy ktoś z twojego sojuszu cię wkurza takimi wiadomościami i czy ty w razie kłopotów nie chcesz wkurzać.

Pozdrawiam
Rezer
 

DeletedUser4784

Guest
Niby jakiś pomysł ale i tak nie wiele zmieni...

Przemyśl zanim zagłosujesz - przypomnij sobie czy ktoś z twojego sojuszu cię wkurza takimi wiadomościami i czy ty w razie kłopotów nie chcesz wkurzać.
- owszem wkurzali się temu też każdy dobry sojusz w swoim obrębie tworzy sektory :) W opcjach wiadomości mamy możliwość czegoś takiego jak tworzenie grup... I w obrębie swoich grup można wysyłać informacje masowe tak że nie przeszkadzają innym kolegom z sojuszu a usprawniają działanie... Temu też tworzenie kolejnego przycisku i tak nic nie zmieni i nic nie ułatwi bo i tak będą się drzeć co poniektórzy że i tak im się spam masami wysyła :D Temu też dla mnie pomysł jest obojętny- ani mi nie pomoże ani nie będzie przeszkadzać
 

DeletedUser

Guest
A według mnie pomysł dobry, często jest tak, że na forum sojuszu są specjalne działy, np. m66 i wszyscy z tego morza mogą tam pisać o swoich "akcjach", a takie coś byłoby bardzo przyjemną sprawą. Na TAK. :)
 

DeletedUser

Guest
Nie rozumiem w czym problem, mój sojusz rozwiązał ten banalny problem, po prostu robisz liste graczy, np ( nie będę używał nazw graczy bo nie mam ich pozwolenia) ale mogę napisać tak: kotek;piesek;dom;tato;mama;
taka lista jest w kazdej grupie bojowej i tylko kopiuję listę i wysyłam do mojej grupy bojowej wiadomość, sojusz nie wie co sie dzieje na moim morzu
 

DeletedUser

Guest
Nie rozumiem w czym problem, mój sojusz rozwiązał ten banalny problem, po prostu robisz liste graczy, np ( nie będę używał nazw graczy bo nie mam ich pozwolenia) ale mogę napisać tak: kotek;piesek;dom;tato;mama;
taka lista jest w kazdej grupie bojowej i tylko kopiuję listę i wysyłam do mojej grupy bojowej wiadomość, sojusz nie wie co sie dzieje na moim morzu

A nie sądzisz, że tak jest o wiele łatwiej ? :)
 

DeletedUser

Guest
Dlaczego? Cóż, nie którzy potrzebują wsparcie i zamiast pisać na forum, wysyłają wiadomości grupowe. Większość graczy którzy są daleko od danego morza, się wkurza ponieważ zdarza się często że ta osoba piszę kilkakrotnie taką wiadomość. Pomoże to również zarządowi sojuszu, kiedy ma ono ważną sprawę do danego morza. Cóż, przykładów do tego ostatniego nie mam, ale na pewno coś jest :D.
hmm... nie wiem skąd te podziały na morza. często bywa tak że jakiś gracz należy do morza np 55 ale leży blisko granicy i lepiej dla niego nie pisać do ludzi z morza 55 na którym gra ale do paru graczy z sąsiedniego morza (całe morze to dość rozległy teren). nie wiem czy jest taka możliwość techniczna, ale lepszym rozwiązaniem byłoby pisanie do graczy w promieniu iluś tam pól (można by też użyć przelicznika czasu dopływania np transportowców)
 

DeletedUser

Guest
hmm... nie wiem skąd te podziały na morza. często bywa tak że jakiś gracz należy do morza np 55 ale leży blisko granicy i lepiej dla niego nie pisać do ludzi z morza 55 na którym gra ale do paru graczy z sąsiedniego morza (całe morze to dość rozległy teren). nie wiem czy jest taka możliwość techniczna, ale lepszym rozwiązaniem byłoby pisanie do graczy w promieniu iluś tam pól (można by też użyć przelicznika czasu dopływania np transportowców)
Czytacie całe tematy? :D
'Wyślij tylko do morza xx' lub 'Wpisz w puste pole morze do którego ma zostać wysłana wiadomość"
W tym drugim, można by było po przecinku.
 

DeletedUser

Guest
@tomek54 znam to rozwiązanie i rzeczywiście jest wygodne. można też w temacie wiadomości pisać np.:
"[M55] potrzebna pomoc!"- w przypadku podziału na morza
"[G. Wschodnia] potrzebna pomoc!"- w przypadku podziału na grupy

@Rezer czytamy a o co chodzi?
 

DeletedUser

Guest
@kurczak dozymetryczny
napisałeś 'często bywa tak że jakiś gracz należy do morza np 55 ale leży blisko granicy i lepiej dla niego nie pisać do ludzi z morza 55 na którym gra ale do paru graczy z sąsiedniego morza (całe morze to dość rozległy teren).'
A ja odpowiedziałem 'Wpisz w puste pole morze do którego ma zostać wysłana wiadomość', 'W tym drugim, można by było po przecinku. " Czyli tak jak w przypadku wysyłania wiadomości grupowej (tzn. mama; tata; alfons) wysyłało by się do jakiegoś morza (tzn. 58; 43; 11)
 

DeletedUser

Guest
napisałem o paru graczach z sąsiedniego morza a nie o wszystkich graczach. napisałem też, że całe morze to teren dość rozległy. nie opłaca się pisać do wszystkich. lepszym rozwiązaniem byłoby wysyłanie wiadomości do danej grupy o którym wspomniał tomek54. mogłoby to polegać na tym, że założyciel tworzy grupy, do których przypisuje graczy. wówczas osoby z drugiego końca morza (albo z drugiego narożnika morza gdy pisze ktoś będący w narożniku) nie będą otrzymywać niepotrzebnych wiadomości. zamiast proponowanych przez ciebie mórz - lista grup.
 

DeletedUser

Guest
jeżeli sojusz jest duży to możliwe, że może takie coś być przydatne.
 

DeletedUser

Guest
Propozycja odrzucona.

Istnieje możliwość zdefiniowania grupy odbiorców. Wystarczy utworzyć tego typu grupę a jej skład osobowy umieścić na forum sojuszu. Nie musi być to podział na morza, może on dotyczyć kilku mórz lub innego podziału.
 
Status
Zamknięty.
Do góry