[Gra] Wygląd zewnętrzny i drobne zmiany

  • Rozpoczynający wątek Ovaxin
  • Data rozpoczęcia

Która propozycja podoba Ci się najbardziej?

  • Propozycja pierwsza,

    Głosy: 2 6,3%
  • Propozycja druga,

    Głosy: 2 6,3%
  • Propozycja trzecia,

    Głosy: 6 18,8%
  • Żadna,

    Głosy: 20 62,5%
  • Nie mam własnego zdania,

    Głosy: 0 0,0%
  • Inne... (Odpowiedź w osobnym poście).

    Głosy: 2 6,3%

  • W sumie głosujących
    32
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Pomysłodawca: Ovaxin,
Czego dotyczy propozycja: Gry, wyglądu zewnętrznego (InGame) i kilku drobnych zmian.
Opis propozycji:

  • Propozycja 1.
Wygląd zewnętrzny wojowników. O co w tym chodzi? Proponuje zrobić możliwość "ubierania" swoich wojowników. Można zmienić wygląd hełmu, zbroi - a co najważniejsze, zmiana koloru. Lecz po co? Skoro i tak nie widać wojowników - i tu nasuwa się propozycja numer dwa.

  • Propozycja 2.

Chodzi o wojnę. Za pewne wiele osób grało w niegdyś kultową grę, Heroes Of Might and Magic 4: http://www.abandonia.com/files/games/191/Heroes%20of%20Might%20and%20Magic_4.png . Ci którzy grali, wiedzą jak się tam walczy. Można wybrać pole w którym ma stanąć nasz wojownik, przeciwnika którego ma zaatakować, a w piątej wersji gry Heroes, można nawet wybrać typ ataku. Jeżeli nikt nie grał w taką grę, można także to porównać do gry: Sword And Sandals, która jest dostępna pod tym adresem: http://mygramy.pl/gra/Swords_And_Sandals_3 (Źródło stron: google.com).

  • Propozycja 3.

Tutaj nieco drobniejsza zmiana. Mianowicie chodzi o flagę. Proponuje zrobić coś w stylu herbu w innej grze tego typu. Nazwy nie podam, ze względów oczywistych. Jak wyglądało by tworzenie flagi? Postanowiłem ukazać przykład w Photoshop'ie. Można to zrobić na dwa sposoby:
- Narysować własnoręcznie flagę, bezpośrednio na stronie gry Grepolis,
- Wczytać obraz o wybranych wymiarach (Jak avatary).
Chodzi o flagę sojuszu, jak i pojedynczego gracza.

Przykładowa flaga:
http://gfx.efotek.pl/images/5fvigpmm53nj6wgp583e.png
(Przepraszam za wygląd flagi, robiłem ją dosłownie piętnaście sekund)!



Pozdrawiam!
 

DeletedUser

Guest
Widzę, że się postarałeś o propozycje ale raczej nie przejdzie ani 1.

Propozycja numer 1,2:
- Ubieranie wojowników to ciekawa propozycja, ale ta gra ma inny cel. Nie zależne od tego, jak ktoś ubierze swojego wojownika - chodzi o to, że jeśli ktoś nie potrafi dopasować pancerza do spodni, albo hełmu to rękawic to już jest większy problem. Drugim problemem jest obrona. Jeśli mielibyśmy do wyboru kilka zbroi, oczywiście musielibyśmy za nie płacić, a nie każdego stać na najlepszą zbroję. Byłoby to dużym utrudnieniem w grze, ale może kiedys powstanie taki świat jak "Specjal" - tam by można było umieścić Twoją propozycję.

Propozycja numer 3:
- Tworzenie flagi nie ma sensu, ponieważ mamy motywację do aktualnych flag w sojuszu. Staramy się o to, aby mieć coraz więcej punktów i wybrać sobie jak najlepsza flagę. Stworzenie Twojej propozycji przeszkodziłoby aktualnemu systemowi, którego i ja również dobrze lubię.
 

DeletedUser

Guest
Propozycja 1 jest dziwna i prze zemnie niezrozumiana jakiego wojownika??? 2 propozycja nie nadaje się do tego rodzaju gry taki pomysł spowolnił by strasznie serwer. 3 propozycja jest nawet dobra ale sposób jaki zaproponowałeś jest do bani lepiej mieć do wyboru kolor flagi i jakieś rzeczy charakterystyczne czyli do wyboru jakiś miecz lub coś. Może jeszcze kształt flagi.
 

DeletedUser

Guest
1. Jak to ich nie widać?? Są przeto ich podobizny umieszczone w koszarach ;] Widać jak na dłoni kto pił dzień wcześniej :p A co do rewii mody... a różowe sukienki też będą?? No bo nie każdy lubi te wojskowe ciuszki ;]
A tak serio: NIE.
2. To nie jest gra turowa, czy też na rundki i nie ma co tęsknie patrzeć na HOMM ;] Wybór ustawienia przed bitwą... hmmm... ciekawe, ale zastanawiam się czy programiści by sobie poradzili :] No i koniec końców została by wypracowana najlepsza strategia ustawienia i każdy ustawiał by tak samo.
Reasumując: Być może.
3. Przeto to już jest w grze. Masz możliwość wstawienia własnej grafiki jako godła sojuszu, a obecne flagi spełniają swoją funkcję. Są czytelne i estetyczne, raczej nie trzeba nam niczego ponad to ;] Nie myl flagi (widocznej na mapie) z godłem sojuszu (widocznym w profilu).
Co najwyżej wprowadziłabym możliwość wyboru koloru innego niż niebieski, co byłoby również widoczne dla innych.
 

DeletedUser

Guest
1. nie
2. nie
3. tak, jeśli to będzie kosmetyka, typu możliwość zmiany koloru i kształtu wybranej przez sojusz flagi, po prostu, gdy sojusz wybiera nową flagę po osiągnięciu progu punktowego wybierałby nową flagę w 3 krokach, a) motyw (spośród dostępnych), b) kształt flagi, c) kolor, ew., d),e)... jeśli ktoś ma jakieś inne pomysły, ale myślę, że nie ma co komplikować. Natomiast inna sprawa łącząca się z tym wątkiem, to widoczność herbu. Moim zdaniem powinien być widoczny w rankingu i przy fladze sojuszu w widoku wyspy, co podkreślałoby indywidualność i pewną suwerenność gracza w ramach sojuszu.
Wciągnij ten pomysł pod głosowanie jako swój, bo myślę, że wart jest co najmniej przedyskutowania. Jeśli to zrobisz, to automatycznie zrzekam się na Twoją korzyść "praw autorskich" do tego pomysłu ;). Po prostu nie chce mi się otwierać nowego wątku na forum dla jednego projektu. Powodzenia!
 

DeletedUser

Guest
chłopie jak chcesz ruszać głową to pomyśl o czymś pożytecznym
Ubieranki i Malowanki--to zupełnie inne strony
 

DeletedUser

Guest
Propozycja odrzucona.

Zaproponowane dodatki nie znajdują praktycznego zastosowania w grze. Dodanie opisanych elementów zaśmieci grę i odwróci uwagę od właściwej rozgrywki, która opiera się na strategii.
 
Status
Zamknięty.
Do góry