[Ulepszenie] [Gra]zbierania surowców w Kapitanie + zlecanie pochodów

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser25735
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser25735

Guest
Ten temat już był i został odrzucony pomimo, iż większość głosujących była za.
Chodzi o wprowadzenie przy większej ilości miast w opcji Kapitan zbierania surowców i zlecania pochodów we wszystkich miastach za pomocą jednego kliknięcia. Bardzo lubię tą grę ale przy kilkudziesięciu miastach traci ona całkowicie swój urok, który polega dla mnie i dla większości grających na interakcji z innymi, czas który można by przeznaczyć na kontakt z przyjaciółmi z sojuszu, czy też na planowanie następnych podbojów trzeba poświęcić na żmudne klikanie, które zajmuje kilka godzin dziennie. Dla osób zajętych pracą traci to sens, a chyba o takie osoby producentom tej gry chodzi najbardziej. A argument, iż to powodowałoby, że wszystko by robił za nas komputer jest nietrafiony, bo każdy i tak by podejmował kluczowe decyzje co do produkcji wojsk, budowy czy ataków i wsparć, a wyeliminowalibyście nudne czynności powodujące frustrację i zniechęcenie grą. Dodatkowo zachęciło by to do korzystania z tej opcji. Można by wprowadzić taki mechanizm od pewnej ilości miast, bo na początku zbieranie surowców może sprawiać frajdę ale wiem z doświadczenia, iż przy 10-20 miastach następuje etap przytłoczenia koniecznością ogarnięcia wszystkich nudnych czynności i ludzie wykruszają się, teraz mam 70+ miast i jedno marzenie by koledzy z sojuszu zrezygnowali z gry bo tylko fakt że nie chcę ich zawieść jeszcze mnie trzyma na tym świecie i w ogóle przy tej grze.

Pozdrawiam
Mariusz
 
Odp: [Gra]zbierania surowców w Kapitanie + zlecanie pochodów

Zabieranie z pomocą kapitana jest szybkie i nie wymaga dużej ilości klikania, a gdy dorzucisz jeszcze legalne skrypty, to bardziej się poprawia.
Natomiast jeżeli chodzi o pochody / festyny itp. to jest dostępna możliwość zrobienia wszystkich jednym kliknięciem.
smiley_emoticons_smilenew.gif
 

DeletedUser25735

Guest
Odp: [Gra]zbierania surowców w Kapitanie + zlecanie pochodów

żeby zebrać kapitanem, muszę kliknąć na każde miasto, np. 60 miast (mam więcej) X 20 sek = 20 minut, ale całkowita tragedia gdy gram na apce, trzeba wejść do opcji zbierania, a potem przewijać za każdym razem listę kilkudziesięciu miast by odszukać następne miasto bo lista za każdym razem przewija do początku , a zlecanie pochodów trzeba wejść do każdego miasta, następnie do agory a potem dopiero "jednym przyciskiem" zlecamy pochód w jednym mieście (jak się da we wszystkich naraz to proszę o poradę jak) czas również 20 - 25 minut, wszystko to zabiera około 40 minut do godziny gdy mam szczęście bo jestem na kompie i to dwa razy dziennie bo więcej mi się nie chce, to jest bardzo nudne, nie dziwcie się że ludzie rezygnują, bo nie mają czasu na prawdziwe granie. Chyba że to celowo by zaczynać co rusz na nowym świecie, ale przecież fakt że można przez pół roku pograć z przyjemnością by przyciągał więcej ludzi, niż to że przy około 20 miast gra staje się bardzo żmudnym obowiązkiem. Niektórzy lubią zbierać surowce i się cieszą że mają czas zajęty ale spore grono ludzi gra nie po to by klikać tylko po to by porozmawiać, czy też zaplanować wspólne akcje, a mają ograniczoną ilość czasu by go tracić bezproduktywnie, chyba że ma to być gra Farmorama ;)

- - - Automatycznie połączono posty - - -

jeżeli się nic nie da zrobić, bo widzę że chyba jest problem, to chociaż usprawnijcie takie drobne niedociągnięcia jak, np. możliwość posortowania listy miast w kapitanie alfabetycznie i pod kątem liczby wolnej ludności. "Podglądy" i "Planer ataków" są w takiej rozdzielczości - drobne literki że trzeba bardzo wzrok wytężać, np. podgląd wojsk, (można wprowadzić możliwość maksymalizacji okna by powiększyły się literki. Wprowadzić przycisk minimalizacja okna w podglądzie "wioski" w kapitanie, bez tego by coś zrobić innego trzeba to okno zamknąć, a po przejściu do kolejnego miasta otwierać ponownie. A w aplikacji by przy używaniu kapitana była możliwość zbierania surowców bez wchodzenia w listę miast tylko rzeczywiście jednym przyciskiem po wejściu na wioskę, by była zakładka zbierz z surowce z wszystkich wiosek, lub by lista miast nie przewijała się do pierwszego miasta po zleceniu zebrania surowców z kolejnego miasta. Może jestem upierdliwy ale naprawdę lubię grać w tą grę, ale nie jest łatwo i przyjemnie ;)
 

DeletedUser19924

Guest
Odp: [Gra]zbierania surowców w Kapitanie + zlecanie pochodów

Aktywny Zarządca -> kultura i robisz festyny/igrzyska/przedstawienia/pochody jednym kliknięciem praktycznie...
 

Sapcio

Zespół Grepolis
Odp: [Gra]zbierania surowców w Kapitanie + zlecanie pochodów

Jak widać istnieje możliwość zrobienie tego jednym kliknięciem.
Proces ten opisał doskonale DonBeker.

Podobna propozycja
 
Ostatnia edycja:
Status
Zamknięty.
Do góry