Czy chcesz, aby zostal zorganizowany konkurs na Gracza Roku 2021?

  • tak

    Głosy: 50 83,3%
  • nie

    Głosy: 4 6,7%
  • obojetnie

    Głosy: 6 10,0%

  • W sumie głosujących
    60
Status
Zamknięty.
witam serdecznie szanownych forumowiczow
z racji, ze ten jakze wspanialy rok dobiega juz konca, chcialbym zaproponowac kolejna odslone glosowania na gracza roku. mysle, ze wypada nagrodzic najbardziej zasluzonego gracza, a przy okazji ozywic troche forum.
idei chyba nie musze tlumaczyc, w poprzednich latach konkursy byly odpowiednio organizowane i nie uwazam, ze nalezy cos zmieniac.
 
markiza wstrzemięźliwości od alkoholu, strażnika podziemia, posłańca hadesa, brata zeusa, marszałka odznaczonego orderem dzidy drewnianej i gwiazdą naleśnika, władcy wszechświata a nie czegośtam, czegoś tam to zbyt ogólne stwierdzenie na taką osobistość, mógłbym oczywiście dalej wymieniać ale sam władca nie pamięta wszystkich tytułów przez to ile ich posiada
 
Rok temu konkurs był na innych zasadach niż przed laty i trochę inaczej się odbywał. Takie małe spostrzeżenie :).
Rozumiem, że nie chcecie zmian z zasad sprzed roku oraz uważacie, że konkurs jest niezbędny?
zasady należy zmienić tak, żeby wygrywali gracze realnie zasługujący na to wyróżnienie a nie ci, którzy wysyłają massy po wszystkich sojuszach z prośbami o głosy jak to miało miejsce ostatnio.
Sam konkurs w obecnej formie jest bez sensu, należy albo zmienić otrzymywany tytuł na np. "gracza roku społeczności" lub formę doboru kandydatów, może typowanie ich przez support na podstawie jakiś ustalonych kryteriów i późniejsze głosowanie na nich przez graczy byłoby dobrym rozwiązaniem.
 
zasady należy zmienić tak, żeby wygrywali gracze realnie zasługujący na to wyróżnienie a nie ci, którzy wysyłają massy po wszystkich sojuszach z prośbami o głosy jak to miało miejsce ostatnio.
Sam konkurs w obecnej formie jest bez sensu, należy albo zmienić otrzymywany tytuł na np. "gracza roku społeczności" lub formę doboru kandydatów, może typowanie ich przez support na podstawie jakiś ustalonych kryteriów i późniejsze głosowanie na nich przez graczy byłoby dobrym rozwiązaniem.
Pytanie jakie wtedy byś dał kryteria? Główny problem jest taki, że świat światowi nie równy pod względem poziomu.
 
Fakt, ciężko dobrać kryteria nie grając aktywnie na żadnym świecie od kilku lat tak jak to wygląda w przypadku supportu. Dobrym wyjściem byłoby też typowanie kandydatów przez radę graczy ale niestety, została ona rozwiązana x lat temu.

to dość problematyczne ale tak na szybko:
1)Bilans wioch zabranych do straconych
2)Na podstawie dominanty dziennego przyrostu pw zaokrąglanej do tysięcy(co wykluczy złomiarzy)
3)Ilość wygranych serwerów w ciągu roku
4)Miejsca w rankingach pkt eko, bo o ile w pw łatwo wbić top1 na koniec serwera jak ma się dużo kolegów tak przy eko trzeba spędzić trochę czasu i robić to w miarę systematycznie

Fajnie też, jakby po przedstawieniu dowodów, że dany gracz to marny grajek przez osoby grające na niego można by było odrzucić daną kandydaturę.

W obecnej formie jeszcze nim konkurs zostanie potwierdzony zwycięzcy są już znani a przegłosowanie ich to raczej będzie formalność dla sojuszy wchodzących w skład dwóch dużych koalicji.
 

DeletedUser35664

Guest
Jak najbardziej Szefie Sapcio, aczkolwiek przydałoby się też jakieś odznaczenie za aktywność na forum
W tym przypadku myśle że dobrym pomysłem byłoby reaktywowanie konkursu/rangi? na „Maskotkę Forum”
Aktywnych członków tego elitarnego forum jest na prawdę całkiem sporo, taki konkurs mógłby przynieść na prawdę ciekawą rywalizację ♥️
 
Fakt, ciężko dobrać kryteria nie grając aktywnie na żadnym świecie od kilku lat tak jak to wygląda w przypadku supportu. Dobrym wyjściem byłoby też typowanie kandydatów przez radę graczy ale niestety, została ona rozwiązana x lat temu.

to dość problematyczne ale tak na szybko:
1)Bilans wioch zabranych do straconych
2)Na podstawie dominanty dziennego przyrostu pw zaokrąglanej do tysięcy(co wykluczy złomiarzy)
3)Ilość wygranych serwerów w ciągu roku
4)Miejsca w rankingach pkt eko, bo o ile w pw łatwo wbić top1 na koniec serwera jak ma się dużo kolegów tak przy eko trzeba spędzić trochę czasu i robić to w miarę systematycznie

Fajnie też, jakby po przedstawieniu dowodów, że dany gracz to marny grajek przez osoby grające na niego można by było odrzucić daną kandydaturę.

W obecnej formie jeszcze nim konkurs zostanie potwierdzony zwycięzcy są już znani a przegłosowanie ich to raczej będzie formalność dla sojuszy wchodzących w skład dwóch dużych koalicji.



A od kiedy to najbardziej skillowy gracz równa sie najlepszy?
Każdą z tych statystyk, które wymieniłeś da sie sztucznie pompować. Grac na różnych poziomowo serwerach. Przeciwko różnym ludziom. O różnej sile ogolnej ułatwiającej przejęcia czy nabijanie rankingów.
Wygranie 3 swiatow w rok grajac na 10 swiatach lacznie.Na każdym majac po 20 miast, ale inni robia robote vs granie na jednym i ciągnięcie sojuszu za uszy.
Według statystyk przytoczonych przez ciebie to pierwsze jest lepiej punktowane. 10 koronek zero skilla to częsty przykład na scenie grepo.
Rozgrywka opiera się na walce sojuszy, koalicji, ekip.
Gdzie miejsce na motywację innych, cechy charakteru ułatwiające wytrwanie ciężkich momentów, tworzenie sojuszy i nowych sił. Gdzie miejsce dla ludzi prezentujacych solidny poziom, ale majacych to coś co daje o wiele wiecej niz jakis egoista łechtajacy swoje ego ilością podbojów.
Grepo to nie gra rankingów, bo nie wartościujesz ludzi w sojuszu miejscami w rankingu. Najlepszy festyniarz czy wojownik nie musi być najlepszym graczem.
I ostatnia rzecz.
Jeśli według większości osób ktos wygral to dla tych osob dana osoba miala najwiekszy wplyw na ich gre. Chciało im sie tu wejsc i zaglosowac i pod jakies kryterium na pewno to podejdzie. Plebiscyty gdzie decyduje popularność nigdy nie będą sprawiedliwe. Trzeba je traktowac z przymrużeniem oka, bo fajnie, ze sa i mozemy sie pobawić. A nie spinać jakby to byl wyścig o cos wiecej niz podpis "Gracz Roku"
 
A od kiedy to najbardziej skillowy gracz równa sie najlepszy?
Każdą z tych statystyk, które wymieniłeś da sie sztucznie pompować. Grac na różnych poziomowo serwerach. Przeciwko różnym ludziom. O różnej sile ogolnej ułatwiającej przejęcia czy nabijanie rankingów.
Wygranie 3 swiatow w rok grajac na 10 swiatach lacznie.Na każdym majac po 20 miast, ale inni robia robote vs granie na jednym i ciągnięcie sojuszu za uszy.
Według statystyk przytoczonych przez ciebie to pierwsze jest lepiej punktowane. 10 koronek zero skilla to częsty przykład na scenie grepo.
Rozgrywka opiera się na walce sojuszy, koalicji, ekip.
Gdzie miejsce na motywację innych, cechy charakteru ułatwiające wytrwanie ciężkich momentów, tworzenie sojuszy i nowych sił. Gdzie miejsce dla ludzi prezentujacych solidny poziom, ale majacych to coś co daje o wiele wiecej niz jakis egoista łechtajacy swoje ego ilością podbojów.
Grepo to nie gra rankingów, bo nie wartościujesz ludzi w sojuszu miejscami w rankingu. Najlepszy festyniarz czy wojownik nie musi być najlepszym graczem.
I ostatnia rzecz.
Jeśli według większości osób ktos wygral to dla tych osob dana osoba miala najwiekszy wplyw na ich gre. Chciało im sie tu wejsc i zaglosowac i pod jakies kryterium na pewno to podejdzie. Plebiscyty gdzie decyduje popularność nigdy nie będą sprawiedliwe. Trzeba je traktowac z przymrużeniem oka, bo fajnie, ze sa i mozemy sie pobawić. A nie spinać jakby to byl wyścig o cos wiecej niz podpis "Gracz Roku"
kto wygra w fife ten ma tytuł gracza roku
 
A od kiedy to najbardziej skillowy gracz równa sie najlepszy?// ani słowa nie napisałem o skillu, nie dopowiadaj ale tasowanie się do kilkunastu poleceń w sekundę w 2021 roku jest żałosne i tyle. Nic nadzwyczajnego a sam "skill" jest w żaden sposób nie do zdefiniowania :)

Każdą z tych statystyk, które wymieniłeś da sie sztucznie pompować. Grac na różnych poziomowo serwerach. Przeciwko różnym ludziom. O różnej sile ogolnej ułatwiającej przejęcia czy nabijanie rankingów. //// " Fajnie też, jakby po przedstawieniu dowodów, że dany gracz to marny grajek przez osoby grające na niego można by było odrzucić daną kandydaturę. "

Wygranie 3 swiatow w rok grajac na 10 swiatach lacznie.Na każdym majac po 20 miast //// " Fajnie też, jakby po przedstawieniu dowodów, że dany gracz to marny grajek przez osoby grające na niego można by było odrzucić daną kandydaturę. "

Według statystyk przytoczonych przez ciebie to pierwsze jest lepiej punktowane. 10 koronek zero skilla to częsty przykład na scenie grepo.
Rozgrywka opiera się na walce sojuszy, koalicji, ekip./// Ale nagroda to tytuł gracza roku a nie sojuszu/koalicji/ekipy roku. Nagroda za indywidualne osiągnięcia a nie sojuszowe zwycięstwa na martwych światach.

Gdzie miejsce na motywację innych, cechy charakteru ułatwiające wytrwanie ciężkich momentów, tworzenie sojuszy i nowych sił. Gdzie miejsce dla ludzi prezentujacych solidny poziom, ale majacych to coś co daje o wiele wiecej niz jakis egoista łechtajacy swoje ego ilością podbojów. /// Daj przykład, jak zmierzyć podane przez ciebie cechy jakościowe, logiczne jest że futra by okrzyknęły Justynę najlepszym mówcą motywacyjną na polskim grepolis a fuzja klan swojego kandydata.

Grepo to nie gra rankingów, bo nie wartościujesz ludzi w sojuszu miejscami w rankingu. Najlepszy festyniarz czy wojownik nie musi być najlepszym graczem. ///wiem, tak samo jak jestem świadom tego że liderzy sojuszy organizują na koniec świata na sobie złomowania żeby podbić ego. Doczytaj co napisałem i jeśli widzisz lepszy sposób na określenie w sposób mierzalny realnego zaangażowania gracza w grę, tak żeby było to uczciwe dla każdego to napisz.

I ostatnia rzecz.
Jeśli według większości osób ktos wygral to dla tych osob dana osoba miala najwiekszy wplyw na ich gre. Chciało im sie tu wejsc i zaglosowac i pod jakies kryterium na pewno to podejdzie. Plebiscyty gdzie decyduje popularność nigdy nie będą sprawiedliwe. Trzeba je traktowac z przymrużeniem oka, bo fajnie, ze sa i mozemy sie pobawić. A nie spinać jakby to byl wyścig o cos wiecej niz podpis "Gracz Roku" // zmieńcie konkurs na "maskotkę społeczności" i po problemie. To wy walczycie o te podpisy na forum, nikt inny.
Odpowiedzi po //

Czytaj całość i z całości wyciągaj wnioski. Tak jak napisałem na początku mojego poprzedniego postu, najlepszym wyjściem wg mnie byłoby typowanie kandydatów przez radę graczy czy jak to się nazywało skoro support nigdzie aktywnie nie gra. Wtedy można analizować cechy jakościowe o których ty piszesz. Skoro takiej możliwości nie ma i jest to nie wykonalne, należy w jakiś sposób ocenić kandydatów przed dopuszczeniem ich do konkursu.
Wiem, że to może was zaskakiwać ale zawsze będę za tym, żeby konkursy/turnieje/plebiscyty wygrywały osoby które na to realnie zasługują, a nie takie które mają najwięcej kolegów.

Skonfrontuj to co napisałeś z wynikami tegorocznego głosowania o złotą piłkę i zrozumiesz o czym mówię.

Buziaki
 
Odpowiedzi po //

Czytaj całość i z całości wyciągaj wnioski. Tak jak napisałem na początku mojego poprzedniego postu, najlepszym wyjściem wg mnie byłoby typowanie kandydatów przez radę graczy czy jak to się nazywało skoro support nigdzie aktywnie nie gra. Wtedy można analizować cechy jakościowe o których ty piszesz. Skoro takiej możliwości nie ma i jest to nie wykonalne, należy w jakiś sposób ocenić kandydatów przed dopuszczeniem ich do konkursu.
Wiem, że to może was zaskakiwać ale zawsze będę za tym, żeby konkursy/turnieje/plebiscyty wygrywały osoby które na to realnie zasługują, a nie takie które mają najwięcej kolegów.

Skonfrontuj to co napisałeś z wynikami tegorocznego głosowania o złotą piłkę i zrozumiesz o czym mówię.

Buziaki
Bla bla
Przegłosujemy Prediego w dwie koalicję za bycie miłym 8)
 
Odnośnie wypowiedzi Oszczepa i Królika... A co z ludźmi w radzie? Tzn przykładowo gdybyśmy mieli wybrać nie tyle gracza roku co gracza serwera to mając gracza top 10 eko i wojów oraz gracza powiedzmy top100 w obu ale była to osoba dajmy na to koordynująca deffa (co jej wychodziło) to kogo należy wybrać? Tego co jest wyżej w rankingach (zasłużenie) czy tego który miał mniejszy wpływ bezpośredni ale większy pośredni?

Tak tylko dodam że jestem za tym by był taki plebiscyt ale dopóki nie będzie jakiejkolwiek "komisji" to wyniki będą bardzo niemiarodajne. Jakby taka była (najlepiej złożona z aktywnych graczy) to byłyby tylko niemiarodajne :)
 
Odpowiedzi po //

Czytaj całość i z całości wyciągaj wnioski. Tak jak napisałem na początku mojego poprzedniego postu, najlepszym wyjściem wg mnie byłoby typowanie kandydatów przez radę graczy czy jak to się nazywało skoro support nigdzie aktywnie nie gra. Wtedy można analizować cechy jakościowe o których ty piszesz. Skoro takiej możliwości nie ma i jest to nie wykonalne, należy w jakiś sposób ocenić kandydatów przed dopuszczeniem ich do konkursu.
Wiem, że to może was zaskakiwać ale zawsze będę za tym, żeby konkursy/turnieje/plebiscyty wygrywały osoby które na to realnie zasługują, a nie takie które mają najwięcej kolegów.

Skonfrontuj to co napisałeś z wynikami tegorocznego głosowania o złotą piłkę i zrozumiesz o czym mówię.

Buziaki



To, ze to plebiscyt i to plebiscyt nie upoważnia do porownywanoa złotej piłki z głosowaniem na gracza roku xd

Ale od poczatku.
Porównujesz głosowanie na zawodnika roku w piłce nożnej, gdzie masz możliwość ogladania gry w telewizji, zawodnicy mają płacone ciężkie pieniądze. Nie będąc w zespole tylko będąc kibicem mozesz realnie ocenić kto zasluguje w danym roku na wyróżnienie na podstawie ogladania każdego zagrania.

I teraz grepolis.
Jesli nie jestes w sojuszu to jedyne co widzisz to
Rankingi - wypaczane przez złom,styl i czas gry. Często nie mające odwzwierciedlenia w realnej grze.
Skill w synchro - tylko jeśli masz te osobe na wyspie lub w okolicy, synchro leci na ciebie. Organizuje je glownie ta osoba czyli leci odpowiednią ilością miast, z dobrymi czasowkami itd itp mozna wymieniać
Ogolne rozgarniecie - jesli z kims duzo piszesz, a z wrogami sie nie pisze zazwyczaj.
Dlatego moim zdaniem popularność, opinia ludzi w sojuszu ma bardzo duzarole. Bo widza to czego po przeciwniej stronie barygady nie widac.
I takim sposobem kandydat nieoczywisty, wykonującą prace niewidoczna, bo dostrzec jej siee nie da moze byc kandydatwm idealnym.
Sam bym zgłosił goscia, który potrafi odpuscic rankingi zeby zebrac 20 nerek dla kolegow.
Slac im surowce zamiast pompowac sobie sloty festynami.
Byc giga ziomkiem, robiącym memy, pozwalajacym sojuszowi odreagować, ale skillowo jak wpuścisz go na front to zeby nie stracic miasta i nie wyjsc slabo w naszych oczach bedzie przez miesiac dogrywal ognie na bonus, by go noob nie podbil xd
I ty nie wiesz o kim ja mowie. A 30 osob z nami grajaca bedzie wiedziec i nie bedziemy tego tlumaczyc tylko zagłosujemy na te osobę. I wtedy twoim zdaniem wygra kolesiostwo, a moim jeden z czynników czyli ogolna przydatność dla sojuszu.
 
Sam bym zgłosił goscia, który potrafi odpuscic rankingi zeby zebrac 20 nerek dla kolegow.
Slac im surowce zamiast pompowac sobie sloty festynami.
chcesz mnie zgłosić xd?
a tak serio to tu nie ma dobrego rozwiązania, sama forma przeprowadzania tego konkursu jest błędna i najlepszym wyjściem byłoby rozbicie go na kilka mniejszych plebiscytów w których zostaliby wyłonieni najlepszy lider, gracz, maskotka + jedna osoba wybierana przez społeczność :)
 
Status
Zamknięty.
Do góry