[Legalny] GRCRTools

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser6248
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser27444

Guest
Przez ten skrypt można zainstalować sobie wirusa. Zdecydowanie odradzam.
Wirusa ? hmmm ...
A jest ktoś kto faktycznie gra bez GRCRT ? Bo ja sobie praktycznie nie wyobrażam ...
A co do stron wyskakujących to faktycznie fajnie by było żeby Panowie Potusek i Annpu ciut bardziej kontrolowali jakie reklamy mają popodpinane ..
Bo te ciągłe otwieranie dodatkowych okienek z "elfem" o przyrodzeniu grubszym niż ręka są ciut hmmm... dołujące
smiley_emoticons_lol.gif
 

DeletedUser23405

Guest
Gdyby pokazywały się reklamy, to nie byłoby nic zdrożnego. Ale otwierają się programy wyłudzające dane osobowe i instalujące złośliwe oprogramowanie.
Ja nie korzystam z tego skryptu.
 

DeletedUser5

Guest
Sprawa reklam i wyskakujących okienek jest aktualnie rozpatrywana, póki co radziłabym zainstalować Adblocka, jeśli chcecie korzystać ze skryptu. Jeżeli natknęliście się na nieodpowiednie treści w reklamach, zachęcam do napisania zgłoszenia na ten temat, bylibyśmy wdzięczni za zrzuty ekranu.
 

DeletedUser16352

Guest
Faktycznie Adblock jest ok do tego skryptu,jednak w momencie gdy chcemy sprawdzić jakieś statystyki wyskakuje dzidziuś z płaczem :)
 

DeletedUser27444

Guest
Faktycznie Adblock jest ok do tego skryptu,jednak w momencie gdy chcemy sprawdzić jakieś statystyki wyskakuje dzidziuś z płaczem :)
Jak jesteś szybki z myszką to dało się korzystać ale wiek już nie ten i myszka u mnie na długą metę za wolna więc musiałem Adblocka wyłączyć dla GRCT ...
a od jakiegoś czasu te najbardziej wkurzające reklamy mi się nie pokazują ... kombinowałem ciut z filtrami Adblocka.
 

DeletedUser6248

Guest
Gdy pojawiają się "elfy", proszę niezwłocznie napisać do mnie podając IP na którym się to pojawiło - zgłaszam takie naruszenia!
"Elfów" ma nie być, ale ci co przepychają reklamy, są zbyt pomysłowi.
 

DeletedUser6248

Guest
Mnie też nie podobają się te reklamy, ale niestety na chwilę obecną nie ma innej alternatywy finansowania naszej infrastruktury.
Na początku były reklamy google, ale po zwiększeniu ruchu na stronie w 2012, google zablokowało konto podając jako przyczynę "nieprawidłowe kliknięcia" :(
Pisząc odwołania z przykładową treścią:
Witryna związana ze skryptem działała od początku 2011 roku, a na początku lipca 2012 rozbudowałem ją i uruchomiłem statystyki do gry. Odwiedzalność wówczas była na poziomie ok. 500 sesji dziennie. Niestety, na dotychczasowym serwerze (VPS) pojawiały się problemy wydajnościowe i całość przeniosłem na nowy serwer dedykowany. W grze brakowało rezerwacji, które znacząco usprawniałyby grę, zatem stworzyłem drugi dodatek do gry pod nazwą "Reservation tools" umożliwiając przechowywanie rezerwacji sojuszu na serwerze, zapewniając ograniczony dostęp tylko dla członów sojuszu. Drugi dodatek został uruchomiony w nocy 30.09/01.10.2012 i zyskał dużą popularność, jednakże po kilku miesiącach musiał zostać wyłączony gdyż takowa funkcjonalność pojawiła się w grze. Przeglądając logi z tego okresu zauważyłem, że 02.10.2012 znacząco wzrosła odwiedzalność witryny z 500 sesji do ponad 1.500 sesji dziennie. Zapewne było to związane z liczbą wejść użytkowników chcących zainstalować drugi dodatek. W kolejnych dniach ruch zmalał, jednakże będąc wyższy o ok. 50-100% niż przed 01.10.2012. Do końca września 2012 reklamy na stronie (z mojej niewiedzy) były dopasowane kolorystycznie do strony, a dopiero później zastosowałem kolory wyróżniające, aby nie zlewały się z tłem (można zobaczyć w logach adsense, że tak było). Na początku lutego 2013 znacząco zmodyfikowałem interfejs do statystyk, jak również liczba graczy wzajemnie polecających sobie skrypt i stronę sprawiło, że liczba sesji na stronie wzrosła z ok 600 sesji dziennie do blisko 7.000 dziennie, stopniowo zwiększając się nawet do 15.000 sesji dziennie. Niestety, nieprzyjazne dla użytkowników reklamy zniechęcają nowych użytkowników do odwiedzania serwisu. W grze 2 razy w roku uruchamiany jest event dot. receptur, a że na mojej stronie są gromadzone wszystkie wysłane przez graczy, wówczas ilość sesji dziennie przekracza 40.000.
ciągle jest odpowiedź
Szanowni Państwo,

Dziękujemy za dodatkowe informacje przesłanie w odwołaniu. Doceniamy Państwa dalsze zainteresowanie programem AdSense. Po dokładnym sprawdzeniu danych konta AdSense i zapoznaniu się z Państwa opinią, nasi specjaliści potwierdzili, że nie możemy go ponownie aktywować.

Jeśli chcą Państwo poznać więcej szczegółów o zasadach dotyczących nieprawidłowej działalności lub procesu sprawdzania, prosimy przejść pod następujący adres http://www.google.com/adsense/support/bin/answer.py?answer=57153. Przypominamy, że wydawcy, których konta zostały wyłączone, nie mogą już uczestniczyć w programie AdSense.


Dziękujemy za zrozumienie.
Zespół Google AdSense

Wpływy z reklam (średnio $120 miesięcznie) nie pokrywają kosztów infrastruktury (średnio $200), czyli de facto dopłacamy do tego miesięcznie blisko 40% z własnej kieszeni.

Najchętniej witryna byłaby bez reklam, ale jaką macie alternatywę finansowania?
Jesteśmy otwarci na propozycje.

P.S. Nie jestem chamem i prostakiem i nie zakładam drugiego konta na adsense, bo to jest niezgodne z regulaminem, piszę tylko odwołania...
P.P.S. Nie płaczemy jak Quack czy Dio, że wszystko kosztuje, lecz robimy swoje, ale czy w takiej sytuacji mamy motywację do dalszej pracy?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser6248

Guest
Widocznie Dio czy Quack nie zarabiają po kilkanaście tys miesięcznie :p
Po prostu lubią płakać nie robiąc nic aby zadbać o to co mają np:
Dio - odnowienie DARMOWEGO certyfikatu - po ponad miesiącu!
Quack - http://en.grepolisqt.de/
Ta strona nie działa
Serwer en.grepolisqt.de nie może teraz obsłużyć tego żądania.

HTTP ERROR 500
Czy zarabiamy po kilkanaście tyś? Ja bym chciał :rolleyes:
 
Nie chce ujawniać pewnej rozmowy :p

Mnie to nie interesuje, już na gg zwróciłem Ci wcześniej uwagę co do reklam :p Wracając do tematu adsenses Ty nie musisz zakładać 2 konta;) może anpu albo jakiś zaufany znajomy który wam je po prostu udostępni :p Temat finansów nie powinien być tematem dyskusji, raczej tu powinna paść propozycja do Inno czy są wstanie wziąć to na swój koszt, jeśli im na takim projekcie nie zależy to w sumie nie zależy im też na graczach bo jednak bardzo wielu używa tego skryptu.
Zresztą po inno to bym się nie spodziewał wielkiego zainteresowania jak nawet danych na stronie czy forum nieaktualizuja jak trzeba :p
 

DeletedUser19924

Guest
Inno woli sobie przywłaszczyć pomysły/rozwiązania zawarte w skryptach i wprowadzić je do gry w postaci nowości. Oczywiście zupełnie przypadkiem i oni przecież już o tym dawno myśleli.

Nam się pozostaje cieszyć, że tym dwóm Panom jeszcze się chce i próbują "ułatwiać" grę dla graczy samemu nic z tego nie mając, a często będąc traktowanym jak powietrze.
 

DeletedUser6248

Guest
Dzięki mikkka :)
Mam nadzieję, że to co zrobiliśmy wraz z wydaniem wersji 3.10.0 to był dobry ruch.
 

DeletedUser27444

Guest
Dzięki mikkka :)
Mam nadzieję, że to co zrobiliśmy wraz z wydaniem wersji 3.10.0 to był dobry ruch.
Dobry ? Hmmmmm ... Nie wiem czy to była wina tych reklam czy czegoś innego ale statystyki w oknie gry u mnie śmigają !!!!
wcześniej nie było tak różowo ...
 

DeletedUser29557

Guest
Wpływy z reklam (średnio $120 miesięcznie) nie pokrywają kosztów infrastruktury (średnio $200), czyli de facto dopłacamy do tego miesięcznie blisko 40% z własnej kieszeni.
Tyle to powinno wystarczyć na rok a nie na miesiąc.
Ciekawe z jakiej to infrastruktury korzystacie,
przecież za takie pieniądze to można już myśleć o puszczeniu
jakiejś gry internetowej (a nie dodatku do niej).

Róbcie swoje, ale proszę: nie podawajcie publicznie tych liczb.
 

DeletedUser6248

Guest
Róbcie swoje, ale proszę: nie podawajcie publicznie tych liczb.
Też Cię pozdrawiam kreciku :)
Tyle to powinno wystarczyć na rok a nie na miesiąc.
Ciekawe z jakiej to infrastruktury korzystacie,
przecież za takie pieniądze to można już myśleć o puszczeniu
jakiejś gry internetowej (a nie dodatku do niej).
Infrasrtuktura...
VPS? - zapomnij
Serwer dedykowany z dyskami talerzowymi? 30% czasu każdej operacji to oczekiwanie na dostęp do dysku.
Aktualnie, głównym serwerem jest:
- CPU: Intel(R) Xeon(R) CPU D-1521 @ 2.40GHz, Rdzenie : 8, Cache : 6144KB
- RAM: 2x 16384MB
- Dyski: 2 x 300 GB (SSD), 2 x 2000 GB - działające w RAID1

Czas ładowania wszystkich światów nie przekracza 15 minut.
Słabsza maszyna? Sprawdzone - czas ładowania sięgał nawet 90 minut!!!

Na naszych dyskach mamy m.in.:
- Zapisanych ustawień GRCRTools: 232 522
- Zapisanych obrazów dla raportów: 4 970 457
- Raportów w formacie HTML: 5 483 634

Sam serwer to nie wszystko, dochodzi jeszcze CDN (dbamy o użytkowników na całym świecie, a nie tylko lokalnie) z transferem rocznym ok. 12TB

Są jeszcze słabsze maszyny jako backup i wspomaganie - ale tego już nie muszę opisywać, jak również kosztów domeny itp.

I to wszystko średnio miesięcznie kosztuje nas $200. Jeżeli masz lepsze i tańsze rozwiązanie, śmiało pisz :)
My nie leżymy i pachniemy, a działamy :p
 

DeletedUser27444

Guest
Nie pachniecie? ;)
Przy tych temperaturach znajdźcie mi zdrowego faceta co ładnie pachnie... :-D :-D :-D
A jak pisałem szybkosc statystyk dla mnie sie przynajmniej podwoiła.
 
Super
smiley_emoticons_thumbs-up_new.gif


Wersja 3.11.0 2017-08-10

Dodano

  • na wielokrotne prośby graczy zaimplemetowaliśmy ruchome okienko ruchów wojsk ze skryptu Quacka (autor zdaje się, że porzucił prace nad swoim skryptem)
 
Do góry