[Felieton] Grepolis? A co to? (autor: Michał333)

yakamoz

Zespół Grepolis
Grepolis-a-co-to.png

Autor: Michał
Data: 28 maja 2013

Zastanawiałeś się kiedyś czym jest Grepolis?

Głupie pytanie, przecież to tylko gra.

I nie da się ukryć, że nie. Ale czy nie spotkałeś się nigdy z lepszymi tytułami, na których wspomnienie kręci Ci się łezka w oku? Na pewno. Na pewno też znalazłbyś wiele innych ciekawych tytułów, wystarczy chcieć.

A może to po prostu dobra strategia?

Bez wątpienia. Wszak twórcy właśnie taką grę chcieli stworzyć i chyba im się to udało. Ale czy Ciebie interesują najbardziej gry strategiczne? Na pewno są osoby - i to pewnie nie mało - dla których jest to ulubiona kategoria. Ale w Grepolis grają też inni ludzie. Dlaczego?

Nie mają co zrobić z wolnym czasem?

Pewnie często właśnie dlatego. Nikt przecież nie lubi siedzieć bezczynnie, gdy nie ma nic do roboty, a taka gra jest dobrym zjadaczem czasu. Ale to chyba jednak nie w tym przypadku. Grepolis nie jest grą, w którą można grać wtedy, kiedy się chce i ile się chce. Jeśli masz ambicje, by coś znaczyć, to trzeba mieć możliwość jak najczęstszego wchodzenia do gry, inaczej możemy nawet nie zdążyć pożegnać się z naszym miastem.

Więc może grają w to tylko no-life'y?

Wykluczone, przecież Ty nim nie jesteś, prawda?

Czym więc jest Grepolis?

Grepolis to ludzie. Nic więcej. Czy to mało? Wątpię. Ile razy zdarzało Ci się logować do gry, tylko po to, żeby pogadać z kimś na forum sojuszu albo przez prywatne wiadomości? Dla mnie to był główny powód, dla którego otwierałem stronę startową, wpisywałem swoje dane i klikałem przycisk "zaloguj".

Czy grałbym w to, gdyby nie ludzie poznani w grze?

Nie.

Ty też?

Ostatnio edytowane przez moderatora: