[Wyjaśnione] Grepolis nie działa

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser28828
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser19924

Guest
Tiaaa...szybko podjęte działania
smiley_emoticons_wallbash.gif
Nikaia już kilka dni muliła, dzisiaj się wysypała praktycznie całkowicie...i to nazywacie szybkim działaniem? To ja nie mam więcej pytań
smiley_emoticons_thumbs-down_new.gif
 

DeletedUser23447

Guest
Jak już wszyscy zauważyli, był problem z serwerami i na wszystkich światach wystąpiły krótkotrwałe problemy z logowaniem. Dzięki szybko podjętymi działaniami naprawczymi gra została przywrócona. Przepraszamy za wszystkie niedogodności, zapewniamy, że zawsze w takich sytuacjach będziemy interweniować najszybciej, jak to będzie możliwe.
Nie problemy z logowanien, tylko degradacja jakości usługi. Kiedy nie mogłem wyświetlić strony na Nikaia, co chwilę patrzyłem na wielke kręcoce się logo "G" (nie powiem z jakim słowem się kojarzące), Baris działał ok, Kos podobno działał ok. I te problemy z wolnym działaniem występowały i dzisiaj i kilka dni pod rząd w listopadzie na Nikaia. Zróbcie z tym porządek, bardzo proszę. I nie nadużywajcie zwrotów typku "szybko podjęte działania naprawcze", to przestaje być zabawne
smiley_emoticons_confusednew.gif
Działania naprawcze w dniu dzisiejszym trwały kilka godzin w godzinach zapewne "szczytu" grywalności.. Źle to wygląda.
 

DeletedUser28884

Guest
Krótkotrwałe? No trochę wątpie, bo skutki są dalej dotykalne zarówno na grepo jak i mobilu... Masakra na Nikaia.
 

DeletedUser19924

Guest
U mnie już wczoraj było przeważnie tylko "G"...kliknąłem atak jak przeskakiwał mi czas z 12 na 11s przed kolonem. Zamulać, zamulało, a ja nawet nie spojrzałem na czas jego dotarcia do celu (miało się przepłynąć i najlepiej rozbić, co by jakieś punkty były), poczarowałem i dałem sobie spokój z grepo, bo to nie gra była, tylko męczarnia. Forum w grze ładowało się kilka minut...a jak chciałem sprawdzić podboje sojuszu, to nawet mnie nie chciało przenieść do danego miasta. No i tak wysłałem atak, że wszedł dobre 40s po kolonie i rozbiłem koledze off...bo jemu tak muliło, że nie zdążył wycofać, a normalnie by to kilka razy zrobił pewnie.

Także nie wmawiajcie nikomu, że podjęliście szybkie działania...zaczęliście działać dopiero jak wszystko się wysypało. A jak gra zaczynała dawać pierwsze oznaki problemów, to nikt się tym nie interesował...

PS: No chyba, że działaliście od razu, ale zdołaliście to naprawić po kilku dniach dopiero
smiley_emoticons_hust.gif
 

DeletedUser19286

Guest
Zrozumiałe są Wasze opinie. Faktycznie przez jakiś czas był problem. Ale takie rzeczy się zdarzają. Czy uzasadnione jest napadanie na providera? Tym bardziej, że natychmiast po zgłoszeniu zostały wdrożone działania naprawcze. Mam nadzieję, że nie będzie więcej takich problemów w najbliższym czasie.
 
Faktycznie przez jakiś czas był problem. Ale takie rzeczy się zdarzają.

Zdarzają się tylko na grepolis i to bardzo często :) znam bardzo wiele innych gier gdzie serwery muszą sprostać większym obciążeniom i nie nawalają. Gamma ty masz wgl pojęcie o czym piszesz? Jesteś z wykształcenia informatykiem? Mądrzysz się na tym forum jakbyś skończył wszystkie możliwe specjalizacje w dziedzinie informatyki. Nie chce już pisać o serwerach ale zobaczysz jak takie sytuacje wpłyną na odpływ kolejnych graczy. To że gra jest "darmowa" nie oznacza że może być zoptymalizowana gorzej niż inne gry w wersji alpha..
szkoda komentować dalej bo pewnie skasuje ten post bo się dzidzia obrazi
 

DeletedUser20114

Guest
Czy uzasadnione jest napadanie na providera?
skoro serwery znajdują się w centrum kolokacyjnym klasy Tier IV, SSAE 16 Typ II
dla którego jest gwarantowane SLA na poziomie 99.999% (czyli maksymalny czas niedostępności serwera, w skali roku nie może przekroczyć 5 minut 15 sekund)
a problem istniał od kilku dni - to tak, napadanie na providera jest jak najbardziej uzasadnione, bo jakby nie patrzeć, to:
1) za nasze pieniądze serwery są opłacane
2) sysadmini, developerzy, graficy i cała Wasza reszta dostaje wypłaty dzięki nam, graczom
a mimo to, do dzisiaj nikomu się nie paliło z rozwiązaniem tych "krótkotrwałych" problemów
 

DeletedUser28884

Guest
Żenada... Już na travianie mają lepiej zoptymalizowane serwery. Przynajmniej tam, gdzie trwają rozbudowy o połowę dłużej, można by coś zrobić w wolnym czasie, a nie patrzyć się jak jakieś /ciach/ się kręci...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Status
Zamknięty.
Do góry