Grepolis Score

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser5
  • Data rozpoczęcia
Odp: Grepolis Score

Tobie należy się global za Twoje nerwowe podejscie
przesmiewca.gif


Ale tak serio.. Moim zdaniem uchonorowanie gracza za osiagniecia ogólne...np.. gracze z danego swiata by wybierali go.. i on trafi do specjalnej komnaty chwały..

a gdzie te nerwowe podejście? nie lubię oszustów, bociarzy itp graczy którzy nie potrafią grać uczciwie.
Co do pomysłu to już się wypowiedziałem, lepiej zainwestować kasę w lepsze serwery, lepszych techników/programistów bo do gry nie trzeba co zaraz dodawać jakiegoś badziewia jak jest to do tej pory, należy sprawić by gracze nie narzekali na płynność gry i błędy jakie w niej są. Skoro oni tego teraz nie robią to później tym bardziej nie dadzą rady bo takich rzeczy nie można odkładać na później, to trzeba na bieżąco ogarniać. Dla przykładu można podać chociażby celowe zamulanie komuś kompa atakami,wsparciami itd, kiedyś tego nie było:p czy leciało na ciebie 100 czy 1000 ataków gra chodziła tak samo a teraz? Teraz jak masz wyłączoną grę to możesz się nawet nie zalogować na nią przy tak wielkim ruchu wojsk i to moim zdaniem jest najważniejsza rzecz do poprawy i prawdopodobnie właśnie to by sprawiło największe zadowolenie wśród graczy a nie jakieś punkty za blaszki.
 

DeletedUser24708

Guest
Odp: Grepolis Score

a gdzie te nerwowe podejście? nie lubię oszustów, bociarzy itp graczy którzy nie potrafią grać uczciwie.
Co do pomysłu to już się wypowiedziałem, lepiej zainwestować kasę w lepsze serwery, lepszych techników/programistów bo do gry nie trzeba co zaraz dodawać jakiegoś badziewia jak jest to do tej pory, należy sprawić by gracze nie narzekali na płynność gry i błędy jakie w niej są. Skoro oni tego teraz nie robią to później tym bardziej nie dadzą rady bo takich rzeczy nie można odkładać na później, to trzeba na bieżąco ogarniać. Dla przykładu można podać chociażby celowe zamulanie komuś kompa atakami,wsparciami itd, kiedyś tego nie było:p czy leciało na ciebie 100 czy 1000 ataków gra chodziła tak samo a teraz? Teraz jak masz wyłączoną grę to możesz się nawet nie zalogować na nią przy tak wielkim ruchu wojsk i to moim zdaniem jest najważniejsza rzecz do poprawy i prawdopodobnie właśnie to by sprawiło największe zadowolenie wśród graczy a nie jakieś punkty za blaszki.

No chyba juz go nie ma... ale tu masz racje.. specjalne zamulanie kompa... Co do płynności tez mam zarzucenia... Gdy w tle gra Youtube, Działa Fecabook i od czasu do czasu TS3 to czasami przy skakaniu miedzy kartami to grepo sie tnie... Ale gra bezie coraz nudniejsza bez dodatków...
 
Odp: Grepolis Score

o jakich dodatkach mowa? bo chyba nie o eventach które są co 2 miesiące i niszczą rozgrywkę na nowych serwerach:eek:
 

DeletedUser24708

Guest
Odp: Grepolis Score

o jakich dodatkach mowa? bo chyba nie o eventach które są co 2 miesiące i niszczą rozgrywkę na nowych serwerach:eek:

Miało byc wprowadzona dodatkowa opcja przy Erze cudów... przynajmniej cos takiego było pisane.. Nawet nie wspominaj o eventach.. zawsze eventy są gdy zaczyna sie nowy swiat xD.. każdy zakupuje złota i bawi sie..
 
Odp: Grepolis Score

nie wiem czy jeszcze się da sprawdzić ile czasu minęło zanim został wprowadzony hades do gry, o ile pamiętam to 1 serwer z hadesem to było Ny czyli pierwszy świat 2.0. Sporo czasu minęło zanim wprowadzili bohaterów a teraz co? Jakich wyścig prowadza bo co miesiąc można na forum przeczytać o jakiejś nowości. Szkoda ze milczą co do zmiany zakończenia gry, widocznie to zadanie przerasta ich programistów:cool:
 

DeletedUser24708

Guest
Odp: Grepolis Score

nie wiem czy jeszcze się da sprawdzić ile czasu minęło zanim został wprowadzony hades do gry, o ile pamiętam to 1 serwer z hadesem to było Ny czyli pierwszy świat 2.0. Sporo czasu minęło zanim wprowadzili bohaterów a teraz co? Jakich wyścig prowadza bo co miesiąc można na forum przeczytać o jakiejś nowości. Szkoda ze milczą co do zmiany zakończenia gry, widocznie to zadanie przerasta ich programistów:cool:

no mogli by kolejnego Boga wprowadzić..co do zmiany zakończenia gry.. hmmm... Dobre by było wprowadzenie Panowania nad światem... ale to by było monotonne i nic by pewnie nie wniosło.. Np. sojusz musi opanowac 70% polis na świecie... przynajmniej by można było przekręty lekko wyeliminować...
 
Odp: Grepolis Score

no mogli by kolejnego Boga wprowadzić..co do zmiany zakończenia gry.. hmmm... Dobre by było wprowadzenie Panowania nad światem... ale to by było monotonne i nic by pewnie nie wniosło.. Np. sojusz musi opanowac 70% polis na świecie... przynajmniej by można było przekręty lekko wyeliminować...


Byłby to kolejny bezsensowny pomysł dopóki ilość slotów jest jaka jest.
70% miast?
Na światach, które zostały zamknięte i jest na nich mniej niż 300 graczy liczba miast oscyluje wokół 60 - 100 tysięcy
Żeby takie pomysły przechodziły limity członków sojuszu musiałyby sięgać około 300 - 500 graczy i każdy z nich powinien mieć ponad 100 miast jeśli nie więcej - nie liczyłem dokładnie.
Przekręty? Na ich wyeliminowanie są setki pomysłów i byłoby pewnie jeszcze więcej, ale po co mamy się produkować jeśli Inno żadnego z nich, które mogłyby wpłynąć na ich portfel czy nawet musieliby się napracować przy ich wdrożeniu tego nie rozpatrzy.
Co do zmian i pomysłów przez ostatnie trzy lata wprowadzili dwie dobre rzeczy - rezerwacje i ruchome podboje.Do tego można uznać, ze trochę polepszyli rozgrywkę dzięki większej akademii i gospodom chociaż i przy tym dodali burzące katasy, które miały służyć wojownikom ,a posłużyły frustratom. Jeśliby poprzeglądać propozycję to chyba można by stworzyć z tych najlepszych osobną grę i byłaby o wiele lepsza.
Co do Grepolis Score żeby od tematu nie odbiegać za bardzo jeśli nie oferują żadnych bonusów za ich zdobycie to po co to wprowadzać?
Czy ktoś może jasno wyjaśnić co ma na celu wrzucenie do gry tabeli którą będzie się zaglądało rzadziej niż w ustawienia?
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser24708

Guest
Odp: Grepolis Score

Byłby to kolejny bezsensowny pomysł dopóki ilość slotów jest jaka jest.
70% miast?
Na światach, które zostały zamknięte i jest na nich mniej niż 300 graczy liczba miast oscyluje wokół 60 - 100 tysięcy
Żeby takie pomysły przechodziły limity członków sojuszu musiałyby sięgać około 300 - 500 graczy i każdy z nich powinien mieć ponad 100 miast jeśli nie więcej - nie liczyłem dokładnie.
Przekręty? Na ich wyeliminowanie są setki pomysłów i byłoby pewnie jeszcze więcej, ale po co mamy się produkować jeśli Inno żadnego z nich, które mogłyby wpłynąć na ich portfel czy nawet musieliby się napracować przy ich wdrożeniu tego nie rozpatrzy.
Co do zmian i pomysłów przez ostatnie trzy lata wprowadzili dwie dobre rzeczy - rezerwacje i ruchome podboje.Do tego można uznać, ze trochę polepszyli rozgrywkę dzięki większej akademii i gospodom chociaż i przy tym dodali burzące katasy, które miały służyć wojownikom ,a posłużyły frustratom. Jeśliby poprzeglądać propozycję to chyba można by stworzyć z tych najlepszych osobną grę i byłaby o wiele lepsza.
Co do Grepolis Score żeby od tematu nie odbiegać za bardzo jeśli nie oferują żadnych bonusów za ich zdobycie to po co to wprowadzać?
Czy ktoś może jasno wyjaśnić co ma na celu wrzucenie do gry tabeli którą będzie się zaglądało rzadziej niż w ustawienia?

Czytaj Oszczepie dokładnie mój wpis.. Byłoby to monotonne i nic by nie wniosło ale w podobnej grze "plemiona" cos podobnego działa...
Eh co sie dziwić Inno... my jestesmy kurami które im składają złote jaja... a oni to farmerzy xD
chodzi mi o wyeliminowanie Przekrętów gdy rozpoczyna sie Era cudów...
 
Odp: Grepolis Score

Czytaj Oszczepie dokładnie mój wpis.. Byłoby to monotonne i nic by nie wniosło ale w podobnej grze "plemiona" cos podobnego działa...
Eh co sie dziwić Inno... my jestesmy kurami które im składają złote jaja... a oni to farmerzy xD
chodzi mi o wyeliminowanie Przekrętów gdy rozpoczyna sie Era cudów...



Tylko w Plemionach pod koniec gry ludzie mają ponad dwa tysiące wiosek, a w Grepolis rekord to około trzystu gdy serwery trwały jeszcze po dwa lata teraz maksymalnie ludzie dobijają do 200, a i tak większość topki zostaje przy około 120, więc nie ma co porównywać dwóch róznych gier.
 

DeletedUser24708

Guest
Odp: Grepolis Score

Tylko w Plemionach pod koniec gry ludzie mają ponad dwa tysiące wiosek, a w Grepolis rekord to około trzystu gdy serwery trwały jeszcze po dwa lata teraz maksymalnie ludzie dobijają do 200, a i tak większość topki zostaje przy około 120, więc nie ma co porównywać dwóch róznych gier.

No tak masz racje tam duzo wioch ludzie posiadają.. Przecież Gromek ma 550 miast na achilku ale tamten swiat o wiele za długo trwa :D

edit: pomyłka nie 800 a 550
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Odp: Grepolis Score

Co do zmian i pomysłów przez ostatnie trzy lata wprowadzili dwie dobre rzeczy - rezerwacje i ruchome podboje.Do tego można uznać, ze trochę polepszyli rozgrywkę dzięki większej akademii i gospodom chociaż i przy tym dodali burzące katasy, które miały służyć wojownikom ,a posłużyły frustratom.

aktywny raport to chyba propozycja graczy, nie mam pewności ale tak mi się kojarzy więc to nie pomysł samego inno :p

- - - Automatycznie połączono posty - - -

No tak masz racje tam duzo wioch ludzie posiadają.. Przecież Gromek ma 550 miast na achilku ale tamten swiat o wiele za długo trwa :D

edit: pomyłka nie 800 a 550

achilles to jest świat który najdłużej trwa ze wszystkich obecnych

myślę ze średnia na te czasy to mniej więcej 250-350 i myślę ze to jest dobry wynik chyba ze serwer trwa dłużej niż 1,5 roku :p zależy jeszcze od ustawię ale można przejrzeć staty kilku ostatnich światów i zobaczyć ile ludzie mieli miast
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser24708

Guest
Odp: Grepolis Score

aktywny raport to chyba propozycja graczy, nie mam pewności ale tak mi się kojarzy więc to nie pomysł samego inno :p

- - - Automatycznie połączono posty - - -



achilles to jest świat który najdłużej trwa ze wszystkich obecnych

myślę ze średnia na te czasy to mniej więcej 250-350 i myślę ze to jest dobry wynik chyba ze serwer trwa dłużej niż 1,5 roku :p zależy jeszcze od ustawię ale można przejrzeć staty kilku ostatnich światów i zobaczyć ile ludzie mieli miast

No wiem o tym ze on długo trwa a nawet za długo ja zrezygnowałem z gry tam jakies 5 miechów temu...
Ale nalezy sie chlopakom gratulacje za wytrwałość :eek:
 

DeletedUser19924

Guest
Odp: Grepolis Score

Tylko w Plemionach pod koniec gry ludzie mają ponad dwa tysiące wiosek, a w Grepolis rekord to około trzystu gdy serwery trwały jeszcze po dwa lata teraz maksymalnie ludzie dobijają do 200, a i tak większość topki zostaje przy około 120, więc nie ma co porównywać dwóch róznych gier.

Heh...ja na Sparcie dobiłem do 314 wiosek ostatnio (nie chce mi się sprawdzać dokładnie). Na Retimno kilka osób miało więcej punktów, więc miast pewnie też (ale z tego co widzę, to PW ponabijali tam sobie strasznie dużo, to i miasta można było ogarniać). Od Troi już były większe miasta, więc mimo, że punktów więcej, to Turgan ma "tylko" 300 miast (ale świat jeszcze trochę potrwa).

Także z doświadczenia napiszę, że osiągnięcie takiej ilości miast jest dość trudne...a może nie tyle trudne, co męczące. Pewnie dobiłbym więcej, ale po przekroczeniu 300 odpuściłem podbijanie i tylko w wolnych chwilach przejmowałem szaraki. Z drugiej strony, to podbijanie miast w takiej ilości następuje po cudach głównie, gdzie wiele osób odpuszcza i można dużo łatwiej przejmować miasta/szaraki...a PW nabijać na stojących w miastach offach, czy też wzajemnie sobie rozbijać:)
 
Odp: Grepolis Score

Heh...ja na Sparcie dobiłem do 314 wiosek ostatnio (nie chce mi się sprawdzać dokładnie). Na Retimno kilka osób miało więcej punktów, więc miast pewnie też (ale z tego co widzę, to PW ponabijali tam sobie strasznie dużo, to i miasta można było ogarniać). Od Troi już były większe miasta, więc mimo, że punktów więcej, to Turgan ma "tylko" 300 miast (ale świat jeszcze trochę potrwa).

Także z doświadczenia napiszę, że osiągnięcie takiej ilości miast jest dość trudne...a może nie tyle trudne, co męczące. Pewnie dobiłbym więcej, ale po przekroczeniu 300 odpuściłem podbijanie i tylko w wolnych chwilach przejmowałem szaraki. Z drugiej strony, to podbijanie miast w takiej ilości następuje po cudach głównie, gdzie wiele osób odpuszcza i można dużo łatwiej przejmować miasta/szaraki...a PW nabijać na stojących w miastach offach, czy też wzajemnie sobie rozbijać:)




Akurat Retimno nie ma co się sugerować, bo do czasu aktywnej gry to najlepszy wojownik miał około 4 milionow pw potem przyszedł event ostatni cel społecznosciowy poczwórne pw i zaczęło się wybijanie wojska na sojusznikach i tak niektórym przybyło po 20 milionow pw - dla mnie to jest równoznaczne z wybijaniem własnego wojska, ale nie oceniam jak ktoś chciał sobie tak robic na wymarłym świecie ma do tego prawo tyle, ze normalną walką nabicie tyle pw jest w tak krotkim czasie niemozliwe i tym samym 300 miast mozna miec, ale klepiac dlugo po cudakach i zakonczeniu przez większosc gry festyny,a nawiazywalem tutaj do zakonczenia gry o ktorym pisał Gravi, więc w siedem/osiem miesiecy (czyli tyle ile trwaja obecnie serwery do konca cudow) nabicie 300 slotow jest niemozliwe,bo wiazaloby sie to z biciem dwoch slotow dziennie.
 
Odp: Grepolis Score

hehe jak Ty Oszczep chcesz bić te sloty jak bardzo czesto jest taki komunikat :

Ta witryna jest nieosiągalna
Serwer pl53.grepolis.com potrzebował zbyt wiele czasu na odpowiedź.
ERR_CONNECTION_TIMED_OUT

:cool:

Na retimno gdy zakończyłem gre czyli przed startem EC gracz top 1 eko miał ok 90+ wiosek a ja majac 80+ i byłem top10
róznica ponad 10 wiosek i do tego miałem kilka slotów a ile tamten gracz to nie wiem ale w pw była przepaść bo ja byłem top 1 w pkt walki a tamten gracz poza 100tką

Ateny trwały ok 2 lat (w sumie zabrakło miesiąca do pełnych 2 lat) i tam topka miała 250 wiosek, świat 3/3/3.
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser19924

Guest
Odp: Grepolis Score

Jeżeli piszemy o czasie do EC + 2(3) miesiące, to masz podobną sytuację aktualnie na Edessie...niecałe 7 miesięcy istnienia świata i niektórzy mają po 150-170 miast. Jak dodasz ten miesiąc, czy dwa jeszcze, to dojdą do 200. Sam miałem 113 miast kończąc zabawę z dniem 01.03

Świat jednak szybki, dużo walk, to sloty lecą...ale to pewnie taki wyjątek potwierdzający regułę. Pewnie jakby szybkość była 2/2/2, to i 100 miast teraz by nikt nie miał.
 
Odp: Grepolis Score

Jeżeli piszemy o czasie do EC + 2(3) miesiące, to masz podobną sytuację aktualnie na Edessie...niecałe 7 miesięcy istnienia świata i niektórzy mają po 150-170 miast. Jak dodasz ten miesiąc, czy dwa jeszcze, to dojdą do 200. Sam miałem 113 miast kończąc zabawę z dniem 01.03

Świat jednak szybki, dużo walk, to sloty lecą...ale to pewnie taki wyjątek potwierdzający regułę. Pewnie jakby szybkość była 2/2/2, to i 100 miast teraz by nikt nie miał.

ja zakończyłem tam w listopadzie a cuda ruszyły chyba w grudniu :)
ale odbiegamy od tematu a mysle ze ta propozycja po prostu jest do kitu gdyz nic ciekawego nie wnosi
 

DeletedUser5

Guest
Odp: Grepolis Score

Bardzo dziękuje wam za opinie :) Zebrałam wszystkie sugestie oraz krytyczne głosy i przekazałam je do osób, które pracują nad Grepolis Score. Jeśli chcielibyście podzielić się jeszcze uwagami, to oczywiście zachęcam, będę je na bieżąco przesyłała projektantów gry.

Co do punktów za odznaczenia to może sugestia guzika jest najlepsza, że złoto. I to nie chodzi o wyciąganie od INNO złota, tylko pomyślcie:
jeśli doświadczenia poprzednich światów na danym nicku mają sie liczyć, co mi się podoba, to gracze nowi już w ogóle nie będą mieli szans z tymi starymi i doświadczonymi, skoro tamci będą jeszcze posiadać wszystko ulepszone. Wtedy musiałyby światy być podzielone na poziomy, i każdy mógłby decydować na którym chce grać - to moze byłoby ciekawe.

Coś w tym jest i cieszę się, że zwróciłaś na to uwagę. Na pewno nie powinno dojść do sytuacji, gdy osoba, która grała aktywnie na pierwszych 20 światach teraz po długiej przerwie wraca do gry na nowym świecie i od razu w ekwipunku ma 50 bonusów za stare odznaczenia :D Lepiej byłoby, gdyby otrzymywało się je na świecie, na którym zdobyło się odznakę/Punkty Grepolis. Czyli gramy, gramy, a w nagrodę za postępy dostajemy co jakiś czas jakiś fajny bonus, który motywuje do gry, ale jednocześnie nie daje ogromnej przewagi. Tak jak wspomniałam wcześniej, na razie to tylko dzielenie się pomysłami, póki co w planach nie ma nagród.

A czy Inno wymyślił też sposób aby te nagrody były sprawiedliwie przyznawane? fakt patologii rozbijania swojego wojska na sobie aby zgarnąć blaszki np atakującego czy obrońcy dnia, czy wyrobić top1 atakujących czy top1 obrońców?
może wprowadzenie punktów ujemnych za rozbijanie wojsk na sobie by troszkę ograniczyło to co się dzieje na serwerach, bo apogeum rozwalania wojsk sojuszowych na sobie osiągnięte było na Retimno w słynnym OZ, a takie punkty jednak przyznane na - byłyby sensowne, ale cwaniaki pewnie postanowiłyby wyskakiwać z sojuszy żeby sobie nabić, tyle że wtedy byłoby to już bardziej widoczne po przyroście pkt w czasie przebywania poza sojuszem

( fakt rozbicia kilku transów nikogo nie zaboli ale rozbicie 70 zagród wojska pięknie by w rankingu takiego delikwenta obniżyło + blaszka za samobója ) :)

Warto się temu przyjrzeć i pomyśleć w jaki sposób zapobiec metodom zdobywania odznak, które są nie do końca uczciwe. Dziękuję, że poruszyłeś ten temat.
 
Odp: Grepolis Score

znowu stek bzdur :) już widzę jak wygląda ta opinia przekazana do inno :D

"wszyscy sa zadowoleni z tego pomysłu, brak krytycznych opinii"
 
Do góry