Grepolis United: dyskusja na temat planu rozwoju na rok 2013

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser5
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser77

Guest
Odp: Dyskusja na temat planu rozwoju na rok 2013

Wierz mi, że to nie przejdzie.
Dla mnie niech Grepolis zostanie takie jaki jest.
Gdy się nie idzie do przodu a tylko stoi w miejscu to efekt jest taki jak by się cofało.
Dlatego też są wprowadzane zmiany i aktualizacje.
 

DeletedUser15461

Guest
Odp: Dyskusja na temat planu rozwoju na rok 2013

Ale bez przesady.
Mi już ciężko grać, tyle tych aktualizacji.

- - - Automatycznie połączono posty - - -

A i mam pytanie, czy można dostać neutralną reputację?
 

DeletedUser5

Guest
Odp: Dyskusja na temat planu rozwoju na rok 2013

A i mam pytanie, czy można dostać neutralną reputację?
Tak i nie. Możesz dostać wyłącznie negatywną lub pozytywną reputację, jednak jeśli gracz, który ci ją wystawił, nie posiada jeszcze 10 postów, jest ona traktowana jako neutralna, więc liczy się za zero punktów. Na przyszłość byłabym bardzo wdzięczna o zadawanie pytań o reputację w osobnym temacie, żeby można było przedyskutować poszczególne opcje i zachować przejrzystość :)
 

DeletedUser15461

Guest
Odp: Dyskusja na temat planu rozwoju na rok 2013

Przepraszam.
I wracając do aktualizacji, to tych aktualizacji jest za dużo.
Przydała by się całkowita przebudowa Grepolis.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Dyskusja na temat planu rozwoju na rok 2013

Mogło by być w Grepolis np: frakcje:Rzym,Persja,Grecy oraz do nich wojska i budowle.Na pewno fajnie by było gdyby były pory roku oraz dzień i noc.Mogło być więcej Bóstw np:Ares (Bóg wojny),Afrodyta (Bogini miłości) itp.I jeszcze jedno uważam że mogły być kontynenty,półwyspy i archipelagi ale żeby niebyły kontynenty jak w Plemionach. pozdro i czekam na odp ;)
Frakcja fajny pomysł, pory roku też fajne (wystarczyło by zmieniać grafiki w odpowiednich miesiącach) dzień i noc właściwie już jest w czasie bonusu nocnego zmieniają się grafiki na nocne.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Dyskusja na temat planu rozwoju na rok 2013

Gdy się nie idzie do przodu a tylko stoi w miejscu to efekt jest taki jak by się cofało.
Dlatego też są wprowadzane zmiany i aktualizacje.
Chyba że się stoi nad przepaśćią...wtedy warto się zastanowić nad tym pójściem do przodu.
Na międzynarodowych beta-herosach wprowadzono dodatkowego boga czy nawet dwóch bo już nie pamiętam. Za to pamiętam "dziki kaledońskie" i kilka innych ciekawych łask tych bogów. Mogłoby się wydawać że skoro tam się sprawdzały to kiedyś w jakiejś aktualizacji przyjdą do nas. No i przyszła ..."bezbożna" jednostka pod nazwą "Boski wysłannik" która tak naprawdę nie widomo co ma robić poza tym że da się produkować na bieżąco. To był chyba właśnie taki krok do przodu znad przepaści...
A dlaczego nie dodano sprawdzonego w betatestach boga z jego łaskami? To bym rozumiał jako sensowną aktualizację bo gracze mieliby temat do perzeanalizowania i nauczenia się nowych możliwośći, a przy okazji nie byłaby to jakaś totalna rewolucja w grze.
Grałem w FoE i podobało mi się...do czasu kiedy nie wprowadzono "ulepszenia" w postaci pereł architektury. Jeśli "ślepy los" rządzi tym co się dzieje z rozwojem mojego konta, to wolę sobie poszukać w sieci jakiejś ruletki.
A proponowany plan zmian na Grepolis jakoś mi właśnie dziwnie się kojarzy z żeglowaniem w kierunku zmian wprowadzonych na FoE...
 
Odp: Dyskusja na temat planu rozwoju na rok 2013

delano, jeśli dobrze Cię zrozumiałam, to piszesz o Hero World, czyli świecie bohaterów. U nas również on istnieje, nazywa się Achilles. Jest na nim bogini Artemida, która by pasowała do Twojego opisu.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Dyskusja na temat planu rozwoju na rok 2013

Gdy się nie idzie do przodu a tylko stoi w miejscu to efekt jest taki jak by się cofało.
Dlatego też są wprowadzane zmiany i aktualizacje.
Jeśli zmiany są na gorsze, cofa się jeszcze bardziej.
 

DeletedUser18196

Guest
Odp: Grepolis United: dyskusja na temat planu rozwoju na rok 2013

Drodzy moderatorzy i organizatorzy gry
Jestem graczem w świecie "Phi" oraz "Achilles". Z moich obserwacji wynika, że świat Phi jest jest godny poświęcenia uwagi, albowiem może stać się najbardziej przyswajalny ludzkiej naturze realu. Dla mnie i tak świat "Phi" jest najlepszy. Tutaj grają gracze nie mający zbyt wiele czasu na granie. Jednak nie o mnie tutaj chodzi, ja dam sobie radę i nie w swojej sprawie tutaj piszę, tylko w imieniu tysięcy uczestników gry, ponieważ uważam, że to już nie będzie gra dająca przyjemność dla wszystkich, tylko jedno wielkie żerowisko dla spasionych, leniwych egocentryków, rozpasionych w swoich rezydencjach, pozbawionych w realu uczuć wyższych, tak zwane hieny.

Można nazwać, że dzieje się jedna wielka uczta i żerowanie na bezbronnych w sposób, że kopie się słabszego i leżącego, co powinno być natychmiast zaprzestane.
Wielcy bonzowie łączą się w klany mafijne i rozbierają słabych do gołych kont, lub zostawiając z najsłabszym miastem co prowadzi do zniechęcenia i porzucenie światów "Grepolis.pl", bo w innych światach obowiązują bariery punktowe a wielu jest tez takich, ze mogą się realizować tylko w świecie "Phi". Więc odchodzą na zawsze.

Nie wiem, czy jest to w interesie właściciela i mocodawcy gry "Grepolos"? Żeby odchodzili z tej gry? Albowiem właściciel po to założył i rozwinął tą grę, zainwestował, żeby na tym zarobić i odzyskać zainwestowany kapitał? Im więcej uczestników klika w klawiaturę, tym większy zarobek dla właściciela, no nie?
Tym bardziej byłoby godziwe, gdyby klikanie w klawiaturę tysięcy słabych graczy nie byłoby haniebnie wykorzystywanych przez kilku wszechwładnych i bezgranicznie żądnych władzy egocentryków.

Zatem wzywam Was moi drodzy organizatorzy gry! Wznieście się ponad poziomy! Przywróćcie Helladzie, szczególnie na "Phi" normalność i autentyczność, proszę Was bardzo!
Nie wzniecajcie gniewu Zeusa, Posejdona i innych Bogów. Albowiem mogą sprawić, że mama na "Phi" może stać się pustynią i będzie zaludniona tylko przez samolubnych snobów. Gdzie nie ma miłości, wzajemnej uprzejmości i życzliwości,
gdzie nie ma "okruszków Raju" , tylko nieprzenikniona mgła, zupełna cisza i nostalgia, nie rodzą się miasta i mieszkańcy a populacja spada.

Jest tylko jedno rozwiązanie problemu w tej sprawie. A mianowicie należy tak ustawić grę, żeby było wręcz niemożliwe przejęcie miasta słabego gracza (tj. do pięciu miast włącznie) przez gracza spasionego i silnego. Można to ustawić przez funkcję w grze "Morale". Im silniejszy gracz, tym mniejsze szanse na przejęcie słabszego i w stosunku do odpowiedniego poziomu punktowego poszczególnych graczy ustalić proporcjonalnie. Spowoduje to, że słabi gracze nie będą nabawiać się frustracji i pozostaną w grze.

Druga sprawa i dla mnie najważniejsza i w swoim imieniu piszę, to. Stworzenie w grze funkcji widocznym dla wszystkich graczy na mapie pod nazwą "PANTEON HEROSÓW". Ponieważ niewielu ale byli tacy i są, których cechują pozytywne odruchy ludzkiego jestestwa. Rzekłbym nawet, że można byłoby stworzyć specjalny "Panteon Bogów i Uwielbionych".
No, ale to już zależy od waszej inwencji i wyobraźni, moi drodzy konstruktorzy gry.

Co miałem rzec, napisałem.

Pozdrawia Was Legionista Trabantullus
MzZW0JE.png

Zapraszamy do dyskusji na temat zmian, które zostaną wprowadzone w 2013 roku. Ich lista dostępna jest w tym miejscu :)
 

DeletedUser

Guest
Odp: Dyskusja na temat planu rozwoju na rok 2013

Ja chciałbym wrócić do tematu zmian.Jeśli nie nadejdą zmiany to ta gra będzie monotonna.Ja uważa że moja propozycja jest dobra.Tak sądzę :eek:
 
Odp: Grepolis United: dyskusja na temat planu rozwoju na rok 2013

Druga sprawa i dla mnie najważniejsza i w swoim imieniu piszę, to. Stworzenie w grze funkcji widocznym dla wszystkich graczy na mapie pod nazwą "PANTEON HEROSÓW". Ponieważ niewielu ale byli tacy i są, których cechują pozytywne odruchy ludzkiego jestestwa. Rzekłbym nawet, że można byłoby stworzyć specjalny "Panteon Bogów i Uwielbionych".

Podoba mi się ten pomysł. Można by zrobić ranking popularności. Każdy z graczy mógłby przyznać lub odebrać dowolnemu innemu graczowi 1 punkt. W założeniu osoby najbardziej lubiane na danym serwerze miałyby najwięcej plusów (punktów), a osoby nielubiane miałyby minusy (punkty ujemne). Trabantulla, może opisałbyś swój pomysł w propozycjach?
 

DeletedUser

Guest
Odp: Grepolis United: dyskusja na temat planu rozwoju na rok 2013

Podoba mi się ten pomysł. Można by zrobić ranking popularności. Każdy z graczy mógłby przyznać lub odebrać dowolnemu innemu graczowi 1 punkt. W założeniu osoby najbardziej lubiane na danym serwerze miałyby najwięcej plusów (punktów), a osoby nielubiane miałyby minusy (punkty ujemne). Trabantulla, może opisałbyś swój pomysł w propozycjach?

ojojoj...chyba że od razu będą nagrody za punkty ujemne. Bo inaczej to siebie na przykład słabo widzę w takim ranku. Skoro 6-7 graczy z przeciwnego sojuszu od pół roku nie może u mnie założyć skutecznej okupacji mimo ogromnej przewagi to raczej nie liczyłbym na plusy, a to znaczy że jestem nielubiany? Bo praktycznie z nikim nie ćwierkam na pw?
Takie ranki przecież istnieją nieoficjalnie na każdym świecie gdzie ludzie ze sobą piszą na pw. Ja na magiel towarzyski raczej rzadko mam ochotę. A przyklejanie "łatki dobry-zły" którą widzi cały serwer nie mając pojęcia o człowieku to chyba troszkę nie fair.
To może powinienem zaproponować nagrody dla tych którzy nie stracili miasta w danym miesiącu? Nie...bo takich graczy są setki z tego powodu że nic praktycznie nie robią, albo nikt się ich miastami nie interesuje.
Zmiany trzeba przemyśleć na wszystkie strony...
 

DeletedUser

Guest
Odp: Dyskusja na temat planu rozwoju na rok 2013

Wszyskto ladnie slicznie miśki tylko tak:
Moim zdaniem gra straci swoj charakter,
Niestety ale cos czuje ogramne mulenie gry ;/ ktore juz teraz wystepuje dosc czesto
Herkules, Odyseusz, Perseusz i inni bohaterowie po co oni tylko zajmowac beda ludzi (oczywiscie bedzie tworzyl ten co chce), ale jak dla mnie nie potrzebni oni, tak samo jak ten wprowadzony jakis czas temu boski wojownik ktory jest ogolnie tragiczny


Ta cala akcja to dla mnie jeden wielki pic na wode podobne byly ankiety z wprowadzenie wersji 2.0 i jak wyszlo wszyscy wiemy. Nie chce tu podburzać nikogo ani robic jakies rewolucji, ale my (uzytkownicy) nie bedziemy mieli wielkiego wplywu na to co wprowadzic bedzie chcialo Inno to jest ich gra i co beda chcieli to zrobia olewajac nasze zdanie i opinie jak to mialo juz miejsce z 2.0.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Dyskusja na temat planu rozwoju na rok 2013

Też mi się nie podoba pomysł z bohaterami - już wolałbym więcej jednostek mitycznych.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Dyskusja na temat planu rozwoju na rok 2013

Boski wojownik jest przydatny dla nowych graczy, gdzie surowców ciągle brak na budynki i badania. :)
 

DeletedUser

Guest
Odp: Dyskusja na temat planu rozwoju na rok 2013

Nie - na prawde nie - jest zbyt słaby. Gdyby zabierał 2 mieszkańców, a nie 3 to byłby bardziej godny uwagi.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Dyskusja na temat planu rozwoju na rok 2013

Jestem oczarowany , najbardziej wywarło wrażenie na mnie , przeniesienie na Hiperboreę. Boski wysłannik może zawierać dla mnie tylko zamiast 3 , to 2 wolnych mieszkańców.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Grepolis United: dyskusja na temat planu rozwoju na rok 2013

Ktos napisal: wiecej mitycznych stworzeń. Pytam sie po co ?? Tylko kilka z tych co sa oplaca sie najbardziej produkowac po co wiecej no chyba ze zrobia jakas naprawde super, godna uwagi.... Moim zdaniem troszke wiecej powinni poswiecic czasu wersji mobilnej szczegolnie jej funkcjonalnosci bo narazie to kuleje. Wole na kom odpalic w przegladarce Gp niz wejsc przez mobilna bo tam cos zrobic to katorga jak dla mnie duzo dl trwa np farmienie niz jak wejde przez np. chroma w kom.

Szkoda ze wersja gp 1.0 nie przeszla na kom (troszke uproscic by mozna ja bylo nie duzo) a nie ta co jest obecna. Wiem ze jestem marudny :p


wlsnie z czystej ciekawosci wszedlem sobie na kom zobaczyc jak mnie atakuja jak to wyglada na przez wersje mobilna i istna katastrofa. widze ze mnie atakuja idzie jeden atak ale nie widze na jakie miasto o ktorej itp i td mam zarzadce i reszte premki ale co mi po niej na wersji mobilnej jak nie moge nawet sfarmic wszystkich wiosek tylko musze pokolei klikac.... nie zdecydowanie wersja mobilna nie dla mnie

Jak dla mnie wersja mobilna powinna byc idealnym odwzorowaniem wersji komputerowej moze z lekkim uproszczeniem graficznym (czyli wersja 1.0 nadaje sie idealnie) przeciez na komore juz robia takie gry ze szok wiec z taka przegladarkowa tez sobie czlowiek powinien dac rade prawda....
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Odp: Dyskusja na temat planu rozwoju na rok 2013

I gitara mi sie podoba
 

DeletedUser13474

Guest
Odp: Grepolis United: dyskusja na temat planu rozwoju na rok 2013

Witam.
Tak czytam i czytam i jakoś nie mogę se wyrobić zdania na temat nowinek.Co prawda dobrze że developerzy chcą wiedzieć co sądzi gawiedź ale ile z tego wejdzie w życie to inna sprawa.
Dla mnie np. podobało by się gdyby ruch ataku był widoczny czy też wsparcia,jakaś płynąca łódka czy "galopujący" przez wyspę kawalerzysta jak to było w jakiejś starej gierce PCeta tego typu jak grepo.
Przydałby się odnawialny świat gigantów,z dużymi prędkościami i np.bez sojuszy,który by startował określonego dnia i o określonej godzinie i bez złota,a żeby na nim grać trza by było odpowiednio wcześniej się zapisać-wtedy byśmy zobaczyli prawdziwych herosów grepolis.
 
Do góry