[Ulepszenie] Grepolisk Polska umarło?

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser22065
  • Data rozpoczęcia

Czy strona facebookowa Grepolis Polska wymaga zmiany ?


  • W sumie głosujących
    16

DeletedUser22065

Guest
Chciałbym dziś poruszyć temat naszej strony internetowej

Sprawdziłem stronę Grepolis Polska (facebook) której stan obecny wynosi : 4705 lajkujących , średnie polubienia strony w ciągu tygodnia to 10

Dla porównania : ( chodzi mi o strony Polskie)
Plemiona to 54 539 i 35 na tydzień
Ikariam - brak
Travian - brak
Forge of Empire 12 084 i 43 na tydzień

Może to głupia inicjatywa ale mamy tu wielu ambitnych graczy z pomysłami , tymczasem posty na stronie facebooka :
- 2000 to maksymalna ilość surowców, którą można handlować z wioską rolniczą.
- Czy wiesz kim jest najlepsza graczka na Twoim świecie? ( tu reklama gry Heroline )
- (tutaj wywiad z Nilisem o grepolisscore , oczywiście po angielsku )
- Świat Myonia już wystartował! (..) , ( zero informacji o szybkości , handlu , jeśli gracz sobie zechce grać to niech poszpera )
- konkrus gdzie główną nagrodą było 5000 złotych monet, na jedną osobę . Zamiast stworzyć choćby i 10x500 to obecna nagroda uszczęśliwi tylko jedną osobę .

Dlaczego trzeba zmienić ?
- 90% graczy korzysta z Facebooka . Biorąc po uwagę że obecnie jest 4.7 k lajkujących z czego połowa albo i więcej to "martwe polubienia " . Strona ta będąc wizytówką całej marki , dla Polskich graczy prezentuje się porostu marnie
- Grepolis Polska to przede wszystkim powinno być źródło informacji ( stan techniczny serwerów , nadchodzące wydarzenia , społeczność ) . Tymczasem wskazówki są niemal bezużyteczne , tak jakby komuś powiedzieć "kliknij atak by zaatakować " .
-reklama nie opiera się na poczcie pantoflowej jak 10 lat temu ale na zaistnieniu w sieci i wysłuchiwaniu opinii . Ludzie piszą w komentarzach ( jeden komentarz na cały post ) co chcieli by zmienić
- Nie oszukując się , te posty wyglądają jakby pisał je komputer , czasami oparte tylko na 1 zdaniu bez emocji , graczom trzeba pokazać że Polski Grepolis Team to też żywi ludzi a nie przetłumaczone z angielskiego zdania które stanowią post . Nie wiem czy odpisują na FB .

Co zmienić ?
- trochę życia wprowadzić , kilku - kilkunasto zdaniowe poradniki w postach które faktycznie mogą nauczyć czegoś nowego
- posty z pasją a nie tylko po to by były . Wielkie studia wstawiają zdjęcia z rozgrywki lub prace fanów , przyczynia się tu do tworzenia społeczności danej marki
- ludzie są z natury leniwi , więc informację o statystykach jednostki warto wkleić w post a nie w odnośnik do samego dołu strony wiki
- tutaj forum żyje , gracze mówią czego im potrzeba . O ile wprowadzanie zmian technicznych na próśby graczy trwa lata o tyle kosmetyczne zmiany facebooka chyba nie wymagają aż tyle zachodu ?
- piszcie , pytajcie graczy na tym forum lub na masowych wiadomościach Grepolis : co chdzielibyście zmienić w wyglądzie ? jeśli jakaś propozycja będzie się powtarzać to znaczy że trzeba ją zmienić

Garść statystyk
Liczba graczy w Polsce : ok 12 milonów ( dane z 2012 r )
Liczba graczy płacących : ok 6.4 miliona ( dane z 2012r )
Liczba graczy Grepolis Polska 5000? Prawie tyle co lajkujących
Liczba grających w Grepo w porównaniu do całości to ok 1/24 % Słownie : jedna dwudziesta czwarta procenta

Mowa o Polskiej stronie , nie chodzi mi o anglojęzyczną , porostu my Polacy też powinniśmy coś tworzyć

Myślę że facebook to jedna z tych zmian którą można wprowadzić najszybciej , jednak czy jest ważna ? Ankietę zostawiam graczom i zachęcam do dyskusji

P.S pomimo tego iż wielu mówi że ta gra już nie ma szansy się wybić i być tak popularna jak kiedyś , to ja wierzę że powinniśmy zrobić to chociaż i dla tego 1/24 % polskich graczy
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser26609

Guest
Moim zdaniem jest to bardzo fajna idea. W dobie mediów społecznościowych, gdy mogę zalogować się przez facebooka, gdy facebook daje tyle fajnych możliwości promowania się, etc. olanie tego kanału łączności z graczami to głupota.
Strona na fejsie jest paździerzowata. Za przeproszeniem ale prowadzenie jej, jakość pisanych postów i "aktywność" nominuje ją wprost do fanpage'u dla Januszy polskiego facenetu...

Zero dyskusji, zero otwierania się na graczy, zero treści, które chciałoby się polubić - o udostępnieniu ich na tablicy nie wspomnę. W tej chwili to wstyd jest tam coś zalajkować... Bo fanpage prowadzony jest po prostu po amatorsku i wygląda to nie na aktywny kanał informacyjny / społecznościowy gry w którą gra kilka tysięcy Polaków, która jest promowana przez fajny spot telewizyjny... Ale na stronę fejkową.

Można prowadzić tam konkursy. Dać info, że rusza era cudów tutaj, wrzucić jakiś konkurs na nooba tygodnia, cokolwiek... Podrzucić jakieś memy. Fajnie zrobiony fanpage, zawierający treści, które ludzie będą lajkować, udostępniać zwiększa zasięg grywalności - każdy z nas ma znajomych na fb - każdy z nas obserwuje ich tablice poprzez Stronę Główną - widząc fajną treść interesujemy się wydarzeniem/stroną/człowiekiem.Z 20 tych, którzy się zatrzymają na stronie głównej nad polajkowanym/udostępnionym przez gracza postem z grepolis może znaleźć się jedna osoba więcej, która powie... a spróbuję.
 
Chyba zdarzenie związane z propozycją:)
v45aad.jpg
 

DeletedUser17617

Guest
Opcja ostatatnia, nigdy nie bylem na tej stronie i nie mam pojecia co to jest.
 
Do góry