[Ulepszenie] Grepolisscore

  • Rozpoczynający wątek Turgan
  • Data rozpoczęcia

Czy jesteś za wprowadzeniem zmiany?

  • Tak

    Głosy: 16 88,9%
  • Nie

    Głosy: 2 11,1%
  • Obojętnie

    Głosy: 0 0,0%

  • W sumie głosujących
    18

DeletedUser

Guest
Witam,

Krótko, zwięźle i na temat.

Wynik Grepolisscore nie ma aktualnie żadnego odzwierciedlenia co do wartości tych punktów, umiejętności gracza i jego osiągnięć. Dlaczego? Otóż, wynik to ogół punktów ze wszystkich światów. A więc można logować się na każdym z otwartych serwerów, zdobywać po kilka odznaczeń i powiększać pulę punktów.

Moja propozycja jest następująca i jak dla mnie niezbędna do prawidłowego funkcjonowania czegoś takiego jak Grepolisscore.

1. W profilu gracza wyświetlana jest suma liczby punktów za osiągnięcia na danym świecie.
2. W dalszym podglądzie widoczna będzie dopiero łączna suma punktów Grepolisscore uzyskanych na wszystkich światach jako kwestia drugoplanowa.

Punkty też przyznane są niezbyt przemyślanie, ale to już mniej ważne - dla każdego za konkretne zadanie jest ich tyle samo więc... najważniejsze jak dla mnie jest wprowadzenie tego podziału na światy, bo bez tego cała inwestycja w tą nowość nie ma sensu...

Można by też wprowadzić mini ranking punktów Grepolisscore na danym serwerze. Być może zachęciłoby to do aktywniejszej gry.
 

DeletedUser27449

Guest
Odp: Grepolisscore

Znaczy sam możesz zobaczyć ile punktów na danym świecie zdobyłeś ;v Ale inni już nie mogą i widzą tylko ogólny ;v Co do tematu dobre,jestem na tak :)
 

DeletedUser

Guest
Odp: Grepolisscore

Tak, tak - jest ten podział dla podglądu własnego, ale nie można niestety porównać osiągnięć z innymi graczami na danym serwerze.
 

DeletedUser27449

Guest
Odp: Grepolisscore

Niestety..Ale może to wprowadzą :D
 
Odp: Grepolisscore

Przydałyby się jakieś rankingi ,żeby móc się porównać z osiągnięciami innych graczy.
 

DeletedUser19924

Guest
Odp: Grepolisscore

Coś z tym dalej trzeba robić...na razie większego sensu nie ma. Zmiana na plus...
 
Odp: Grepolisscore

Przydałyby się jakieś rankingi ,żeby móc się porównać z osiągnięciami innych graczy.

A po co Ci taki ranking ?

Przecież te punkty zależą od ilości blaszek, nie każdy dla nich gra także nie wiem gdzie tutaj miała by być motywacja do aktywniejszej gry(o której pisał turgan). Większość osób gra dla ludzi, atmosfery i ekipy z którą już sporo gra. Pozostałe rzeczy się nie liczą i nawet to że inno za każdym razem psuje grę nie sprawia by takie osoby rezygnowały z gry ale wszystko do czasu :p

Co do samego grepolisscore to jak już się wcześniej wypowiadałem, kolejny bezsensowny bajer który nawet nie wiadomo po co powstał.
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser19924

Guest
No właśnie o to chodzi. Ci, którzy grają dla ludzi, atmosfery, zostaną w grze ze swoją ekipą. Dla nich taki "bajer" nie będzie miał najmniejszego znaczenia. Są jednak tacy, którzy się jarają tymi blaszkami i dla nich właśnie zostało to stworzone. Wcześniej one nic nie znaczyły, a teraz mają z tego jakieś "realne" punkty, które będą ich nakręcać do dalszej gry.

Pewnie Inno wykalkulowało, że takich osób jest sporo i zatrzymają ich w grze dzięki temu...a może i przyciągną nowych graczy...
 

DeletedUser

Guest
Ja nie powiedziałem, że jestem zadowolony z wprowadzenia takiej nowości. Przedstawiłem po prostu propozycję, aby ta nowość zyskała na sensowności. Gracze są różni, mają różne cele - ktoś będzie chciał wykazać się w zdobywaniu tych punktów, na pewno nie będzie zadowolony z tego, że ma ich 100k z jednego świata, a inny mało aktywny gracz obok po 10k z 10 różnych światów (choć widoczny dla wszystkich będzie identyczny rezultat). Podział punktów pod względem konkretnych światów podniesie prestiż Grepolisscore, a Ci, którzy nie są tym zainteresowani nie odczują zmiany.
 

DeletedUser5

Guest
Propozycja moim zdaniem jest bardzo dobra, porównanie pomiędzy graczami z tego samego świata jest ważniejsze niż łączna liczba punktów ze wszystkich światów. Osobiście dodałabym po prostu drugą liczbę do okna GS, profilu i BB-code z wyjaśnieniem, że jedna oznacza punkty za świat, a druga za całą grę.

Punkty też przyznane są niezbyt przemyślanie, ale to już mniej ważne - dla każdego za konkretne zadanie jest ich tyle samo więc...

Masz na myśli tyle samo punktów dla każdego gracza za tę samą odznakę?
 

DeletedUser21146

Guest
A po co Ci taki ranking ?

Przecież te punkty zależą od ilości blaszek, nie każdy dla nich gra także nie wiem gdzie tutaj miała by być motywacja do aktywniejszej gry(o której pisał turgan). Większość osób gra dla ludzi, atmosfery i ekipy z którą już sporo gra. Pozostałe rzeczy się nie liczą i nawet to że inno za każdym razem psuje grę nie sprawia by takie osoby rezygnowały z gry ale wszystko do czasu :p

Co do samego grepolisscore to jak już się wcześniej wypowiadałem, kolejny bezsensowny bajer który nawet nie wiadomo po co powstał.
Jasne, te punkty są totalnie niepotrzebne, ale skoro już są, to niech chociaż ma to ręce i nogi albo chociaż ich pozory. Pomysł rankingu moim zdaniem trafiony.
Propozycja moim zdaniem jest bardzo dobra, porównanie pomiędzy graczami z tego samego świata jest ważniejsze niż łączna liczba punktów ze wszystkich światów. Osobiście dodałabym po prostu drugą liczbę do okna GS, profilu i BB-code z wyjaśnieniem, że jedna oznacza punkty za świat, a druga za całą grę.
Z tym się nie zgodzę, podgląd profilu jest już moim zdaniem przekombinowany. Okienko jest za małe na te wszystkie informacje... Wcześniej było to trochę bardziej przejrzyste, ale najbardziej mnie boli to, że lista miast jest tak mocno ściśnięta, aby zrobić miejsce tym nikomu niepotrzebnym punktom.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Jeśli chodzi o te punkty - bardzo dobrze, że każdy gracz otrzymuje ich tyle samo za poszczególne osiągnięcia - nawet sobie nie wyobrażam, żeby było inaczej. Chodzi mi o to, że za konkretne osiągnięcie jest tych punktów za dużo/za mało - przerobiłbym cały system punktowania, ale myślę, że byłaby to strata czasu, bo mało prawdopodobne, bym trafił tymi reformami w serca twórców :) I przy okazji zmieniłbym też parametry kolejnych poziomów odznak - niektóre są wręcz groteskowe... Ogólnie, tak naprawdę to tutaj odznaki, gdzie trzeba poświęcić 5 minut są punktowane tak samo jak odznaka za 2 lata gry :)

Co do profilu gracza - proponowałbym 3 nowe ikonki (eko, pw, score), takie na miarę nie XXI wieku, a 2016 roku :) Graficznie przygotowane perfekcyjnie, umieszczone szeregowo obok siebie (pod nazwą gracza), tak aby ta górna część profilu nie była rozciągnięta w pionie jak stało się to obecnie.
 

DeletedUser

Guest
Witam,

Krótko, zwięźle i na temat.

Wynik Grepolisscore nie ma aktualnie żadnego odzwierciedlenia co do wartości tych punktów, umiejętności gracza i jego osiągnięć. Dlaczego? Otóż, wynik to ogół punktów ze wszystkich światów. A więc można logować się na każdym z otwartych serwerów, zdobywać po kilka odznaczeń i powiększać pulę punktów.

Moja propozycja jest następująca i jak dla mnie niezbędna do prawidłowego funkcjonowania czegoś takiego jak Grepolisscore.

1. W profilu gracza wyświetlana jest suma liczby punktów za osiągnięcia na danym świecie.
2. W dalszym podglądzie widoczna będzie dopiero łączna suma punktów Grepolisscore uzyskanych na wszystkich światach jako kwestia drugoplanowa.

Punkty też przyznane są niezbyt przemyślanie, ale to już mniej ważne - dla każdego za konkretne zadanie jest ich tyle samo więc... najważniejsze jak dla mnie jest wprowadzenie tego podziału na światy, bo bez tego cała inwestycja w tą nowość nie ma sensu...

Można by też wprowadzić mini ranking punktów Grepolisscore na danym serwerze. Być może zachęciłoby to do aktywniejszej gry.

Zgadzam się z propozycją, ponieważ jak wchodzimy, to czasami mamy mały mętlik w głowie, ile punktów zdobyliśmy za jeden świat :)
Wprowadzenie rankingu to też niezły pomysł :cool:
 
Do góry