Grepolympia

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser5
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser9664

Guest
Odp: Grepolympia

Green jeszcze przez Tyg można wydawąć punkciki...

xDD

Swoją drogą 4x Top1 na Ypsilonie zdobyłem...
3xTop1 na KSI i w rydwanie Top2 :O
 

DeletedUser77

Guest
Odp: Grepolympia

No jeszcze nie do końca teraz mogą wykorzystać to co zebrali podczas grepolymii.
A jaka jest Wasza ogólna opinia na temat tego wydarzenia?

Podobało się czy nie i dlaczego? Co było dobre, a co złe? Pomoże to nam w przyszłości lepiej przygotować podobne wydarzenia i lepiej je zbalansować względem konkretnego świata albo i ogółu.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Grepolympia

No jeszcze nie do końca teraz mogą wykorzystać to co zebrali podczas grepolymii.
A jaka jest Wasza ogólna opinia na temat tego wydarzenia?

Podobało się czy nie i dlaczego? Co było dobre, a co złe? Pomoże to nam w przyszłości lepiej przygotować podobne wydarzenia i lepiej je zbalansować względem konkretnego świata albo i ogółu.

Event fajny, ale niestety szanse ni były wyrównane. Jak to zwykle bywa osoby korzystające z premium miały kolosalną przewagę.

Retryk jaki wynik w rydwanach i jakie staty ?
 

DeletedUser9664

Guest
Odp: Grepolympia

No jeszcze nie do końca teraz mogą wykorzystać to co zebrali podczas grepolymii.
A jaka jest Wasza ogólna opinia na temat tego wydarzenia?

Podobało się czy nie i dlaczego? Co było dobre, a co złe? Pomoże to nam w przyszłości lepiej przygotować podobne wydarzenia i lepiej je zbalansować względem konkretnego świata albo i ogółu.


przedewszystkim niedopracowane były mityczne jednostki względem prędkosci swiatów...
Gdyż tak naprawdę liczba odnawianych łask na x2 a x4 nie jest wcale duża, a budowa np 4 eryń by mieć 1200ptk(x4) a budowa 1 Eryni (x1) to różncia diametralna...

Co do rpzewagi premium? hm.. dziwne leciałem od pcozątku an przyśpieszeniu _20% do punktów i co? nigdy nie wbiłem powyżej 90lvl (a max było 122)


A moje osiągi?
Top 1.
5620.11
staty
20
35
20
 

DeletedUser

Guest
Odp: Grepolympia

Ja niestety przegrałem o 3 metry wyścig ;P Miałem 5678,90m
staty zbliżone
18
38
15
 

DeletedUser77

Guest
Odp: Grepolympia

Event fajny, ale niestety szanse ni były wyrównane. Jak to zwykle bywa osoby korzystające z premium miały kolosalną przewagę.

Premium było użyteczne głównie na początku kiedy to nie było jeszcze ograniczenia użycia surowców i łask, później już zmalała jego użyteczność. Wiadomo, dzięki niemu można było zdobyć więcej laurów, a później je wykorzystać, lecz jeśli chodzi o sam event to nie dawało ono aż tak wiele.

przedewszystkim niedopracowane były mityczne jednostki względem prędkosci swiatów...
Gdyż tak naprawdę liczba odnawianych łask na x2 a x4 nie jest wcale duża, a budowa np 4 eryń by mieć 1200ptk(x4) a budowa 1 Eryni (x1) to różncia diametralna...

Co do rpzewagi premium? hm.. dziwne leciałem od pcozątku an przyśpieszeniu _20% do punktów i co? nigdy nie wbiłem powyżej 90lvl (a max było 122)
Tutaj się z Tobą zgodzę jeśli chodzi o balans zarówno jednostek mitycznych jak i normalnych. Porównywanie światów względem siebie raczej mija się z celem właśnie ze względu na ich szybkości i przykład który podałeś. Dlatego też rankingi były przypisane do świata, a nie globalne więc tutaj balans w pewnym stopniu został zachowany.

20% przyspieszenia tak jak piszesz nie dawało wiele, no chyba, że wzięło by się 2 graczy jeden z bonusem drugi bez i byli by oni non stop aktywni to wtedy tak, ale w innym przypadku bez premium również dało się osiągnąć dobre wyniki w konkurencjach, wystarczyło odpowiednio rozdać punkty i można było znacznie zyskać przewagę nad użytkownikami, korzystającymi z premium, którzy to źle rozdali te punkty.

===

Dzięki Wam za wypowiedzenie się i liczę na kolejne wypowiedzi na temat tego wydarzenia. Dajcie znać znajomym aby też podzielili się swoimi opiniami na ten temat ;)
 

DeletedUser

Guest
Odp: Grepolympia

Premium było użyteczne głównie na początku kiedy to nie było jeszcze ograniczenia użycia surowców i łask, później już zmalała jego użyteczność. Wiadomo, dzięki niemu można było zdobyć więcej laurów, a później je wykorzystać, lecz jeśli chodzi o sam event to nie dawało ono aż tak wiele.


Tutaj się z Tobą zgodzę jeśli chodzi o balans zarówno jednostek mitycznych jak i normalnych. Porównywanie światów względem siebie raczej mija się z celem właśnie ze względu na ich szybkości i przykład który podałeś. Dlatego też rankingi były przypisane do świata, a nie globalne więc tutaj balans w pewnym stopniu został zachowany.

20% przyspieszenia tak jak piszesz nie dawało wiele, no chyba, że wzięło by się 2 graczy jeden z bonusem drugi bez i byli by oni non stop aktywni to wtedy tak, ale w innym przypadku bez premium również dało się osiągnąć dobre wyniki w konkurencjach, wystarczyło odpowiednio rozdać punkty i można było znacznie zyskać przewagę nad użytkownikami, korzystającymi z premium, którzy to źle rozdali te punkty.

===

Dzięki Wam za wypowiedzenie się i liczę na kolejne wypowiedzi na temat tego wydarzenia. Dajcie znać znajomym aby też podzielili się swoimi opiniami na ten temat ;)

Albo się nie rozumiemy, albo piszemy o innym evencie. Jak premium nie dawało przewagi ? Przede wszystkim za złoto możnabyło odblokować 2 sloty do szkolenia, a to pomaga chociażby w nocy. Normalny człowiek śpi co najmniej 8h, przy zablokowanych dodatkowych slotach 4h jesteśmy do tyłu. Każda konkurencja trwała 7 dób, 7*4=28h, przy świecie o prędkości 1 szkoląc hoplitę poświęcając rydwany mamy 360pkt, 28h*360pkt=10080 a to jest 10 dyżuch punktów do rozdania. Idąc dalej 20% szybsze szkolenie to przy szkoleniu rydwanami daje dodatkowe 864 punkty dziennie, przez 7 dni zbiera się już ponad 6k punktów, więc jest to kolejne 6 dużych punktów, a razem mamy już 16. Poza tym wątpię, żeby była osoba która odrazu wie jak rozdać punkty, potrzebne jest złoto na na wyzerowanie umiejętności i przetestowanie najlepszej - tutaj 2-3 tasy wystarczą co nie zmienia faktu, że idzie na nie kolejne 150 mone.
Podsumowując:
wydając 100 monet na sloty + 350 monet na szybsze szkolenie +150 monet na "szukanie złotej kombinacji" = 600 monecik.
Czyli wydając lekką ręką 600 monet mamy na starcie 16 punktów przewagi nad osobą która ich nie wydała, a to jest sporo.
Tak więc podsumowując uważam, że to kolejny "niesprawiedliwy" event, w którym uprzywilejowani są gracze łożący kasę na tą grę
 

DeletedUser

Guest
Odp: Grepolympia

jak dla mnie event byl calkiem fajny, zloto fakt faktem jednak dawalo przewage moze nie znaczaca ale jednak
dodatkowy plus jest taki ze da rade po zakonczonym evencie wydac te laury bo jajek sporo stracilem wtedy po wielkanocnym wiec tutaj plus, przewage premki i bonusow z wydarzenia dalo sie odczuc na nowych swiatach i to bardzo jak gracze wydwali kase zdobywali laury i wymieniali je na surke po czym skracali budowy budynkow i w chwile mieli i porzadne miasto i armie
55.
prezent5.png
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser10899

Guest
Odp: Grepolympia

Początek GrepOlimi to rzeczywiście był koszmar. Ale gdy wprowadzona została blokada to wszytko stało się bardziej zbalansowane i nawet znośnie to przebiegło. ;) Podsumowując w gruncie rzeczy coś nowego ciekawszego, wzbogacającego grę. W przyszłości jestem za eventami ale od początku bardziej zbalansowanymi, aby premka nie dawała takiej przewagi.
 

DeletedUser5716

Guest
Odp: Grepolympia

Początek GrepOlimi to rzeczywiście był koszmar. Ale gdy wprowadzona została blokada to wszytko stało się bardziej zbalansowane i nawet znośnie to przebiegło. ;) Podsumowując w gruncie rzeczy coś nowego ciekawszego, wzbogacającego grę. W przyszłości jestem za eventami ale od początku bardziej zbalansowanymi, aby premka nie dawała takiej przewagi.

Dokładnie.
Event sam w sobie jest pomysłem bardzo dobrym, bonusy również, ale te 'dogodzenia' wynikające z posiadania złota są za duże - jak zawsze tracą Ci którzy nie kupują złota.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Grepolympia

Zgadzam się z przedmówcami.

Ja trenowałem swoich zawodników właściwie cały czas, pomijając przerwy potrzebne na sen czy jakąś dłuższą i absorbującą pracę kiedy nie mogłem dodać mięska na przemiał i w każdej konkurencji udało mi się uspyrlać 35 poziom (w dwóch bym mógł wbić jeszcze 1/2 więcej) i byłem przekonany, że dalej się po prostu nie da. I teraz jak taka osoba ma walczyć o podium jak widzę, że gość u góry miał 2x więcej punktów rozdanych? Już pomijam możliwość przetasowania statystyk ale to też spory bonus bo nie w każdej dyscyplinie ( konkretnie chyba w tej pierwszej ) współczynniki, które decydowały o zwycięstwie były przemyślane.

I teraz nie dość, że gość wygrywa więcej laurów (znacznie więcej) to jeszcze dostaje olbrzymi bonus za wygraną konkurencję. Serio +100% wartości obrony? Nie dość łatwo mają ludzie grający na złocie żeby jeszcze dodatkowo im dawać takiego kopa? I to jeszcze do obrony, gdzie i tak jest łatwo się bronić...
 
Odp: Grepolympia

I teraz jak taka osoba ma walczyć o podium jak widzę, że gość u góry miał 2x więcej punktów rozdanych?
Pamiętam jak w pierwszej konkurencji nie miałam złota a jakoś przez 5 dni byłam cały czas top 1 (potem ze względów zdrowotnych nie grałam i w końcu wylądowałam na 4 miejscu a do top 1 zabrakło mi tylko około 800 punktów, do top 3 tylko około 20 punktów). Tak więc spokojnie bez premki można było wygrać konkurencję. Inna sprawa, że rzeczywiście sklep dawał duże korzyści graczom ze złotem, szczególnie na samym początku, kiedy nie było limitów.
 

DeletedUser10014

Guest
Odp: Grepolympia

Moim zdaniem event był fajny, korzyści dobre. Jestem z jednym graczy na Rho w top 350 które nie używają złota, a w grepolimpiadzie (w każdej konkurencji) byłem w top50. Więc bez premium szanse też były.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Grepolympia

Pamiętam jak w pierwszej konkurencji nie miałam złota a jakoś przez 5 dni byłam cały czas top 1 (potem ze względów zdrowotnych nie grałam i w końcu wylądowałam na 4 miejscu a do top 1 zabrakło mi tylko około 800 punktów, do top 3 tylko około 20 punktów). Tak więc spokojnie bez premki można było wygrać konkurencję. Inna sprawa, że rzeczywiście sklep dawał duże korzyści graczom ze złotem, szczególnie na samym początku, kiedy nie było limitów.

Nie odpowiedziałaś na pytanie, jak walczyć z przeciwnikiem, który ma dwa razy więcej punktów rozdanych na współczynniki?
Przejrzałem z ciekawości wszystkie konkurencje na Chi i w każdej z nich różnica pomiędzy pierwszym miejscem a 10 była spora:
- 1200m w rydwanie ( powyżej 20% najlepszego wyniku )
- 1000m w biegu ( 28% najlepszego wyniku )
- 10m łucznictwo (13% najlepszego wyniku )
- 10m oszczep. ( 18% najlepszego wyniku )

Pomijając łuk, który odpuściłem, bo mnie nie było, w każdej konkurencji miałem niezłe miejsce ( 25, 44, 60) ale jeśli mój wynik na 25 miejscu ma taką samą różnicę do miejsca pierwszego jak i do ~900 no to sorry. Oczywiście, można przyjąć, że ja nie rozwijałem się tak jak mogłem bo najefektywniejsze pewnie jest ładowanie na przemiał jednostek mitycznych natomiast mi ich było szkoda lub źle rozdawałem punkty ale fakt pozostaje jednak taki, że ludzie z premium mieli przewagę OLBRZYMIĄ. Co więcej tak jak pisałem wyżej, są nagradzani, za swoje wydatki dwa razy:
- raz, bo mają więcej laurów (a tutaj liczba laurów może chyba dążyć do inf, liczba ponownych prób w konkursie była nieograniczona?),
- dwa, bo mają lepszy bonus (mogę się założyć, że dowolny gracz mając 500golda na każdą konkurencję osiągnie dużo lepszy wynik niż bez tego golda co bezpośrednio wiąże się z zajmowaną lokatą).
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser7343

Guest
Odp: Grepolympia

Poświęciłem masę mitycznych wojsk,mianowicie wszystkie manty i erynie,udało mi się ugrać pierwsze miejsce w łucznictwie a w rydwanach drugie(przegrałem o 2 metry :().Jakie wrażenie? We wspomnianym wyścigu nie brałem udziału przez jeden dzień ponieważ nie mogłem być online i straciłem w ten jeden dzień przewagę(około 1000 metrów).Dzięki złocie można nadrobić przewagę,tylko trzeba go odpowiednio dużo zainwestować w ponowne rozdawanie cech aż do skutku.Ostatnia konkurencja była już przesadzona,za dużo rozdało się w siłę to wynik malał,rozumiem że inno chce zarobić na eventach i ludzie płacą za re-skill swoich atletów ale bez przesady.

Ogółem event najciekawszy dotychczas,ale do perfekcji brakuje.W tym przypadku można było dać jedną lub dwie możliwości darmowego rozdania punktów na całą olimpiadę.A ponowne branie udziału i rozdawanie cech za złoto ograniczyć jakkolwiek,3/dzień albo coś - byle nie nieskończoność.A dopalacze dla atletów to już przekręt - kupowanie punktów za złoto.Dodatkowe miejsca jak najbardziej i tamte inne bonusy,to zrozumiałe,ale to jest czysta nierówność.

To tyle co do nie nadużywania premium,a w olimpiadzie nie podobała mi się jeszcze tylko jedna rzecz.Nagrody... były one lipne :)
2x punkty walki? Może i się przydało,ale co mi po tym jak mogłem to kupić w sklepie? (jeżeli już to mogło by się kumulować do 3x a nie maksymalnie do 2x).90% do obrony ?Fajnie że mam jestem agresorem,podziękuję :) Miecz i wioski jeszcze jako-tako.

Nie można by tak,że zwycięzca ma możliwość zrekrutowania jeden jedyny raz jakiejś mocnej jednostki? Np w łucznictwie jakiś dziesiątnik strzelców i on podnosi obronę wszystkich łuczników w mieście w którym się aktualnie znajduje o 20%.Albo jakiś stały bonus ,przydzielony do jednego miasta - coś takiego że aż ludzie wypruwali sobie flaki o tą nagrodę,ale oczywiście w granicach rozsądku :)
 

DeletedUser

Guest
Odp: Grepolympia

Albo jakiś stały bonus ,przydzielony do jednego miasta - coś takiego że aż ludzie wypruwali sobie flaki o tą nagrodę,ale oczywiście w granicach rozsądku :)

wtedy to juz w ogole tony złota by szły. granic rozsądku nie wyznaczysz, bo kazdy wyznacza je sobie sam. ;-)
 
Do góry