Handel;.

  • Rozpoczynający wątek fallout152
  • Data rozpoczęcia

Przydatne

  • Tak

    Głosy: 8 36,4%
  • Nie

    Głosy: 4 18,2%
  • Obojentne

    Głosy: 10 45,5%

  • W sumie głosujących
    22
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
1)
Zauważyłem że jest możliwe ustawianie zawyżonych ofert w jednej wiosce i przyjmowanie ich w drugiej wiosce również posiadanej przez siebie. Można w ten sposób częściowo ominąć wymóg posiadania targu na 10 poziomie by wysłać surowce do innej wioski. sądzę że to powinno być zmienione poprzez zablokowanie przyjmowania własnych ofert.

2)
Powinno być coś takiego jak embargo. Jeśli dany sojusz ma wojnę z innym sojuszem przed wymianą powinno pojawiać się pytanie: czy na pewno chcesz handlować z wrogiem?
 

DeletedUser946

Guest
co do pierwszego - tak, nawet nie wiedziałem, że tak można ;)

co do drugiego - zbyteczne, dzięki handlowi zyskują obie strony więc co za różnica czy to wróg czy nie i tak przecież nikt na tym nie traci, a handel aż takiej wagi nie ma tutaj by decydował o wynikach potyczek :)
 

DeletedUser

Guest
Miałem już kiedyś sytuację w której sojusznik był 5 min dalej od wroga a miał podobną ofertę. Oczywiście sojusznik był dalej w tabeli.
Lepiej handlować z sojusznikiem niż z wrogiem, wtedy zyska się podwójnie, może i niewiele ale zwłaszcza z początku te parę jednostek robi różnice.
Można by też wprowadzić zielony kolor czcionki dla sojuszników, szary dla neutralów i czerwony dla wrogów.

Co do myku z targiem to teraz tak myślę że nawet jakby była wyżej wspomniana blokada to i tak niektórzy by to obchodzili dzięki pośrednika.
 

DeletedUser

Guest
Co do myku z targiem to teraz tak myślę że nawet jakby była wyżej wspomniana blokada to i tak niektórzy by to obchodzili dzięki pośrednika.
dokładnie. będzie tylko nieco więcej kombinowania.

co do pkt 2. powiem tyle: zdarza się że gracz neutralny lub sojusznik, bądź ktoś z paktu ma gorszą ofertę niż wróg. dlaczego więc miałbym nie skorzystać gdy wróg chce sprzedać np 10.000 srebra za 5.000 drewna? lepsze to niż przyjęcie oferty 10.000 srebra za 12.000 drewna tylko dlatego że ma ją sojusznik.
poza tym bywa tak że nawet we wrogich sobie sojuszach są gracza zaprzyjaźnieni. dlaczego z dobrym znajomym mam nie handlować, wymieniać surowców, tylko dlatego że jest w innym sojuszu?
 

DeletedUser

Guest
Z tego co widzę oferty są zazwyczaj w stosunku 1-1 lub niewielki ułamek słabsze. Nie chodzi mi o uniemożliwienie takiej transakcji ale o to by gracz miał większą możliwość zastanowienia się. Jeśli 5 graczy wymieni z wrogiem 10k to będzie 50k a to już wcale nie najgorsza armia albo poziom lub dwa muru.

Co do myku z targiem to może tak zrobić by do 10 poziomu surka płynęła trzy razy wolniej.
 

DeletedUser

Guest
a wiesz ile razy mi ktoś dobrą ofertę sprzątną sprzed nosa tylko dlatego, że był szybszy ode mnie? taki komunikat jest zbędny... tylko zabiera cenny czas graczom. no chyba, że byłby możliwy do wyłączenia.
 

DeletedUser

Guest
No to kolorkiem problem rozwiązać, jak pisałem wcześniej. I tak trzeba chwilę rzucić okiem na oferty.
 

DeletedUser946

Guest
fallout152 - zwolennik wojny totalnej, woli utonąć we własnym kamieniu niż oddać go wrogowi w zamian za surowiec którego mu brakuje... oj biedni są jego przeciwnicy ;)
 

DeletedUser

Guest
Nie mam większego zdania na ten temat, więc zaznaczam opcję obojętnie, wg. mnie nie są bardzo ważne te pomysły, ale warto się zastanowić :)
 

DeletedUser

Guest
Odp: Handel;.

Propozycja wprowadzona w życie w aktualizacji 2.20
 
Status
Zamknięty.
Do góry