[To nie błąd] Hełm Hadesa nie działa

Zgaduje, że ktoś w inno chciał pomóc, żeby gracze nie marnowali łask, ale zmiast pomóc, to tylko pogorszono sytuację.
Nie jestem w stanie rzucić hełmu hadesa na atak, jeśli ten hełm hadesa nie przyniesie już żadnego efektu.
I nie jest to fajne, bo hełm hadesa to tani czar, którego się używa do chronienia ataku przed sztormami/gniewami.
Dlatego opłacało się go rzucać jako ochronę przed tymi czarami, nawet jeśli nie ukrywał ataku.
A ktoś tą możliwość wyłączył, dając obrońcy jeszcze większą przewagę, jakby już nie była zbyt duża.
Dlatego proszę poinformować developerów, że popełnili błąd wprowadzając to "ulepszenie" i trzeba jak najszybciej cofnąć tą zmianę.
 
Ogólnie to ten komunikat był zawsze:
hem.png


Ale ten niedawno dodali:
hem_dwa.png
 
No zrobili to jakiś tydzień, albo nawet kilka tygodni temu.
Ale nie chciało mi się robić tematu... do czasu aż oberwałem dziś przez to 2 gniewami i cierpliwość się skończyła.
 
Nie znalazłem niczego o tym ''ulepszeniu'' w informacjach o aktualizacji (chyba, że coś przeoczyłem), ale powinno tam napisane
 

DeletedUser32923

Guest
to było dodane jakieś 2-3 tyg temu też nic nie widziałem w aktualizacjach ...
 
No takie super fajne "ulepszenie" dodali i się nie pochwalili. Dziwne.
Kurcze, może w tym całym innogames przydałby się jeden pracownik, co gra w tą grę xD
 

DeletedUser29238

Guest
Hełm niewidzialności działa przez pierwsze 10% czasu całkowitej drogi do celu po tym czasie (10% całkowitego czasu drogi) nie można już tego czaru rzucić.

Pytanie:

  • w ogóle nie można rzucić?
  • po tych 10% nie można rzucić?
  • nawet rzucony nie działa?

 
misiek200200 nie cytuaj aktualnego komunikatu ,
przez x lat można było go rzucić w dowolnym momencie i była tylko informacja że już nie zadziała ale dało się go rzucić aby przykryć czarem atak ..

poproszę o wskazanie "change logu" z tą zmianą

przed zmianą :
czar można było rzucić w dowolnym momencie ( jak już było po 10% czasu podróży to system informował że nie będzie efektu niewidzialnośći )

po zmianie :
efekt czaru działa
czar można rzucić wyłącznie w tych 10% czasu drogi do miasta
po 10% czaru już nie można rzucić jak to było przed zmianą
 

DeletedUser29238

Guest
Od zawsze dotyczyło to 10% czasu całkowitej drogi.

Niektórzy gracze nie byli pewni w jaki sposób działa czar hełm niewidzialności, więc zmieniliśmy opis na "Twoje jednostki są niewidoczne przez pierwsze 10% czasu podróży." oraz dodaliśmy okienko z ostrzeżeniem, które pojawi się, gdy spróbuje się rzucić czar po upływie 10% czasu.

Aktualizacja 2.107 z 5 marca 2016.
 
ostrzeżenie , ostrzeżeniem ale po 10% już się wogóle nie da tego czaru rzucić , a wcześniej się dawało mimo że już nie był efektywny

niemniej jednak jak zmiana była w marcu , to dalej działał jak poprzednio ... to co teraz zgłasza alphahydranoid pojawiło się dosyć niedawno ...
nie dam sobie ręki uciąć ale często go używam chroniąc jednostki przed gniewem/sztormem i wielokrotnie go rzucałem już po przebyciu owych 10% drogi
 

DeletedUser29238

Guest
Świadome wykorzystanie błędu w grze jest niedozwolone. A co do 10% raz może to być minuta, a raz godzina lub dłużej.
 
Zmiany nie było.


To wejdź do gry puść 10 minutowy atak i po 5 minutach spróbuj rzucić na niego hełm. Otóż (uwaga to może być zaskoczenie dla osób nie grających i cytujących formułki) nie da się.A wcześniej się dało mimo, że nie działał jako hełm to działał jako inne czary czyli chronił przed gniewem/sztormem/sową dopóki ktoś nie miał na oczyszczenie.O to tylko chłopakom wyżej chodzi,że pozbawiliście czaru jednej z bardzo ważnych jego funkcji i nawet nie było o tym informacji.
 
Misiek, już Ci tłumaczę.
Zakładamy, że atak idzie Równo 100minut.
Znaczy to, że jeśli rzucę "hełm niewidzialności" to przez 10min atak będzie niewidoczny.
Dotychczas jednak, jeśli minęło te 10min, to i tak można było rzucić na atak "hełm hadesa", wyświetlał się wtedy komunikat "Twoje wojska są za daleko, ten czar nie zadziała na nie, czy aby na pewno chcesz gorzucić?" ale czar rzucić się dawało.
Nie ukrywał on już wtedy twoich wojsk, ale dawał ochronę przed sztormem/gniewem, więc mimo braku efektu w postaci niewidzialności, to i tak opłacało się z tego czaru korzystać po tym, jak minęło 10% trwania ataku.
Niemniej jednak niedawno wprowadzono nowość, która sprawiła, że jeśli minie te 10% czasu ataku, czyli w naszym przykładzie mija 10min, to nie jest w stanie już w żaden sposób użyc tego czaru.
 
No z tego co piszą koledzy to prawdopodobnie na wszystkich światach tak jest, więc przypuszczam, że to jakiś genialny pomysł innogames był.
Ale z drugiej strony nie ma o tym nigdzie wzmianki.
 
Do góry