hymn Polski

  • Rozpoczynający wątek koron1
  • Data rozpoczęcia

Hymnem Polski powinna być Rota czy Mazurek Dąbrowskiego?

  • Rota

    Głosy: 2 20,0%
  • Mazurek Dąbrowskiego

    Głosy: 7 70,0%
  • nie mam zdania

    Głosy: 1 10,0%

  • W sumie głosujących
    10
  • Głosowanie zakończone .
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Hymnem Polski powinna być Rota czy Mazurek Dąbrowskiego?
 

DeletedUser

Guest
W konstytucji mamy zagwarantowaną świeckość państwa(niestety tylko teoretycznie), więc Rota odpada.
 

DeletedUser

Guest
zagwarantowane jest że kościół nie będzie mieszał się do polityki ale ludzie mogą wyrażać swoją religię a ponad 90% polaków jest katolikami czyż nie?
a rota wyraża polskość o wiele lepiej niż mazurek
 

DeletedUser

Guest
Ja osobiście katolikiem nie jestem. A jestem Polakiem. Czy mi się hymn nie należy???
 

DeletedUser

Guest
ale takich jak ty jest mniej niż 10 procent czyli rozumiem państwem ma rządzić mniejszość a 90 procent ludzi ma się podporządkować (wg. mnie rządzi większość, ale może się mylę)!
prześledź historię polski (nie znajdziesz momentu w którym naród wypiera się Boga, a komuniści zostali obaleni) nawet w litanii jest napisane Maryjo królowo Polski, czy w Krakowie na wawelu jest gwóźdź którym ukrzyżowano Jezusa!
A Rota lepiej oddaje Polskość a akurat słowa "tak nam dopomóż Bóg" (piękne słowa) były z Polską od zawsze!
 

DeletedUser

Guest
I tu okazujesz swoją nietolerancję!!!
Poza tym ankieta wg mnie bez sensu. Hymnu dzięki niej i tak nie zmienią.
 

DeletedUser

Guest
robię to na wos i to ty okazujesz swą nietolerancję wobec całego narodu i jego historii wyrzucając z niej Boga, który od początków narodu był z nami a jak nie wierzysz to wskarz mi moment w którym polska nie wierzyła w Boga
(przed bitwą pod Grunwaldem Jagiełło kazał odprawić 3 msze,
żołnieże Polscy śpiewali Bogurodzice,
w czasie bezkrólewia na tronie zasiadał biskup Polski)
 

DeletedUser

Guest
Nie będę tu z Tobą na ten temat rozmawiał, bo to nie w tym celu forum stworzone. Chcesz dyskusji, pisz PW.
 

DeletedUser4

Guest
A co to ma zwiazanego z "waszą twórczością"?

Nic, więc zamykam.
 
Status
Zamknięty.
Do góry