[Omawiane] Idealnie rozwinięte polis.

DeletedUser18643

Guest
Witam, jestem ciekaw w jaki sposób budujecie swoje polis. Spotkałem graczy którzy rozbudowują wszystkie budynki na maxa ale nie wydaje mi się to zbyt sensownym rozwiązaniem gdyż w ten sposób zmniejszamy siłę naszego miasta. Polis podzieliłem na 4 grupy:
1) deff lądowy
2) off lądowy
3) deff morski
4) off morski
Gdy ma się już dużo polis można zrobić jeszcze miasto z jednostkami mitycznymi.
Założenia jakie przyjąłem to:
- gospodarstwo, magazyn, akademia i jaskinia w każdym mieście na maxa + w każdym mieście łaźnie
- surka wszędzie na 35 poziomie (wyjątek to kamieniołom w mieście ogniowym gdzie buduję go do 20 poziomu)
- we wszystkich miastach buduję targowisko do 10 poziomu by móc przesyłać surkę między wyspami, dalej nie rozbudowuję
- we wszystkich miastach świątynia na 10 poziom- by mieć jako taki przyrost łask a nie poświęcać zbyt wielu mieszkańców
- koszary w miastach lądowych na 15 poziom, w miastach morskich są na 1 poziomie
- port w miastach morskich mam na 20 poziomie (w razie czego jakby nigdzie nie było ludności to zrobie tam kolona + małe wojo do obstawy), podobnie w mieście lądowym deffowym też 20 poziom- tam zazwyczaj robię kolona, w mieście z offem lądowym wyjątek i tam port mam na 1 poziomie bo przydał się tylko na transy i na ognie do przebicia
- wieże w miastach deffowych zarówno w lądowym i morskim, w maistach z offem lądowym i offem morskim wież brak
- mur miejski na poziomie 25 tylko w mieście z deffem lądowym, w mieście z deffem morskim niepotrzebny gdyż musiałbym zdążyć ze wsparciem lądowym co nie zawsze jest możliwe a tak mam więcej birem do klinowania kolonów. W miastach offowych i tak trzeba robić unik więc wsparcia nie zawsze dojdą na czas, w razie czego się odbiję miasto przerywając okupację.

Mógłby się ktoś doświadczony na ten temat wypowiedzieć?
 

DeletedUser3480

Guest
Odp: Idealnie rozwinięte polis.

generalnie wiosek raczej się nie buduje. W całej grze budujesz od podstaw może z jedną lub dwie. Ze 4-6 wiosek dobudowujesz a resztę to już tylko przejmujesz od wrogów rozwinięte.

Nie ma znaczenia czy masz dobrze rozwiniete wioski czy źle - w tej grze liczy się aktywnośc czyli ile czasu spędzasz na grze.

Budynki odpowiedzialne za surowce są zbednę dla osoby kto siedzi na kompie dużo i ma ochotę na klikanie - ale uwierz mi że to znudzi się nawet najwytrwalszym i przy dużej ilości wiosek będzie sie to robiło coraz rzadziej.
Takie budynki jak świątynia na maxa rozbudowana - z doświadczenia wiem że to starta czasu bo i tak wiele osob nie wykorzystuje łask non stop.
Osobiście sam nigdy nie wybudowałem na maxa baraków i chyba nigdy w życiu nie widziałem żeby był ten budynek wybudowany na maxa - wszem pomoże nam w szybszej rekrutacji w koszarach ale na to trzeba miec surowce :) a wiec dużo klikania

graj aktywnie dużo klikaj, rekrutuj non stop wojsko i nieustannie nim atakuj a na pewno będziesz wiecznie w czołówce bo właśnie na tym polega ta piękna gra haha
 

DeletedUser5716

Guest
Odp: Idealnie rozwinięte polis.

- gospodarstwo, magazyn, akademia i jaskinia w każdym mieście na maxa + w każdym mieście łaźnie
Co do akademii to można troche podyskutować gdyż można zbadać badania które są nam potrzebne a następnie zburzyć ją do 1 poziomu co daje nam mnóstwo mieszkańców a badania nadal są aktywne (nie znikają)

- surka wszędzie na 35 poziomie (wyjątek to kamieniołom w mieście ogniowym gdzie buduję go do 20 poziomu)
To zależy na jakiej wyspie leży miasto ogniowe. Jeżeli jest to wyspa z drewnem na plus to czemu nie, jednak myślę że opcja 40 poz. kopalnia drwali, 27 poz. kamieniołom, 35 poz. kopalnia srebra to lepsze rozwiązanie (przynajmniej dla mojego stylu gry). Biremy - 35 poz. drewno i kamieniołom, 25 poz. srebro. Miasto deff i off 35-40 poz kopalnie.

- we wszystkich miastach buduję targowisko do 10 poziomu by móc przesyłać surkę między wyspami, dalej nie rozbudowuję
Do ery cudów może i tak, później to bez targowiska na 30 poziom ani rusz, poza tym często buduje się wtedy placówki handlowe.

- we wszystkich miastach świątynia na 10 poziom- by mieć jako taki przyrost łask a nie poświęcać zbyt wielu mieszkańców
Polecałbym jednak maksymalny poziom rozbudowy. W trakcie wojny czary są bardzo przydatne, a zawsze brakuje łask. Poza tym w erze cudów łaski są bardzo cenne. Ewentualnym rozwiązaniem to świątynia na 16 poz.

- koszary w miastach lądowych na 15 poziom, w miastach morskich są na 1 poziomie
Nie wiem na jakich szybkościach świata grasz, ale uwież mi nie chciałbyś mieć koszar inaczej niż na 30 poziomie na świecie z szybkością 1 ;) W miasta deff/off koszary na maxa, bo kto chce czekać na odbudowe armii 3 tygodnie?

- port w miastach morskich mam na 20 poziomie (w razie czego jakby nigdzie nie było ludności to zrobie tam kolona + małe wojo do obstawy), podobnie w mieście lądowym deffowym też 20 poziom- tam zazwyczaj robię kolona, w mieście z offem lądowym wyjątek i tam port mam na 1 poziomie bo przydał się tylko na transy i na ognie do przebicia
Według mnie
Miasta morskie (ognie/biremy) port na maxa
miasto deff port na 10 (w razie odbudowy zatopionych statków transportowych na wsparciu)
miasto off w zależności od położenia, w miastach nie podbijających poz. 10, w miastach z podbojem 20.

- wieże w miastach deffowych zarówno w lądowym i morskim, w maistach z offem lądowym i offem morskim wież brak
Widać że agresywne podejście do gry, jednak w późniejszym etapie myślę że w każdym mieście mur 25+wieża, bo przy XX miastach obstawienie w razie ataków jest szybkie i nie obciążające właściciela. Trzeba dobierać miasta tak aby miasta ofensywne miały w pobliżu miasto defensywne

- mur miejski na poziomie 25 tylko w mieście z deffem lądowym, w mieście z deffem morskim niepotrzebny gdyż musiałbym zdążyć ze wsparciem lądowym co nie zawsze jest możliwe a tak mam więcej birem do klinowania kolonów. W miastach offowych i tak trzeba robić unik więc wsparcia nie zawsze dojdą na czas, w razie czego się odbiję miasto przerywając okupację.
Na początek dobra opcja, jednak znowu.. w późniejszym etapie gry (mowa tu o erze cudów) takie założenia raczej nie przejdą roli (akcje są na tyle zorganizowane że miasto bez muru byłoby bardzo łatwym kąskiem)

Mam nadzieje że troche pomogłem, pamiętaj że to są moje własne założenia, każdy ma inny styl gry i nie należy go krytykować (no może troszke :D)
 

DeletedUser

Guest
Odp: Idealnie rozwinięte polis.

moim zdaniem nie ma idealnego miasteczka:)
co do ak. na 30 poziomie to w moim przypadku bardzo ważna rzecz gdy się robi kulturę złotem
 

DeletedUser

Guest
Odp: Idealnie rozwinięte polis.

Wszytko zalezy od ustawien swiata ...rozbudwowa miast i strategia ktora obierasz na stracie gry zaleznie od polozenia i wileu innych rzeczy sprawia ze za kadym razem jest inna ''gra'' ! - aktywnosc jest wazna! ...gralem na kilku swiatach i na kazdym musialem obrac inna strategie choc (wydaje mi sie raczej lubie grac agresywnie) - ale podboj jest priorytetem!

ps:Kolega od tematu napisal dobre ''wytyczne dla poczatkujacych''
Wiekszac roznicy zdan zalezy kto na jakims swiecie/ustawieniach gra.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Odp: Idealnie rozwinięte polis.

Popatrz na topkę wszystkich starszych światów - wszystkie miasta rozbudowane na full. Bo do tego się tutaj dąży, w tej obecnie tępej grze tak "zaawansowane " myślenie jak burzenie kopalni żeby mieć 10 ludków więcej na ten statek ogniowy jest naprawdę zbędne.

Jak umiesz odczytywać tabelki i domyślisz się, że jak coś ma więcej w polu atak niż obrona to jest jednostką ofensywną - poradzisz sobie.

Dodaj do tego premkę i aktywność (najlepiej kilku kontową) a topka czeka.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser15166

Guest
Odp: Idealnie rozwinięte polis.

Wszytko zalezy od ustawien swiata ...rozbudwowa miast i strategia ktora obierasz na stracie gry zaleznie od polozenia i wileu innych rzeczy sprawia ze za kadym razem jest inna ''gra'' ! - aktywnosc jest wazna!
Zgadzam się, to jak rozbudujesz poszczególne miasta będzie zależeć od ich położenia. W tej grze kto ma więcej czasu ten wygrywa, więc aktywność jest ważna bo inaczej szybko Cię podbiją.

Jak umiesz odczytywać tabelki i domyślisz się, że jak coś ma więcej w polu atak niż obrona to jest jednostką ofensywną - poradzisz sobie.

Dodaj do tego premkę i aktywność (najlepiej kilku kontową) a topka czeka.
Z tego co napisał to zna podstawy gry i na pewno sobie poradzi. Każdy buduje miasta jak uważa, jedni budują na maxa tylko dla większej ilości punktów, chociaż moim zdaniem nie ma sensu rozbudowywania miasta na maxa bo to zabiera zbyt wielu mieszkańców i zostaje mniej na wojsko, według mnie miasta powinny być rozbudowane na 9500-11000 pkt.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Idealnie rozwinięte polis.

Dlaczego nie na 4000 pkt? Byłoby jeszcze więcej miejsca na wojsko.
 

DeletedUser24848

Guest
Odp: Idealnie rozwinięte polis.

Witam, jestem ciekaw w jaki sposób budujecie swoje polis. Spotkałem graczy którzy rozbudowują wszystkie budynki na maxa ale nie wydaje mi się to zbyt sensownym rozwiązaniem gdyż w ten sposób zmniejszamy siłę naszego miasta. Polis podzieliłem na 4 grupy:
1) deff lądowy
2) off lądowy
3) deff morski
4) off morski
Gdy ma się już dużo polis można zrobić jeszcze miasto z jednostkami mitycznymi.
Założenia jakie przyjąłem to:
- gospodarstwo, magazyn, akademia i jaskinia w każdym mieście na maxa + w każdym mieście łaźnie
- surka wszędzie na 35 poziomie (wyjątek to kamieniołom w mieście ogniowym gdzie buduję go do 20 poziomu)
- we wszystkich miastach buduję targowisko do 10 poziomu by móc przesyłać surkę między wyspami, dalej nie rozbudowuję
- we wszystkich miastach świątynia na 10 poziom- by mieć jako taki przyrost łask a nie poświęcać zbyt wielu mieszkańców
- koszary w miastach lądowych na 15 poziom, w miastach morskich są na 1 poziomie
- port w miastach morskich mam na 20 poziomie (w razie czego jakby nigdzie nie było ludności to zrobie tam kolona + małe wojo do obstawy), podobnie w mieście lądowym deffowym też 20 poziom- tam zazwyczaj robię kolona, w mieście z offem lądowym wyjątek i tam port mam na 1 poziomie bo przydał się tylko na transy i na ognie do przebicia
- wieże w miastach deffowych zarówno w lądowym i morskim, w maistach z offem lądowym i offem morskim wież brak
- mur miejski na poziomie 25 tylko w mieście z deffem lądowym, w mieście z deffem morskim niepotrzebny gdyż musiałbym zdążyć ze wsparciem lądowym co nie zawsze jest możliwe a tak mam więcej birem do klinowania kolonów. W miastach offowych i tak trzeba robić unik więc wsparcia nie zawsze dojdą na czas, w razie czego się odbiję miasto przerywając okupację.

Mógłby się ktoś doświadczony na ten temat wypowiedzieć?

Ja buduje tylko w głównym mieście na kolona. Nigdy nie rozbuduję miasta na maksa ponieważ wtedy ma się mało,ludzi na woja.
 
Do góry