Ikariam

  • Rozpoczynający wątek JarsoN007
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser

Guest
ja nawet nie wiem jak mozna porownywac grepolis do ikariam
grepolis jest tylko i wylacznie namiastka ikariam i prawdopodobnie nigdy nie osiagnie az tylu opcji i wariantow co jest w ikariam

trzeba miec ogromnego fatra zeby zaczac grac i do czegos dojsc w grepolis, a juz szczegolnie na istniejacych jakis czas swiatach

pozniej w grepoplis wieje nuda, odleglosci czasowe sa przerazajace, sojusze nie maja wiekszego sensu , jedynym czego mozna pilnowc to zeby magazyny sie nie przepelnialy , choc to niczym nie grozi , przejmowac miast tez nie ma jak, bo albo nie ma kogo , albo tez ktos z duza liczba miast, wiec on nie da sobie odbic miasta, wiec juz od dluzszego czasu widze ze wieksi gracze zakladaja nowe miasta

zmiany w grapolis ? nie ma zmian , maiala byc teraz glosno i szumnie wprowadzona wersja 2.0 i co ? wielka kupa , wprowadzili dwa nowe swiaty z 2.0 a stare juz ich nie obchodza
ikariam ewoluje od poczatku, tam nie mozna narzekac na nude, tam non stop cos sie zmienia

ktos mowi ze ikariam to bugariam ? no niby po czesci to prawda, ale dlaczego ? pomyslcie co ma sie bugowac w grepolis ? ta gra nie ma nawet 1/10 opcji zabawy jakie ma ikariam

tam nie ma pyk i juz , tak wszystko trwa , wszystko mozesz obserwowac sledzic , miec na to wplyw
o miasta trzeba dbac, dbac o zadowolenie , dbac o finanase
rozbudowywac miasto tak jak sie chce, wedlug walsnych koncepcji , ja postawie to ty o innego

gram w ikariam praktycznie od poczatku, podobnie w grepolis
grepolis poswiecam jakies 10 min dziennie, ciezko nawet powiedzec ze gram, surowcow jest, to na pkt kultury i tak przez tydzien , pozniej nowe miasto i dalej zbieranie na pkt kultury i tak w kolko
a i musze co najmniej jedno dziennie odrzucic zaproszenie do jakiegos sojuszu

grepolis nie umywa sie do ikariam
 

DeletedUser

Guest
ikariam jest nielogiczne jest mnóstwo bugów i wgl jak przejdziesz samouczek dostajesz ambrosje,jak nie nie dostajesz
 

DeletedUser7672

Guest
ikariam jest nielogiczne jest mnóstwo bugów i wgl jak przejdziesz samouczek dostajesz ambrosje,jak nie nie dostajesz
potwierdzam to! Bugariam takie sobie jest, Grepolis ma takie coś jak "Forum sojuszu".. :) Więc nie wiem czemu się czepiacie kozackiej gry..?
 

DeletedUser

Guest
ikariam jest nielogiczne jest mnóstwo bugów i wgl jak przejdziesz samouczek dostajesz ambrosje,jak nie nie dostajesz

a powiedz mi na jakie ty bugi trafiles ? obecnie praktycznie bugow nie ma, zdecydowana wiekszosc zgloszen nieprawidlowosci , to zwykla nie znajomosc gry , takie osoby jak ty gubia sie w tej grze , bo jest zbyt rozbudowana i zmusza do myslenia i takie osoby zglaszaja rzeczy normalne w grze przykladowao "zginelo mi cale wojsko" co jest zwyklym rozproszeniem wojska po przegranej bitwie

najwiecej bugow jakie byly to byly zwiazane z walka i wprowadzeniem nowego systemu walk, o wiele bardziej skomplikowanego niz byl wczesniej czy jest tu na grepolis
najgrozniejszym i najnieuczciwszysm bugiem byla budowa i burzenie ratusza przy koncie przemium (dawalo to surowce), dosyc szybko go naprawiono, w miedzyczasie pilnowano aby tego nikt nie uzywal , a na koniec cofnieto konta buguserow do stanu sprzed pojawieniem sie buga

a to ze ty nie byles w stanie przejsc samouczka , to tylko swiadczy o tobie i twoim mysleniu, szczerze mowiac to ja zaczynalem kiedy nie bylo samouczka, musialem sam sie wszystkiego sie uczyc, moglem pomazyc o darmowej ambrozji i moge powiedzec ze dobrze ze dostaje sie ja po przejsciu samouczaka , bo dostaje ja juz gracz krtory juz wie cokolwiek o grze i potrafi ja samodzielnie dobrze wykorzystac

jekop napisał:
potwierdzam to! Bugariam takie sobie jest, Grepolis ma takie coś jak "Forum sojuszu".. Więc nie wiem czemu się czepiacie kozackiej gry..?

nastepny ktory wie ze ikariam to bugariam , to wymien mi buga ktory ci sie trafil i pokaz jego zgloszenie
to wszystko to takie "gadanie baranie" ludzi dla ktorych ikariam jest za trudna gra do ogarniecia, dlatego jest tam malo dziaciakow, gra tam sporo osob ze tak powiem doroslych, podejrzewam ze sredni wiek moglby wachac sie w granicach 25 lat


a ocenianie gry po fakcie ze ma forum sojuszu, jest smieszne, bo w forum to nie gra, a w ikariam kazdy szanujacy sie sojusz posiada forum sojuszu na zewnetrznych serwach, a co bardziej ambitne zakladaja wlasnie kanaly na irc

porownanie ikariam do grepolis to jak porownywanie mercedesa do malucha, jeden i drugi jedzie, tu i tu doznasz masazu tylka i plecow, tylko ze w maluchu wytrzesie cie na niewygodnym siedzeniu , a w mercedesie wlaczysz opcje masazu, tylko trzeba wiedziec gdzie
 

DeletedUser

Guest
a powiedz mi na jakie ty bugi trafiles ? obecnie praktycznie bugow nie ma, zdecydowana wiekszosc zgloszen nieprawidlowosci , to zwykla nie znajomosc gry , takie osoby jak ty gubia sie w tej grze , bo jest zbyt rozbudowana i zmusza do myslenia i takie osoby zglaszaja rzeczy normalne w grze przykladowao "zginelo mi cale wojsko" co jest zwyklym rozproszeniem wojska po przegranej bitwie

najwiecej bugow jakie byly to byly zwiazane z walka i wprowadzeniem nowego systemu walk, o wiele bardziej skomplikowanego niz byl wczesniej czy jest tu na grepolis
najgrozniejszym i najnieuczciwszysm bugiem byla budowa i burzenie ratusza przy koncie przemium (dawalo to surowce), dosyc szybko go naprawiono, w miedzyczasie pilnowano aby tego nikt nie uzywal , a na koniec cofnieto konta buguserow do stanu sprzed pojawieniem sie buga

a to ze ty nie byles w stanie przejsc samouczka , to tylko swiadczy o tobie i twoim mysleniu, szczerze mowiac to ja zaczynalem kiedy nie bylo samouczka, musialem sam sie wszystkiego sie uczyc, moglem pomazyc o darmowej ambrozji i moge powiedzec ze dobrze ze dostaje sie ja po przejsciu samouczaka , bo dostaje ja juz gracz krtory juz wie cokolwiek o grze i potrafi ja samodzielnie dobrze wykorzystac



nastepny ktory wie ze ikariam to bugariam , to wymien mi buga ktory ci sie trafil i pokaz jego zgloszenie
to wszystko to takie "gadanie baranie" ludzi dla ktorych ikariam jest za trudna gra do ogarniecia, dlatego jest tam malo dziaciakow, gra tam sporo osob ze tak powiem doroslych, podejrzewam ze sredni wiek moglby wachac sie w granicach 25 lat


a ocenianie gry po fakcie ze ma forum sojuszu, jest smieszne, bo w forum to nie gra, a w ikariam kazdy szanujacy sie sojusz posiada forum sojuszu na zewnetrznych serwach, a co bardziej ambitne zakladaja wlasnie kanaly na irc

porownanie ikariam do grepolis to jak porownywanie mercedesa do malucha, jeden i drugi jedzie, tu i tu doznasz masazu tylka i plecow, tylko ze w maluchu wytrzesie cie na niewygodnym siedzeniu , a w mercedesie wlaczysz opcje masazu, tylko trzeba wiedziec gdzie

Ocenianie gry po forum sojuszu nie śmieszne. W ten sposób twórcy ułatwiają i upraktyczniają komunikacje między graczami. Po co mam zabiegać o tworzenie for zewnętrznych. Gra jest dla ludzi i opcja forum sojuszu jest bardzo ułatwiająca więc po co utrudniać.
Każdy próbuje udowodnić, że broniona prze niego gra jest lepsza.
Ikariam to też nie same plusy i w Grepolis też można się dobrze bawić tylko trzeba wiedzieć jak, bo to w końcu strategia online i to wymaga trochę myślenia.

Więc porównanie mercedesa do malucha jest nie na miejscu, bo jednak te gry działają na innych zasadach.

Szczerze mówiąc mnie Ikariam szybko znudził.
 

DeletedUser7672

Guest
tu nie ma przynajmniej limitów miast i da się je podbijać, a nie okupować. Niby można w okupowanym mieście "korzystać" z jego surowców, ale nigdy tak się nie stało..
 

DeletedUser

Guest
Gram w ika na dwóch serwerach. Oczywiście, że mamy forum zewnętrzne na stronie sojuszu, co nie zmienia faktu, że gdyby takie było w grze byłoby o niebo lepiej. Obie gry są diametralnie różne, szkoda że nie można wyciągnąć z obu to co najlepsze... Tylko pewnie każdemu co innego się podoba. W ika brakuje mi możliwości podboju a w grepolis z kolei jest sztywno narzucona droga rozwoju miast, wszyscy mają jednakowe budynki, jedynie specjalne można mieć różne i właściwie gra nastawiona jest tylko i wyłącznie na podbój, dyskryminuje graczy eko na wstępie.
A ikariam ma bugi i nie ma co zaprzeczać. Nawet zdarzyło mi się zgłaszać do supportu, więc nie ma co robić z ludzi idiotów i pisać, że jak zaginęły im wojska to od razu myślą, że bug.
Gram w obie, uważam że każda ma co innego do zaoferowania i przy każdej można się świetnie bawić. Dużo zależy od graczy z jakimi gramy, ja miałam to szczęście, że w obu grach trafiłam na fajnych ludzi i stworzyliśmy coś fajnego.
 

DeletedUser6842

Guest
Fajna gra grałem.Było bardzo potężny ,ale tylko na trochę zeszłem z powodu testu ,a tu już parowe giganty moje mykeny atakuje ,ateny żyrokoptery ,a sterowce ,oszczepniki,procarze i cała reszta tafajstwa na spartę ,aleksandrię i odczep się od nazwy ,oraz w budowie.
 

DeletedUser7672

Guest
podsumowując Ikariam, do najgorszych nie należy, podoba mi się farmienie. To łódki grabią towar a nie żołnierze, to mi się podoba
 

DeletedUser2732

Guest
Witam towarzyszy z Ikariam
W Ika gram już kilka lat, ostatni rok trochę odpuściłem na rzecz Grepo
Gra w początkach swojego bytu była dynamiczna i przebojowa.Można było trzymać nieskończone ilości wojska tylko dlatego że rabowało się kasę.po kilku zmianach i dziesiątkach bugów gra trochę straciła na polocie.Coraz bardziej irytujące staje sie że wszystko można kupić za ambrozje ,obawiam się ze któregoś dnia żeby się zalogować trzeba będzie zapłacić:)Szkoda mi skasować konto lub komuś je oddać
Gram dalej
Swiat Kappa
Extrim alive
Ro 15
 

DeletedUser

Guest
Odp: Ikariam

grałam hmmm sporo czasu tem chyba na serwerze gamma
byłam w sojuszu K-H Krew i Honor
co do gry hmmm błędy i jeszcze raz błędy .
graficznie jest ładna nie powiem ze nie :) ,ale chyba prócz tego nic w niej nadzwyczajnego
 
Do góry