ile gracz może mieć miast?

  • Rozpoczynający wątek Mitcz
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Ile "w praktyce" gracz może mieć miast.
tzn przy jakiej ilości zdobycie kolejnego miasta będzie sprawiać mu już sporo problemy np 1 miesiąc grania bedzie potrzebne aby zdobyć kolejne miasto.
(aby mieć możliwość zdobycia go, nie chodzi ile armii będzie stało w mieście itp)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Ile się da. Wszystko zależy od tego jak grasz np. punkty kultury najłatwiej zdobyć za pochody triumfalne, ale jak się przy okazji zrobi festyn czy występy teatralne to będzie szybciej.
 

DeletedUser

Guest
tak jak w plemionach
ile tylko zdobędziesz
nie ma limitu
 

DeletedUser

Guest
dzięki za odpowiedzi :)) ale nie do końca mi o to chodziło:

tak wiem ze maksymalnie sie da ile sie da...
ale czy graczowi tak samo latwo bedzie zdobyc dwunaste miasto jak drugie?
tzn aby zrobić pochod to w sumie duzo nie trzeba bylo, drugi pochód też nie był problemem.
Ale pytanie jest takie czy jak bede mial pochód na poziomi np 10 a bede chial zrobić 11 to czy tyle samo czasu mi (średnio) zamie ile miałem między pierwszym a drugim ?

Chodzi o to kiedy (jaka ilość miast) zdobycie np 10 tego miasta będzie o wiele trudniejsze od zdobycia 2'go.

ps. nie gralem w plemiona i nie znam tej gry ;)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser1888

Guest
a poza tym...

czy do pochodu zbieramy sume z 2,3,4 miast czy kazde miasto musi uzbierac na swoj pochod??
 

DeletedUser1090

Guest
jest to suma...tzn ile Ty jako gracz zabijesz jednostek (miejsc w zagrodzie przeciwnika) tyle pkt walki dostaniesz...a dzieki nim możesz zrobić pochód
 

DeletedUser

Guest
Punkty do pochodów się sumują, a pochody możesz robić w obojętnie jakim mieście. Przykładowo z jednej walki dostaniesz np. 2100 pkt to nie musisz robić 7 pochodów w 1 mieście tylko możesz po 1 w 7 miastach. Dzięki czemu przebiega to o wiele szybciej.
 

DeletedUser

Guest
teoretycznie tak ale do kazdego kolejnego miasta potrzeba wiecej kultury niz do poprzedniego. 2 wioska jest darmowa, na 3 potrzebujesz 3 kultury, kolejna +4 potem +5 itd
 

DeletedUser

Guest
no właśnie chodzi o tą kolejna kulture.
który poziom kultury jest na tyle duży, że trudny do uzyskania wciągu np 1 miesiąca (może i mniej 2,3 tyg) ? przy posiadaniu wszystkich możliwych miast.
A tym samym jaka jest liczba miast.
 

DeletedUser

Guest
To wszystko zależy od Ciebie i rozwoju Twojej wioski...
Możesz nabić 10 pkt kultury miesięcznie, a nawet 40... w późniejszym etapie gry
 

DeletedUser

Guest
tak wiem... ze w sumie zalezy duzo ode mnie i przypadku itp...

to jest takie pytanie "szacunkowe" nie ścisłe.

Ile średnio osoby mają miast tak żeby było im trudno posiadać więcej.
Na pewno to nie są 3 miasta.

Chyba, że w tej grze nie ma to kompletnie znaczenia.
Tak samo bedzie łatwo zdobywać miasto 3 jak i 33 i 303 ?
i również tak samo będzie łatwo zrobić kolejny punkt kulturowy itp.

Rozumiem, że w praktyce może nie być takiej granicy i gra zmierza do tego aby jedna osoba miała wszystkie miasta na alphie.
 

DeletedUser

Guest
no właśnie chodzi o tą kolejna kulture.
który poziom kultury jest na tyle duży, że trudny do uzyskania wciągu np 1 miesiąca (może i mniej 2,3 tyg) ? przy posiadaniu wszystkich możliwych miast.
A tym samym jaka jest liczba miast.

to jest tak:

masz dwa miasta, na trzecie potrzebujesz 3 pkt kultury (średnio po 1,5 na miasto)
masz 3 miasta, potrzebujesz na kolejne 9 pkt kultury. 3 masz, musisz zdobyć 6 - średnio po 2 na miasto
masz 4 miasta, potrzebujesz na kolejne 18. 9 masz, zostaje 9: po 2,25 na każde
5 miast, musisz zdobyć dodatkowe 12 pkt, czyli po 2,4 na miasto
....
przy 20 mieście wynosi to średnio 2,7 pkt na miasto

czyli trudność teoretycznie rośnie...
 

DeletedUser

Guest
Koszt każdego punktu kultury się nie zmienia, ale ich ilość potrzebna do nowego miasta, rośnie.
 

DeletedUser

Guest
Przy 137 mieście będą problemy :/
Czlowieku co ty za pytania zadajesz? Wszystko zalezy od twojej gry, w późniejszym etapie musisz mieć więcej punktow kultury, ale też masz dużo surowców i to wszystko się mniej więcej wyrównuje. Pomyśl co by było gdybyś musiał czekać tydzień na przejęcie miasta, a co tu mówić miesiąc :rolleyes:
 

DeletedUser

Guest
Przy 137 mieście będą problemy :/
Czlowieku co ty za pytania zadajesz? :rolleyes:

Człowieku co ty za odpowiedzi wysyłasz... ;) nie potrafisz nic z doświadczenia powiedzieć ani porządnie przeanalizować gry (ani poszukać jakiejś analogii do innych gier) to po co pisać wynik 137... pewnie na razie 3 nie masz jeszcze ;) i wszystko wydaje się "piękne"

Tutaj grają gracze którzy mają spore doświadczenie już w grze... może przy pewnej ilości miast większości graczy po prostu jest trudno "ogarniać tą kuwate".
Pisałem że interesuje mnie średnia a nie teoretyczna maksymalna przy nieskończonej ilości czasu dostępnego dla gracza i innych mega założeniach.

ps. dzięki za wcześniejsze odpowiedzi, w brew pozorom bardzo dobre info to było.
Rozumiem, że w praktyce tak samo jest trudno zdobywać każde kolejne miasto (w innych grach bywało jednak inaczej).
Z drugiej strony im wyższy poziom (więcej miast) tym... wcale trudniej nie jest - właśnie to mi się wydaje nielogiczne...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
A czy jest jakieś ograniczenie poziomów kultury?
Czy można wbijać punkty na nieskończoną ilość miast?
 
Status
Zamknięty.
Do góry