[Wyjaśnione] Ile złota wydam?

  • Rozpoczynający wątek Shonbreak
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Witam wszystkich od niedawna zastanawiam się nad zakupem złota.I zadaję sobie pytanie ile złota muszę wydać tak,aby rozbudować pierwsze miasto do rozmiarów olbrzymiej metropolii.Czyli miasta zdolnego podbijać miasta przeciwników.To pytanie do złotników proszę o dokładną odpowiedz.
 

DeletedUser19924

Guest
Odp: Ile złota wydam?

Wszystko zależy od świata, a raczej jego prędkości. Ma to znaczenie w przypadku długości trwania rozbudowy budynków na kolejne poziomy...im dłuższy czas (przy niskiej prędkości świata), tym złota trzeba wydać więcej.

Do tego trzeba wziąć pod uwagę, jak szybko chcesz się rozbudować (samo dojście do podboju i kolona przy skracaniu)...czy będziesz kupować surkę od innych za złoto, czy może korzystał będziesz z własnych funduszy...

Także nie jest to jakaś stała kwota...wszystko zależy od tego jak do tego podejdziesz, w jakiej kolejności będziesz rozbudowywał budynki i ile surki na to będzie Ci potrzeba. Nie ma jakiejś "stałej", którą trzeba wydać...
 

DeletedUser22713

Guest
Odp: Ile złota wydam?

Radzę Ci tego nie robić, będziesz żałował jak zaraz stracisz miasto :)
 

DeletedUser19286

Guest
Odp: Ile złota wydam?

Radzę Ci tego nie robić, będziesz żałował jak zaraz stracisz miasto :)

Tak, to prawda, co napisał lech poznan3. Tak szybko rozbudowane miasto może stać się łakomym kąskiem dla mocniejszych graczy. Bez odpowiedniego zaplecza w postaci innych miast, mogących w razie czego wesprzeć oraz sojuszników zarówno na wyspie, jak i w sojuszu gdzieś blisko, nie ryzykowałbym inwestycji w jedno miasto. Tak, jak w gospodarce w tej grze liczy się zrównoważony rozwój :). Życzę sukcesów.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Ile złota wydam?

Widzę że znacie się na temacie,a co do ustawień świata to preferuję 2/2/2.Dobrze że zapytałem bo popełnił bym błąd,jednak dzięki waszemu doświadczeniu może wyjdę na ludzi.A czy założyciel sojuszu może sobie na szybką rozbudowę za pomocą złota pozwolić bo przecież ma sojusz do pomocy?A ta rozbudowa miała by rwać załóżmy cztery dni.
 

DeletedUser22713

Guest
Odp: Ile złota wydam?

Teoretycznie każdy, nie tylko założyciel ma sojusz do pomocy jeśli w takim jest.
Ale nie zawsze to starcza.
Jeśli jesteś mniej doświadczonym graczem, to nie ryzykowałbym z przesadną ilością złota.
Najpierw naucz się dobrze grać to podstawa, potem można wspomagać się złotem co daje wiekszego kopa.
Bezmyślny złotnik, którego atutem jest tylko złoto jest bezużyteczny
 

DeletedUser19924

Guest
Odp: Ile złota wydam?

Dokładnie. Wydawanie złota w dużym tempie, tak żeby tylko postawić duże miasto większego sensu nie ma. Takie duże miasta od razu stają się celem innych, bardziej doświadczonych graczy.

Lepiej zacząć skromniej, podnieść senat w górę (co by się łatwiej/szybciej budowało inne budynki) i gospodarstwo...a złoto zainwestować bardziej w wojsko niż budynki. A jak sobie poczyścić wyspę, zdobędziesz trochę punktów walki, to można inwestować w podbój...a tak w ogóle, to w cztery dni, przy dobrym zagospodarowaniu czasem spokojnie da się to wszystko osiągnąć.

PS: Choć kwestią podstawową będzie tutaj pytanie, czy wbijasz na nowy świat, już pierwszego dnia, czy może na świat istniejący już dłuższy czas? Przy wbijaniu na starszy świat, gdzie wyrzuci Ciebie trochę na obrzeża zapewne, to często jest łatwiej pograć i można się tam sporo nauczyć jak trafisz do sojuszu, gdzie będzie ktoś ogarnięty:) Sam tak zacząłem grać (wcześniej jakoś nie wciągnąłem się), wszedłem na świat 3 tygodnie po jego rozpoczęciu, trafiłem na ogarniętych ludzi, którzy już trochę pograli w Grepo wcześniej i od razu mogłem się rozwinąć i pograć dłużej.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Ile złota wydam?

Rozumiem że bardziej opłaca się wydać złoto na skracanie rekrutacji jednostek niż rozbudowę polis.Planuję wbić się na jakiś nowy świat w trzecim lub czwartym dniu po jego starcie.No i wydać złoto jeszcze może na ewent.Wasze rady są bardzo cenne i mądre nie będę za nie dziękować bo to przynosi pecha.Ale na co wy byście wydali swoje złoto powiedzcie proszę.
 

DeletedUser23685

Guest
Odp: Ile złota wydam?

Rozumiem że bardziej opłaca się wydać złoto na skracanie rekrutacji jednostek niż rozbudowę polis.Planuję wbić się na jakiś nowy świat w trzecim lub czwartym dniu po jego starcie.No i wydać złoto jeszcze może na ewent.Wasze rady są bardzo cenne i mądre nie będę za nie dziękować bo to przynosi pecha.Ale na co wy byście wydali swoje złoto powiedzcie proszę.

Tylko event ;P zawsze też trzymam 600 złota w zapasie w razie gdyby ktoś z soja miał kolona i trzeba by na szybko poskracać. A tak to skracanie moim zdaniem to głupota. Robie to tylko w sytuacjach koniecznych, a tak to event i premka tylko. W event zawsze dużo pocisne bo można wziąść dużo mant czy eryń na zapas i wbijesz tak na jakąś czerwoną wyspe i zbierzesz swoje żniwa ^^ choć wtedy pewnie obrzucą cie gradem.... To najgorsze co do tej pory wprowadzili, ale na szczęście widze że coraz mniej osób z tego korzysta.
 
Odp: Ile złota wydam?

Około 10 k golda wystarczy żeby zrobic wiochę do podboju szybciej niż inni :>
Szkoda zlota o_O na chore skracanie jak to niektórzy potrafią robić ;o
 

DeletedUser

Guest
Odp: Ile złota wydam?

Dobra jestem bardzo wdzięczny wszystkim za cenne odpowiedzi i rady.Ten temat można już zamknąć.
 
Status
Zamknięty.
Do góry