Informacja dot. współdzielenia łącza

  • Rozpoczynający wątek RailGun
  • Data rozpoczęcia

I co o tym myślisz?

  • Jestem za!

    Głosy: 7 70,0%
  • mi to lotto :)

    Głosy: 1 10,0%
  • po grzyba to (jestem na nie)?

    Głosy: 2 20,0%

  • W sumie głosujących
    10
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Jest wielu graczy korzystających z tego samego łącza, lecz mimo tego, że jest opcja by podać nicki graczy tak grających, zdarzają się tzw "bany za multikonto", choć gracze podporządkowali się pod regulamin, wpisali się do współdzielonego łącza itp.

Moją propozycją jest... nie, nie narzekania na "zły" support czy administrację - to są też ludzie, mają własne poglądy na dane sprawy oraz odgórne informacje jak postępować w danych przypadkach.
Chciałbym wprowadzić dopisek do zakładki "Współdzielenie łącza internetowego" który miałby na celu przestrzeganie ludzi przed niektórymi czynami*.
Jakimi zapytacie?
Przykładowo, nie wolno być jednocześnie zalogowanym na obydwu kontach. Więc sobie z dziewczyną/bratem/siostrą/mamą/kimkolwiek nie posiedzicie (btw - za to właśnie ja dostałem banika na delcie :p).

Właśnie po to by zwykły, przeciętny gracz nie dostał bana "za nic" chciałbym ten mały dodatek ("regulamin używania dwóch/iluś tam kont" :D ) wprowadzić.

P.S. - Chciałbym, by ludzie, którzy dostali niesłuszne bany się tu również wypowiedzieli i opisali sytuację, gdyż sam nie wiem za bardzo za jakie "przewinienia" można dostać bana. Zbierzemy to i ułatwimy pracę szefostwu, jeśli propozycja przejdzie :)
P.S. 2 - Jeśli już taki temat był to przepraszam, nie znalazłem :)

*Jeżeli już coś takiego jest, tylko na wiki czy na forum (choć nie spotkałem sie z tym) to można po prostu wstawić do rzeczonej zakładki odpowiedni link - w końcu nie wszyscy na forum się rejestrują :p
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Oj, pokłóciłbym się z tym :)

Widzisz, to jest tak :
W tabeli kar nie ma nic związanego z tym, o czym piszę;

Tutaj natomiast jest to zapisane w taki sposób, że nie zawsze się domyślisz co i jak :) W końcu, kilku graczom wolno korzystać z jednego komputera, ale nie mogą tego robić w jednej chwili... gdyż może zostać to uznane za wchodzenie na konto gracza nieobecnego :) Co skutkuje banikiem :p
 

DeletedUser

Guest
Więc chodzi Ci o przekazywanie hasła.:eek: Ciekawa sytuacja, i ciekawe Twoje rozumowanie :) To pytanie przekazuję Supportowi, co ja mogę wiedzieć na ten temat :D To Oni ( Support ) mają swój sposób myślenia, ( tak jak wcześniej napisałeś ) więc oni o wszystkim decydują.
 

DeletedUser

Guest
Nie, nie o przekazywanie hasła chodzi. No, nie do końca przynajmniej :p

Dajmy na to taką sytuację :

Siedzisz sobie z... hmmm... bratem w pokoju. Obaj macie zamiar wejść na grepolis. Więc jeden wchodzi, robi swoje, daje potem wbić drugiemu. Ten też robi swoje, ale w tym czasie ty przypominasz sobie, że musisz jeszcze np. kupić wojsko w koszarach. Więc znowu logujesz się. I już za taką sytuację można dostać bana, gdyż support może pomyśleć że jedna osoba siedzi na dwóch kontach ;) A jeśli nie zdarzy się to za pierwszym razem, to zdarzy się później :p A im później tym gorzej, nie?

Właśnie dlatego moja zaprezentowałem moją propozycję. By jednocześnie ułatwić pracę supportowi i życie graczom, by nie było później kłótni, żalów itp :p
Taka zwykła notka, informacja dla gracza nieraz może uratować mu konto na danym świecie :p
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
dokładnie :p najczęściej tak to wygląda, ale chyba trudno byłoby to rozróżnić od multikonta ?
 

DeletedUser

Guest
Multikonto można poznać również po tym, iż na przykład jedno konto drugiemu przesyła zasoby, bądź pomaga w akcjach, dlatego też zwykli gracze na jednym łączu nie mogą ze sobą handlować lub razem uczestniczyć w akcjach na tego samego przeciwnika... Ale o tym notka już jest tam gdzie trzeba :p
 

DeletedUser

Guest
Multikonto można poznać również po tym, iż na przykład jedno konto drugiemu przesyła zasoby, bądź pomaga w akcjach, dlatego też zwykli gracze na jednym łączu nie mogą ze sobą handlować lub razem uczestniczyć w akcjach na tego samego przeciwnika... Ale o tym notka już jest tam gdzie trzeba :p

No i to jest właśnie brzydko mówiąc idiotyzm... Gra nastawiona jest na współpracę i tak naprzykład ja i kolega nie mieszkamy koło siebie a chodzimy do tej samej szkoły/uczelni itd i mamy czas porozumieć się i skorygować akcję w szkole/uczelni np. w czasie wolnym w sali informatycznej. Support powie możecie to robić w domu i wcale nie trzeba gadać przez kome (po co jest PW?) Ale chodzi o to że rozmowa w cztery (zazwyczaj) oczy jest zupełnie inna od pisania. Jedynym plusem jest takim że np. ja konto zajerestrowałem w szkole ale zgłosiłem odrazu supp. że z tego IP może się logować min. jeszcze 3 innych graczy. i nie dostane bana za multi bo liczy się IP z którego głównie się loguje. I teraz z kolei spaliłem procka na stacjonarnym i siędze na lapku (znowu inne IP) i znowu ryzyko ;/
 

DeletedUser10899

Guest
Propozycja wprowadzona w życie

Przy współdzieleniu są odpowiednie informacje co wolno a czego nie.

Temat Zamykam.
 
Status
Zamknięty.
Do góry