[Inne] Informatyka

DeletedUser19540

Guest
Odp: Informatyka

O ,widzę ,że się sporo pasjonatów znalazło :rolleyes:
Ja akurat programuję sobie dla przyjemności ,bo do uczenia się na studiach trochę jeszcze mam. Osobiście upodobałem sobie Javę , bo w pozostałych językach bardziej się z grafiką trzeba wysilić ,a już wyszedłem z etapu ,kiedy fascynowało mnie tworzenie gier na zasadzie : Jesteś tym niebieskim kwadratem i uciekasz przed czerwonymi kulkami =}
 

DeletedUser

Guest
Odp: Informatyka

O ,widzę ,że się sporo pasjonatów znalazło :rolleyes:
Ja akurat programuję sobie dla przyjemności ,bo do uczenia się na studiach trochę jeszcze mam. Osobiście upodobałem sobie Javę , bo w pozostałych językach bardziej się z grafiką trzeba wysilić ,a już wyszedłem z etapu ,kiedy fascynowało mnie tworzenie gier na zasadzie : Jesteś tym niebieskim kwadratem i uciekasz przed czerwonymi kulkami =}
Dowcip z wąsem:

-Puk, puk!
-Kto tam?
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
- Java
 

DeletedUser15461

Guest
Odp: Informatyka

Halo?
Dlaczego nikt się nie wypowiada?
 

DeletedUser10819

Guest
Odp: Informatyka

Ja tam nie jestem informatykiem ale mój chłopak studiuje, na obronę robi grę w Unity3D( chyba tak to się pisze, bo ja naprawdę się nie znam na tym)
 

DeletedUser15461

Guest
Odp: Informatyka

Ja tam nie jestem informatykiem ale mój chłopak studiuje, na obronę robi grę w Unity3D( chyba tak to się pisze, bo ja naprawdę się nie znam na tym)

A w zwykłym języku programowania pisze?
Bo w tym to niezbyt trudne :)
 

DeletedUser10819

Guest
Odp: Informatyka

O szczegóły to się ty mnie nie pytaj, on programuje, a kolega miał się zająć grafiką i bazą danych chyba. A jak dokładnie programuje to nie mam pojęcia- coś tam mówił ale ja i tak nie wiem o co mu chodzi.
 

DeletedUser15461

Guest
Odp: Informatyka

O szczegóły to się ty mnie nie pytaj, on programuje, a kolega miał się zająć grafiką i bazą danych chyba. A jak dokładnie programuje to nie mam pojęcia- coś tam mówił ale ja i tak nie wiem o co mu chodzi.

No to pewnie robi coś ciekawego :)
Ja ogólnie programuję w C++.
 

DeletedUser4218

Guest
Odp: Informatyka

Znalezione na jednym z popularnych portali - troszke obrobiłam, by nie mozna było zidentyfikować szkoły...

Dla mnie maskara ;/

f9197012197bbb79e3ff2ee1146bf89d.jpg
 

DeletedUser11782

Guest
Odp: Informatyka

Ja tam nie jestem informatykiem ale mój chłopak studiuje, na obronę robi grę w Unity3D( chyba tak to się pisze, bo ja naprawdę się nie znam na tym)

To dlaczego jesteś w teamie ? ogólnie mówiąc masakra co do programowania kiedyś sie uczyłem programować w :

qb
vb
pascal
c++
było jeszcze coś ale już nie pamiętam no i html i sql
 

DeletedUser5

Guest
Odp: Informatyka

Znalezione na jednym z popularnych portali - troszke obrobiłam, by nie mozna było zidentyfikować szkoły...

Dla mnie maskara ;/

View attachment 2857
Dziwi mnie to. Nie mogą sobie po prostu ściągnąć linkusa na potrzeby matury? Szkoda, że blokują uczniom tę możliwość.

To dlaczego jesteś w teamie ?
Nie trzeba być informatykiem, żeby dołączyć do teamu, naprawą błędów i wdrażaniem nowości zajmują się programiści :)
 

DeletedUser11782

Guest
Odp: Informatyka

Nie trzeba być informatykiem, żeby dołączyć do teamu, naprawą błędów i wdrażaniem nowości zajmują się programiści :)

No dobrze ale jakieś pojęcie trzeba mieć o tym to tak jakby ktoś kto nie ma pojęcia o sieci i administracji został adminem i gdyby serwer padł co taka osoba by zrobiła? nic :) Rozumiem że team głównie pomaga rozwiązywać problemy ale powinno się wymagać podstawowej wiedzy informatycznej.
 

DeletedUser4218

Guest
Odp: Informatyka

Admin nie ma możliwości ingerencji w grę. Od tego są programiści w InnoGames.

Asiu no własnie o to chodzi, przecież Linuks jest darmowy, polecam Puchacza, lepszy niż Windows :)
Współczuję temu uczniowi ignorancji Dyrektora i informatyków, jeśli się konsultował ;/
 

DeletedUser21190

Guest
Odp: Informatyka

O szczegóły to się ty mnie nie pytaj, on programuje, a kolega miał się zająć grafiką i bazą danych chyba. A jak dokładnie programuje to nie mam pojęcia- coś tam mówił ale ja i tak nie wiem o co mu chodzi.

No ładnie ładnie:)

No ja ogólnie programowałem już w:
-Pascal
-Delphi
-Java
-JavaScript
-PHP
-Html(powiedzmy że można to nazwać programowaniem, ktoś to wymieniał, to i ja wymienię)
-C
-C++
-C#
-Python
-PL/SQL
-SQL

No oczywiście w jednych lepiej a w drugich gorzej lub znacznie gorzej:) Niektóre może bym musiał posiedzieć i sobie troszeczkę przypomnieć:p

No a jak było wcześniej wspomniane teraz pracę dyplomową w Unity3d robię. Może nie jest to trudne środowisko, ale niestety trzeba trochę posiedzieć. Problem w tym, że trochę na innej płaszczyźnie opiera się niż wymienione przeze mnie wcześniejsze języki. Wiele rzeczy trudnych tam, jest tutaj uproszczone do np. pojedynczych wbudowanych komend, ale z drugiej strony trzeba pamiętać, że każdy obiekt działa oddzielnie. Więc nie chodzi o napisanie dla niego "działających metod", te metody muszą być tak zoptymalizowane by np 100 wrogów nas goniących zamiast 3 giga procka zabierały z 500 mega;)
 

DeletedUser4218

Guest
Odp: Informatyka

Heh HTML to nie język programowania, a język znaczników :)
 

DeletedUser11782

Guest
Odp: Informatyka

Heh HTML to nie język programowania, a język znaczników :)

Przecież nikt nie napisał że to język programowania :p tak samo jak SQL po prostu pierwsze jest wykorzystywane do tworzenia stron a drugie do baz danych i każdy kto uczy się w kierunku informatyki przechodzi przez to tak jak i przez języki programowania :p
Bawiłem się kiedyś dokumentami XML które były używane w 1 grze i odpowiadały za część graficzną np kolory atrybutów itp rzeczy i lubiłem to zmieniać na własne potrzeby chociaż mógłbym zrobić własną skórkę do gry tylko po co jeśli mi nie odpowiadało kilka kolorów i to zawsze edytowałem
 

DeletedUser21190

Guest
Odp: Informatyka

Heh HTML to nie język programowania, a język znaczników :)

Zgadzam się z tym i właśnie dlatego moja uwaga w nawiasie;) Nie uważam HTML za język programowania, ale kod wklepytać trzeba no to wymieniłem po myślniku:p

I z SQL też się zgodzę, też nie chciałem go dorzucać (albo chciałem dać notkę w nawiasie) ale sobie darowałem;)
A wymienić można, bo przy jednym i drugim troszeczkę trzeba posiedzieć i również popisać troszkę kodu:) No jeszcze do rzeczy tego typu ostatecznie można dodać LaTeX, też nie jest językiem programowania, ale kodu trzeba napisać, żeby utworzyć ładnego pdfa porównywalnego do dokumentu z Worda;) Swoją drogą będę musiał właśnie w LaTeX'ie pisać pracę dyplomową:p
 

DeletedUser4

Guest
Odp: Informatyka

No dobrze ale jakieś pojęcie trzeba mieć o tym to tak jakby ktoś kto nie ma pojęcia o sieci i administracji został adminem i gdyby serwer padł co taka osoba by zrobiła? nic :) Rozumiem że team głównie pomaga rozwiązywać problemy ale powinno się wymagać podstawowej wiedzy informatycznej.

Taka osoba i tak nic nie zrobi, bo nie ma dostepu do serwerow po prostu.. Ale za to team wie gdzie, komu i jak zgłosic taki blad, a w InnoGames odpowiedni ludzie juz sa pod telefonem non stop (24/365) i oni juz i wiedza jak to naprawic i maja dostep gdzie trzeba zeby Rozwiazac KAZDY problem w kazdej grze ;)
Team jest od tego by informacje od graczy w takim przypadku sprawdzic i przekazac odpowiednia droga, z odpowiednim priorytetem - inaczej sie traktuje to, ze np. nie działa funkcja X, a inaczej ze serwer nie odpowiada i nie da sie w ogole grac.
 

DeletedUser7800

Guest
Odp: Informatyka

Jak tak czytam co tu piszecie zacząłem zgadzać się w 100% z twoim podpisem :O
"Jedyne co nas ogranicza, to nasza wyobraźnia..."
 

DeletedUser6248

Guest
Odp: Niezbędnik programisty

...
Lepiej wczytać raz i mieć cały czas pod ręką (czyli po stronie przeglądarki)
niż obciążać serwery gry ciągłymi niepotrzebnymi (i sporo ważącymi) zapytaniami.

Zasadniczo pojawiają się pytania: po co?
Wczytywać wszystkich graczy na danym serwerze i wszystkie sojusze, tworząc tablice w pamięci tylko po to, aby raz na kilka logowań skorzystać z tych danych? Przecież np. raportu graczy wspierających nie wykonuje się co 5 minut, zatem lepiej dla zasobów klienta nie zużywać pamięci na śmieć potencjalnie użyteczny, a w razie potrzeby zaciągnąć na chwilę mniejszy "śmieć" choćby tylko po to, aby odczytać z niego klika znaków.

Zatem które rozwiązanie bardziej dokucza serwerom i graczom?
Czy wczytywanie każdorazowo wraz ze skryptem danych o graczach i sojuszach, czy też sporadyczne wczytanie w tle profilu gracza?
 
Do góry