[Inne] Informatyka

DeletedUser

Guest
Odp: Niezbędnik programisty

Dlatego zostało to udostępnione przez twórców gry i w formie małego pliczku aby odciążyć serwery.
Jeżeli skrypt korzysta raz na kilka logowań, to być może faktycznie
(no chyba że używa go ponad 90% graczy, to w tedy zdecydowanie nie)
Oczywiście plik np. players.txt wczytuje się tylko raz i pomimo kolejnych logowań
już nie jest wczytywany tylko pobierany z cash'u przeglądarki.
Dzieje się to tak długo aż oryginalny plik nie ulegnie zmianie
(dzisiejsze przeglądarki mają dobre systemy cash'ujące)
Jeżeli chodzi o zużycie pamięci, to te 50-100 kilobajtów w dzisiejszych czasach
to tak jak mrówka siedząca na ciężarówce ;)
 

DeletedUser6248

Guest
Odp: Niezbędnik programisty

Dlatego zostało to udostępnione przez twórców gry i w formie małego pliczku aby odciążyć serwery.
Jeżeli skrypt korzysta raz na kilka logowań, to być może faktycznie
(no chyba że używa go ponad 90% graczy, to w tedy zdecydowanie nie)
Oczywiście plik np. players.txt wczytuje się tylko raz i pomimo kolejnych logowań
już nie jest wczytywany tylko pobierany z cash'u przeglądarki.
Dzieje się to tak długo aż oryginalny plik nie ulegnie zmianie
(dzisiejsze przeglądarki mają dobre systemy cash'ujące)
Jeżeli chodzi o zużycie pamięci, to te 50-100 kilobajtów w dzisiejszych czasach
to tak jak mrówka siedząca na ciężarówce ;)

Niestety mylisz się, tak jest wywoływane:
http://pl21.grepolis.com/data/players.txt?_=1393341580021
zatem za każdym razem gdyż żądanie jest wraz z bieżącym czasem - nie używa cache.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Niezbędnik programisty

Jeżeli jest wyłowywane z cache-buster'em to ofc TAK ;)
Można wywoływowywać bez niego i w tedy NIE ;(
 

DeletedUser6248

Guest
Odp: Niezbędnik programisty

Gdyby prezentowane rozwiązanie było aż tak genialne, wówczas w samej grze od razu byłyby załadowane dane miast, graczy, sojuszy...
Niestety takie podejście ma więcej wad niż zalet.

Zalety:
- (jedyna) dane są dostępne na żądanie bez konieczności pobierania z serwera

Wady:
- jakakolwiek zmiana w danych wymaga ich ponownego załadowania
- dane są zbyt dynamicznie zatem koszt utrzymywania ich jest większy niż pobieranie na żądanie
- nieaktualne (wystarczy kilka sekund aby się zdezaktualizowały) siedzą w pamięci jako śmieć
- użycie zdezaktualizowanych danych (choć kilka sekund wcześniej były aktualne) wprowadza więcej zamieszania niż pożytku

Zatem, czy aby na pewno takie rozwiązanie jest najlepsze?
 

DeletedUser

Guest
Odp: Niezbędnik programisty

Ja Ci powiem tylko tyle. Lepiej mieć nieaktualne dane, niż nie mieć ich w cale.
... a w niektórych przypadkach brak danych powoduje zawieszenie systemu
natomiast nieaktualnych tylko przekłamania w działaniu systemu.

Bardziej teraz interesowało by mnie jak zaplanować bazę danych pod statystyki
tak aby była oczywiście najbardziej optymalna dla CPU serwera no i w miarę pamięcio-oszczędna ?
 

DeletedUser21190

Guest
Odp: Niezbędnik programisty

Hmmm trochę tutaj cicho się zrobiło, to może zadam parę pytań na rozkręcenie;)

-Jaki jest wasz ulubiony język programowania?
-Która dziedzina informatyki najbardziej was interesuje?
-Czy zgadzacie się ze stwierdzeniem: "Dobry Informatyk powinien być bardzo dobry z matematyki?"
-Czy waszym zdaniem Sztuczna Inteligencja kiedyś będzie w stanie prześcignąć Inteligencję Naturalną? A może już to zrobiła?

Zapraszam do dyskusji:p
 

DeletedUser21321

Guest
Błąd w komputerze (Jak go naprawić ? )

Witam, mam małe pytanie, czy ktoś wie jak się tego pozbyć ?

Zawsze kiedy uruchamiam jakiś program to dzieję się tak :

er 1.png

Gdy wejdę w tą ścieżkę co tam pisze to widzę to:

er2.png

Niby mi to nie przeszkadza, ale jest już denerwujące, ktoś wie, jak to naprawić ? :(
 

DeletedUser15508

Guest
Odp: Błąd w komputerze (Jak go naprawić ? )

TO chyba niodpowiednidział na ten temat:)

A co do sprawy zdefragmentuj komputer, przeskanuj, czy coś:)
 

DeletedUser5

Guest
Odp: Błąd w komputerze (Jak go naprawić ? )

Spróbuj ściągnąć i ponownie zainstalować program PC Booster. Poza tym radziłabym wygooglować "assist1~.dll error", znajdziesz kilka stron z poradami czym to może być spowodowane i co zrobić. Natknęłam się na jakiś program służący do wykrywania błędów w tych plikach, ale nie będę wrzucać konkretnych linków, bo nie mam pojęcia czy to bezpieczne źródła.
 

DeletedUser21321

Guest
Odp: Błąd w komputerze (Jak go naprawić ? )

Spróbuj ściągnąć i ponownie zainstalować program PC Booster. Poza tym radziłabym wygooglować "assist1~.dll error", znajdziesz kilka stron z poradami czym to może być spowodowane i co zrobić. Natknęłam się na jakiś program służący do wykrywania błędów w tych plikach, ale nie będę wrzucać konkretnych linków, bo nie mam pojęcia czy to bezpieczne źródła.

Tylko pytanie, do czego służy porgram PC Booster ..
 

DeletedUser19924

Guest
Odp: Błąd w komputerze (Jak go naprawić ? )

Jest to program, który usprawnia działanie komputera. Pewnie podczas instalacji antywirusa, czy czegoś podobnego go zainstalowałeś przypadkiem...u mnie antywirus chce zainstalować inny program, ale spełniający taką samą rolę. A że instalowana jest tylko wersja testowa, to pewnie po zakończeniu tego czasu "testów" chciałeś go usunąć i coś poszło nie tak...po czym został Ci taki "potworek" :)
 

DeletedUser15014

Guest
Odp: Błąd w komputerze (Jak go naprawić ? )

1. Ściągnij ze strony HippoFile program CCleaner.
2. Sprawdź czy możesz znaleźć Booster w programach do odinstalowanie (Add remove programs, albo Uninstall w CC).
3. Jeżeli można w ten sposób odinstalować to zrób to a jeżeli nie ma tam śladu tego programu to musisz zrobić to ręcznie.
4. Idź to Folderu Pliki programów (x86) i usuń folder PC Booster.
5. Następnie uruchom CCleaner i wyczyść registry, możesz też sprawdzić konfigurację autostaru i jeżeli znajdziesz link do PC Booster to go usuń.
6. Zrestartuj komputer. Okienko powinno się więcej nie pokazywać.
 

DeletedUser19924

Guest
Odp: Błąd w komputerze (Jak go naprawić ? )

A ja myślę, że po półtora roku już chyba dał sobie radę z tym wszystkim :)
 

DeletedUser15014

Guest
Odp: Błąd w komputerze (Jak go naprawić ? )

Hehe, dla niektórych - jak dla mnie - czas się zatrzymał. Powiedziałbym iż jestem wczorajszy, ale to by sugerowało iż pisałem po pijaku. Hmm choć w sumie sądząc po refleksie w mojej odpowiedzi to chyba nie mijałoby się to tak bardzo z prawdą.
 
Odp: Błąd w komputerze (Jak go naprawić ? )

eh same informatyki ...
no tak biedaczek musi program sciagnac zeby wpis w rejestrze usunac xD beka
jakby nie mozna bylo tego recznie zrobic co zajmie mniej czasu niz sciagniecie programu

poza tym wiele takich programów wyszukuje tylko problemy ale by je usunac to juz trzeba zakupic licencje :cool: CCleaner jest darmowy ale tak jak pisalem lepiej to zrobic recznie
 

DeletedUser15014

Guest
Odp: Błąd w komputerze (Jak go naprawić ? )

Oj może lepiej jeżeli wiesz, który wpis chcesz usunąć. Jednak przeszukanie całych registrów zajęłoby zdecydowanie więcej czasu niż zainstalowanie programu, odpalenie go, zrobienie małej imprezy i wyleczenia po niej katza. Oczywiście przyjmując iż gościu się na tym zna. CC jest w miarę dobry i łatwy w obsłudze, są oczywiście inne, które zdecydowanie lepiej się do tego nadają, jednak mogą być trochę skomplikowane i na początku lepiej sobie je odpuścić.
 

DeletedUser202

Guest
Odp: Błąd w komputerze (Jak go naprawić ? )

Achtung achtung!!!

Poszukuje osoby która zajmuje się tworzeniem stron internetowych, nic skomplikowanego :D
 
Jak masz już gotowy projekt to pisz do mnie.
okok.gif
 
Do góry