IV wyzwanie: stracone jednostki

4_urodziny_logo.png

STRACONE JEDNOSTKI
Podążało już tędy wielu kupców i zacnych ludzi, lecz droga ta jest bardzo niebezpieczna i pełna zasadzek. Ludzie, których tu przed chwilą widziałeś, to zgraja łotrów, którzy chcą się wzbogacić w niegodziwy sposób, napadając na wędrowców. Nieopodal stąd, na wyspie, znajduje się miasto tych nikczemników. Dotarły tu niedawno okręty z Twojej floty, dzięki którym będziesz mógł raz na zawsze położyć kres buntownikom i przywrócić spokój na naszych ziemiach.

To jest wyzwanie siły, bo każdy wielki bohater musi być mocarny i waleczny, broniąc swojego polis przed najeźdźcami. W tym przypadku najlepszą formą obrony będzie jednak szybki i skuteczny atak. Jeśli uda Ci się sprostać temu zadaniu i przekażesz mi dowody swojej waleczności, osobiście dostarczę je do króla, a on sowicie Cię wynagrodzi.



Zasady
  1. Tym razem Twoim zadaniem jest zaatakowanie przeciwnika odpowiednim wojskiem. W ataku lub atakach musisz wysłać takie wojsko, aby w ich wyniku stracić co najmniej po 4 jednostki różnego rodzaju, czyli np. 4 szermierzy, 4 procarzy, 4 łodzie transportowe, 4 biremy, 4 statki kolonizacyjne. Można stracić większą liczbę jednostek, ale wówczas liczą się tylko pierwsze 4 z każdego rodzaju.
  2. Aby potwierdzić swą odwagę w dniach 26-28 lutego br. wklej w tym temacie maksymalnie 2 posty z raportami z Twoich ataków:
    - w postaci screena, ewentualnie za pomocą konwertera, zaznaczając opcję "Forum zewnętrzne"
    oraz
    - za pomocą bb-code poszczególnych raportów w grze, podając również świat, z którego pochodzą.
    Raporty te muszą pokazywać straty u atakującego oraz pochodzić z okresu od 26.02.2014 00:00 do 28.02.2014 23:59 i nie mogą zostać usunięte do 02.03.2014, w przeciwnym razie mogą być niezaliczone. Stracone jednostki można sumować z różnych raportów, czyli można np. stracić 2 procarzy w jednym ataku i 2 w drugim ataku.
  3. Za wysłanie ataków i stracenie w nich 4 jednostek z danego rodzaju otrzymasz 1 drachmę lub 5 drachm w przypadku statku kolonizacyjnego (łącznie maksymalnie 30 drachm) zgodnie z poniższym podziałem:

    1 drachma
    Sword_40x40.png
    Slinger_40x40.png
    Archer_40x40.png
    Hoplite_40x40.png
    Rider_40x40.png
    Chariot_40x40.png
    Catapult_40x40.png

    Attack_ship_40x40.png
    Trireme_40x40.png
    Big_transporter_40x40.png
    Bireme_40x40.png
    Small_transporter_40x40.png

    Godsent_40x40.png
    Manticore_40x40.png
    Harpy_40x40.png
    Fury_40x40.png
    Griffon_40x40.PNG
    Minotaur_40x40.png
    Pegasus_40x40.png
    Cerberus_40x40.png
    Centaur_40x40.png
    Boar_40x40.PNG
    Sea_monster_40x40.png
    Zyklop_40x40.png
    Medusa_40x40.png


    5 drachm
    Colonize_ship_40x40.png

  4. Pod uwagę brane są tylko te jednostki, które zostały wysłane przez Ciebie w ataku i w nim zginęły.
  5. Ataki można wysyłać na dowolnego gracza. Dopuszczamy możliwość buntu we własnym wojsku i wątpliwych moralnie ataków na wojska sprzymierzeńców czy też osadki niegroźnych mieszkańców a nawet opuszczone osady.
  6. Jeśli grasz na więcej niż 1 świecie, to musisz wybrać tylko 1 z nich i tylko z niego możesz umieszczać raporty.
  7. Swoimi atakami możesz pochwalić się w maksymalnie 2 postach. Każdy kolejny post będzie nieważny. Masz tylko 1 godzinę na ewentualne edytowanie Twojego postu. Jeśli będziesz go edytował po tym czasie (również pisząc kolejny post bezpośrednio pod poprzednim) lub usuniesz dany post, to wszystkie raporty umieszczone w tym poście nie będą brane pod uwagę, ale post nadal będzie liczył się zgodnie z kolejnością umieszczenia wpisów.
  8. Zadanie przedstawione w tym temacie jest częścią konkursu Wyzwania urodzinowe i podlega jego regulaminowi dostępnemu tutaj.


Zapraszamy do dyskusji w tym temacie!​
 

DeletedUser

Guest
Odp: IV wyzwanie: stracone jednostki

Nie jestem pewien czy dobrze zrozumiałem zasady, ale będziecie przyznawać drachmy za stracenie Gryfa i Kalidońskiego Dzika - jednostki te dostępne są tylko na świecie bohaterów, do którego nie wszyscy mają dostęp, więc to trochę nie fair.
 
Odp: IV wyzwanie: stracone jednostki

Tak, za stracenie tych jednostek również będą przydzielone punkty. Powiedzmy, że jest to taki mały bonus dla w sumie niewielkiej garstki graczy świata bohaterów. Zauważ też, że gracze mający więcej miast też mają łatwiej niż ci, którzy są mniej rozwinięci. Wyzwanie zapewne dla niektórych może być trudne, ale nikt nie obiecywał, że będzie inaczej.

Dodane:
Z ciekawości przejrzałam sobie światy uczestników, którzy mają realne szanse na zwycięstwo i u nikogo nie natrafiłam na świat Achilles. Większość też ma w okolicach kilkudziesięciu miast, więc spodziewam się zaciętej walki :) Oczywiście jeśli ktoś gra pod innym nickiem, to może przesłać raporty z innego konta - ważne, żeby były tylko z 1 świata.
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser

Guest
Odp: Wyzwania urodzinowe

Ile drachm można dostać maksymalnie za 4 zadanie ?
 

DeletedUser

Guest
Odp: Wyzwania urodzinowe

O ile dobrze zrozumiałem to przyznaje się 1 drachmę za 4 stracone jednostki jednego rodzaju ale nie max niż 1 drachma tak ? W sensie, że jak stracę np 20 procarzy to dostanę i tak 1 drachmę dobrze to rozumiem? I czy te 30 drachm to jest max, które można uzyskać z 2 raportów ?
 
Odp: Wyzwania urodzinowe

Ile drachm można dostać maksymalnie za 4 zadanie ?
Maksymalnie można dostać 30 drachm:
(łącznie maksymalnie 30 drachm)
O ile dobrze zrozumiałem to przyznaje się 1 drachmę za 4 stracone jednostki jednego rodzaju ale nie max niż 1 drachma tak ? W sensie, że jak stracę np 20 procarzy to dostanę i tak 1 drachmę dobrze to rozumiem? I czy te 30 drachm to jest max, które można uzyskać z 2 raportów ?
Tak, jak stracisz 20 procarzy, to za procarzy i tak dostaniesz tylko 1 punkt. 30 drachm to jest max, ale liczba raportów jest nieograniczona (chć liczę, że mnie nie zamęczycie ze sprawdzaniem:p).
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser

Guest
Odp: Wyzwania urodzinowe

Czy jest istotne czy atak zostanie wygrany czy przegrany? Jakby musiał być wygrany to było by trudniej :p
 

DeletedUser20805

Guest
Odp: Wyzwania urodzinowe

Musiałem wziąć urlop więc odpadam. Ale swoją drogą coś inteligentniejszego mogliście wymyśleć niż bezmózgie rozbijanie woja, to potrafi każdy. Powodzenia.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Wyzwania urodzinowe

Jeszcze jedno pytanie, statki kolonizacyjne są również w tej samej ilości liczone co jednostki ? Też muszą być stracone 4 czy wystarczy 1?
 

DeletedUser

Guest
Odp: Wyzwania urodzinowe

Też 4 dlatego wiecej się drachm dostaje
 

DeletedUser20805

Guest
Odp: Wyzwania urodzinowe

Musiałem wziąć urlop więc odpadam. Ale swoją drogą coś inteligentniejszego mogliście wymyśleć niż bezmózgie rozbijanie woja, to potrafi każdy. Powodzenia.

Żeby nie było, że odpadam bo nie walczę czy coś w tym stylu...

Kod:
[font=Courier New]Mur miejski
[color=#0000ff]=========================================================[/color]
Pokonane...
...w roli atakującego (401885)
[img]http://grepolis.potusek.eu/static/fA1.B1.C1.D1.E1.F1.G1.G3.I3.E3.A3.D3.C3.H3.F3_37_5.png[/img]
102440 32664 61696 58577  4164 18201   484   133    71    17     1    10    37    32    18 
[color=#060]                                                                                          [/color]
[img]http://grepolis.potusek.eu/static/fJ3.C2.B2.F2.E2.A2.D2.G2.B3.A4.M3_37_5.png[/img]
    2  7066 52366    33  7117  1648   275    22     1 52858  1952 
[color=#060]                                                                  [/color]
[color=#0000ff]=========================================================[/color]
Stracone...
...w roli atakującego (359754)
[img]http://grepolis.potusek.eu/static/fA1.B1.C1.D1.E1.F1.G1.I3.E3.C3.H3.F3.J3.C2.B2_37_5.png[/img]
 5383 198777  5474 34987 30996 24864  4223     4     6   140     2   268    71 48519   108 
[color=#060]                                                                                          [/color]
[img]http://grepolis.potusek.eu/static/fE2.A2.G2.B3.M3_37_5.png[/img]
 5256   319    21    16   320 
[color=#060]                              [/color]
[color=#0000ff]=========================================================[/color]
[url=http://grepolis.potusek.eu/]Grepolis Report Converter[/url] - ver. 2.2.5 created by Potusek[/font]
 

DeletedUser19959

Guest
Odp: Wyzwania urodzinowe

Rozumiem że można wysłać tylko raz jeden rodzaj jednostki? tzn dostanie sie 1 drachme za hopka ale już wiecej się nie dostanie?
 

DeletedUser17901

Guest
Odp: Wyzwania urodzinowe

Ja to rozumiem tak, że dostaje się 1 drachmę za pierwsze cztery jednostki danego rodzaju.
 

DeletedUser17693

Guest
Odp: Wyzwania urodzinowe

tu mamy wklejać raporty czy w kontakcie ws konkursów ?
 

DeletedUser

Guest
Odp: Wyzwania urodzinowe

Fatalny pomysł z tym konkursem, ale cóż... Miłego rozbijania :)
 
Czy jest istotne czy atak zostanie wygrany czy przegrany? Jakby musiał być wygrany to było by trudniej :p
Nie ma znaczenia. Chociażby atak ze statkiem kolonizacyjnym byłby wówczas co najmniej mało prawdopodobny.

Musiałem wziąć urlop więc odpadam. Ale swoją drogą coś inteligentniejszego mogliście wymyśleć niż bezmózgie rozbijanie woja, to potrafi każdy. Powodzenia.
Fakt, tracenie w ataku np. jednostek defensywnych nie jest najlepszym pomysłem, ale jeśli komuś bardzo zależy na wygranej, to może oczywiście również i takie wysłać na stracenie. Zapewne bardziej inteligentne niż bezmózgie rozbijanie woja byłoby pokonanie odpowiedniego wojska przeciwnika, ale wówczas nie jeden gracz zapewne kombinowałby jeśli nie z podesłaniem wsparcia, to chociażby atakowaniem wojska kolegi w neutralnym sojuszu. Tym razem uprościliśmy kombinatorom zadanie ;)

Jeszcze jedno pytanie, statki kolonizacyjne są również w tej samej ilości liczone co jednostki ? Też muszą być stracone 4 czy wystarczy 1?
4 statki kolonizacyjne dadzą 5 punktów. Jeśli będziesz miał tylko 3 lub mniej, to nie dostaniesz za tę jednostkę żadnego punktu.

Rozumiem że można wysłać tylko raz jeden rodzaj jednostki? tzn dostanie sie 1 drachme za hopka ale już wiecej się nie dostanie?
Można wysłać dowolną liczbę razy, ale liczą się tylko pierwsi 4 straceni hoplici. W sumie za dowolną liczbę hoplitów większą lub równą 4 dostaniesz 1 punkt.

tu mamy wklejać raporty czy w kontakcie ws konkursów ?
Tutaj w tym temacie.
 

DeletedUser

Guest
Odp: IV wyzwanie: stracone jednostki

Tutaj w tym temacie.
Słucham? Co się stało, że tym razem wymagacie publicznych wyznań?
[*] Odpowiedzi można przesyłać od 17 do 19 lutego za pomocą Kontaktu ws. konkursów. W tym celu należy utworzyć nowy temat o nazwie "Zagadka Sfinksa" i dołączyć swoją odpowiedź.
[*] Odpowiedzi należy udzielać za pomocą Kontaktu ws. konkursów
[*] Prace należy wysłać za pomocą Kontaktu ws. konkursów w dniach od 23 do 25 lutego br. W tym celu należy utworzyć nowy temat o nazwie "Kartka urodzinowa" i dołączyć swoją kartkę.
Raporty tutaj = walkowerem oddaję rundę. Przeczytaj Slietie powoli i z uwagą poniższe słowa:
serce mi sie kraje na myśl o bezcelowym zarzynaniu na przykład moich ukochanych mantykorek :D (dotyka mnie to nawet bardziej, niż myśl o bezsensownym topieniu czterech kolonów). O wstawianiu na forum publiczne raportów pokazujących, gdzie mam jakie jednostki i bogów już nawet nie wspominam, nie po to pakuję srebro do jaskiń, żeby potem tutaj raporty pokazywać :D
Reguły i tej gry są proste, ułóż ze sobą klocki a dostaniesz określone punkty. Jak przy I i II wyzwaniu.
Domagasz się Slietie publicznych raportów, to ja może w imieniu niektórych zacznę domagać się ujawnienia kryteriów punktacji kartek?
Zdziwiło mnie, dlaczego niektórzy za przyzwoite prace dostali tak mało drachm, a ich pewnie tym bardziej.
 

DeletedUser19959

Guest
Odp: IV wyzwanie: stracone jednostki

Przykro mi nie bede publikował informacji co mam w jakich miastach dlatego poddaje sie bez walki :)
 

DeletedUser15109

Guest
Odp: IV wyzwanie: stracone jednostki

A ja myślę, że nie ma co przesadzać. 4 jednostki to nie majątek, a nikt nie wymaga ujawniania nie wiadomo czego, wystarczy minimalną ilość wojska wysłać na stracenie i tyle. Byli żołnierze, nie ma żołnierzy. Ujawnionych informacji zero o stanie wojsk w miastach :)
 

DeletedUser

Guest
Odp: IV wyzwanie: stracone jednostki

A mówi Ci coś hasło "specyfikacja miast"?
Choćby dlatego. Kto ma wiedzieć, ten wie, co mniej więcej kto gdzie ma. Reszta nie musi.
Kończąc wątek, polecę klasykiem. Psy, scena zaczynająca się od stwierdzenia "a kto umarł, ten nie żyje". Reszty uzasadnienia (nie tylko) mojego stanowiska szukaj na youtube.
 
Do góry