Jak sojusze Bad Devils i Nowa Nazwa przejmują miasta wrogów.

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser741
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser741

Guest
Krótka historyjka aby was wprowadzić w temat.
Mamy 9 sierpnia godzina koło 21 wróciłem jak co dzień od dziewczyny zasiadając do kompa, można nazwać mnie maniakiem ale pierwsze co robie uruchamiam grepolis :) mamy koło godziny 22:30 z nudów udpaliłem sobie NFS bo stwierdziłem że nie chce mi się dzisiaj pracować.
pierwsze wejście na konto w trakcie gry jest mniej wiecej 22:55. loguje się jak co dzień a tu co ? złe hasło, zastanawiam sie o co tu chodzi próbuje znowu i znowu i znowu i nic, szybkie przypomnienie hasła na maila i już jestem, zaraz potem wiadomośc do supportu:

pilipek
2011-08-09 23:04:15

witam, mam taki problem, w momencie logowania (mam zapisane passy na konto wiec tylko wciskam zaloguj) wyskakuje mi ciągle niepoprawne hasło, w moemncie jak to kasuje i wpisuje ręcznie to także (milion razy sprawdzam jego poprawne wpisywanie) i nic ;/ powiem szczerze że branie za każdym razem przypomnienia hasła jest troszkę uciążliwe.
co można z tym problemem zrobic ?



siedzę szczęśliwy na końcie wciskam podgląd dla odświerzenia i co ? i mnie wywala o co tu chodzi sobie myślę nigdy tak nie było. znowu usiłuję się zalogować i znowu nic, po drugim przypomnieniu hasła udało się ale dosłownie tylko po to aby zaraz znowu mnie wywaliło, po trzecim miałem już spokój, udało mi się dostać szybko na konto, pierwsze co zrobiłem zmiana hasła, nastepnie wiadomość do supportu:



pilipek
2011-08-09 23:07:57

ratunku, miałem włąmanie na konto ;/
juz wiem dlaczego nie mogłem sie logować ;/
ktoś z mojego konta nawysyłał takie wiadomości do ludzi :

pilipek dzisiaj o godz. 22:52
Pilipek was hacked. He dosen't have any defense in all of he's cities. Take them now!!!



ito do wszystkich z sojuszu Bad Devils z któryumi walczymy ;/



jak piszę w wiadomości do supportu ktoś nawysyłał wiadomości z mojego konta o treści:

Pilipek was hacked. He dosen't have any defense in all of he's cities. Take them now!!!


do graczy z sojuszu Bad Devils i Nowa Nazwa.


w między czasie jak to odkryłem zauważyłem że mój sojusznik rozmawiał z włamywaczem który wcześniej siedział na moim koncie, oto ta rozmowa (sojusznika wpisuje jako anonim, może nie chcieć aby go pokazywać) :


ANONIM dzisiaj o godz. 22:05
? czemu odsyłasz?

pilipek dzisiaj o godz. 22:06
pilipek was hacked

ANONIM dzisiaj o godz. 22:09
ale jak?

pilipek dzisiaj o godz. 22:28
I give him my keyloger via mail. My friend from BD want him and now he dosen't have any defense in all of his cities. Pilipek DIE this night!!!

ANONIMdzisiaj o godz. 22:55
:/ bardzo nie ładnie, tak się nie robi, nie potraficie grać normalnie?

pilipek dzisiaj o godz. 22:59
Potrafimy ale tak było łatwiej :) A waszego sojuszu juz nie ma wiec przygotujcie sie na masowe przejmowanie

PIERWSZA WZMIANKA O AUTORACH TEGO WŁAMANIA

pilipek dzisiaj o godz. 23:03
oddaje konto waszemu liderowi od teraz moze sie logowac. i niech zrobi format bo bede mial dostep kiedy bede chcial

ANONIMA dzisiaj o godz. 23:04
Wiesz że kradzież konta (nawet w grze) podchodzi pod prokuraturę?


i to tyle, teraz lekko sprecyzuje o co chodziło z pierwszą wiadomości ANONIMA odnosnie dlaczego odsyłam. od pewnego czasu osoby aktywniejsze wiedzą że BD i NN rozprzestrzenia sięw trybie błyskawicznym na M45 ja tam straciłem 6 wiosek w 2 dni i o ostanią siódmą walczyłem dzielnie, kilka dni wcześniej w starciach po obu stronach padło koło 30 k jednostek, następnie stoczylismy bitwę morską gdzie ja straciłem blisko 3 k albo 4 już nie pamiętam birem przciwnik ogników mniej wiecej tyle samo ale wioska pozostała w moim posiadaniu. dnia w którym doszło do włamania w moje miasto wspierało blisko 15 k jednostek deffa (tylko lądowe) z ponad 60 różnych miast, także od ludzi którzy nie byli zrzeszeni z AVALON czyli moim sojuszem. miasto stało puste otworem z zaproszeniem do wjechania kolonkiem.
co narobił włamywacz?
- wycofał calutkie wsparcie z tego miasta czyli było puste
- usunał pakt z naszym sojusznikiem NEVER i wpisał go jako wrogów
- wysłał z moich miast ataki na miasta NEVER + następnego dnia odkryłem że brakuje mi blisko 2 k procarzy i koło 200 szermierzy którzy rozbili się o wioski BD i NN które miałem w sąsiedztwie.
po cało nocnej walce z wirusem (bądź jak to tam się nazywa) poszedłem spać koło 6 nad ranem w tym czasie prowadziłem rozmowy z przywódcą BD -el- który:

-el- dzisiaj o godz. 01:06
U mnie maja zakaz atakow na Twoje miasta i zalatwie Ci to samo u NN.Obuduj sie spokojnie a ja u nas tez szukam kogos co sie zna na tych sprawach,zeby w razie czego pomogl poszukac winnego.

powiem szczerze że nie prosiłem go o zakaz ataków na moje miasta tylko na to jedno miasto konkretnie ale dziekuje że wyszedł z taką inicjatywą. jak wbiłem rano na kompa zobaczyłem to:

[report]b20c8bd3eacaf8edfd740c0f2288f44c[/report]


atak 7:05 w bonusie nocnym do tego wcześniej nie wpadł żaden atak, dziwne ?


po wypomnieniu -el- całej sytuacji wspomniał że nie obiecał mi nietykalności ze strony NN tylko BD, no w wiadomości zrozumiałem inaczej ale ok może i tak było.

w tym miejscu dziękuje koleżance lisastansf która próbowała przekonac karajunior aby wycofał kolonka i zajął to miasto uczciwie i w walce, niestety ani -el- ani lisa, ani draco rex ani kosiar którzy pisali że rozmawiali z nim nie udało im się przekonać go, dlaczego ? aż tak zależało mu na mieście ? co mu za różnica czy zajmie je teraz czy zajmie je później w walce bo zapewne zdawał sobie sprawę z tego że jak wycofa to będzie tamtakie wsparcie że ciężko będzie im to miasto odbić. z rozmowy jaka przeprowadził mój sojusznik z włamywaczem ewidentnie wynika że "tak będzie im łatwiej"- jak rzecz jasna nie będzie tam mojego wsparcia. karajunior po wielu prośbach nie ugiał się, dzisiaj po godzinie 7 moje miasto padło. zachował się jak gówniarz bo mógł napisać "stary przykro mi, nie dam już rady cofnąć kolonka" albo "sorki wyslałem kolonka potem miałem problem z kompem i nie miałem możliwości wejść" - powiedział bym spoko bywa.

o co mi chodzi, wszystkie co udało mi się zebrać do tej pory jest na niekorzyść BD i NN zwłaszcza po upartej walce kary który jak śmiem sądzić nie był w stanie wygrać ze mną dlatego pewnie nie sam ale kogoś nasłał ten ktoś zrobił co miał zrobić a on zakończył sprawę. support sprawdza wszystko ale jak zapewne wiecie a napewno ja bo gram w ogame już dobre 5 lat support bądź inaczej zwani GO zawsze postawią taką hipotezę jaka będzie im łatwiejsza i wygodniejsza więc nie licze na ukaranie sprawcy.

mój komputer trafi dzisiaj wieczorem do policyjnego informatyka (mojego znajomego) i jeśli coś znajdzie sprawą zajmą się odpowiednie służby a ja mam kilka dni wolnego od grepolis.


co jeszcze chciałem poruszyć. otóż postawę kolegi -el- który zachował sie jak biblijny Judasz, dlaczego tak uważam ?
od godziny mniej wiecej 24 do około 2 w nocy + pół dnia wczorajszego (10 sierpnia) rozmawialliśmy, pomagał mi jak mógł a pewna życzliwa osoba z jego sojuszu (nick pozostawięw tajemnicy) napisała mi co się dzieje na ich forum w temacie odnośnie mojego, pozwolę sobie przytoczyć jego wypowiedź na całą obecną sytuacje:


-el- 10-08-2011 16:38

Ja jak tak dzisiaj czytam co mi pisza to juz zaczynam miec watpliwosci co do tej kradziezy.
Gosc mi napisal,ze do kolegow ma calkowite zaufanie czyli jacys jego koledzy maja ostep do jego konta-kto wie?
Druga sprawa to to,ze akurat mu sie wlamali ja zaczely na niego leciec ataki.Zeby sie nie okazalo,ze to oni nisko upadli.

Mimo tego co sie stalo prosze Was o wstrzymanie atakow. Wczesniej czy pozniej dostanie po tylku.





więc kolego albo mi wierzysz i szczerze pomagasz albo uważasz za oszusta.
wierz mi czy nie ale włamanie miało miejsce.


taka lekka historyjka jak sojuszu BD i NN zajmują miasta swoich wrogów, wiec dla wszystkich zainteresowanych nie walczcie o miasto jak będą wam je atakować, bo jak nie zajmą uczciwie to włamią się na konto. a społeczeństwo niech oceni całą sytuację.


ps zapewne w rozmowe sojusznika z włamywaczem zoabczyliście że nie ma konkretnej daty jest tylko napis wczoraj- nie chce mi się tego zmieniać dlatego jest jak jest ale całe zajście było dnia 9 sierpnia.
obecnie ciągle prowadzę rozmowy z supportem i zobaczymy co on wskóra ale jak pisałem na wiele nie liczę.
 

DeletedUser

Guest
Pilipek, rozumiem Twoje nastawienie, ale tak jak pisalismy na pw, wszyscy jestesmy za tym, abys wyjasnil cala sprawe. Jesli ktokolwiek z BD jest w to zamieszany, zostana wyciagniete konsekwencje.
A co do KaraJunior, jestem przekonana co do jego calkowitej uczciwosci. O calej aferze dowiedzial sie dopiero ode mnie jak sie zalogowalam po 7mej rano, jak juz jego klonek siedzial u Ciebie. Wyszpiegował Ci wioche o 6 rano, zobaczyl ze jest pusto i puscil klona.
To ze go nie wycofal to jego sprawa. Nie mial obowiazku tego robic, skorzystal z okazji zajecia wiochy, ale nie montowal tej akcji.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser741

Guest
jak by nie montował całej akcji nie miał by nic przeciwko aby wycofać i rozpocząć raz jeszcze tak jak to miało wygladać :)

okazałaś sie jedyna osobą która jak mi się wydaje okazuje szczere chęci pomocy i za to ci dziekuje :)
 

DeletedUser

Guest
ja tez nie wycofalbym. Kolona wycofalem jeden raz i jak sie w przyszlosci okazalo zostalem wtedy oszukany (Liq88 wie o co chodzi;) ). Drugi raz nie popelnilbym juz tego bledu.

Nie dziwie sie KaraJunior, ze kolona nie wycofal.
 

DeletedUser

Guest
Pilipek juz Ci raz napisalem i teraz Ci powtorze raz jeszcze.
Zamiast docenic moje starania Ty sie obraziles o to,ze nie udalo mi sie wynegocjowac nietykalnosci ze strony NN dla Ciebie-powtarzam Ci raz jeszcze ja ich poprosilem i oni mogli i nie musieli sie zgodzic.Jak wyglada reszta (to czy KaraJunior wiedzial o tym co sie dzialo czy nie) tego juz nie wiem.

Co do moich watpliwosci odnosnie tego wlamania to powtorze Ci jeszcze raz,ze dziwnym trafem wlamali Ci sie po tym jak wybili Ci w miescie ponad 2000 birem.Jak sie tez okazalo Twoj "kolega" ma dostep do forum BD czyli prawdopodobnie wiedziales,ze 10 miala byc akcja na Ciebie (9 bylo wlamanie).

I nastepna rzecz to to co jestes w stanie zrobic by miast nie tracic.
Taka wiadomosc dostalem:
jeżeli chodzi o pilipka-koleś boi się że straci miasta ,i w owe włamanie mu się na konto nie wierzę .... kiedyś zabrałam mu 2 miasta-to wręcz błagał abym dała mu już spokój-to będzie mi nawet pomagał jak będę tego potrzebować..
spróbujecie za jakiś czas zrobić na niego akcje-i znowu będzie że na konto mu sie ktos włamał.

A to napisales do mnie odnosnie rzekomego "kolegi"-szpiega:
pilipek 10-08-11 o godzinie 17:47
proponiuje pewien układ, ja ci powiem kto mi o tym mówi (to nie jest mój kolega a napisał mi sam z siebie to) bo także nie specjalnie lubie szpiegostwa ale skoro napisał to poczytałem ale ty także zrobisz coś dla mnie. zajmiecie mi VIII uczciwie bez pomocy hakerów i przede wszystkim w walce a nie jak w tej chwili wykorzystując całą sytuację.
masz do wyboru albo ja ci ułatwię zadanie i ci powiem albo męcz się i kryj ze wszystkim zamiast otwarcie się bawić
-tu wyjasnienie dla czytajacych.Chcial bym w zamian za wydanie szpiega wynegocjowal z KaraJunior by ten wycofal kolona.

Moze to wszystko dla Ciebie jest normalne ale taka jest miedzy nami roznica,ze ja do gry podchodze jak do zabawy a dla Ciebie jest ona zyciem dlatego podejrzewam,ze dla utrzymania miast jestes w stanie upasc tak nisko i zmontowac caly ten teatr.
 

DeletedUser

Guest
to, że Kara nie wycofał kolona świadczy właśnie o jego niewinności, bo czemu ma wycofywać kolona skoro zrobił wszystko jak należy? w tej sytuacji o Karze można powiedzieć, że jest bezwzględny ale na pewno nie, że jest nieuczciwy;)
 

DeletedUser

Guest
4

Mam nadzieje ze cale to zamieszanie sie wyjasni. Gdyby mnie to spotkalo zalezaloby mi na szybkim wyjasnieniu sprawy, a nie osadzaniu z gory kogokolwiek. Czy jestes pewien ze dolozyles wszelkich staran zeby nie dopuscic do takiej sytuacji? Jezeli rzeczywiscie ktos ma takie mozliwosci i wiedze - jak wlamac sie na cudze konto to stanowi duzo wieksze zagrozenie niz tylko wlamanie sie na konto w Grepolis. W zwiazku z tym na Twoim miejscu zglosilbym sprawe oficjalnie na Policje, a nie do kolegi z Policji ktory sprawdzi komputer. Proponuje o powstrzymanie sie od komentarzy, poczekajmy na oficjalne informacje supportu.

Czy normalne jest posiadanie pelnych wpisow z forum wroga = posiadanie szpiega lub szpiegow (ktos kto to udostepnia wpisy z forum wlasnego sojuszu to szpieg a nie - "zyczliwa osoba")?
 

DeletedUser

Guest
O coś się dzieje!:)

A support co na to?

A przesyłanie informacji z forum to normalka. Ten wycofany kolon przez dzemola o którym wspomniał to też była taka sytuacja chociaż brał w niej udział paint :D
 

DeletedUser

Guest
Przesylanie informacji z forum to "normalka", nazywajmy jednak to po imieniu czyli szpiegostwem. Dla jednego bedzie to normalne dla drugiego nie.
 

DeletedUser

Guest
Ok, porozmawiajcie sobie o tym skoro team już na to zareagował.


Zamykam,
Sq.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
re

to jedna wielka sciema nie gadajcie z nim tylko zjechac go do zera dostaje po dupie i wymyslil afere i tyle:mad:
 

DeletedUser741

Guest
Przesylanie informacji z forum to "normalka", nazywajmy jednak to po imieniu czyli szpiegostwem. Dla jednego bedzie to normalne dla drugiego nie.


drogi komson'ie a jak nazwiesz sytuację w jakiej ja się znalazłem ? pewien gracz sam z siebie napisał mi na Pw wasze gadki z forum odnosnie tylko tego tematu i nic wiecej.
ja go o to nie prosiłem, otwierając wiadomośc nie wiedziałem co tam jest, także jestem winny szpiegostwa ?


tak janek wymyśliłem wszystko, po to tylko aby mnie nie zjechali co za tym idzie abym nie zdobył punktów co za tym idzie aby miec mniej wiosek co za tym idzie być coraz niżej w statach i co za tym idzie nie znaczyć nic na świecie ALFA.
ale będzie ci łyso jak TEAM stwierdzi że jednak to włamanie było :)
a pozatym jestem na urlopie ale jak wrócę chętnie przyjmę twoje ataki z otwartymi ramionami
 

DeletedUser10664

Guest
Nie kozacz że przyjmiesz jego ataki bo jest o lata świetlne od ciebie :D:D
 

DeletedUser10664

Guest
Za przeproszeniem, co ci odwala? Czy ja coś mówię o sobie? Wrzuć kolego na luz, i myśl normalnie bo to tylko gra jest dla ciebie najważniejsza(jak już to ktoś tutaj wspomniał). Nawet jeżeli to jest włamanie, to olej to, i miej w dupie... Tak ważne są dla ciebie te miasta? Bo piszesz jakby to stanowiło twoją prawdziwą siedzibę ;).

Tak w skrócie:

Rozluźnij szorty :D
 

DeletedUser741

Guest
Za przeproszeniem, co ci odwala? Czy ja coś mówię o sobie? Wrzuć kolego na luz, i myśl normalnie bo to tylko gra jest dla ciebie najważniejsza(jak już to ktoś tutaj wspomniał). Nawet jeżeli to jest włamanie, to olej to, i miej w dupie... Tak ważne są dla ciebie te miasta? Bo piszesz jakby to stanowiło twoją prawdziwą siedzibę ;).

Tak w skrócie:

Rozluźnij szorty :D

nie tu nie chodzi o to czy mi zabrał miasto bo jak chce to niech zabiera wszystkie mi to lotto ale przeczytaj wszystko od początku ze zrozumieniem, tu chodzi o styl w jakim ktoś to robi, że mimo że ma 3 krotnie więcej punktów, ma o wiele więcej możliwości na zjechanie uczciwie to posuwa się do takich kroków tu cały dym jest o to a nie o to że zabrał mi wioskę.

hehe no nie wiem jak u ciebie wygląda korzystanie z komputera ale u mnie on służy nie tylko do przyjemności ale i do pracy wiec ciężko mi od tak sobie olać tego wirusa jak to wspomniałeś :)
 

DeletedUser

Guest
Pilipek moim zdaniem to z kazdym dniem gracze traktuja Cie z mniejsza powaga a winien jestes sam sobie.
Gdybys po tym co sie stalo napisal jedna wiadomosc i podjal kroki o ktorych mowiles to bylbys teraz jak gosc.
Ty natomiast zaczales pisac,straszyc,szantazowac ale tak na prawde to masz jakis dowod na to,ze Ci sie wlamali do komputera?

Moja rada jest taka,zebys sie uzbroil w cierpliwosc,poszukal (przedewszystkim) dla Twojego wlasnego dobra winnego i nam powiedzial kto to taki.Ja pierwszy Cie przeprosze za to co wczesniej napisalem.

Co do KaraJunior i tego czy wycofal czy nie kolona to na sprawe mozna popatrzyc z dwoch stron.Dla Ciebie jest to niesprawiedliwe bo niby miasto bylo puste.Z drugiej strony on tez mial racje bo dzien wczesniej ubili Ci ponad 2000 birem czyli on tez mial straty.Wiec racja jest po obu stronach.

Ja mam jeszcze jedna watpliwosc.Jezeli haker wycofal wsparcia z Twojego miasta i Twoj sojusz i Wasz sojusznik (Never) o tym wiedzieli dlaczego nie wyslali wsparc od nowa?Jezeli u mnie w sojusz taka sytuacja mialaby miejsce to pierwsze co bym zrobil to kazal miasta gracza zabunkrowac.

Juz tak na spokojnie.Nie chce Cie oskarzac bo sam sie denerwuje jak widze Wasze oskarzenia ale zwroc uwage na to,ze ja podaje jakies argumenty i wg mnie sa one sensowne.Wy niestety uczepilscie sie tego,ze brak u nas fair play i na tym bazujecie.

To tyle.

Pozdrawiam i milego weekendu dla wszystkich.
 

DeletedUser741

Guest
bazujemy na faktach które widzieliśmy w wiadomościach i czynach włamywacza.
co do wsparcia nie było na to czasu, nie wiem ja ku ciebie ale o godzinie 23 jak zorientowałem się o włamaniu większość ludzi już śpi zwłaszcza że to środek tygodnia a kolon wszedł o godzinie 7 gdzie nawet jak ktoś wstaje o 5 czy 6 do pracy nie zdążył by ze wsparcie. to tak w ramach wyjaśnienia
 

DeletedUser10664

Guest
Dla sprostowania, nie napisałem żebyś olał wirusa, wręcz przeciwnie, nie dziwie ci się że oddałeś kompa do policji czy komu tam, ja bym zrobił dokładnie to samo. Chodzi o to że tak wybuchnąłeś na forum. Ja gdybym miał taką sytuacje, to bym poczekał spokojni, jeżeli sprawa by się wyjaśniła i było by to faktycznie włamanie, to bym spokojnie napisał kto się włamał, i podziękował za "uczciwą grę". Jeżeli to nie był włam, to przynajmniej byś oszczędził tego zamieszania. Z ciekawości i ja czekam na wiadomość od supportu.

A tak na marginesie, to bardziej wiarygodne byłyby screeny tych wiadomości, niż takie przepisywanie ;)
 

DeletedUser

Guest
Chyba wszyscy czekają na moją wypowiedź, więc piszę kolona nie cofnąłem i zrobiłbym to jeszcze raz.
Po pierwsze nic nie wiedziałem o włamaniu, a nawet gdybym wiedział to bym wysłał kolona, bo gość jest obłudny jak diabli.
Oto fragment naszej rozmowy po bitwie w piątek 5 sierpnia, rozmowa odbyła się w sobotę.

pilipek 06-08-11 o godzinie 11:06
no jak dla mnie to są kolosalne liczby :) ale wreście zdobyłem swoje upragnione odznaczenie :p za znisczenie najwięcej jednostek :p
umówmy się tak że jutro jest niedziela czyli świeto to sobie odpocznijmy więc jak chcesz próbowac to dzisiaj a jutro aby każdy z nas spędził czas z rodzina i przyjaciółmi a nie przed komputerem :) taka moja skromna propozycja :) czy przyjmiesz czy nie to zalezy od ciebie

Zamiast czas wykorzystać z rodziną, wykorzystał do zabunkrowania wioski a między czasie wysłał sobie w niedzielę ataki na dewas'a.

Teraz ma rzeczywiście czas który może poświęcić rodzinie bo niema już miasta do bunkrowania.
Reasumując pomogłem mu spełnić obietnicę.
 
Status
Zamknięty.
Do góry