jak zdobyc punkty kultury

  • Rozpoczynający wątek gerd
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Witam,
jak moge najszybciej i najtaniej zdobyc punkty kultury na 3 polis?
nie mam kogo atakowac na wyspie, poniewaz albo naleza do naszego sojuszu, albo maja po 300 punktow
z gory dziekuje za odpowiedzi
 

DeletedUser

Guest
przecież masz wszystkie dostępne mozliwości w zakładce kultura w agorze. Liczysz na to, że ktoś poda Ci magiczny przepis
 

DeletedUser

Guest
Są cztery możliwości, albo płacisz lub płacisz, albo pływasz lub dezerterujesz ;-)

1) kupujesz punkty premium za surowce, czyli płacisz surowcami
2) kupujesz punkty za premium, czyli płacisz PLNami
3) budujesz statki, i pływasz na sąsiednie wyspy
4) Zmieniasz sojusz na inny - dezerterujesz - ale za to masz kogo atakować ;-))
 

DeletedUser

Guest
co maja wspolnego punkty premium?
nie oczekuje cudownej recepty, tylko odpowiedzi od kogos, kto ma doswiadczenie w tej grze
 

DeletedUser

Guest
Możesz wybudować akademie na 30 poziom i puszczać:
Festyn miejski <-- + surowce jeszcze potrzebne
Igrzyska Olimpijskie <-- + premium jeszcze potrzebne
Występy teatralne <-- + teatr jeszcze potrzebny

Albo zbudujesz statki i zaczniesz pływać do wiosek dalej żeby je atakować.
 

DeletedUser

Guest
Szukałam, nie znalazłam. Ile punktów kultury dają poszczególne ..dyscypliny jej zdobywania, festyn, pochód i organizacja spektaklu teatralnego?
 

DeletedUser

Guest
Eee

Ile potrzeba punktów kultury aby założyć nowa wioskę?
 

DeletedUser

Guest
Wszystko masz w agorze, zakładka kultura, do każdej wioski potrzebna jest inna ilość punktów.
 

DeletedUser

Guest
Wszystko masz w agorze, zakładka kultura, do każdej wioski potrzebna jest inna ilość punktów.

Nie do końca wszystko jest w Agorze - być może jest ale niezbyt jasno wyjaśnione. Jednego nie kapuję.
Mam przebyte 3 pochody tryumfalne ale tylko 2-gi poziom kultury - powinnam otrzymać chyba 3 punkty prawda?

I nie rozumiem gdzie jest napisane, ile potrzebuję punktów kultury aby przejąć inne polis - w zakładce "Kultura" jest tylko: "Miasta 1/2" - mam rozumieć, że posiadam jedno z dwóch możliwych polis?
 

DeletedUser

Guest
Tak masz 1 z 2 możliwych miast.
Gdy uzupełnisz to pole (0/3) występami lub pochodami czy innymi będziesz miała 1/3
 

DeletedUser

Guest
Dziękuję Ci.
Rozumiem, że po osiągnięciu odpowiedniego poziomu badań i akademii mogę spokojnie przejąć czyjeś "mienie" :D
Już sądziłam, że każdy punkt kultury trzeba zdobyć w inny sposób - a atak wydaje mi się najłatwiejszy i najszybszy.
Pozdrawiam
 

DeletedUser

Guest
Nie do końca wszystko jest w Agorze - być może jest ale niezbyt jasno wyjaśnione. Jednego nie kapuję.
Mam przebyte 3 pochody tryumfalne ale tylko 2-gi poziom kultury - powinnam otrzymać chyba 3 punkty prawda?

I nie rozumiem gdzie jest napisane, ile potrzebuję punktów kultury aby przejąć inne polis - w zakładce "Kultura" jest tylko: "Miasta 1/2" - mam rozumieć, że posiadam jedno z dwóch możliwych polis?

1. za 3 punkty kultury powinien ci wzrosnąć poziom kultury do 3. na pewno wykonałaś pochody, czy po prostu zebrałaś ponad 900 pokonanych i nie uruchomiłaś pochodów?

2. na kolejne poziomy potrzeba 9, 18, 30, 45, 63,84, itd. punktów kultury
 

DeletedUser

Guest
Sądziłam tak jak Ty, że poziom kultury powinien wynosić 3 - wszystkie 3 pochody się odbyły ale poziom kultury wciąż jest na 2.
 

DeletedUser

Guest
punkty kultury to niestety nie to samo co poziom kultury:)
 

DeletedUser

Guest
Jeszcze nie mam teatru i chce się przekonać czy jest tam jakaś "opcja do zdobywania p. kultury", czy możliwe są tylko "występy teatralne" widoczne w agorze? Bo nie wiem czy chcę poświęcać miejsce na specjalny budynek, ze zniżką 5 tys. drewna 6 tys. kamienia i 5 ty. monet na występ, skoro mogę zrobić festyn...
I o co chodzi z trwaniem akcji? Że przez ten cały czas produkują się cały czas punkty jak np. boskie łaski, czy jest to czas między następnym występem? Jeżeli czas między kolejnymi występami, to tym bardziej się nie opłaca stawiać teatru :p
Rozjaśnijcie mi w głowie ludzie, bom ciemna jak węgiel xD
 

DeletedUser

Guest
***

za każdy występ teatralny, festyn lub igrzyska otrzymujesz 1 punkt kultury
te trzy wydarzenia kulturalne mogą odbywać się jednocześnie, co "przyspiesz" zdobywanie kultury, natomiast mogą być organizowane w tym samym czasie tylko w jednym mieście
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
czyli, skoro występ teatralny trwa 5 dni, a festyn 12h. to w ogóle bez sensu stawiać teatr...
 
Status
Zamknięty.
Do góry