Jakie jest wasze zdanie na temat Konta premium

  • Rozpoczynający wątek Robii Robson
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Kosiarz nie sa ceny zblizone :)

1 KP u plemion = 1 KP tutaj
W plemionach jest 1 KP a tutaj az 5.

Czyli ok 2,5 miesiaca wygody z KP na plemionach = 2 tyg wygody z full KP

Co jest rowne??


Troche na KP w plemionach to ja jechalem i ceny jeszcze na pamiec sie zna :D
 

DeletedUser

Guest
zgadzam się premka za droga troche ale odmówie trzy piwa dziś i premka jest:)
i nie rozumiem tego co wy tu piszecie może powini wam premium dać za darmo bo macie łaske grać w tą gre?
a co do dzieci i braku kasy na premke to moze trzeba grać bez premium i się ogarnąć
 

DeletedUser

Guest
oto właśnie chodzi, żeby gracze, którzy nie będą mieli premium mieli równe szanse - tzn. żeby mogli brak KP nadrobić większą ilością kliknięć itp. Ale zwiększanie wydobycia i zwiększenie siły ataku to przesada.
 

DeletedUser

Guest
konto premium daje mozliwosc bycia w top = ale tylko mozliwosc

grałem na serwerze alpha.de i z chwilą wejscia polskiej wersji oddałem swoje miasta innym graczom - miałem ich tylko 8 kiedy to TOP 1 miał az 21 miast

moje spostrzezenia na ten temat są następujące

1. nic nie zastąpi aktywności - premium daje tylko ekstra 30% surowców na godzinę a aktywnosc umozliwia zdobycie nawet 100 000 surowców dziennie na kazde miasto = wiem ze w tej chwili wielkości te wydają się wam przesadzone lub nawet wyssane z palca - ale jak pogracie to się przekonacie ze są jak najbardziej realne

2 po całkowitym rozbudowaniu miasta - jedyne co się produkuje za surowce to pkt kultury i odbudowywuje się armię - wiec nie ma sensu wydawac na nie złota

3. jedyny + premum to zwiększony az o 50% przyrost many (z niem gunst - nie wiem jak to przetłumaczyli tutaj) i jest to najwazniejsza rzecz na którą TRZEBA wydac realną kasę

4. odpowiednie badania mogą trochę zmniejszyc przewagę graczy z premium

5. sam przejmowalem bez większych kłopotów miasta graczy którzy mieli kopalnie rozwinięte do 40 lvl a dziwnym trafem zapominali o zbudowaniu wojska

wiec jako podsumowanie powtórzę

PREMIUM UŁATWIA WEJSCIE DO TOP ALE AKTYWNOŚC UMOZLIWIA POZOSTANIE TAM

i zeby nie było marudzenia - i kto to mówi = w chwili odejscia byłem 2 w sojuszu Polnische Allianz za graczem sos45
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Po pierwsze po co dwa tematy na ten sam temat?

Po drugie jeśli Ci nie pasuje konto premium to nie kupuj proste.

Po trzecie IG na tym zarabia

Po czwarte to jest tylko gra..



Squnqs ma rację bo

Po trzecie IG na tym zarabia

Gdyby na tym niezarabiali to po co robić grę i tak teraz mniej bo są BOTY
 

DeletedUser

Guest
Moze poprostu, otworzyc po jakims czasie swiat bez opcji premium (tzn takiej rozbudowane, tylko to co kazdy zna i sobie ceni bez bonusow militarnych itd.) Moze to w jakis sposob przyciagniej wiecej mrowia... i wyrowna rozgrywke
 

DeletedUser

Guest
4. odpowiednie badania mogą trochę zmniejszyc przewagę graczy z premium
mozesz wyjasnic jesli ja wybuduje jakas tam tech co m ida te 10% do ataku a gracz KP zrobi to samo to nic sie nie zmieni i bedzie mial te 20% wiecej :D
 

DeletedUser

Guest
bez urazy ale wolalbym wlac w siebie te 3 piwa niz wydac na KP :p
 

DeletedUser

Guest
Mimo wszystko uważam że takie konto premium to tak jakbym wpisywał kody do tej gry (które nie są dozwolone podobno) Jest wiele innych dodatków które można aktywować poprzez kupna KP.

Na przykład:
Godło sojuszu oraz użytkownika.
Czas trwania drogi wojsk na mapie
Szybszy podgląd wiosek
Zmiana trybu graficznego
Przesyłanie raportów do wielu graczy jednocześnie
Wiadomość grupowa (kilka osób pisze ze sobą w jednej wiadomości)
Większy bonus w nocy
Informacja o atakach na telefon
Szybszy czas transportu
i wiele wiele więcej.

A nie zwiększanie szybkości budowanych budynków czy siły wojska. Gra nie ma sensu, niektórzy gracze nie mają kasy ani możliwości kupienia takiego konta.

Nie koniecznie boty/nooby muszą kupować te konta, mogą kupować je bardzo dobrzy gracze którzy wyprzedzą tych lepszych którzy grają bez KP i szybko pozbędą się zbędnego balastu za plecami.
 

DeletedUser

Guest
1. nic nie zastąpi aktywności - premium daje tylko ekstra 30% surowców na godzinę a aktywnosc umozliwia zdobycie nawet 100 000 surowców dziennie (...)
Całkowicie to rozumiem i zgadzam się z Tobą. Jednak przy 20 miastach wszystkie kopalnie na full +30%, to trochę się tego uzbiera. Na razie mam jedno polis, a Ty masz więcej doświadczenia, więc nawet nie mam argumentów, by się z Tobą spierać, więc zakładam że masz rację. Może rzeczywiście potem kopalnie nie mają żadnego znaczenia. W plemionach nigdy nie miały :)

2 po całkowitym rozbudowaniu miasta - jedyne co się produkuje za surowce to pkt kultury i odbudowywuje się armię - wiec nie ma sensu wydawac na nie złota
No jak to. To nic nie atakujesz? Postaraj mnie się przekonać, że jak dwie równe sobie armie atakują się na wzajem, a jedna z nim ma 20% silniejsze ataki, to dlaczego według Ciebie nie ma to wpływu na walkę. Według mnie ma. Dokładnie ma o 20 % więcej wpływu :)

3. jedyny + premum to zwiększony az o 50% przyrost many (z niem gunst - nie wiem jak to przetłumaczyli tutaj) i jest to najwazniejsza rzecz na którą TRZEBA wydac realną kasę
Chociaż w jednym punkcie przyznałeś mi jakby rację. Zauważ, że w plemionach czy miałeś KP, czy nie, nie miało to wpływu aż takiego na wygląd Twojej armii. Tutaj sam przyznajesz, że więcej many pozwoli produkować więcej jednostek mitycznych, co daje przewagę militarną, bo tak właśnie zrozumiałem punkt 3. Popraw mnie, jeśli coś innego miałeś na myśli.

4. odpowiednie badania mogą trochę zmniejszyc przewagę graczy z premium
Zakładam, że będę grał z równymi sobie, więc te same badania może zrobić gracz, który ma KP i przewaga nie zmaleje.

5. sam przejmowalem bez większych kłopotów miasta graczy którzy mieli kopalnie rozwinięte do 40 lvl a dziwnym trafem zapominali o zbudowaniu wojska
No to robili podstawowy błąd. Nie ma dziwu, że przejmowałeś ich polis bez większego problemu. Pisałem już wyżej. Zakładam, że będę grał z ludźmi rozgarniętymi, a może nawet bardziej doświadczonymi niż ja (na przykład z Tobą ;) ). W każdym bądź razie argument: "możesz trafić zawsze na gościa który nie potrafi wykorzystać swojego KP" mnie nie przekonuje. To tak jakby zakładać, że KP będą mieli tylko gorsi gracze, więc nie ma się czym martwić.

PREMIUM UŁATWIA WEJSCIE DO TOP ALE AKTYWNOŚC UMOZLIWIA POZOSTANIE TAM
No dobrze. Ja akurat nie martwię się graczami, którzy nie mają zdolności, ale bardziej obrotnymi. Jeśli dwóch równych sobie stanie do walki, z czego jeden będzie miał o 20% silniejsze wszystkie jednostki łącznie z mitycznymi, to wydaje mi się, że wynik walki jest przesądzony. Tylko nie pisz mi proszę, że sojusz Cię obroni, bo oboje mogą mieć sojusz. A nie daj boziu trafić na sojusz, gdzie sami Premium są, to nic tylko szukać innej gry. :eek:
 

DeletedUser

Guest
Dziwi mnie fakt, że większość z tutaj się wypowiadających osób zakłada, że gracz z premium to słaby gracz. I oczywiście dobry gracz bez premium potrafi mu dorównać. Podajcie jakiś sensowny argument, gdy spotka się prawdziwego gracza, który przyszedł tu walczyć o top, a nie jakieś dolne lokaty i ma premium. Nie ma co się oszukiwać.
Nie wiem gdzie wy graliście na tych zagranicznych i z kim graliście. Skoro tam nie potrafili wykorzystać możliwości premium i mieli problem z topką nie znaczy, że tu tak będzie. My już mieliśmy okazje popróbować się w tej grze, część z nas już wie jak startować. Ktoś pisał, że jest w top, a nie ma premium. I co z tego? Ledwo świat ruszył. Na początku premium można zastąpić maksymalną aktywnością, ale jestem ciekaw jak sobie będziecie radzić gdy dojdą prawdziwe walki z ogarniętymi graczami, a nie płotkami, które robiły za farmę.
I prośba, przestańcie już rzucać tymi zaczepkami w stronę teamu, bo to i tak mało zmieni. Jeśli taka będzie decyzja IG to może wycofa część bonusów z premium. Może będziecie mieli na to wpływ, ale na pewno nie przez słowne przepychanki. Tak, więc dyskutować, ale nie zapominać o regulaminie.
 

DeletedUser

Guest
jeśli premium nie będzie dawało przewagi, to gracze nie będa go wykupowali.
Chodzi jedynie o zbilansowanie samych bonusów które dzięki premium mozna uzyskać.

Jak świat światem gracze premium kupowali i kupować będą. i na plemionach i na travianie, (na travce to monety szły workami odkąd pamiętam i nigdy nikt nie mówił, że są za drogie, czy za tanie., a tam też jest bonus do produkcji zasobów)

Premium samo w sobie ma dać coś, czego nie ma gracz grający kontem standard.

Ponieważ konto premium jest dosyć drogie w tej grze porównując do innych gier, sądzę, że gracze będą je wykupowali w szczególnych przypadkach.

Co do aktywności, to z pewnością gracz który jest aktywny i w miarę kumaty obędzie się bez premium, ale na pewno będzie mu ciężej. I wykupowanie premium nie ma nic wspólnego z wygrywaniem edycji, choć są gry, gdzie bez premium wygrać się po prostu nie da.

ja w grepolis zmniejszyłbym bonus militarny i gospodarczy o 10% i sądzę, że bilans byłby ok.
 

DeletedUser

Guest
j(...)ja w grepolis zmniejszyłbym bonus militarny i gospodarczy o 10% i sądzę, że bilans byłby ok.
Kij z gospodarczym. Już niech mają KP te 30% więcej z kopalni. Przeboleje to, jeśli ustanowią przewagę militarną na 10% zamiast 20 i wzrost many w świątyniach do 20% zamiast 50.
Albo jeszcze inne rozwiązanie. Zostaje tak jak jest, ale możesz mieć aktywnych w tym samym czasie tylko 3 doradców, z czego jeden to zarządca, drugi to handlarz i jeden militarny do wyboru. A nie tak, że wszystkie jednostki na +20% i do tego jeszcze +50% many, bo to przekoksane na maxa jest i zero bilansu.
 

DeletedUser

Guest
zal jak ppowiedzial moj kolega nie powinno byc takich jak zeby bogatsi mieli lepiej oczywiscie rozumiem ze zalozyciele musza zarobic nie mam nic przeciwko temu tylko ze zamiast wykupowania sobie pomocy w grze mozna by wprowadzic konto premium jak w plemionach takie konto sporo pomaga ale nie ulatwia gry
 

Robin65

Zespół Grepolis
nie powinno byc takich jak zeby bogatsi mieli lepiej

A dlaczego nie? Zaraz dyskusja przejdzie na poziom sprawiedliwości społecznej. Gram tutaj od lutego i nie używam konta premium moja pozycja w rankingu obecnie oscyluje w okolicach top 40 więc można spokojnie sobie bez tych ułatwień poradzić. Nie widzę natomiast nic złego w wydawaniu własnych pieniędzy na ułatwienia, które są dostępne w grze. W życiu też zasobniejsi mogą pozwolić sobie na lepsze rzeczy, ta gra jest zapewne pomysłem twórców by do grupy bogatszych dołączyć.
 

DeletedUser

Guest
Ech bez przesady, długi czas byłam 4-7 miejscu grając bez konta premium. Teraz jestem na miejscu 17 z kapłanką, dowódcą i kapitanem. Ale dowódcę i kapitana włączam tylko przed poważniejszymi walkami, a tak to nieraz przez długi czas nie mam. Konto premium jest ważne tylko wtedy kiedy jest dużo walk, zwłaszcza kiedy przychodzi się bronić, atakuje kilka osób praktycznie codziennie, a bronimy się sami. Wiadomo wtedy, że kilka osób zrobi w tym samym czasie dużo więcej offa niż jedna osoba defa. Handlarz to takie coś co nie wiem po co jest. Przy większej ilości wiosek zawsze, w którejś zostaje surowców i spokojnie można sobie poprzesyłać, do tego trochę się ufarmi i jest okey. Zarządca - przy 30 wioskach nie jest mi do niczego potrzebny. Nadal nie ma w nim nic co by mnie skłoniło do zakupu go.
 

DeletedUser

Guest
W sumie dziwi mnie podejście niektórych. Ta gra to biznes jak każdy inny i Wasze protesty są równie trafione (nie mówię o wszystkich) co pretensja, że sąsiad ma lepszy samochód i to nie fair, że zarabia więcej. Od razu powiem, że nie jestem zwolennikiem premium (używam "półpremium", bo nie chce mi się męczyć z ogarnianiem 30 miast przez pół dnia, ale dobiłem do top1 w eko, ataku i obronie bez premki), ale jak ktoś ma kasę to niech kupuje. On płaci za to byście Wy mogli pograć za darmo, więc dlaczego chcecie mu zabrać bonusy? Czy to jest sprawiedliwe?

Dobrze tu obrazuje sytuację stwierdzenie, że ktoś woli wlać piwo w siebie niż zapłacić za KP. Co kto lubi, ale widać jednak kasa jest, tylko wolicie wydać na inne używki niż grepo i narzekać, że KP jest niesprawiedliwe. Wydaje mi się, że jednak 20 zł albo i mniej na msc (tyle mnie KP kosztuje)to nie tak dużo, jakby podliczyć dzienną ilość wchłanianych trunków:p

Myślę, że przykłady graczy z KP co to wydaje tysiące złota na szybką budowę to promil użytkowników kupujących premium, więc nie demonizujmy.
Poza tym dobry gracz z KP używa mózgu i nigdy nie będzie wydawał masy złota na przyspieszenie budowy, igrzyska itp, bo to się kompletnie mija z celem i nie opłaca.

Dla mnie zarządca i kapitan to wszystko co potrzebne do aktywnej gry przy dużej ilości miast. Reszta jest zbędna. Co do kapłanki to może i daje dużo łaski, tylko co z tego jeśli tak naprawdę jednostki mityczne są relatywnie słabsze niż normalne wojska?


Zarządca - przy 30 wioskach nie jest mi do niczego potrzebny. Nadal nie ma w nim nic co by mnie skłoniło do zakupu go.

Kaliszaneczka nie wiem jak to robisz, ale podziwiam. Mnie już szlag trafiał przy kilkunastu miastach bez niego
 
Status
Zamknięty.
Do góry