[Omawiane] Jednostki wodne

DeletedUser26476

Guest
Przeczytałem gdzieś ,że najlepszą jednostką do ataku jest statek ogniowy a do obrony biremka ,ale gdy patrzę na statystyki Hydry to mdleję. Czy Hydra jest najlepszą jednostką wodną (lepszą od biremki [w obronie] i statku ogniowego [w ataku] ?
 
Odp: Jednostki wodne

W przeliczeniu na mieszkańca to fakt, hydra jest lepsza w ataku od ogni i lepsza w obronie niż birema. Niestety jest wolna i nie można nią wspierać innych miast niż te w których czcimy posejdona. Jeśli używasz skryptu DIO to w lewym górnym rogu masz taką ikonkę
dio.jpg

klikając ją otwiera się okienko gdzie są porównane wszystkie jednostki w grze z podziałem na rodzaj broni :p
(porównania w przeliczeniu na mieszkańca)
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser19924

Guest
Odp: Jednostki wodne

Statystyki niezbyt się sprawdzają w grze czasami...tak to wygląda na przykład w przypadku hydr. Osobiście znam może kilka osób, które robiły trochę hydr w miastach, jednak jak dla mnie jest to nieopłacalny interes.

Na zrobienie hydry potrzeba dodatkowo 300 łask od Posejdona...łask, które wydaje się w dużych ilościach na zewy w późniejszym etapie gry. A wcześniej, przyrost tych łask nie jest na tyle duży, aby ich budowa była wydajna. Jedynie wiele farm w pobliżu, skąd można kraść łaski mogłoby rozwiązać problem, ale to i tak możesz na raz wrzucić tylko budowę jednej sztuki
 
Odp: Jednostki wodne

Jeszcze dodałbym że paczka hydr nie zawsze wyjdzie lepiej niż paczka ogni czy birem ;P wszystko zalezy od ilości :)
 
Odp: Jednostki wodne

oświeć nas Graczu Roku bo nie idzie zrozumieć o czym piszesz...

wszechwiedzący podobno jesteś :rolleyes:

hydra wymaga światyni na 22 poziomie przez co nie można rozebrać tego budynku do poziomu 1
przy ogniach nie ma tego problemu więc można miec ich więcej dzięki czemu ich suma ataku będzie większa niż hydr

musialbyś zrobić paczkę 70 hydr by ognie wyszły slabiej w ataku a nie widzialem większych paczek niż 60 sztuk a ich sila ataku wyniesie 78k a np 400 ogni ma już wieksza sile ataku

co prawda nigdy hydr nie robiłem więc nie wiem ile wynosi maksymalna paczka, widzialem jak inni odbijali nimi miasta i to byly paczki na poziomie 60sztuk

dlatego napisałem że zalezy to od ilości
jeśli ktoś wysle 10-20 hydr niech nie liczy na to że zbije więcej birem niz 350-380 ogni (386 ogni to max bez ekspansji przy zachowaniu portu na 30 poziomie)
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser13617

Guest
Odp: Jednostki wodne

wszechwiedzący podobno jesteś :rolleyes:

hydra wymaga światyni na 22 poziomie przez co nie można rozebrać tego budynku do poziomu 1
przy ogniach nie ma tego problemu więc można miec ich więcej dzięki czemu ich suma ataku będzie większa niż hydr

musialbyś zrobić paczkę 70 hydr by ognie wyszły slabiej w ataku a nie widzialem większych paczek niż 60 sztuk a ich sila ataku wyniesie 78k a np 400 ogni ma już wieksza sile ataku

co prawda nigdy hydr nie robiłem więc nie wiem ile wynosi maksymalna paczka, widzialem jak inni odbijali nimi miasta i to byly paczki na poziomie 60sztuk

dlatego napisałem że zalezy to od ilości
jeśli ktoś wysle 10-20 hydr niech nie liczy na to że zbije więcej birem niz 350-380 ogni (386 ogni to max bez ekspansji przy zachowaniu portu na 30 poziomie)

To tylko punkt widzenia staro-systemowca. Tam budujesz tą swoja "krzewinę" i możesz sobie rozbierać wiochy, żeby trzymać te 400 ogni czekając na okupację. Bo się nie przemieszczasz i nie musisz być elastyczny.

Na nowym systemie wioska dziś ogniowa przy froncie jutro jest 3 morza od frontu i robisz w niej jakiś def lądowy czy birki. Dodatkowo wszystkie ognie i offy wybijasz co 3 dni jeśli grasz aktywnie i wyjątkowo kto się bawi w takie rozbiórki miast. Nie było by skąd sury słać do tych niefunkcjonalnych niedorozwojów 7,5k

Ale to dzielenie włosa na czworo. Dla @Tornada wystarczy informacja, że ognie zbuduje szybciej i taniej niż Hydry oraz szybciej je przemieści na mapie :)
 
Odp: Jednostki wodne

Jesli strace ognie to i tak eko w tym mieście nie jest ważne :p bo trzeba surowce przesyłać, dlatego w ogniach moge mieć wszystko na 1 poza portem a w ofach i defach mam eko na 40 i z nich przesyłam surke:p fakt ze jesli rozbije kilkanascie paczek to surki brakuje

PS MG ja robie wioski uniwersalne (ognie/biremy, off/def) dlatego moja elastyczność moze nie jest taka jak u was w sojuszu ale mi wieksza nie jest potrzebna by po stracie ogni robic tam np def ląd

co do ostatneigo zdania się zgodzę :)
 
Ostatnia edycja:

tomaszek79

Zespół Grepolis
Odp: Jednostki wodne

za dawnych czasów na Epsilonie robiłem hydry do kolona, w tedy to była świetna sprawa bo atakowały miasto wroga i za chwilę już broniły kolona ale w tedy mało ludzi robiło paczki po ponad 300 ogni, max jaki można było mieć to coś około 320-330 szt ale takich graczy można było policzyć na palcach jednej ręki
są dość powolne bo czas ich podróży jest identyczny jak wolnych taczek i nie możesz wspierać miast gdzie nie ma posejdona
nie do końca kolega *El Gato* ma rację:
siła ataku hydry to 1310
obrona to 1400
siła ataku ognia to 200
siła obrony biremy to 160
jeśli masz 60 hydr to siła ich ataku to 78600 a obrony 84000
więc jeśli podzielisz to przez wartości powyżej to przy 60 hydrach masz siłę ataku 393 ogni a obrony tyle co 525 birem
 
Odp: Jednostki wodne

za dawnych czasów na Epsilonie robiłem hydry do kolona, w tedy to była świetna sprawa bo atakowały miasto wroga i za chwilę już broniły kolona ale w tedy mało ludzi robiło paczki po ponad 300 ogni, max jaki można było mieć to coś około 320-330 szt ale takich graczy można było policzyć na palcach jednej ręki
są dość powolne bo czas ich podróży jest identyczny jak wolnych taczek i nie możesz wspierać miast gdzie nie ma posejdona
nie do końca kolega *El Gato* ma rację:
siła ataku hydry to 1310
obrona to 1400
siła ataku ognia to 200
siła obrony biremy to 160
jeśli masz 60 hydr to siła ich ataku to 78600 a obrony 84000
więc jeśli podzielisz to przez wartości powyżej to przy 60 hydrach masz siłę ataku 393 ogni a obrony tyle co 525 birem

po pierwsze - wtedy
po drgie - porównywałem hydry tylko z ogniami
po trzecie - napisałem wyraźnie że 60 hydr to 78k pkt ataku ale 400 ogni ma więcej
po czwarte - skoro kiedys malo kto robił paczki ogni wielkosci ponad 300 ogni to kto robil hydry?
po piąte - wartości ataku i obrony zmieniły się jednostką mitycznym i kiedyś hydra była słabsza niż obecnie
 

tomaszek79

Zespół Grepolis
Odp: Jednostki wodne

po czwarte - skoro kiedys malo kto robił paczki ogni wielkosci ponad 300 ogni to kto robil hydry?
na tamtych światach nie można było zrobić więcej bo mniej ludzi było, to była wersja 1.0 gdzie senat był tylko do 40 poziomu ale robiłem tam hydry i teraz też mam jedno takie miasto

a jesteś w stanie zrobić paczkę większą jak 400 ogni?powiem że jeszcze nie widziałem nikogo kto by taką miał
 
Odp: Jednostki wodne

na tamtych światach nie można było zrobić więcej bo mniej ludzi było, to była wersja 1.0 gdzie senat był tylko do 40 poziomu ale robiłem tam hydry i teraz też mam jedno takie miasto

a jesteś w stanie zrobić paczkę większą jak 400 ogni?powiem że jeszcze nie widziałem nikogo kto by taką miał

hehe z pogrubionego
mam paczkę 407 ogni ale widziałem większe np 415
wyliczyłem ile może wynosić maksymalnie paczka ogni bez ekspansji i umieściłem to na forum
jeśli ktoś ostro skatuje wioskę i nawet rozbierze port może zrobić 400 ogni z ekspansja było by 430

gram od wersji 1.0 i nie spotkałem sie z tym by ktos robil hydry wtedy

PS na starych swiatach z gospodarstwem 40lvl mozna bylo zrobic max 338 ogni
 
Ostatnia edycja:

tomaszek79

Zespół Grepolis
Odp: Jednostki wodne

no to gratulacje, powiem szczerze że pierwszy raz widzę kogoś kto ma tak duża paczkę, w sumie jak dobrze pokombinujesz to i hydr by dużo więcej było bo gdzieś w granicach prawie 80 szt a to już siła wielka tylko że strasznie powoli się je robi
 
Odp: Jednostki wodne

wszystko dzięki gradowi (sporo przy tym jednak zabawy), nawet gdyby senat rozebrac gradem do 1 poziomu to weszlo by wiecej ogni
natomiast ja zostawiam port na 30 poziomie, nie złoce woja a nie chce czekac wiecznosci na budowe :)

- - - Automatycznie połączono posty - - -

nw sumie jak dobrze pokombinujesz to i hydr by dużo więcej było bo gdzieś w granicach prawie 80 szti

77 max bez ekspansji (przy senacie 9)
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser13253

Guest
Odp: Jednostki wodne

Kolega tomaszek79 takie bzdury tu wypisuje że spadłem ze śmiechu z krzesła. Może wystąpię o jakieś odszkodowanie w postaci złotych monet za zbity mój zgrabny tyłek.
Ciekawe czy odpowiadasz na tickety z działu "jak grać"? Wyjaśniło by się skąd tyle "mięsa armatniego" w moich okolicach...

Po pierwsze - nikt nie robił hydr bo przed zmianą statystyk mitycznych która weszła wraz z aktualizacją numer pierdyliard, były one całkowicie nieopłacalne. Po prostu wypadały blado wobec statków ogniowych patrząc przez pryzmat punktu ataku per punkt popa. Skoro je wtedy robiłeś - heh.... życzę szczęścia w grze z takimi umiejętnościami.

Po drugie, te Twoje wyliczenia. Co to w ogóle jest? Koło profesjonalnego podejścia to to nawet nie stało. Do czegoś nick pomalowany na niebiesko chyba zobowiązuje? Kompromitacja.
Aby raz na zawsze zakończyć dyskusje na temat co lepsze, proponuje zawsze porównywać jednostki przy popie 2930 na miasto. (taki mamy wynik przy max rozbudowie):
ognie - 293 szt. - 58 600 off
biremy - 366 szt. - 58 560 deff
hydry - 58 szt. - 75980 off / 81200 deff
Jak widać hydra bije na głowę i ognie i biremy. Biorąc pod uwagę że jest to jedna i ta sama jednostka, można powiedzieć że aby otrzymać wartość bojową w offie i deffie potrzeba dwóch miast przy normalnych jednostkach a tylko jednego przy mitycznych hydrach. Problem jaki się pojawia to te nieszczęsne łaski. Dla przykładu, przy prędkości 1x i posiadaniu 125 miast przyrost łask pozwala na 2 szt hydry per dzień, co daje 29 dni na pełny zestaw... co jest niedopuszczalne ;-)

Po trzecie, jeżeli nie widziałeś paczki powyżej 400 ogni to zapraszam do screenu poniżej. Jedna ważna uwaga! Ekspansja +300

Port.jpg

i wracając do dyskusji o hydrach - 4200 wolnego popa to 84 hydr czyli 110040 att czyli 550 ogni. Miłe....

A jak zrobić 4200 popa? Ot tak:

Ekspansja +300 i rozwój miasta:
Senat.jpg

Zastrzeżenie jedno. Otrzymać takie statystyki miasta można tylko przy pomocy kolegów/koleżanek. Kamienny grad w połączeniu z katapultami od przyjaciół sprawdza się do pewnego stopnia. Algorytm jest tak napisany że atak kierowany jest na jeden losowy budynek. Jeżeli jego poziom = 1 to nici z jakiegokolwiek burzenia podczas takiego ataku. Upraszczając - w pewnym momencie (gdy masz już 4-5 budynków na poziomie 1) takie ataki nie przynoszą zamierzonego skutku. O wiele bardziej pomocne są błyskawice - one zawsze coś zburzą, jednakże aby utrzymać Gospodarstwo na 45 lvl, potrzeba na prawdę dużo, dużo pracy. Ja cierpliwości miałem tylko na tyle ile widać na screenie, aczkolwiek ten wynik można poprawić. Z moich wyliczeń (ale nieprecyzyjnych) można podbić jeszcze o 300 popa otrzymując maks 450 ognii z takiego miasta. Oczywiście nie wspomnę o tym że bez złotych monet budowanie w nim ogni to mordęga.

Z pozdrowieniami dla leniwych i niedouczonych
Miszcz.
 

DeletedUser19924

Guest
Odp: Jednostki wodne

Tak trochę "uzupełniając"...jak chcemy rekrutować te nieszczęsne hydry, musimy pamiętać jeszcze, aby utrzymać świątynie na 22 poziomie (a to jest 110 wolnych mieszkańców). Pewnym ułatwieniem w ich rekrutacji jest aktualnie badanie w akademii plądrowanie świątyń. Jak ma się dobre farmy, lub dobrych kolegów/koleżanki na wyspie, można sobie zrobić 60 boskich wysłanników i plądrować nimi jaskinie innych, a w odpowiednim momencie je rozbić. Można także wspomagać się odpowiednio wyszkolonym Heraklesem przy rekrutacji Hydr. Jednak to wymaga już posiadania większej ilości czasu...a lepiej chyba sobie pograć dla przyjemności, niż tak kombinować.
 
Do góry