Katapulta - powinna byc szybsza

  • Rozpoczynający wątek Liq88
  • Data rozpoczęcia

Zwiększyc prędkośc katapulty?

  • TAK

    Głosy: 20 60,6%
  • NIE

    Głosy: 10 30,3%
  • NIE MAM ZDANIA

    Głosy: 3 9,1%

  • W sumie głosujących
    33
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Katapulta ma najniższą prędkość w grze. 14x mniej niż druga w kolejności jak chodzi o ślimakowatość jednostka do ataku - procarz. Wydaje mi się ta różnica przesadą. Czasami ma się przeciwnika na swojej wyspie i aż się prosi by podejść od lądu wybić wojsko lądowe zburzyć mur i dopiero wtedy posłać SO. Tylko, że przy takiej prędkości katapulty to bez sensu skoro minie pół dnia zanim dotrze na drugi koniec wyspy. Przeciwnik zdąży ściągnąć wsparcie od sojuszu z całego morza.
Nie wiem o ile powinna być większa prędkość katapy, ale gdyby była x2 mniejsza od procarza dałoby się ją wykorzystać w lądowych atakach:)
 

DeletedUser

Guest
Według mnie jest to bez sensu, jednostka jest wielka, zwalista, więc nic dziwnego że jest powolna... Poza tym, zawsze możesz zaatakować morzem...
 

DeletedUser

Guest
Powolna i owszem, w plemionach też była. Ale żeby aż tak? Kilka punktów mogłaby zyskać:)
Właśnie chodzi mi o atak lądem nie morzem gdzie najpierw trzeba rozbić defa morskiego:)
 

DeletedUser

Guest
A gdyby z robić badanie np. "Konie pociągowe"? Wtedy to konie ciągnęłyby katapultę, a ona zyskałaby na szybkości...
 

DeletedUser

Guest
Katapulta

A po co to komu ? I tak 99% atakow musi i tak przepłynąć przez morze na transportowcach, wiec szybkosc katapult nie ma znaczenia, a dla tego 1% lądowych nie warto wsprowadzac zmian.
 

DeletedUser

Guest
hmm... sam nie używam katapult i nigdy nie zwracałem uwagi na ich prędkość. ale jak teraz zauważyłem że 10h mam nimi przez wyspę to sie zdziwiłem. może autorom chodziło to to by przenieść walkę bardziej droga morską?
 

DeletedUser

Guest
A po co to komu ? I tak 99% atakow musi i tak przepłynąć przez morze na transportowcach, wiec szybkosc katapult nie ma znaczenia, a dla tego 1% lądowych nie warto wsprowadzac zmian.

Tak dopóki ktoś z wrogiego sojuszu nie wejdzie na Twoją wyspę tak będziesz myślał :) A gdy się już to stanie i będziesz chciał z niego zrobić farmę - (do czego musisz zburzyć mur) Odwiedzisz ten temat ponownie:)
sam nie używam katapult i nigdy nie zwracałem uwagi na ich prędkość. ale jak teraz zauważyłem że 10h mam nimi przez wyspę to sie zdziwiłem. może autorom chodziło to to by przenieść walkę bardziej droga morską?

To samo zdziwienie nakłoniło mnie do założenia tematu:) Walka drogą morską i tak jest potrzebna do zdobycia miasta.
 

DeletedUser

Guest
Lol

A po co mi do tego celu katapulty ? Szkoda miejsca w zagrodzie, chce zburzyc mur to mam od tego czary, wystarczy 10 razy rzucic i w 24h koles nie ma muru.
 

DeletedUser

Guest
Owszem ale
1. rzucasz trzęsienie to koleś wie już że masz ochotę na jego miasto
2. może rzucić sobie ochronę

a mi chodzi o taki niespodziewany atak lądem:)
 

Robin65

Zespół Grepolis
Katapulty są mało funkcjonalne i do tego beznadziejnie powolne co ogranicza ich stosowanie ale skoro już są to może warto by je inaczej zbilansować. Głos na tak.
 

DeletedUser

Guest
jesli chcesz rozwalic mur katapultami to puszczasz atak pozno w nocy a on rano dojdzie proste;p
 

DeletedUser

Guest
Ja tam nadal nie rozumiem po co w ogóle tego badziewia się używa. Nadaje się tylko dla graczy ze skłonnościami do demolki. Przydaje się co najwyżej do zburzenia murku farmie. Zajmuje dużo miejsca w gospodarstwie. Przy ataku na wioskę pełną woja nie wiele murku zburzy, lepiej na to miejsce zrobić więcej normalnego offa. Przy ataku na wioskę z mniejszą ilością woja człowiek sam sobie robi krzywdę używając ich, bo murek jest potem do odbudowy, a i okupację trudniej utrzymać. Jestem na nie i tak dosyć jest tu graczy, bezmyślnie demolujących błyskawicami itp.
 

DeletedUser

Guest
Kaliszaneczka zmuszasz mnie do zrobienia testów... jutro wkleję wyniki:)
 

DeletedUser

Guest
Propozycja wprowadzona w zycie.

W Świecie Bohaterów została dodana możliwość zbadania technologii 'Ulepszona katapulta', która zwiększa prędkość do 4.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Status
Zamknięty.
Do góry