[Omawiane] Kilka miast, rozbudowa.

DeletedUser18643

Guest
Witam, interesuje mnie jak rozbudowywać miasta nastawione na konkretny rodzaj jednostek tzn. off morski, off lądowy, def morski, def lądowy. Tzn czy pakować wszystko co się da np senat do max poziomu i tym samym zmniejszać sobie liczbe jednostek, które mógłbym tam wyprodukować? Macie jakieś uniwersalne albo konkretne porady? W jakiej kolejności zazwyczaj specjalizujecie miasta? Pierwsze powiedzmy uniwersalne, drugie def czy off? i czy morski czy lądowy? Co się bardziej przydaję jeśli chcę być mniej zależny od sojuszników a jednocześnie dla nich pomocny? Badania mniej więcej już wiem jakie w jakich miastach.
p.s. szukałem na forum czegoś na ten temat i nie znalazłem. Gram na świecie prędkość x3, czy będzie mi potrzebna farma rozbudowana (kamieniołom, tartak, kopalnia) do max poziomu w kolejnych miastach?
 
Odp: Kilka miast, rozbudowa.

W każdym mieście surowce powinny być rozbudowane do max poziomu czyli 40.
1 miasto musi być uniwersalne , ale przy zdobyciu drugiego przekształca sie je zazwyczaj na offowe albo ogniowe w zależności od upodobań.
Drugie miasto to zalezy jak chcesz grać , ale chyba najbardziej pasują biremy co do kolejnych to najlepiej popatrzeć na własne położenie i budynki w danym mieście , bo jak przejmiesz 3 miasto w ,którym jest 30 poziom portu ,a 10 lvl koszar to chyba jasne ,że pójdzie ono pod jednostki morskie .
na początku senat warto mieć na 14 , bo tyle jest wymagane do portu ,a potem rozbudować na 24 żeby móc postawić łaźnie , a czy chcesz go zostawic wysoko czy też burzyć zależy już od twojej strategi.
 

DeletedUser18643

Guest
Odp: Kilka miast, rozbudowa.

Czy po zburzeniu senatu łaźnie będą stały dalej:)? Ile katapult trzeba by zburzyć mur z poziomu 25 do 0:)?
 

DeletedUser15461

Guest
Odp: Kilka miast, rozbudowa.

Ale swój mur możesz burzyć jak senat ;)
 
Odp: Kilka miast, rozbudowa.

Czy po zburzeniu senatu łaźnie będą stały dalej:)? Ile katapult trzeba by zburzyć mur z poziomu 25 do 0:)?


Nie za bardzo to pamiętam , ale wydaję mi się , ze jedna katapulta niszczy 2 poziomy mur także trzeba tych katapult około 13.Ale lepiej posłać więcej , bo katapulty też mogą paść w ataku.
 
Odp: Kilka miast, rozbudowa.

interesuje mnie jak rozbudowywać miasta nastawione na konkretny rodzaj jednostek
Polecam zapoznanie się z tym tematem na portalu GreTime's. A jeśli chciałbyś poczytać o czymś dokładniej, to zachęcam do składania zamówień tutaj.

Czy po zburzeniu senatu łaźnie będą stały dalej:)?
Tak, będą stały dalej :)

Ile katapult trzeba by zburzyć mur z poziomu 25 do 0:)?
Tutaj dobrej odpowiedzi udzielił Ci -Achilles--. Podałeś za mało danych, wszystko zależy od wysłanych jednostek i jednostek w obronie oraz różnych bonusów, dlatego najlepiej wpisz wszystko do symulatora i będziesz miał wynik.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Kilka miast, rozbudowa.

Nie za bardzo to pamiętam , ale wydaję mi się , ze jedna katapulta niszczy 2 poziomy mur także trzeba tych katapult około 13.
Tak, nie pamiętasz za dobrze :)
Jakieś 30 katapult zburzy cały mur w wyczyszczonym, pustym mieście wroga. Ale tego że miasto będzie puste nie możesz być pewien, bo nie wiesz czy nie płyną do niego jakieś kliny.
 
Odp: Kilka miast, rozbudowa.

Jeśli masz jedno miasto to musi ono być poniekąd uniwersalne by wyczyścić sobie jakieś miasto i je podbić, kolejne raczej muszą być już budowane pod odpowiednie wojska.
Senat- jak masz małe miasto to senat na wysokim poziomie skraca trochę budowę poszczególnych budynków później można go rozebrać czym zwiększasz ilość wolnych mieszkańców, dodatkowo jeśli robisz ognie to po co ci kamieniołom na 40lvl?? jedynie do handlu kamienia na drewno którego potrzebujesz bardzo dużo- ja osobiście nie rozwijam w takim mieście kamieniołomu, jeśli okolica bezpieczna to i murek może być niski ale podstawą jest port i odpowiednie badania w akademii którą po ich zbadaniu również możesz zburzyć ale trzeba pamiętać że już nie będzie w tym mieście festynów :)
 

DeletedUser14968

Guest
Odp: Kilka miast, rozbudowa.

Oczywiście, ze np w ogniówce kamieniołom na lev40 jest bezsensowny, osobiście w ogniówkach mam kamieniołom lev 5...ale to wszystko zależy od stylu gry
 
Do góry