Kolon a urlop ??

  • Rozpoczynający wątek kukuryku1976
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser

Guest
Witam .
Mam mały problem ,wbiłem bunt chciałem wysłać kolona i pisze mi że gracz jest na urlopie i nici z tego lecz mogę go szpiegować i wysyłać zwykle ataki . Wiec może ktoś mi powie jak to jest z tym urlopem .:)
 

DeletedUser

Guest
Odp: Kolon a urlop ??

Witam .
Mam mały problem ,wbiłem bunt chciałem wysłać kolona i pisze mi że gracz jest na urlopie i nici z tego lecz mogę go szpiegować i wysyłać zwykle ataki . Wiec może ktoś mi powie jak to jest z tym urlopem .:)

Hmmm .... jajo zoltodziob bym odpowiedzial - gracz zapewne duzo wczesniej aktywowal urlop i teraz lada chwila sie on aktywuje --- kolon by doszedl w momencie aktywnego urlopu ... a zwykly atak jeszcze przed
 

DeletedUser

Guest
Odp: Kolon a urlop ??

Hmmm .... jajo zoltodziob bym odpowiedzial - gracz zapewne duzo wczesniej aktywowal urlop i teraz lada chwila sie on aktywuje --- kolon by doszedl w momencie aktywnego urlopu ... a zwykly atak jeszcze przed
A co powiesz na to cytat z wiki i jak to sie ma do tego co napisałeś
jeśli Ty lub inny gracz wysłał ataki lub wsparcie przed aktywacją urlopu, to dotrą one do docelowego miasta normalnie i zaatakują lub wesprą to miasta (zarówno jeśli należy ono do innego gracza, jak i jeśli jest opuszczone),
jeśli w trakcie rozpoczęcia urlopu trwa okupacja miasta, to nie jest ona przerywana.
http://wiki.pl.grepolis.com/wiki/Urlop#Podczas_trwania_urlopu
 
Odp: Kolon a urlop ??

Zapewne jest tak, jak napisał bondyros :)
Zwróć uwagę na to, że przytoczony przez Ciebie fragment Wiki dotyczy sytuacji, w której ataki są wysłane przed aktywacją urlopu, czyli na co najmniej 48h przed rozpoczęciem urlopu. Statek kolonizacyjny może iść maksymalnie 48h, więc skoro chciałeś go wysłać, to w Twojej sytuacji nie ma już możliwości, aby jakikolwiek obecnie wysłany atak mógł dotrzeć po rozpoczęciu urlopu.

Druga część cytatu z Wiki dotyczy okupacji, a Ty piszesz o buncie, więc i tak Ciebie to nie dotyczy.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Kolon a urlop ??

Zapewne jest tak, jak napisał bondyros :)
Zwróć uwagę na to, że przytoczony przez Ciebie fragment Wiki dotyczy sytuacji, w której ataki są wysłane przed aktywacją urlopu, czyli na co najmniej 48h przed rozpoczęciem urlopu. Statek kolonizacyjny może iść maksymalnie 48h, więc skoro chciałeś go wysłać, to w Twojej sytuacji nie ma już możliwości, aby jakikolwiek obecnie wysłany atak mógł dotrzeć po rozpoczęciu urlopu.

Druga część cytatu z Wiki dotyczy okupacji, a Ty piszesz o buncie, więc i tak Ciebie to nie dotyczy.
Czyli mam rozumieć ze jeśli bym miał okupacje w mieście to nawet jak urlop się już rozpocznie to i tak miasto strace ale kolona juz wysłać nie mogę jeśli wplywa po rozpoczęciu urlopu ?? Po mojemu to jest błąd w wiki albo wy się mylicie włączenie urlopu trwa 48 h i w tym czasie można wysyłać ataki ,idąc dalej za wiki to taki atak wejdzie do miasta juz po aktywacji urlopu (Podczas trwania urlopu) .
kukuryku1976 2013-03-21 23:16:34
To jak to co piszesz ma sie do tego co jest w wiki : Podczas trwania urlopu
jeśli Ty lub inny gracz wysłał ataki lub wsparcie przed aktywacją urlopu, to dotrą one do docelowego miasta normalnie i zaatakują lub wesprą to miasta (zarówno jeśli należy ono do innego gracza, jak i jeśli jest opuszczone)
xxx 2013-03-21 23:21:25
Proszę mi podać link do tej informacji, bo najwyraźniej jest w niej błąd i musimy go skorygować. Podaję link, do Grepo Wiki gdzie dokładnie są określone zasady jakie się tyczą urlopu.
http://wiki.pl.grepolis.com/wiki/Urlop

Pozdrawiam xxx
Grepolis Team
To jest to błąd czy nie ???
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Odp: Kolon a urlop ??

Czyli mam rozumieć ze jeśli bym miał okupacje w mieście to nawet jak urlop się już rozpocznie to i tak miasto strace ale kolona juz wysłać nie mogę jeśli wplywa po rozpoczęciu urlopu ?? Po mojemu to jest błąd w wiki albo wy się mylicie włączenie urlopu trwa 48 h i w tym czasie można wysyłać ataki ,idąc dalej za wiki to taki atak wejdzie do miasta juz po aktywacji urlopu (Podczas trwania urlopu) .


Wiki nie pisze nic o tym ze ataki ktorej DOJDA przy wlaczonym (po 48h od aktywacji) dojda czy nie.
Na wlasnej skorze zauwazyles ze wtedy juz atak taki nie moze zostac poslany bo gracz w momencie dotarcia jest chroniony urlopem wiec jego miasto nie moze zostac zaatakowane czyt. zadna jego jednostka wroga nie postawi stopy na jego ziemi.

A co do okupacji --- gracz A chce okupowac gracza B na swiecie x1. wysyla kolona ktory dojdzie za 25h. Gracz B szybko wyliczyl, ze jezeli aktywuje urlop to wlaczy sie on 1h przed zakonczeniem okupacji ... i tez to czyni. Gracz A ma zamrozone wojska w miescie gracza B.
I zapewne wlasnie aby ustrzec sie przed takim dzialaniem okupacja nie jest przerywana wraz z wlaczonym urlopem

- - - Automatycznie połączono posty - - -

Generalna uwaga --- w wiki slowo 'aktywacja' oznacza klikniecie urlopu czyli rozpoczecie odliczania 48h, a nie moment wlaczenia ochrony urlopowej !!
 

DeletedUser

Guest
Odp: Kolon a urlop ??

Dziękuję za zwrócenie uwagi na ten fragment "Podczas 48 godzin od włączenia urlopu do jego aktywowania się". Jakiś czas temu, gdy próbowałam ujednolicić nazewnictwo musiał mi ten fragment umknąć - pewnie dlatego, że był za dużą czcionką pisany ;) Przed chwilą zmieniłam to już.

Prawdopodobnie wszystkie te wątpliwości rodzą się z powodu nazewnictwa. Tak więc:
  • aktywacja - kliknięcie w ustawieniach gry chęci włączenia urlopu (potem następuje 48 godzin czekania na urlop),
  • rozpoczęcie urlopu - moment, kiedy na koncie rozpoczyna się urlop (gracz nie może się zalogować do gry, a po 24h dopiero może go przerwać).
 

DeletedUser

Guest
Odp: Kolon a urlop ??

OK teraz jest to jaśniejsze i bardziej zrozumiane :) Jeszcze ten wpis bym troszke zmienil bo co bedzie jeśli wyśle wsparcie (atak) które plynie wiecej niż 48h i bedzie wplywało jak urlop się już zacznie (sporadyczny przypadek ale jednak może być )
jeśli Ty lub inny gracz wysłał ataki lub wsparcie przed aktywacją urlopu, to dotrą one do docelowego miasta normalnie i zaatakują lub wesprą to miasta (zarówno jeśli należy ono do innego gracza, jak i jeśli jest opuszczone),
 
Odp: Kolon a urlop ??

co bedzie jeśli wyśle wsparcie (atak) które plynie wiecej niż 48h i bedzie wplywało jak urlop się już zacznie (sporadyczny przypadek ale jednak może być )
Wówczas, tak jak jest to napisane na Wiki, takie wsparcie bądź atak powinien wesprzeć bądź zaatakować mimo, że czas dotarcia będzie podczas urlopu.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Kolon a urlop ??

Czy dobrze rozumiem że w starym systemie można zabrać miasto jak urlop już się rozpocznie a w nowym systemie już nie ??
 
Odp: Kolon a urlop ??

Tak naprawdę liczy się czas dotarcia ataku ze statkiem kolonizacyjnym, a więc jeśli w starym systemie dotrze on nawet na moment przed rozpoczęciem urlopu, to okupacja będzie trwała podczas urlopu i miasto zostanie przejęte w trakcie jego trwania. W nowym systemie, jeśli atak ze statkiem kolonizacyjnym również dotrze nawet na moment przed urlopem, to miasto wówczas zostanie przejęte.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Kolon a urlop ??

Czyli albo w starym albo w nowym systemie coś jest nie tak z urlopem . Bo dlaczego tu mogę zabrać miasto jak urlop już trwa a w 2 przypadku nie mogę tego zrobić . Ktoś mi to wytłumaczy dlaczego tak jest?
 

DeletedUser

Guest
Odp: Kolon a urlop ??

napisałem Ci dlaczego ---- w starym systemie gracz widząc, że idzie na niego kolon (który niech idzie 25h) może aktywować urlop. Na świecie z prędkością x1 okupacja trwa 24h ... jak łatwo policzyć ... atakujący 'przejmie' miasto dopiero 49h po puszczeniu ataku, czyli 1h po włączeniu się urlopu.
Gdyby nie był w stanie przejąć tego miasta w trakcie trwania urlopu, to gracz ten miałby zablokowane jednostki tam (brak możliwości wycofania lub wojska by wróciły bez przejmowania miasta --- tak czy siak, atakujący byłby 'stratny', bo 'obrońca' wykorzystał ucieczkę na urlop
 

DeletedUser

Guest
Odp: Kolon a urlop ??

napisałem Ci dlaczego ---- w starym systemie gracz widząc, że idzie na niego kolon (który niech idzie 25h) może aktywować urlop. Na świecie z prędkością x1 okupacja trwa 24h ... jak łatwo policzyć ... atakujący 'przejmie' miasto dopiero 49h po puszczeniu ataku, czyli 1h po włączeniu się urlopu.
Gdyby nie był w stanie przejąć tego miasta w trakcie trwania urlopu, to gracz ten miałby zablokowane jednostki tam (brak możliwości wycofania lub wojska by wróciły bez przejmowania miasta --- tak czy siak, atakujący byłby 'stratny', bo 'obrońca' wykorzystał ucieczkę na urlop
tylko kto tak dlugo leci kolonem (wiem wiem leci sie i dłużej )chodzi mi powiedzmy o kolona co ma 1h do miasta , co wtedy za godzine zaczynasz urlop i tracisz miasto gdzie tu sens i logika ???Albo tak jak ja miałem wbilem bunt 11:30 czyściłem miasto rozwalałem murek i na 30 minut przed buntem właściwym pisze mi ze kolona nie popłynie który do miasta płynął by 31 minut i tak jak pisze tu też atakujący jest stratny . I oto mi chodzi że w nowym systemie też kolon powinien wpłynąć w urlopie .

- - - Automatycznie połączono posty - - -

Nie macie nic do powiedzenie w tym temacie już ???
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry