Kolon przed przerwą Świąteczną

Chcę wysłać kolona jeszcze przed 24h blokadą przed przerwą Świąteczną, czyli puścić go dzisiaj przed 18-tą......wyskakuje mi info że jest blokada, może mi ktoś to wyjaśnić???



Czas pokoju.

Drodzy Gracze,

na czas Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku wprowadzona zostanie przerwa w atakach.


początek przerwy świątecznej: 24.12.2012, godzina 18:00
koniec przerwy świątecznej: 26.12.2012, godzina 23:00
początek przerwy sylwestrowej: 31.12.2012, godzina 12:00
koniec przerwy sylwestrowej: 01.01.2013, godzina 18:00
24 godziny przed rozpoczęciem się przerwy zablokowana będzie możliwość wysłania statku kolonizacyjnego
W czasie pokoju wojska będą tylko odwiedzały miasta
Zablokowane będą wszelkie akcje związane z budową cudów:
Surowce: Jeżeli wysłane surowce dotrą na miejsce w czasie pokoju, zostaną zwrócone do miasta, z którego zostały wysłane. Gracz zostanie o tym poinformowany.
Rozbudowa: Blokowana będzie rozbudowa, jeżeli przewidziany czas jej zakończenia przypadnie na czas pokoju, lub jeśli w czasie rozbudowy będzie trwał pokój.



Wesołych Świąt
Grepolis Team

wychodzi na to że blokada już działa jak dla mojego kolona 31h.........
24 godziny przed rozpoczęciem się przerwy zablokowana będzie możliwość wysłania statku kolonizacyjnego
 
Odp: Kolon przed przerwą Świąteczną

O której godzinie Twój statek kolonizacyjny dotarłby do miasta docelowego i o której zakończyłaby się okupacja?
 
Ostatnia edycja:
Odp: Kolon przed przerwą Świąteczną

Kolon dotarłby dzisiaj o 23:00 czyli koniec okupacji przewidywany na 11:00 dnia następnego.

Ale piszecie czarno na białym że nie będzie można wysłać kolona w ciągu tych "24h" przed przerwą......a jeszcze nie ma blokady, więc już zbaraniałem.
 

DeletedUser13671

Guest
Odp: Kolon przed przerwą Świąteczną

pisze jasno kolon ma wejsć do miasta przed 18:00(23.12.12) bo wtedy mijają równe 24h przed przerwą
 

DeletedUser

Guest
Odp: Kolon przed przerwą Świąteczną

pisze jasno kolon ma wejsć do miasta przed 18:00(23.12.12) bo wtedy mijają równe 24h przed przerwą

nieee nie pisze wlasnie jasno!!!
pisze ze 24h przed nie bedzie mozliwosci WYSLANIA....
wiec konkretnie nie wiem jak to rozumiec czy ma wejsc przed 18 czy trzeba wyslac przed!
 
Odp: Kolon przed przerwą Świąteczną

wiec konkretnie nie wiem jak to rozumiec czy ma wejsc przed 18 czy trzeba wyslac przed!
Atak ze statkiem kolonizacyjnym powinien dotrzeć dzisiaj przed godziną 18, inaczej wyświetli się komunikat:
Czas%20pokoju.png

W tym przypadku atak ze statkiem kolonizacyjnym szedłby około 14 godzin i dlatego podany czas rozpoczęcia pokoju to około 10 godzin.
Ogłoszenie dotyczące czasu pokoju jest dosłownym tłumaczeniem informacji otrzymanych z InnoGames.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Kolon przed przerwą Świąteczną

A nie moglibyście chociaż raz normalnie napisać, ze dzisiaj po godzinie 18.00 nie będzie możliwe wprowadzenie kolona do miasta? Przy każdych świętach jest dokładnie to samo kiepskie tłumaczenie, mylące graczy... Nie każdy gra w to 2 lata, żeby się domyślić co chcieliście zakomunikować :p Za to Wy jesteście tu na tyle długo, by doskonale wiedzieć jak po raz kilkunasty gracze zrozumieją taką informację i im to zawczasu wyjaśnić....Każdy normalny człowiek to ogłoszenie rozumie tak jak on...
 

DeletedUser13617

Guest
Odp: Kolon przed przerwą Świąteczną

Atak ze statkiem kolonizacyjnym powinien dotrzeć dzisiaj przed godziną 18, inaczej wyświetli się komunikat:
Czas%20pokoju.png

W tym przypadku atak ze statkiem kolonizacyjnym szedłby około 14 godzin i dlatego podany czas rozpoczęcia pokoju to około 10 godzin.
Ogłoszenie dotyczące czasu pokoju jest dosłownym tłumaczeniem informacji otrzymanych z InnoGames.

Ty kobito potrafisz czytać ze zrozumieniem?

24 godziny przed rozpoczęciem się przerwy zablokowana będzie możliwość wysłania statku kolonizacyjnego

Jest tam na bank zawsze jakiś facet który mógłby to po Was sprawdzać co tam wypisujecie drogie paniusie :rolleyes:
 
Odp: Kolon przed przerwą Świąteczną

Nie będę komentował wypowiedzi poprzednika, ponieważ czytam nie raz jego chamskie wypowiedzi.......ale do rzeczy
Jeżeli komunikujecie, chociaż wiadomo że to nie wy, wy jesteście tu tylko od wykonywania czarnej roboty (wolontariusze-piękne określenie)za tych co zgarniają kasę......A więc, jeżeli jest komunikat.....Przerwa Świąteczna....ble ble ble itd......oraz....
24 godziny przed rozpoczęciem się przerwy zablokowana będzie możliwość wysłania statku kolonizacyjnego......to jasne jest jak czarne na białym że mogę kolona wysłać nawet 17:59:59 . Kolon zawija przed Przerwą Świąteczną......Okupacja kończy się przed przerwą Świąteczną
Powiadomcie swoich Pryncypałów ażeby inaczej skonstruowali komunikat........bo ten jest dla mnie jasny......zostaliśmy przekręceni i nawet kobiety to zrozumiały i nie trzeba im tego tłumaczyć panie MG34.
 

DeletedUser13617

Guest
Odp: Kolon przed przerwą Świąteczną

Nie będę komentował wypowiedzi poprzednika, ponieważ czytam nie raz jego chamskie wypowiedzi.......ale do rzeczy
Jeżeli komunikujecie, chociaż wiadomo że to nie wy, wy jesteście tu tylko od wykonywania czarnej roboty (wolontariusze-piękne określenie)za tych co zgarniają kasę......A więc, jeżeli jest komunikat.....Przerwa Świąteczna....ble ble ble itd......oraz....
24 godziny przed rozpoczęciem się przerwy zablokowana będzie możliwość wysłania statku kolonizacyjnego......to jasne jest jak czarne na białym że mogę kolona wysłać nawet 17:59:59 . Kolon zawija przed Przerwą Świąteczną......Okupacja kończy się przed przerwą Świąteczną
Powiadomcie swoich Pryncypałów ażeby inaczej skonstruowali komunikat........bo ten jest dla mnie jasny......zostaliśmy przekręceni i nawet kobiety to zrozumiały i nie trzeba im tego tłumaczyć panie MG34.

To jest nie pierwszy już raz kiedy bezmyślnie przepisywane są komunikaty bez ich sprawdzenia. Dziwnym trafem kto chciał (tak jak ja) ten sprawdził wcześniej jak to jest z tym kolonem. To 2 minuty roboty. I jeśli ja bym zamieścił sprostowanie to to byłby wolontariat.
Pracownicy teamu grepolis biorą wynagrodzenie za to co robią w żywej gotówce lub w złotych monetach więc to ich obowiązek.

Tak że ponawiam prośbę o to żeby zawsze jakiś facet sprawdzał treści zamieszczanych ogłoszeń bo wstyd kolejny raz normalnie :rolleyes:
 

DeletedUser

Guest
Odp: Kolon przed przerwą Świąteczną

A to ja mialbym pytanie:
Czy moge wysylac szpiega w czasie pokoju???
 

DeletedUser

Guest
Odp: Kolon przed przerwą Świąteczną

Chcę wysłać kolona jeszcze przed 24h blokadą przed przerwą Świąteczną, czyli puścić go dzisiaj przed 18-tą......wyskakuje mi info że jest blokada, może mi ktoś to wyjaśnić???



Czas pokoju.

Drodzy Gracze,

na czas Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku wprowadzona zostanie przerwa w atakach.


początek przerwy świątecznej: 24.12.2012, godzina 18:00
koniec przerwy świątecznej: 26.12.2012, godzina 23:00
początek przerwy sylwestrowej: 31.12.2012, godzina 12:00
koniec przerwy sylwestrowej: 01.01.2013, godzina 18:00
24 godziny przed rozpoczęciem się przerwy zablokowana będzie możliwość wysłania statku kolonizacyjnego
W czasie pokoju wojska będą tylko odwiedzały miasta
Zablokowane będą wszelkie akcje związane z budową cudów:
Surowce: Jeżeli wysłane surowce dotrą na miejsce w czasie pokoju, zostaną zwrócone do miasta, z którego zostały wysłane. Gracz zostanie o tym poinformowany.
Rozbudowa: Blokowana będzie rozbudowa, jeżeli przewidziany czas jej zakończenia przypadnie na czas pokoju, lub jeśli w czasie rozbudowy będzie trwał pokój.



Wesołych Świąt
Grepolis Team

wychodzi na to że blokada już działa jak dla mojego kolona 31h.........
24 godziny przed rozpoczęciem się przerwy zablokowana będzie możliwość wysłania statku kolonizacyjnego


Mam pytanie:
czy takie informacje mogłyby być rozsyłane do graczy z kilkudniowym wyprzedzeniem? Gram od niedawna i nic mi nie było wiadomo o takich zwyczajowych "rozejmach". A wiadomo Wigilia - nie wypada siedzieć w nosie przed kompem i pilnować miast, więc skorzystałam z urlopu - jak się okazuje niepotrzebnie. Dobrze że znalazłam ten post, bo i na Sylwestra chciałam brać urlop. Czy są jeszcze inne okresy w których wprowadzany jest rozejm, np. Wilekanoc?
 

DeletedUser

Guest
Odp: Kolon przed przerwą Świąteczną

Zapewne mogłyby być rozsyłane, ale na głównej stronie Grepolis, czyli tam gdzie logujesz się do gry, na dole strony są ogłoszenia. Jest tam "Czas pokoju". Wystarczy, że raz na tydzień zjedziesz na dół i poszukasz, czy nie ma czegoś nowego.
Nie pamiętam już, ale na Wielkanoc chyba też jest czas pokoju.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Kolon przed przerwą Świąteczną

Dziękuję za odpowiedź. Z 5 aktualnie widocznych ogłoszeń rozsyłane były 3, więc ciekawi mnie od czego zależy czy wiadomość jest lub nie jest rozsyłana w grze?

A przy okazji zastanawiam się czy opisana poniżej sytuacja jest błędem który powinnam gdzieś zgłosić:
Jak chcę zagrać to odpalam przeglądarkę (Mozilla), uruchamiam ostatnio przeglądaną stronę i bez logowania jestem w grze. Szczerze mówiąc to nie pamiętam kiedy ostatnio podawałam login i hasło. Zawsze automatycznie uruchamia mi się ostatni widok gry.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Kolon przed przerwą Świąteczną

Witam wszystkich i życzę spokojnych mimo, że mijających świąt..

Mam wielką prośbę, aby ktos mi wyjasnił, dlaczego pomimo zasad obowiązujących chyba na wszystkich światach, w statystykach sa podboje w okresie ochronnym? Podaje przykład poniżej. To ważne dla mnie, z góry dzięki za rzetelna informację.


http://pl.grepostats.com/world/pl1/alliance/11065/colonizations?page=0
 
Odp: Kolon przed przerwą Świąteczną

Rozumiem, że masz na myśli tę linijkę:
City Points Old Owner New Owner Old Alliance New Alliance Date
silvermonster137 13,442 Abandoned silvermonster1 None Bad Name 2012-12-24 18:53:28

Zauważ, że na świecie Alfa czas okupacji wynosi 24 godziny. Jeśli w mieście jest zbadana Demokracja, to czas ten jest wydłużony o 10%. Atak ze statkiem kolonizacyjnym powinien dotrzeć 23 grudnia przed godziną 18. Tak więc spokojnie miasto mogło być przejęte 24 grudnia o 18:53.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Kolon przed przerwą Świąteczną

Nie rozumię dlaczego nie można wysłać kolona przed czasem pkoju>
:mad:
 

DeletedUser

Guest
Odp: Kolon przed przerwą Świąteczną

Bardzo dziękuję Moderatorowi za odpowiedź:) To rzeczywiście wszystko wyjasnia :)
 
Do góry