Kolon

DeletedUser10056

Guest
Mam pytanie, ile kolon może maksymalnie płynąć do miasta?? czy w razie co można wydłużyć jakoś jego podróż??
 

DeletedUser

Guest
Odp: Kolon

Z tego co mi wiadomo maksymalna droga kolona to 48h i nie można zrobić tak, aby płynął dalej.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Kolon

Tak, to wpływa na to, że statek szybciej płynie, ale nie wiem czy działa to na kolona, moje odpowiedź, dotyczyła tego, iż nie można zrobić tak, aby kolon mógł płynąć np.:50h :)
 

DeletedUser

Guest
Odp: Kolon

Kolon leci góra 48h. Po wybudowaniu latarni i zbadaniu kartografii możemy napędzić naszego kolonka.
Za latarnię jest przyspieszenie floty o 15%, za badanie jest 10%.
48h+15%=55.2h , 55.2h+10%=60.72h / 48h+10%=52.8h , 52.8h+15%=60.72h | 60.72h-48h=12.72
Czyli Twoja flota może przepłynąć o te 12h i 43min i 12s dłużej w normalnym czasie 48h, czy też Twoja flota płynie szybciej o 26.5% szybciej niż normalnie :p
 

DeletedUser12800

Guest
Odp: Kolon

odnośnie kolona to mam pytanie czy spodziewając się ataku zostawić go w porcie - ma wartość obrony 500 czy wysłać do sąsiedniego kolegi aby przeczekał atak i nie ryzykować że go stracę w boju

Nie znam rozmiaru ataku, mam w obronie portu biremy ale jak w ataku płyną na mnie triremy + statki ogniowe to mogą się przebić

poradzi ktoś :) ?
 

DeletedUser

Guest
Odp: Kolon

kolona zawsze wycofuj, nie broń się nim.
 

DeletedUser12800

Guest
Odp: Kolon

dzięki

ataki mam dwa jeden po drugim około północy i później,

jakieś podpowiedzi jak się skutecznie bronić od doświadczonych graczy:)?

mój off jest na wycieczce a deff'a mam trochę różnego i mur solidny plus obrona portu jak pisałem
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Odp: Kolon

powolaj straz obywatelska. Sprawdz czasy atakow (pomiedzy miastami agresora i obroncy).
Jezeli plynal ognie to walnij sztorm lub lezke.
Jezeli lad to rzuc gniew Zeusa lub lezke.
 

DeletedUser12800

Guest
Odp: Kolon

według czasu płyną ognie i triremy; ognie będą jako pierwsze w jednym ataku a triremy później
niestety nie ma dość łask aby rzucać sztorm, wykorzystałem je przed tym jak wysłano do mnie ataki na szkolenie mitycznych jednostek
 

DeletedUser

Guest
Odp: Kolon

Skoro idą same ataki morskie możesz ja przepuścić, ale radziłbym podstawić biremy pod drugi atak i powołać straż oraz zmobilizować całego deffa lądowego ;) Być może w 2 ataku idzie ląd.
 

DeletedUser12800

Guest
Odp: Kolon

pisałem, że idą morskie ataki bo agresorzy są z innych wysp ale tak jak sam piszesz nie mam pewności czy nie ma jednostek lądowych wśród "formacji". Ściągam trochę deff'a dodatkowego od sąsiada i powołam straż ale później bo jest aktywna tylko 3 godziny jak się nie mylę
 

DeletedUser12800

Guest
Odp: Kolon

niedobrze, 5 minut przed atakiem wrócą do mnie statki transportowe jak ich nie wyprowadzę z miasta to mi je "zjadą" bo nie mają one zdolności obronnych :(

jakie jednostki morskie są najlepsze do obrony - brander czy raczej iść w bireme bądź trireme ?
 

DeletedUser

Guest
Odp: Kolon

Do obrony przed samymi ogniami najlepsze są brandery. W innym wypadku biremy OP.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Kolon

Kolego nie plącz się. Jeśli idą 2ataki to zrób jak Ci radzono, sprawdź czas ile idzie dany atak pomiędzy Twoim miastem a agresora, jeśli masz zachowane powiadomienia wyświetlane po prawej stronie ekranu to bardzo dobrze, możesz się wtedy jeszcze od nich odwołać bo inaczej będzie nie pewnie. Jeśli znasz czas i masz też powiadomienie od czasu dojścia z niego odejmij długość chodu każdej jednostki, czy to flota czy lad bo mogą iść mantykory lub pegazy. Jeśli czas do wszystkich jednostek oprócz kolona jest mniejszy niż ten który jest obecnie w tej chwili (chodzi o godzinę dnia, nic z ataku etc) tzn. idzie kolon który mógł być też ewentualnie chroniony przez czapkę niewidkę (hełm niewidzialności). Jeśli już wyczaisz co idzie czyli same ataki wodne to cofaj wszystko, ale pamiętaj, czasami do zmyłki jeden krok. Szybkie transy są szybsze niż ognie więc mogą iść w parze. Wyleciało mi z głowy co pisać yyy... Jeśli wiesz ze idzie 2atak jako kolon podeślij przed niego wsparcie a po nim atak. Jeśli 1atak to to kolo a 2atak idzie od razu po nim ślij atak za 2 który idzie na Ciebie ponieważ nie wiadomo czy idzie 1 czy 2 a w razie okupacji przez wroga jego ataki będą odwiedzinami. Wsparć wtedy sobie też nie podsyłaj zbytnich, zaoszczędzisz wojsko i flotę a i podniesie Ci się ranking w agresorach chyba :p To chyba wszystko. Powodzenia!

Ps. Do ogni lubią też niektórzy dołączać po jednej sztuce transów co zmyla... Wtedy nie ryzykuj i ślij więcej woja oraz przed każdy atak do 40birem. Wtedy zaoszczędzisz najbardziej. Polecam też robić listę miast gdzie co róg ma jeśli już wiesz :p
 

DeletedUser946

Guest
Odp: Kolon

Kolon leci góra 48h. Po wybudowaniu latarni i zbadaniu kartografii możemy napędzić naszego kolonka.
Za latarnię jest przyspieszenie floty o 15%, za badanie jest 10%.
48h+15%=55.2h , 55.2h+10%=60.72h / 48h+10%=52.8h , 52.8h+15%=60.72h | 60.72h-48h=12.72
Czyli Twoja flota może przepłynąć o te 12h i 43min i 12s dłużej w normalnym czasie 48h, czy też Twoja flota płynie szybciej o 26.5% szybciej niż normalnie :p
to nie jest prawda, bonusy liczą się do prędkości jednostki a ta zmienna jest tylko częścią równania na czas podróży, inaczej mówiąc to że jednostka będzie 15% szybsza nie oznacza, że ten sam dystans pokona w czasie krótszym o 15% w porównaniu do jednostek bez bonusu
 

DeletedUser12800

Guest
Odp: Kolon

dzięki, muszę jeszcze dużo pograć i zdobyć wiele doświadczenia aby rozkminić do końca jak skutecznie bronić i atakować :)
 
Do góry