[To nie błąd] Kolon

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser22550
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser22550

Guest
Witam, mam problem, otóż wrzuciłem w dniu wczorajszym podbój w jednym z miast, dzisiaj miałem plan wpłynięcia Kolonem, w Wiki Grepo pisze że Kolon może być wysłany z dowolnego miasta należącego do gracza który wrzucił bunt.

Wysłałem więc Kolona do miasta w którym bunt został rozpoczęty, ku mojemu zdziwieniu gdy tylko Kolon wyruszył nie było możliwości zaraportowania tego wymarszu, w dodatku info na pasku było o Kolonizacji a nie podboju.

Gdy Kolon dopłynął na miejsce dostałem taką informację:

kolonPNG_enqsprr.PNG


Nie rozumiem tego komunikatu, teoretycznie powinienem podbić miasto, tutaj wychodzi na to że zakładam całkowicie nowe, nie mam nawet możliwości sprawdzić gdzie itd... Nie wiem czy to wina jakiegoś błędu gry czy mojego błędu. Wiadomo że nie chce zakładać nowej wiochy więc czy ewentualnie jest możliwość anulowania tego procesu?

Będę wdzięczny za jakąkolwiek pomoc ;)

- - - Automatycznie połączono posty - - -

Drugie pytanie, jeśli to faktycznie mój błąd, mając tylko jednego wolnego slota jeśli zdążę podbić jakieś miasto, to czy przy tym jednym wolnym slocie nowa osada nie zostanie za te 24 godziny założona?
 

DeletedUser19924

Guest
Odp: Kolon

Anulować zakładania miasta nie możesz. Nawet cofnąć kolona się nie da, tak jak to jest z normalnymi atakami.

PS: Może zamiast na miasto, gdzie chciałeś wpłynąć kolonem, kliknąłeś na palik obok?!
 

DeletedUser22550

Guest
Odp: Kolon

Możliwe że i tak było, wykorzystanie ostatniego slota przed założeniem nowej osady spowoduje później anulowanie tej budowy?
 

DeletedUser19924

Guest
Odp: Kolon

Według mnie nie. Jak zakładasz miasto i w tym czasie wyślesz kolona do innego miasta, to ten kolon jedynie odwiedzi miasto, a przejęcia nie będzie.

To tak jednak jedynie według mnie. Takiej "przygody" jeszcze nie miałem, więc może ktoś bardziej doświadczony w tych sprawach potwierdzi moje słowa, lub odpowie koledze zgodnie z prawdą...gdyż w tej sprawie mogę się mylić:)
 

DeletedUser19917

Guest
Odp: Kolon

Jak zablokujesz slota, to kolon z zakładania miasta wraca do domciu :)
 

DeletedUser19924

Guest
Odp: Kolon

Czyli, jak zdąży się podbić, w czasie zakładania miasta, inne miasto, to miasta się nie założy. Czyli nawet jak się zaczęło zakładać miasto, to idzie go nie założyć, jeśli w między czasie wbije się z kolonem do innego miasta?
 

DeletedUser22550

Guest
Odp: Kolon

Na to by wychodziło, ponieważ w czasie zakładania miasta miałem jednego wolnego slota, i ten wolny slot w Agorze nadal widnieje.
 

Robin65

Zespół Grepolis
Odp: Kolon

Według mnie nie uda się przerwać zakładania miasta, a podbój nie powinien się udać. Jednak bardzo dawno temu spotkałem się z przypadkiem, iż obie te czynności zakończyły się sukcesem, a liczba slotów osiągnęła poziom ujemny. Chętnie dowiem się jak się zakończy obecna sytuacja.
 

DeletedUser19917

Guest
Odp: Kolon

Według mnie nie uda się przerwać zakładania miasta, a podbój nie powinien się udać.

A jednak. Robiliśmy tak na Psi jak któryś w złym miejscu zakładał miasto przy cudaku wroga.
Na szybkiego ktoś dawał miasto, podburzał, przejmował, a kolon z zakładania nowego domku cofał się :)

Można też cofnąć w sposób zajęcia tego samego palika tyle, że ktoś musi wysłać kolona szybciej zanim twój dopłynie na miejsce :)
 

DeletedUser22550

Guest
Odp: Kolon

Dam znać jak się sytuacja zakończyła

- - - Automatycznie połączono posty - - -

No niestety...

kulturaPN_enqapwh.PNG


Tak więc będę musiał stawiać wiochę ;X
 

Robin65

Zespół Grepolis
Odp: Kolon

A jednak. Robiliśmy tak na Psi jak któryś w złym miejscu zakładał miasto przy cudaku wroga.
Na szybkiego ktoś dawał miasto, podburzał, przejmował, a kolon z zakładania nowego domku cofał się :)
Ale chyba tylko w sytuacji gdy nie rozpoczęła się kolonizacja

Można też cofnąć w sposób zajęcia tego samego palika tyle, że ktoś musi wysłać kolona szybciej zanim twój dopłynie na miejsce :)
Z tego co ja wiem nie da się wysłać dwóch kolonizatorów w to samo miejsce w celu założenia miasta.

edit: chyba, że w pierwszym przypadku oddawał miasto z którego pochodził kolonizator.
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser19917

Guest
Odp: Kolon

edit: chyba, że w pierwszym przypadku oddawał miasto z którego pochodził kolonizator.

Tak, o to mi chodzi tyle, że inaczej napisałem :)

Co do tej drugiej opcji to tylko słyszałem, a czy tak jest to nie mam pojęcia, bo nie sprawdzałem
 

DeletedUser

Guest
Odp: Kolon

Ta druga opcjia to jest tak jak pisze Robin
Bo kiedyś zakładając miasto na cudaku wyskoczył komunikat że to miejsce jest już zajęte chyba że coś zmienili
 

Robin65

Zespół Grepolis
Odp: Kolon

Przetestowałem wysłanie kolona na palik i drugiego już nie mogłem wysyłać.
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser19924

Guest
Odp: Kolon

Eh...a mnie dzisiaj sytuacja niejako zmusiła do przetestowania posłania kolona do miasta wroga, podczas zakładania miasta w innym miejscu. Także stwierdzam, że jak mam jeden wolny punkt kultury i już trwa zakładanie miasta, to mimo, że na agorze widnieje ten jeden wolny punkt kultury, to miasta podbić się nie da. Kolona mi cofnęło i potraktowało jako zwykły atak z adnotacją, że mam za mało punktów kultury:)

PS: A jak stało puste miasto, to trzeba było próbować podbić:)
 
Status
Zamknięty.
Do góry