[Wyjaśnione] kolonizacja

DeletedUser

Guest
nie mogę skolonizować innego miasta... pisze: "potrzebujesz statków transportowych, aby przewieść jednostki lądowe".. Mimo tego że je mam ...
 

DeletedUser

Guest
Odp: kolonizacja

Może po prostu próbujesz wysłać więcej jednostek lądowych, niż mieszczą statki transportowe, bądź być może ich po prostu nie zaznaczyłeś/aś podczas próby wysłania ataku?
 

DeletedUser

Guest
Odp: kolonizacja

zrobiłam wszystko .. zaznaczyłam i wszystko jest ok
 
Odp: kolonizacja

Czy możesz przesłać screena z całego ekranu w momencie, gdy pojawia Ci się ten komunikat?
 

DeletedUser17693

Guest
Odp: kolonizacja

A może ma tyle ile ich potrzeba ale za małą ilość wpisuje w okienko ?
 

DeletedUser18917

Guest
Odp: kolonizacja

a może jako że statek ma pojemność 10 to on chce tam upchać 10 erynii
 

DeletedUser12136

Guest
Odp: kolonizacja

To jest jakiś bład, też to miałam.. Robiłam wszystko jak pownno być, a i tak statek nie chciał wyruszyć.. Później kombinowałam i dawałam np. 5 statków i 10 jednostek lądowych. W końcu się udawało, ale od czego to zależało, to nie mam pojęcia ;)
 

DeletedUser19187

Guest
Odp: kolonizacja

A czy wiesz, że 10 jednostek to nie np: 10 centaurów, tylko 10 wolnych mieszkańców, czyli jeśli 1 rydwan = 4 wolni mieszkańcy, to na statku zmieszczą się 2 rydwany i dwa miejsca zostaną wolne (zajmą8 miejsc).
 

Robin65

Zespół Grepolis
Odp: kolonizacja

Jednostka to jednak jednostka i przy niektórych odznaczeniach jest liczona jako jedność.
Pojemność (choć właściwszym słowem byłaby ładowność) statków transportowych przeliczana jest w funkcji ilości mieszkańców zużywanych na daną jednostkę.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser21190

Guest
Odp: kolonizacja

Może to nie do końca w temacie, ale jeszcze nie dawno (ostatnio nie sprawdzałem) na Grepo App (pod Androida) był błąd, że gdy przy ataku chcieliśmy wysłać biremki/ognie, to przy ładowności transportów, one też dodawały "niby ładowność". Tak więc po dodaniu 40 ogni i 60 birem i 0 transportowców, niby mogłem przewieźć np. 200 procarzy, co prawda po kliknięciu "atak" nie zgadzało się i atak nie był wysyłany, wyświetlał się właśnie komunikat "za mała ładowność statków".

Piszę o tym, bo to może (ale nie musi) mieć coś wspólnego z tym problemem.

A jeśli chodzi o "ciężar" jednostek lądowych, które chcemy przewozić na statkach, to tak jak pisały osoby wyżej, wysyłając np 4 łodzie transportowe (o pojemności łącznej 80) i chcemy załadować na nie np. Kawalerzystów (populacja 3), to nie zmieścimy ich 80 tylko 80/3 =26 i zostaną nam jeszcze 2 wolne miejsca np. na 2 procarzy.
 

DeletedUser11566

Guest
Odp: kolonizacja

A jak jest z kolonizacją wolnych miejsc na wyspie?
czy mogę wysłać kolona w miejsce gdzie załóżmy już czyjś kolon wędruje i wejdzie dajmy na to za 10 godz a ja mam z wyspy kolonem 2 godz drogi.
 

DeletedUser11844

Guest
Odp: kolonizacja

Jeśli jakiś kolon już ruszył na kolonizację to Twój nie ruszy;)
 

Robin65

Zespół Grepolis
Odp: kolonizacja

Nie powinno się udać wysłać w miejsce do którego płynie już czyjaś jednostka, nie pamiętam treści, ale pojawia się stosowny komunikat na czerwonym tle.
 
Do góry