Kontrowersyjnie, ale proszę o zmianę zasad i bany

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser4218
  • Data rozpoczęcia

Czy jesteś za tym by za sztuczne nabijanie punktów był ban?

  • Zdecydowanie tak

  • Zdecydowanie nie

  • Nie mam zdania

  • Tak, ale po dopracowaniu zasad


Wyniki ankiety widoczne po oddaniu głosu.
Status
Zamknięty.

DeletedUser30647

Guest
Moj to zlom byl pierwszy na tym swiecie wiec ponad 90 slotow bylo nabite na was :) nikt od nas nie byl zlomowany wiecej niz dwa razy w przeciwienstwie do was :) a na zlotych zmyslach bodajze tylko 4 graczy , najpierw zaciagnijcie informacje a pozniej piszcie :) 3/4 swiata walczylismy na 4 fronty , wszystkie mozliwe stad nasze PW . Zlomowanie u nas istnieje dopiero od niecalych 2 miesiecy wiec gdy wy to robiliscie juz wczesniej . A z was tacy wojacy ? Z kim walczyliscie przez caly serwer ? Tylko z nami :) no sorry zapomnialem jeszcze o Jonach przez pierwszy miesiac serwera zanim z nimi nie podpisaliscie Paktu a pozniej wielkiej fuzji , majac wspolnie 4 sojusze :)
 

dorocia

Zespół Grepolis
Zastanawiam się, co nowego do propozycji wnoszą Wasze personalne wycieczki. Może byście wrócili do tematu i zaczęli zastanawiać się nad sednem sprawy a nie przekomarzać, kto złomował a kto nie.
 
dorocia Ja się im nie dziwię dorocia, spójrz z ich perspektywy!
Paw to też na lapitosie pół serwera, jak cały jego sojusz, się złomował i w ten sposób całą topkę wojowników okupowali.
Tamtejszy ranking wojowników to jest największe oszustwo tysiąclecia.
I jak widać takie oszukiwanie to dla nich chleb powszedni, nic dziwnego, że ludzie się denerwują.
 
idealne rozwiązanie ... likwidacja rankingów :p
i złomować się można do woli i nikogo nie będzie koleć w oko :p że topka na złomiarzach jest oparta
 
dorocia Ja się im nie dziwię dorocia, spójrz z ich perspektywy!
Paw to też na lapitosie pół serwera, jak cały jego sojusz, się złomował i w ten sposób całą topkę wojowników okupowali.
Tamtejszy ranking wojowników to jest największe oszustwo tysiąclecia.
I jak widać takie oszukiwanie to dla nich chleb powszedni, nic dziwnego, że ludzie się denerwują.
Ty patrz na siebie lepiej bo lista oszustw jest długa ;)
 

DeletedUser32016

Guest
co wy macie do alfy, nie znam go ale z tego co pisz odbieram że spoko z niego mordeczka z dystansem, pozdrawiam
 
Niczego nowego tutaj już się nie wymyśli
Wydaje mi się, że to, co było możliwe do wykonania, zostało już tutaj napisane.
Prawda jest taka, że nic się w tej sprawie nie zmieni, złomowanie będzie trwać nadal a temat za jakiś czas przycichnie.
 
Chodź Tu To wygląda tak, że ranking najlepszy graczy grepo to 1.Haszek 2.Alfa 3.Yavus
No i kacper przez to mnie nienawidzi, bo jego ulubiona liczba to 1, albo 2, ja już się pogubiłem, ale na 100% nie 3, bo 3 to się z trójkątną piramidą i illuminatami kojarzy, a kacper jest poczciwym katolikiem, który w żadne okultyzmy by się w życiu nie bawił.

No, ale zasadniczo Pani Dorotko to wiele tu do obgadywania już nie ma, podsumujmy co ustaliliśmy.
1.Dominacja jest beznadziejna, bo opiera się na rozbijaniu.
2.Rankingi tracą sens, bo topka, to złomiarze.
3.Zmysły powinny być skasowane, bo doprowadzają do rożnych patologii. Opłaca się latać tylko na zmysłach, czyli nawet jeśli mogę robić wojsko szybciej to i tak wolę zaczekać i walnąć przy zmysłach, albo nie chce ktoś tracić mitów na rozbicie okupacji, bo zmysły itd.
4.Z rozbijaniem trzeba coś zrobić. I tutaj mamy kilka pomyslów
a. Banujemy za rozbijanie się. Jednym się to podoba, inni, jak ja, uważają, że to głupie rozwiązanie i może doprowadzić to mnóstwa nadużyć, strasznie ciężko by to było porządnie dopracować.​
b. Rozwiązanie systemowe, blokada zdobywania PW/ataków przez określony czas po opuszczeniu sojuszu.​
 
Do obejścia. Dwa zaprzyjaźnione sojusze zaznaczają się na czerwono i tak sobie punkty nabijają.
Nie ma złotego środka - tylko zmiana regulaminu może pomóc.


Dobra, Sisi, a coś takiego.

Zwiększamy pojemność sojuszu do powiedzmy 100, może nawet 120 osób.
Ograniczamy maksymalną ilość paktów i wojen do 2/3/4, nie chce na razie konkretnej liczby podawać.
Tworzymy ograniczenie, że po podpisaniu paktu/wypowiedzeniu wojny, nie można jej anulować przez tydzień.
Też by to w jakiś sposób skarciło różne zdrady i inne nieczyste zagrywki, co mi się akurat podoba.
Dajemy możliwość tworzenia wspólnych forów tylko z paktowiczami.
I wprowadzamy zasadę 20% pw za sojusz/pakt 80% za neutral 140% za wroga czy też nieco inne wartości, ale ogólnie chodzi o zmniejszenie PW za neutralnych, czyli w tym rozbijanie i zwiększenie za walkę z prawdziwym, czerwonym wrogiem.


kacperek lan No yavus to kacper
 
Jak ktoś fajnie napisał, ciężko zrobić coś ze złomowaniem niby dobrze w zamyśle a będą bany nadużywane (jak zresztą ma to teraz miejsce). Dobrą możliwosćia jak napisali wyżej jest usunięcie zmysłów i wprowadzenie czegoś co zachęci do atakowania innych graczy nwm, dodatkowe nagrody przyznawane za zdobycie x pkt walki itd. jest tu szerokie pole manewru. Druga sprawa na ten moment gadamy tylko o złomowaniu a aktywnego festyniarza offowcy tez nie dogonią z ilością slotów :)
 
Z festynami to akurat wielkiego problemu nie ma, wystarczy podkręcić czas trwania.


Tzn. Ustalmy jedną, podstawową rzecz. Problem jest i polega na tym, że nikomu się nie chce tej gry "balansować" w żaden sposób.

Gdyby się komuś chciało porządnie zająć grepo, tak jak np. zajęto się plemionami, to by to była zupełnie inna gra.
Zbuffowanie nie używanych jednostek, w tym mitów, zmiana systemu paktów/wojen, tak by je urozmaicić. Jakiś balansik wśród bohaterów, konkretniej podkręcenie siły takich bezużytecznych, jak Ci, co zwiększają produkcje surki, zwiększenie liczby strategicznych celów na mapie(jak np. wyspy, których kontrolowanie w całości zwiększało by atak/obronę sojuszu o powiedzmy 1%), zmiany w systemie wiosek, tak, żeby + i - na różnych wyspach miały większe znaczenie. Zachęcenie nowych/słabszych graczy, przez jakieś dodatkowe nagrody, tutaj za bardzo nie mam pomysłu, ale być może nagrody/odznaczenia dla sojuszy top 1 na dalszych morzach, tak, żeby na obrzeżach "noobki" też miały jakieś wyzwania i frajdę z grania.
No ogólnie to spraw do zmiany jest mnóstwo, ale do tego inno znów by musiało zainwestować w tą gre, a to się nie zapowiada.

@edit Poprawiłem literóweczki po w cholerę ich było.
 
Ostatnia edycja:
Może, jak się olint skończy i będę urlopował się od grania i nudził, to się kiedyś rozpiszę w propozycjach z różnymi pomysłami xD.
 
Status
Zamknięty.
Do góry