Kontrowersyjnie, ale proszę o zmianę zasad i bany

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser4218
  • Data rozpoczęcia

Czy jesteś za tym by za sztuczne nabijanie punktów był ban?

  • Zdecydowanie tak

  • Zdecydowanie nie

  • Nie mam zdania

  • Tak, ale po dopracowaniu zasad


Wyniki ankiety widoczne po oddaniu głosu.
Status
Zamknięty.
Sisi, ja sam jestem najbardziej poszkodowany przez rozbijanie w całym grepo. Złodzieje mi ukradli top 3 na lapitosie.
Ale zapewniam Cię, zakazanie rozbijania pod groźbą banana doprowadzi do nadużyć.
Przykład.
Kończe gre na świacie "pelulalilo". Nie lubię top 1 z wrogiego sojuszu niejakiego "maciek9824peel".
Robią na niego akcje ma 30 buntów, więc niektóre broni birkami.
A ja w międzyczasie zrobiłem 20k birek.
Wychodzę ze swojego sojuszu(bo zapewniam, inno nie będzie szukało w jakim soju był ktoś wcześniej, bez sojuszu, czyli się rozbija xD).
Puszczam 20k birek do niego, dając mu darmowe punkty.
I zgłaszam do supportu, albo kogoś proszę by zgłosił.
Zgaduj jak się to skończy xD.
Mimo że się nie lubimy to tutaj popieram kolegę - kolejny sposób do nadużyć
Inna sprawa Sisi można być w innych sojuszach i się ustawić na PW bez pon-ów gramy ale sobie pkt. nabijamy i co ukarze inno kogoś za atakowanie wroga bez zapałek??? Przecież mam prawo nie umieć grać lub zapomnieć dołączyć zapałek do offa -zresztą jak ma mi to inno zabronić??? na jakiej podstawie w takim razie karać ma???
 
Mimo że się nie lubimy to tutaj popieram kolegę - kolejny sposób do nadużyć
Inna sprawa Sisi można być w innych sojuszach i się ustawić na PW bez pon-ów gramy ale sobie pkt. nabijamy i co ukarze inno kogoś za atakowanie wroga bez zapałek??? Przecież mam prawo nie umieć grać lub zapomnieć dołączyć zapałek do offa -zresztą jak ma mi to inno zabronić??? na jakiej podstawie w takim razie karać ma???
Nie lubimy się?
Kurcze, muszę zapisywać sobie w notatniku, kogo nie lubię, bo widać zaczynam zapominać XD
 
Sisi, ja sam jestem najbardziej poszkodowany przez rozbijanie w całym grepo. Złodzieje mi ukradli top 3 na lapitosie.
W tym momencie po prostu powinieneś zamknąć buźkę.

A wkładając kij w mrowisko - przecież problem rozbijania się występuje zarówno na światach z dominacją jak i z cudami więc nie rozumiem w czym problem? Rozwiązanie tej kwestii nie spowoduje, że dominacja stanie się bardziej pożądana od światów, które kończą cuda.
Nawiązując do abdery - zastanawiam się dlaczego sisi nie zajmuje się sojuszem tylko tutaj spamuje? Patrząc całkowicie z boku z perspektywy biernego gracza gdzieś na jakimś wygnajewie i wsłuchując się w głos ludu no to taki kiepski obraz panny sisi wychodzi. Kłania się praca u podstaw.

Miłego dnia życzę.
 

DeletedUser4218

Guest
yavus to propozycja dotycząca konkretnego działania na grepo na wszystkich światach, to po co Ci te wzmianki personalne?
Nie umiesz bez złośliwości podyskutować? W sumie zwisa mi to, ale musiałam napisać.

Sisi, ja sam jestem najbardziej poszkodowany przez rozbijanie w całym grepo. Złodzieje mi ukradli top 3 na lapitosie.
Ale zapewniam Cię, zakazanie rozbijania pod groźbą banana doprowadzi do nadużyć.
Przykład.
Kończe gre na świacie "pelulalilo". Nie lubię top 1 z wrogiego sojuszu niejakiego "maciek9824peel".
Robią na niego akcje ma 30 buntów, więc niektóre broni birkami.
A ja w międzyczasie zrobiłem 20k birek.
Wychodzę ze swojego sojuszu(bo zapewniam, inno nie będzie szukało w jakim soju był ktoś wcześniej, bez sojuszu, czyli się rozbija xD).
Puszczam 20k birek do niego, dając mu darmowe punkty.
I zgłaszam do supportu, albo kogoś proszę by zgłosił.
Zgaduj jak się to skończy xD.

Alpha no i o to chodzi, przy takim nowym punkcie w regulaminie pokazalibyśmy w jaki sposób można obejść daną rzecz, administratorzy by sobie to zapisali i taka osoba zostałaby ukarana za "świadome wprowadzanie w błąd administracji w celu wymuszenia kary na innym użytkowniku".
Przecież to idzie wszystko sprawdzić :)
 

DeletedUser32915

Guest
Zróbcie świat, gdzie cały czas będą zmysły x4 dla każdego xd jak równać, to w górę xd
 
W tym momencie po prostu powinieneś zamknąć buźkę.

A wkładając kij w mrowisko - przecież problem rozbijania się występuje zarówno na światach z dominacją jak i z cudami więc nie rozumiem w czym problem? Rozwiązanie tej kwestii nie spowoduje, że dominacja stanie się bardziej pożądana od światów, które kończą cuda.
Nawiązując do abdery - zastanawiam się dlaczego sisi nie zajmuje się sojuszem tylko tutaj spamuje? Patrząc całkowicie z boku z perspektywy biernego gracza gdzieś na jakimś wygnajewie i wsłuchując się w głos ludu no to taki kiepski obraz panny sisi wychodzi. Kłania się praca u podstaw.

Miłego dnia życzę.
Zamknąć buźkę? I co jeszcze, kogut ma przestać piać XD?
Jeśli ktoś może się w tej kwestii wypowiadać, to tylko zefir, bo na eubei sobie sygnaturkę robiłem :).
Na olincie żadnego rozbijania nie było, było 10k skanów i rozbicie woja waszych spiących ludzi xD.
Nie szukam top 3 na olincie, bo ja na tym świecie nie gram, ale płaczcie tak dalej, przez to, że nie potraficie PW nabijać, to może mnie zmotywujecie by Wam psikusa zrobił :cool:


yavus to propozycja dotycząca konkretnego działania na grepo na wszystkich światach, to po co Ci te wzmianki personalne?
Nie umiesz bez złośliwości podyskutować? W sumie zwisa mi to, ale musiałam napisać.



Alpha no i o to chodzi, przy takim nowym punkcie w regulaminie pokazalibyśmy w jaki sposób można obejść daną rzecz, administratorzy by sobie to zapisali i taka osoba zostałaby ukarana za "świadome wprowadzanie w błąd administracji w celu wymuszenia kary na innym użytkowniku".
Przecież to idzie wszystko sprawdzić :)

Za dużo wiary w inno Sisi, zapewniam Cię, za dużo wiary w nich xD.
"taka osoba zostałaby ukarana za "świadome wprowadzanie w błąd administracji w celu wymuszenia kary na innym użytkowniku". Pytanie jak ukarana, jeśli chwilowo kończy grę, na danym świecie? Perma ban na całe konto czy co?
 

DeletedUser11944

Guest
Witam grepoholików po długiej przerwie :)
Wprawdzie już się w pozorowanie gry nie bawię i gra mnie niewiele obchodzi, ale powiadomienia z forum na maila, który sprawdzam od święta, ciągle przychodzą, to z braku lepszego zajęcia sobie tu zajrzałem. No i widzę, że niewiele się zmieniło, gracze by chcieli lepiej, trochę się produkują, ale niewiele z tego jak zwykle wynika. Dominacji nie poprawili, ale forum przejrzałem przelotnie. Mam pytanka, może jakiś dobry człowiek mi odpowie.
Player Council to już historia?
Czy propozycje graczy są w ogóle jakoś rozpatrzane, coś w ogóle przeniesiono do gry?
Czy gdzieś tu na forum można poczytać o nowym zakończeniu gry, które w tym roku ma zaserwować Inno, a o którym przeczytałem na DevBlogu?
Dam tu linka, news ze września, są jeszcze pózniejsze wpisy, ale to sobie znajdziecie ze strony głównej jak będziecie zainteresowani.
https://devblog.grepolis.com/?p=2565
Nazwali to "Temple Hunt", czy to oznacza, że zrezygnują z Dominacji, ktoś wie? Nieśmiało wspomniano o tym w newsie o aktualizacji 2.204 ("Dzięki tej aktualizacji zespół zakończył pracę nad najnowszym zakończeniem gry, które nadejdzie w 2020 roku!"), ale czy można o tym coś więcej się dowiedzieć? Czy to kolejny projekt w którym nie uwzględniono opinii graczy?
Pozdrawiam forumowiczów i czekam na jakąś odpowiedź :)
 
yavus to propozycja dotycząca konkretnego działania na grepo na wszystkich światach, to po co Ci te wzmianki personalne?
Nie umiesz bez złośliwości podyskutować? W sumie zwisa mi to, ale musiałam napisać.
robisz sztukę z nic nie robienia. Czy ja wiem czy to złośliwość? Raczej szczerość. Masz sojusz to się nim zajmij, na wielkie dyskusje to miałaś czas tutaj, a na sojusz nie. Zauważyło to wiele osób. Mi to nie zwisa, ale napisałem bo kilka osób o to prosiło:)

Kończąc dyskusję. Nie wiem na ile to jest możliwe - przede wszystkim technicznie, ale czy nie dałoby radę wprowadzić coś takiego jak w przypadku cudaków (dopiero po pewnym czasie można skracać i słać surkę na cudaka)? Wyłażąc z sojuszu przez 72h masz nabijane 20% pw na rozbijaniu wojska sojuszowego. To by mogło rozwiązać sprawę.Podkreślam - nie wiem czy to da się zrobić, można to krytykować i negować, podsuwam pewien pomysł.
 
robisz sztukę z nic nie robienia. Czy ja wiem czy to złośliwość? Raczej szczerość. Masz sojusz to się nim zajmij, na wielkie dyskusje to miałaś czas tutaj, a na sojusz nie. Zauważyło to wiele osób. Mi to nie zwisa, ale napisałem bo kilka osób o to prosiło:)

Kończąc dyskusję. Nie wiem na ile to jest możliwe - przede wszystkim technicznie, ale czy nie dałoby radę wprowadzić coś takiego jak w przypadku cudaków (dopiero po pewnym czasie można skracać i słać surkę na cudaka)? Wyłażąc z sojuszu przez 72h masz nabijane 20% pw na rozbijaniu wojska sojuszowego. To by mogło rozwiązać sprawę.Podkreślam - nie wiem czy to da się zrobić, można to krytykować i negować, podsuwam pewien pomysł.
Według mnie w ten sposób to jest nie do obejścia. Dlaczego?

Prosty powód, gracz złomujący który potrafi dogadać się z resztą sojuszu wychodziłby najzwyczajniej te 72h wcześniej z sojuszu i czekał aż dostanie swoje upragnione 100% za sojusznicze wojsko. A biorąc pod uwagę stosunki między graczami to wydaje mi się że to byłoby dosyć proste do ustalenia. Wystarczy że któryś z radnych smaruje masa "nie atakujemy gracza X ponieważ wciąż jest naszym graczem, wyszedł z sojuszu żeby odczekać swoje 72h, po tym czasie odpala boskie zmysły; piszemy do niego na którym mieście możemy rozbijać wojsko i czekamy kulturalnie na odpowiedź". Mniej więcej tak wyglądałaby ta zmiana, w dużej mierze nie chodzi tu o grę a o samo zachowanie ludzkie, po co gracz X ma się męczyć ciągłym lataniem po przeciwnikach i wbijaniem pw skoro może sobie odpoczywać i poczekać aź sojusz na nim wyzłomuje tyle pw ile się da, gra sama w sobie ma wiele niedopracowań ale złomowanie to akurat zasługa community.
 
...Nie wiem na ile to jest możliwe - przede wszystkim technicznie...

Niemożliwe, jedynie bicie własnego wojska dało się ukrócić.. ja nawet nie wiem czy istnieje możliwość zastosowania jakiś warunków innych niż dotychczasowych ale żeby nie było kolejnego pytania, nie wiem jakie dokładnie zastosowali programiści z inno, wiem jakie ja bym zastosował i tutaj się tylko domyślam. Jedyna opcja jaką można by wprowadzić choć na pewno nie była by do zaakceptowania dla graczy to wychodzisz z sojuszu zdobywasz np tylko 10% pkt z całej puli - ale nawet ja bym miał do tego pretensje bo nie ważne czy atakowałbyś wroga czy sojusznika ta reguła by działała jednakowo. Na zablokowanie rozbijanie woja nie ma i pewnie długo nie będzie pomysłu dlatego ta dyskusja jest bez sensu.

Wyłażąc z sojuszu przez 72h masz nabijane 20% pw na rozbijaniu wojska sojuszowego.

a jak "gra miała by rozpoznać czy to wojo sojusznika czy nie"? Wychodząc z sojuszu dla gry jesteś bez sojuszników a to co napisałem wcześniej mogłoby jedynie zniechęcić graczy do wychodzenia z sojuszu bo nie opłacałoby im się złomować wojo ale pojawia się problem dla graczy którzy lubią sobie pograć na lajcie bez sojuszu. Nie ma idealnego rozwiązania, jedynie można sprawić że wychodzenie z sojuszu lub gra bez niego będzie nieopłacalna jeśli chodzi o pkt walki
 
Ostatnia edycja:
Prosty powód, gracz złomujący który potrafi dogadać się z resztą sojuszu wychodziłby najzwyczajniej te 72h
72h to za mało , ban punktowy na minimum 4 tygodnie trzeba by było ustawić aby odechciało się złomowania ...

a jak "gra miała by rozpoznać czy to wojo sojusznika czy nie"?
dane w jakim sojuszu byłeś/jesteś są ogólnie dostępne ... fakt trzeba dopisać kilka linijek kodu aby sprawdzać kilka zmiennych ...
na pewno zdolni programiści z Inno opracują działający algorytm porównujący "historię" sojuszową gracza1 i gracza2 ... z komunikatem lub bez o tym że nie dostaniesz punktów ;)
 
nauczka że nie opuszcza się swojego sojuszu ...

ban punktowy wyłącznie dla osoby opuszczającej sojusz ...
nie dotyczy przechodzenia do sojuszy w pakcie wtedy zachowane %pw jak dotychczas
osoby nadal będące w sojuszu dostają pw tak jak jest w chwili obecnej atakując gracza z poza sojuszu czy paktu ...
wyjątek od reguły to likwidacja całego/całych sojuszu/y aby był reset "bana" a tego nikomu się nie będzie chciało robić
nie ważne co wprowadzą , zawsze znajdzie się lukę ... najważniejsze aby ta luka była mało opłacalna ...
 
to napisz z sensem mądralo ...

radykalne rozwiązanie... ma zniechęcić potencjalnych kombinatorów ze złomowania czy też zdrajców - skończy się podbieranie graczy...
dodatkowo zablokowanie możliwości wspólnego forum bez paktów ..
aby nie były już na samym początku tworzone "sojusze typu słupy" na te cele ... aby przeczekać czas karencji .. w sojuszu bez paktu czy też "sztucznym czerwonym"

i tak nie ważne jakie to sobie Inno rozwiązanie wymyśli na ten cel .. nie będziemy mieć większego wpływu na to ...
 
Ostatnia edycja:
72h to za mało , ban punktowy na minimum 4 tygodnie trzeba by było ustawić aby odechciało się złomowania ...


dane w jakim sojuszu byłeś/jesteś są ogólnie dostępne ... fakt trzeba dopisać kilka linijek kodu aby sprawdzać kilka zmiennych ...
na pewno zdolni programiści z Inno opracują działający algorytm porównujący "historię" sojuszową gracza1 i gracza2 ... z komunikatem lub bez o tym że nie dostaniesz punktów ;)
Wstawiłem godzine o której pisał yavus, nie ja wymyślałem ilość godzin
 
72h to za mało , ban punktowy na minimum 4 tygodnie trzeba by było ustawić aby odechciało się złomowania ...


dane w jakim sojuszu byłeś/jesteś są ogólnie dostępne ... fakt trzeba dopisać kilka linijek kodu aby sprawdzać kilka zmiennych ...
na pewno zdolni programiści z Inno opracują działający algorytm porównujący "historię" sojuszową gracza1 i gracza2 ... z komunikatem lub bez o tym że nie dostaniesz punktów ;)

zdolni to oni nie są natomiast odnoszenie się do kolejnych zmiennych wiadomo co sprawi
najlepsze rozwiązanie to sprawienie, żeby nie opłacało się wychodzić z sojuszu
btw analiza historii też sprawi problemy;) 2 graczy zaczyna w 1 sojuszu, potem ten sojusz powoli się rozpada i gracz A idzie do innego sojuszu niż gracz B - w takim przypadku zastosowanie tego o czym piszesz tez było by krzywdzące dla takich sytuacji:p
 
Status
Zamknięty.
Do góry