Korsarze

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser8673
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser8673

Guest
logo.png

Witamy na stronie Korsarze,nasze motto brzmi:

Najwięcej zyskuje ten kto zaopatruje obie strony konfliktu.
Lasu ;p....................................................


Oferujemy zaopatrywanie w lądowe jednostki obronne , w czasie podburzania - nie interesuje nas
kto podburza i z jakiego sojuszu jesteś .
Maksymalna odległość to 5 godzin szybkimi transami od naszych miast - dalej nie wypływamy.

Jeśli posiadasz murek :
>20 lvl nasza pomoc nic Cię nie kosztuje.
10>20 lvl pokrywasz 10 % naszych strat.
5>10 lvl pokrywasz 20 % naszych strat.
0>5 lvl pokrywasz 30 % naszych strat.

Niewywiązanie się z obietnicy będzie skutkowało podburzenie przez nasze jednostki , bądź
zasiedlenie się jednego z nas w Twojej okolicy i systematyczne grabienie ,aż spłacisz dług .


Nasza flota chętnie powiększy swoją obsadę maksymalnie do 30 Korsarz`owych kapitanów , jeśli
pływasz po morzu 54 lub bliskiej okolicy wystarczy , że napiszesz do Baladyr
Jeśli jesteś dalej , nie masz dwóch portów i nie pijasz rumu boś za młody - nie marnuj naszego czasu .

Paktów nie podpisujemy - bo jakiż to śmiałek chciałby paktować z korsarzami.
Wojen ani dyplomacji nie uznajemy , bo to dla dzieci :)

PS: W przyszłości planujemy rozszerzyć swoja ofertę o widmowe stada ogni



------------------

poza prezentacja ;)
jestem ciekaw jak świat sparta zareaguje na taki sojusz ;p
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser19540

Guest
Odp: Korsarze

Chciałbym tylko dla tych, co niezbyt dobrze opanowali czytanie ze zrozumieniem ,dodać ,że to posiadanie dwóch portów wymaga posiadania dwóch miast i to generalnie o to chodzi.

ps. Tadek ,usuń to [player][/player] z tekstu ,bo źle wygląda...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser5674

Guest
Odp: Korsarze

"...systemem grabienia, aż spłacisz dług...."
No ja się uśmiałem :D, naprawdę dobra prezentacja :)
 

DeletedUser

Guest
Odp: Korsarze

No cóż takiej prezentacji nie widziałem 10/10
 

DeletedUser

Guest
Odp: Korsarze

Baladyr :) ładnie na temat bez szałowej grafiki ale to może i dobrze
fajnie by było jak sojusz by wypalił w końcu masz doświadczenie :)

9/10
 

DeletedUser4218

Guest
Odp: Korsarze

Fajna prezentacja :D

Daję 9/10 - trochę interpunkcję by trzeba było poprawić :)
 

DeletedUser17693

Guest
Odp: Korsarze

9/10
ładna prezentacja :D

hehe sojusz tez całkiem ciekawy :D
 

DeletedUser

Guest
Odp: Korsarze

Fajna prezentacja ;) A panowie wiedzą, że korsarze to nie to samo co piraci? Bo tak miejscami mi się wydaje, że nie do końca ;)
 

DeletedUser

Guest
Odp: Korsarze

Fajna prezentacja ;) A panowie wiedzą, że korsarze to nie to samo co piraci? Bo tak miejscami mi się wydaje, że nie do końca ;)

Wiki mówi tak...

Korsarz (ang. corsair, privateer) [1] – pirat działający na zlecenie władcy w czasie wojny lub pokoju, którego wynagrodzeniem była całość lub większość łupów. Dzięki korsarzom władca mógł razić flotę przeciwnika (również anonimowo), nie wydając pieniędzy ze skarbca na marynarkę wojenną. Korsarz otrzymywał od swojego monarchy list kaperski (lub inaczej patent), który dawał mu prawo do wpływania do portów tego monarchy, co umożliwiało sprzedaż łupów i ewentualny remont jednostki.
 

DeletedUser19924

Guest
Odp: Korsarze

A doczytaj to zdanie do końca? :) Korsarze działali na zlecenie władców...piraci walczyli sami dla siebie:) To jest główna i zasadnicza różnica. Piraci walczyli w miarę możliwości zawsze i z każdym. Korsarze mieli o tyle łatwiej, że działając na zlecenie jednego monarchy byli bezpieczni i nieatakowani na jego wodach terytorialnych i sami nie mogli atakować statków należących do danego władcy...piraci mieli w głębokim poważaniu takie układy i walili co popadnie, aby jak najbardziej się wzbogacić:)
 

DeletedUser

Guest
Odp: Korsarze

10/10 Prezentacja na wysokim poziomie, wszystko poukładane, fajne, idealne, nie ma się do czego przyczepić :D
 
Status
Zamknięty.
Do góry