Korzyści z wybudowywania cudów

Ogladam sobie wynik wzniesienia wszystkich cudów który wygląda tak:

Wiszące ogrody Semiramidy w Babilonie
Cud Świata został ukończony. Produkcja surowców we wszystkich miastach twojego sojuszu zwiększa się o 3%.
Latarnia morska na Faros w Aleksandrii
Cud Świata został ukończony. Twój sojusz otrzymuje specjalną zniżkę 5% u fenickiego handlarza.
Posąg Zeusa w Olimpii autorstwa Fidiasza
Cud Świata został ukończony. Produkcja łask u Zeusa wzrasta o 5% u wszystkich członków sojuszu.
Świątynia Artemidy w Efezie
Cud Świata został ukończony. Produkcja łask u wszystkich bóstw wzrasta o 5% u wszystkich członków sojuszu.
Grobowiec króla Mauzolosa w Halikarnasie
Cud Świata został ukończony. Koszt rekrutacji jednostek mitycznych dla twojego sojuszu zmniejsza się o 5%
Piramidy w egipskiej Gizie
Cud Świata został ukończony. Wszystkie miasta w twoim sojuszu otrzymują bonus 1500 do maksymalnej pojemności magazynów
Kolos Rodyjski
Cud Świata został ukończony. Wszystkie pochody triumfalne rozpoczynane przez członków twojego sojuszu wymagają 10% mniej czasu.

Zastanawia mnie jak sie maja proporcje wzniesienia takiej Latarnii do 5% zniżki u tego akwizytora?
Wznosząc latarnie w moim mieście nie ma ona nic wspólnego z handlarzem chodzi o premie w ruchu jednostek pływających-tak więc moim zdaniem wzniesienie takiej budowli jakim jest cud swiata w postaci Latarnii powinien nieść za sobą własnie premie w ruchu wszystkiego co pływa.
Do tego mysle,ze 3% premki do produkcji we wszystkich miastach za Wiszące ogrody to tez jakies dysproporcje jak na cud...5% wyglądałoby lepiej.
jak Wy to postrzegacie jako gracze? Bo ścigamy sie w erze cudów bo koronka bo premie...ale jakie te premie są? Oświećcie mnie bo może cos źle rozumiem ale na te chwile tak to widze
 

DeletedUser22102

Guest
Odp: Korzyści z wybudowywania cudów

Żadnych zmian tutaj nie będzie, możemy sobie mówić, że coś nam się podoba, albo nie, dawać propozycję, natomiast Inno zamierza przemodelować schemat zakończenia/finału świata, zastępując cuda czymś innym...czym? tego nie wiemy, warto śledzić devblog, jeżeli jakieś informacje na ten temat się pojawią dostępne dla graczy, to najwcześniej tam. Aczkolwiek od zaprezentowania "projektu" zrównoważonej rozgrywki do jej wprowadzenia minął prawie rok, więc rychłych zmian w cudach świata nie należy się spodziewać, pewnie najwcześniej w 2016 roku.
 
Odp: Korzyści z wybudowywania cudów

Wydaje mi sie ,że finalna zmiana samego kody gry dla zbudowanych cudów to nie jest jakies trzęsienie ziemi i nie potrzeba roku pracy i sztabu miliona ludzi. Jest cos co działa tylko nie do końca uważam zostały przemyslane korzyści jakie płyną z wybudowanego cudu. Zastanówcie sie czym i jak trzeba handlowac zeby sie jarać 5% zniżka u fenickiego akwizytora? z czysto ekonomicznego punktu widzenia wiemy ile surowców wymaga cud ciągnięty do ostatniego poziomu...i za wiszące ogrody masz 3% wyższe wydobycie wszystkiego w każdym mieście.
Osobiscie uważam,ze forma zwyciestwa na świecie w postaci wybudowania i kontroli wszystkich cudów jest dobra bo szczególnie w erze cudów musimy byc aktywni,aktywni i jeszcze raz aktywni wykorzystujac każdy surowiec i każda łaske na budowanie własnie cudów tylko chciałbym żeby za cudami po znaku = były jakieś korzystniejsze warunki. Zakładając ze latarnia da Ci turbo to wszystkiego co pływa to puki nie zamkna świata fruwasz ogniami i wszystkim czym sie da po wioskach przeciwnika-dlatego ,ze chcesz miec frajde z korzysci jakie za soba niosły wybudowane cuda...Za grobowiec Mauzolosa to raczej premia w ataku dla wszystkich wojsk bo Mauzolos był świetnym mówca i władca i dzieki swojej postawie rzadził niemal niezależnie od Persji (wiki).
Uważam ,ze zmiany jeśli miałyby nastąpić to własnie na cudach i powinien byc to zmienny algorytm bo jesli co swiat mamy miec to samo to coraz mniej ludzi bedzie chciało te cuda budowac...z reszta nie od dzis wiadomo,ze jest wielu dobrych graczy co kasuja konta w erze cudaków bo nie biora po prostu w tym juz udziału
 

DeletedUser22102

Guest
Odp: Korzyści z wybudowywania cudów

Natomiast ja ci jeszcze raz odpowiem - na żadne zmiany nie ma szans.

Poza tym - spójrz na to z innej strony. To, że bonusy się na za małe moim zdaniem w sumie to plus, a nie minus. Zazwyczaj gra się "kończy" wraz z końcem EC, czasem ktoś tam powalczy o pozostałe cuda, ale ostatnio popularne jest ich burzenie poprzez multi/krety itd.
W założeniu twórców gry jest chęć, by po EC nadal trwała walka. I tu dochodzimy do sedna. Jeżeli zwycięscy gracze będą mieli w bonusach znaczną przewagę, to taki fakt dodatkowo demotywuje i utrudnia przegranym "podjęcie rękawicy" i próbę dalszej walki, odbicia cudów itd.
 
Odp: Korzyści z wybudowywania cudów

generalnie to w interesie INNO jest tak rozwijać gre aby odpowiadało to jak najwiekszej rzeszy graczy. To,ze dotychczas nie wygląda to za różowo ze strony twórców gry nie oznacza,ze nie możemy przedstawić swoich przemysleń czy sugestii. Ja uważam ,że należy obrac taki kierunek gry która bedzie odpowiadała większości graczy i zwracam uwage na dośc znikome korzysci jakie ida za wybudowanymi cudami. Jesli wiekszośc osób zgodzi sie z tym co sugeruje a twórcy gry pomyśla nad tym jak spowodować żeby gra trwała jeszcze po erze cudów jakis czas to moze być tylko lepiej. Nie zamierzam z nikim sie kłócić-jeśli wiekszośc uznaje ze jest dobrze jak teraz to OK ale wtedy bede wiedział ze w erze cudów brac udziału nie bede bo mnie to nie bedzie satysfakcjonowało.
 

DeletedUser22102

Guest
Odp: Korzyści z wybudowywania cudów

jakoś nie widziałem, byś się wypowiadał w tym temacie...
 
Odp: Korzyści z wybudowywania cudów

Skoro temat przepuścił moderator to widocznie nie musiałem sie tam wypowiadac a ten temat ma dotyczyc nie tego czy beda cuda czy nie tylko czy nie warto pomyślec nad zmianami korzysci idącymi za cudami. Swoje 2 grosze już wrzuciłes i OK ciekawy jestem czy ktos podobnie postrzega temat jak ja i tyle.

- - - Automatycznie połączono posty - - -

...widze,burzliwa i owocna dyskusja. Rozumiem,ze rozczarowani tym co wyrabiaja programiści nie zamierzacie pisac co źle itd bo uważacie ze nie ma to sensu?
 
Do góry