[Hobby] Kostka Rubika

DeletedUser

Guest
Wszystkich chętnych i zielonych jak oraz tych wtajemniczonych układaczy sześcianów i nie tylko zapraszam do spamuuu na ten temat ;D

Pozdro :)
 

DeletedUser

Guest
Odp: Kostka Rubika

Mój rekord ułożenia kostki rubika to tylko jeden kolor (Biały :p)
 
Odp: Kostka Rubika

Mój rekord ułożenia kostki rubika to tylko jeden kolor (Biały :p)
Ja znam jeszcze 2 inne sposoby na szybkie osiągnięcie celu :D Ale do tego potrzeba specjalnych kostek.
Sposób 1 (wymaga specjalnej kostki z naklejanymi kolorami): odklejamy prawie wszystkie naklejki i przyklejamy w odpowiednie miejsca. Tadam!
Sposób 2 (wymaga specjalnej łatwej w rozbiórce kostki): wyjmujemy pierwszy sześcianik z kostki, wyjmujemy drugi sześcianik z kostki, wyjmujemy następny sześcianik z kostki, powtarzamy tę czynność aż wszystkie sześcianiki zostaną wyjęte, wkładamy odpowiednio wszystkie wyjęte sześcianiki. Tadam!
Poziom: ekspert ;) bo takie normalne układanie jest dla początkujących (czytaj: jeszcze nigdy mi się nie udało w ten sposób ułożyć kostki):rolleyes:
 

DeletedUser

Guest
Odp: Kostka Rubika

Mam nadzieje że uda mi się w tym temacie dotrzeć do umysłów innych i przekonać ich do speedcubingu, gdyż to bardzo ciekawa i emocjonująca dyscyplina sportu nie opierająca się jedynie na kostce 3x3 czy samych kostkach sześciennych (2x2-7x7 official) ale też innych, piramidek, dwunastościanów etc.

Można tu też wyróżnić poszczególne kategorie takie jak:
-Rubik's Cube: Two-handed,
-Rubik's Cube: One-handed,
-Rubik's Cube: Blindfolded,
-Rubik's Cube: Fewest moves,
-Rubik's Cube: With feet.

Do tego w wielu wymienionych i niewymienionych przeze mnie konkurencjach Polscy speedcuberzy posiadają wiele tytułów jak i rekordów świata, ciągle je bijąc i polepszając.

Jeśli kogoś zaciekawiłem czymkolwiek co tu napisałem zapraszam do zapoznania się z PSS'em- Polski Stowarzyszeniem Speedcubingu, wystarczy wpisać w google :p
[ciach!]
Będziecie mogli sami się przekonać o co biega...

W razie potrzeby pisać a postaram się odpowiedzieć na pytanka :)

Pozdrawiam

Ps. Najprostszy sposób na hakowanie kostki to podważyć i wyjąć jeden klocek a reszta sama pójdzie, następnie złożyć ;P
timthumb.php

/§9. Surowo zabrania się reklamowania innych gier oraz for, a także umieszczania odnośników do uciążliwych lub złośliwych stron.//Elastynka
Wybacz Szefowo
:rolleyes: hmmm, jaki kolorek xD

- - - Automatycznie połączono posty - - -

Już 17 i 18 sierpnia odbędą się kolejne oficjalne zawody speedcubingowe- Chojnice Open 2013.
Wszystkie informacje o evencie dostępne na stronie zawodów http://www.chojnice.kostkarubika.org/.

Wcześniej bo 10 sierpnia zapraszamy na nieoficjalne zawody w Kielcach które odbędą się w Wojewódzkim Domu Kultury im. Józefa Piłsudskiego w Kielcach. Harmonogram imprezy.
Konkurencje: 3x3, 4x4, 2x2, 5x5, megaminx, 3x3oh, pyrka (5 i megaminx na osobnym stanowisku.)

Zapraszamy wszystkich bez wyjątku, nawet jeśli nie umiesz układać kostki nauczymy cię. Zabierz ze sobą wszystkie kości jakie masz, i przyjdź pokręć z nami. Przewidywane różne konkursy z licznymi cennymi nagrodami. Chcesz coś sprzedać/kupić/wymienić, będziesz mógł to zrobić bez problemu
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Odp: Kostka Rubika

Ja znam jeszcze 2 inne sposoby na szybkie osiągnięcie celu :D Ale do tego potrzeba specjalnych kostek.
Sposób 1 (wymaga specjalnej kostki z naklejanymi kolorami): odklejamy prawie wszystkie naklejki i przyklejamy w odpowiednie miejsca. Tadam!.......

mój ulubiony sposób. gorzej jak gdzieś któraś z naklejek się zagubi ;/
 

DeletedUser

Guest
Odp: Kostka Rubika

Sami kombinatorzy tutaj ;P Ja układam kostkę bez problemu w ok. 2min.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Kostka Rubika

Jak chcesz na spokojnie ułożyć, to wystarczy znać algorytmy. Sama na początku używałam poradników na yt, ale już same ręce mi chodzą, jak układam ;P
 

DeletedUser

Guest
Odp: Kostka Rubika

a układacie standardową kostkę czy tą z 8 ściankami?
 

DeletedUser

Guest
Odp: Kostka Rubika

podobno taką łatwiej ułożyć od tej tradycyjnej kostki

images.jpg
 

DeletedUser15166

Guest
Odp: Kostka Rubika

Ja próbowałem ułożyć ale mi się nie udawało co najwyżej jedną ścianę tylko, później do tego nie wracałem, na ułożenie użyłem sposobu który przedstawiła Slietie ;) i od tamtej pory leży w szafce, może spróbuję jeszcze ułożyć jak będzie mi się chciało.
Sposób 2 (wymaga specjalnej łatwej w rozbiórce kostki): wyjmujemy pierwszy sześcianik z kostki, wyjmujemy drugi sześcianik z kostki, wyjmujemy następny sześcianik z kostki, powtarzamy tę czynność aż wszystkie sześcianiki zostaną wyjęte, wkładamy odpowiednio wszystkie wyjęte sześcianiki. Tadam!
 

DeletedUser

Guest
Odp: Kostka Rubika

tak istnieje,to jest ta z 8 sciankami o której wspomniałem wcześniej.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Kostka Rubika

podobno taką łatwiej ułożyć od tej tradycyjnej kostki

View attachment 2303
Hahaha :D Megaminx, każdy go zna chyba w świecie speedcubingu xD Niby układa siego jak zwykął 3x3 ylko ostatnia warstwa inaczej, nie określe bo jeszcze jej nie miałem w rękach tak by normalnie układać xD Jedynei co to pyraminxa ale to jak 2x2, na farcie ;D
Tak się chwaląc jeszcze to czekam jak w tym tygodniu przyjdzie mi 7x7x7 ss mini xD Będzie jazda xD pozdro :D

ps. jakie czasy Wy macie ludzi ;d?
 

DeletedUser

Guest
Odp: Kostka Rubika

W sumie sam ogarnij mój podpis, tam mam czasy z samej 3x3, nie wstawiam innych bo to nieopłacalne po prostu xd
Poza tym jestem w WCA ale z kijowymi wynikami i zamierzam je pobić na jakichś zawodach nie długo xD

Co do kostek takich parzystych, nieparzystych (sześciennych) to nie ma żadnej różnicy, tyle że dłużej byś jedynie układał i wiedział jak wykona 2algi na każdej z nich, a tak to to samo :) wystarczy ogarnąć kostki 4x4-7x7 i każdą kolejną bez problemu ;)
 

DeletedUser5716

Guest
Odp: Kostka Rubika

Nie umiem, i raczej nie będę umiał czegoś takiego ułożyć :D
Frustracja mi na to nie pomaga, jestem cierpliwy ale na to jakoś uczulony.
 

DeletedUser77

Guest
Odp: Kostka Rubika

Zawsze podziwiałem osoby, które umieją w moment ułożyć kostkę rubika. Moim osiągnięciem było chyba ułożenie 3 ścianek ^^
 
Do góry