[Hobby] Kostka Rubika

DeletedUser

Guest
Odp: Kostka Rubika

+Yetj :D są tu może jacyś zapaleńcy, zawodnicy etc? Bo jeśli ktoś by chciał się sprawdzić zapraszam na przyszłe zawody które odbędą się w Gdańsku 9-10listopada ;> Więcej info na fo...(w razie czego pw)... PSS w dziale "imprezy zorganizowane w Polsce". Pełna nazwa to GLS Autumn Reda 2013. mam nadzieję być bo zapowiada się super xD
 

DeletedUser

Guest
Odp: Kostka Rubika

W Gdańsku :D Przyślij zapro to wpadnę zobaczyć miszcza snajpera :)
 

DeletedUser15461

Guest
Odp: Kostka Rubika

Do Gdańska mam blisko :D
Ale raczej nie przyjadę. Jedynki trzeba nadrobić
 

DeletedUser

Guest
Odp: Kostka Rubika

To jak coś poszło pw :D przynajmniej pójdzie ;D Zawody nie są open także nie wiem jak to będzie ze wstępem dla osób z zewnątrz ale kto wie, sam jeszcze nie ogarniam nic, aby się zarejestrowałem i reszta mnie nie obchodzi xD
 

DeletedUser

Guest
Odp: Kostka Rubika

Uuuu Reda, troszkę za daleko. Gdyby gdzieś w centrum Gdańska to jeszcze, ale za Gdynią ;/
 

DeletedUser5

Guest
Odp: Kostka Rubika

W sumie zawsze chciałam spróbować zabawy z kostką, ale nigdy nie miałam okazji :) I w tym momencie należą się wam podziękowania, bo zainspirowaliście mnie i właśnie sobie zamówiłam jakąś najtańszą 3x3x3 :D Macie rady dla bardzo początkującej? Jak to ogarnąć? :p
 

DeletedUser

Guest
Odp: Kostka Rubika

Jeżeli chcesz szybko się nauczyć, to proponuję użyć poradników na YT. Ja oglądając, układałam. 3 razy i sama zaczęłam układać :)
 

DeletedUser17693

Guest
Odp: Kostka Rubika

może też spróbuje ułożyć ;) chociaż preferuje tą kostkę z wyjmowanymi kwadracikami ;)
 

DeletedUser

Guest
Odp: Kostka Rubika

To nie na moja głowę :D SOrry, ale odpadam :D nie jestem za bardzo cierpliwa, więc kostka Rubika to nie moja brożka :)
 

DeletedUser3312

Guest
Odp: Kostka Rubika

Próbowałam nie jeden raz ale nie idzie tego ułożyć :D spróbuję na yt poszukać poradnika skoro taki jest .. jak mi sie uda podziele się tym z Wami.
 

DeletedUser5

Guest
Odp: Kostka Rubika

Jeżeli chcesz szybko się nauczyć, to proponuję użyć poradników na YT. Ja oglądając, układałam. 3 razy i sama zaczęłam układać :)
Zastanawiam się czy filmik nie będzie za dużym spoilerem, ale w sumie każdy układ jest inny :D

To nie na moja głowę :D SOrry, ale odpadam :D nie jestem za bardzo cierpliwa, więc kostka Rubika to nie moja brożka :)


Ja też kompletnie nie mam cierpliwości, ręce zaczynają mi się buntować :p Ale zawsze warto potrenować :)
 

DeletedUser

Guest
Odp: Kostka Rubika

Wystarczy znać algorytmy, a później ręce same chodzą :) Ja oglądałam fajne filmiki, gdzie pisało np. L, P itd.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Kostka Rubika

Początki zawsze najgorsze. Moje pierwsze ułożenie trwało z jakieś pół godziny, przy okazji, korzystając jeszcze algorytmów z neta bo nie pamiętałem ich ;d Zajęło mi to 3 dni, bardzo długo... A potem wszytko szło z górki, najpierw pierwsze ułożenie samemu, potem te min nawet, minuta, 40s, 30s, 25s, 20s, i teraz 12-21 i nadzieje na single'a poniżej 10 w tym roku :p
Do najbardziej podstawowej metody jest 10algów max, a szczerze to z 5-7 bo część to to samo tylko na drugą rękę. Wprawdzie można dojść do wniosku że można ułożyć jednym algorytmem ale to dość długo, ale takie 5-7 to jest to ;d Chyba że ktoś chce mieć czasy poniżej 20-25s to już co innego ;D
 

DeletedUser15461

Guest
Odp: Kostka Rubika

Początki zawsze najgorsze. Moje pierwsze ułożenie trwało z jakieś pół godziny, przy okazji, korzystając jeszcze algorytmów z neta bo nie pamiętałem ich ;d Zajęło mi to 3 dni, bardzo długo... A potem wszytko szło z górki, najpierw pierwsze ułożenie samemu, potem te min nawet, minuta, 40s, 30s, 25s, 20s, i teraz 12-21 i nadzieje na single'a poniżej 10 w tym roku :p
Do najbardziej podstawowej metody jest 10algów max, a szczerze to z 5-7 bo część to to samo tylko na drugą rękę. Wprawdzie można dojść do wniosku że można ułożyć jednym algorytmem ale to dość długo, ale takie 5-7 to jest to ;d Chyba że ktoś chce mieć czasy poniżej 20-25s to już co innego ;D

Ja do kostki Rubika nie mam cierpliwości i czasu :(
 

DeletedUser5

Guest
Odp: Kostka Rubika

Początki zawsze najgorsze. Moje pierwsze ułożenie trwało z jakieś pół godziny, przy okazji, korzystając jeszcze algorytmów z neta bo nie pamiętałem ich ;d Zajęło mi to 3 dni, bardzo długo... A potem wszytko szło z górki, najpierw pierwsze ułożenie samemu, potem te min nawet, minuta, 40s, 30s, 25s, 20s, i teraz 12-21 i nadzieje na single'a poniżej 10 w tym roku :p
Do najbardziej podstawowej metody jest 10algów max, a szczerze to z 5-7 bo część to to samo tylko na drugą rękę. Wprawdzie można dojść do wniosku że można ułożyć jednym algorytmem ale to dość długo, ale takie 5-7 to jest to ;d Chyba że ktoś chce mieć czasy poniżej 20-25s to już co innego ;D
10 sekund? Cooo? :D

Dzisiaj dostałam wreszcie kostkę! Trochę ciężko się ją przesuwa, ale mam nadzieję, że po jakimś czasie się wyrobi :p Męczę się z pierwszym ułożeniem, pewnie zejdzie mi się z tym z tym co najmniej kilka dni ;) Ale nie potrafię sobie wyobrazić, że ktoś układa nawet w parę minut, co dopiero mówić o sekundach. Brawo, Snajper!
 

DeletedUser5408

Guest
Odp: Kostka Rubika

Ja układałem w pare minut! :D Ale pierwsze ułożenie było przy pomocy schematów z neta, więc jakoś nie czuję satysfakcji z powodu ułożenia kostki, pewnie dużo bardziej bym się cieszył, gdybym nawet po kilku miesiącach ją ułożył, ale samodzielnie.

A no bym zapomniał, pierwsze ułożenie było samodzielne! Rozwaliłem całą kostke na części i poskładałem kolorami :D
 

DeletedUser15461

Guest
Odp: Kostka Rubika

Ja w ogóle nie umiem jej ułożyć :(

Nie chce mi się uczyć algorytmów z neta
 

DeletedUser5

Guest
Odp: Kostka Rubika

Ja próbuję ułożyć z filmikiem z youtube, nie wpadłam wcześniej na to, że kostkę da się ułożyć tym samym schematem, nawet jeśli jest zupełnie inaczej rozrzucona :D Ułożyłam już białą ścianę, mam trójkąty w odpowiednich kolorach, ale utknęłam przy jakimś algorytmie na lewo czy na prawo, nie potrafię go ogarnąć i za każdym razem miesza się cała kostka :D
 

DeletedUser

Guest
Odp: Kostka Rubika

10 sekund? Cooo? :D

Dzisiaj dostałam wreszcie kostkę! Trochę ciężko się ją przesuwa, ale mam nadzieję, że po jakimś czasie się wyrobi :p Męczę się z pierwszym ułożeniem, pewnie zejdzie mi się z tym z tym co najmniej kilka dni ;) Ale nie potrafię sobie wyobrazić, że ktoś układa nawet w parę minut, co dopiero mówić o sekundach. Brawo, Snajper!
Troche późno ale na przyszłość zawsze polecam kostkę firmy ShengShou Aurora. Bardzo dobra, czy to dla zawodowców czy na początek :p Oj ta korupcja xd
Możesz też zrobić tak że zdejmujesz centerki ze środkowych klocków, skręcasz kostke maksymalnie a potem po równo odkręcasz każdą ze śrub, tak jak Ci będzie pasować :) Są też różne smary ale to jak kto tam uważa xD na razie nie potrzebujesz chyba ;D?

Ja próbuję ułożyć z filmikiem z youtube, nie wpadłam wcześniej na to, że kostkę da się ułożyć tym samym schematem, nawet jeśli jest zupełnie inaczej rozrzucona :D Ułożyłam już białą ścianę, mam trójkąty w odpowiednich kolorach, ale utknęłam przy jakimś algorytmie na lewo czy na prawo, nie potrafię go ogarnąć i za każdym razem miesza się cała kostka :D
2 warstwa :D Polecam http://kostka-rubika.web.iq.pl/etap_3_ii_warstwa.html

Ja układałem w pare minut! :D Ale pierwsze ułożenie było przy pomocy schematów z neta, więc jakoś nie czuję satysfakcji z powodu ułożenia kostki, pewnie dużo bardziej bym się cieszył, gdybym nawet po kilku miesiącach ją ułożył, ale samodzielnie.

A no bym zapomniał, pierwsze ułożenie było samodzielne! Rozwaliłem całą kostke na części i poskładałem kolorami :D
Na początku też tak właśnie. Jak kogoś to wkręci to wyjścia zbytnio nie ma xD Ja niestety uległem i pcham się w to ile wlezie xD Mam jak na razie 12 kostek a od nich uzależnienie xD Dziś np. "maraton" i 5h kręcenia, 300ułozeń 2x2 i ze 150 na innych xD Jestem nonononolife xD

- - - Automatycznie połączono posty - - -

Ja w ogóle nie umiem jej ułożyć :(

Nie chce mi się uczyć algorytmów z neta
To nic trudnego tak naprawdę ;) Wystarczy że powtórzysz dany algorytm z 4-5 razy i wszystko spamiętasz, czy przez zwykłą czy przez pamięć mięśniową ;)
Ja jestem lama krótko mówiąc bo jestem w tym od marca a znam aby ze 140-150 algorytmów xD A niedługo dojdzie mi kilka...naście... ewentualnie set nowych bo zwykła/niezwykła metoda do 2x2 może mieć 100algów i więcej i takiej mam się zamiar uczyć xD
 
Do góry